Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Книжкове порося🐷
Додано 08 сер 2023

Книжкове порося🐷

@bookishPiglet
Кількість підписників: 260
Фото: 757
Посилання: 187
Опис:
відгуки на прочитане, огляд новинок фентезі та фантастика адмін: @anastasiiabl

👥 Кількість підписників

260
Середній/День:: 0
Середній/Тиждень:: -1
Середній/Місяць:: -1

👁️ Середній перегляд на повідомлення

189
Середній/День:: 199
Середній/Тиждень:: 179
ERR: 72.69%

📊 Кількість повідомлень на день

0.4
Останній день: 0
Середнє за тиждень: 0.3
Середнє за день: 0.4

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2023-08-08

Стіна

Статистика telegram каналу

👁 153 25-11-10 13:22
Не було часу робити дописи останніми днями, але я читала, тож зроблю коротенький апдейт, а потім вже більш змістовні пости (можливо😅).Найбільша новина - я нарешті продовжила читати Дюну🎆А саме другу частину - 🌌Месія Дюни і мені подобається, хоч і з певними нюансами👀Дочитала 🧙Грозовий фронт - дуже добре ця книга почалася і погано закінчилася😅 Якось навіть трохи сумно.Продовжую читати ⚔️Повелитель Хаосу і це вже перетворюється на якусь битву на витривалість. Дуже багато тексту і дуже мало суттєвих подій.Продовжую читати 🐺Malice - мені стабільно подобається, також цю книгу я читаю на клубі, тож обговорення роблять її ще цікавішою.Дослухала 🎧 Сила природи і повернулася до серії про Корморана Страйка - вже слухаю третю частину 🎧 Career of Evil. Напевно це вже якесь затишне читання, бо детективна складова мене вже не дуже хвилює, але все одно прикольно слухати.І майже забула про своє "розумне" читання😅 На ще один клуб читаю 📚 коротку прозу Забужко, вже майже дочитала другу новелу - цікаво, але не моє, сама б собі не обрала🤔І почала читати 📕 Одержимість від Баєтт, це надовго, але планую завершити до кінця року, прочитала поки дуже мало, тож говорити особо нічого.Щось пост виглядає загрозливо, треба більше гуляти чи що🫠
👁 151 25-10-30 18:35
Сама б я цю книгу ніколи не обрала, але для цього і існують книжкові клуби. Щоб читати щось нетипове, а потім знижувати рейтинг на гудрідз😁Привіт, печале - Франсуаза Саган⭐️⭐️⭐️Авторка написала цю книгу, коли їй було лише 18 років. Ця історія принесла їй величезну популярність і статки. Книга була написана в 1950-их і вже стала класикою.Історія ведеться від 17-річної підлітки, яка проводить свої канікули біля моря разом з батьком. Раптово до них приїжджає стара подруга родини і все змінюється.Моя проблема з цією історією в тому, що я не знаю навіщо її читати. Це герметична історія багатої родини, яка веде богемний спосіб життя, тобто асоціювати себе з ними якось не виходить.Рівень проблематики твору - кохати/не кохати і кого саме, і що з цим всім робити🤷‍♀️ Ну тобто не має там якихось складних переживань чи зовнішніх обставин за якими було б цікаво спостерігати.З хорошого - книга невеличка за обсягом (160 с) і читається легко, написана вона гарно і я не буду піддавати сумніву талант авторки.Читала я книгу на Librarius, брала в оренду, тож обійшлося малою кров'ю, не забувайте про цей варіант для чогось експериментального😊#відгук #привіт_печале
👁 190 25-10-24 16:06
Послухай мене⭐️⭐️⭐️Завершення серії про Ріццолі та Айлс мене розчарувало. Ця книга точно вибивається з загального стилю і не в найкращу сторону.Спочатку я подумала, що додати різних голосів, як от матері Джейн, це цікава ідея. Але на кінець книги ця персонажка мене дуже втомила і додала історії якийсь вайб дешевого серіалу.Загалом ця частина вийшла багата на емоції, які не відносяться до розслідування. Напевно через бажання авторки дати завершення своїм персонажам.Чесно кажучи, більшість роздумів про життя, сім'ю і т.д мені завжди в її виконанні видавалися трохи клішованими, проте в інших частинах це перекривала захоплива детективна лінія, тож і сприймалося це трохи інакше.Якщо казати про серію загалом, то моїми улюбленими частинами залишаються 2-7🤔 Чим далі, тим більше авторка вплітала якихось окультних порівнянь, що взагалі мені не в'язалося з тим, як ця серія починалася.Я не жалкую, що прочитала всі частини, бо в моменті кожна була достатньо захоплива, але в черзі за наступною книгою авторки стояти не буду🙂#відгук #послухай_мене #тесс_геррітсен
👁 184 25-10-20 13:50
Жовтень буде місяцем епічного фентезі, бо читаю зараз одразу два цикли. Почну з вже знайомого, а про інший буде згодом, коли начитаю щось суттєве.Повелитель хаосу⏯️ 19% (~190 с)Це вже 6 частина в серії Колесо часу. Дуже довго мене тягнуло назад у цей світ і ось нарешті. Читання цієї серії - дивний досвід, з одного боку багато чого дратує, з іншого все одно тягне продовжити.Ця частина подобається мені значно менше за 5🥲 Автор дуже дивно працює з діалогами. В мене стійке враження, що десь пропали частини тексту, бо я не розумію, як цей набір хаотичних думок може хтось зрозуміти і тим паче перетворити у якісь плани (в більшості це стосується Ранда, але не тільки).Друга проблема - це авторська любов до інтриги. Він ніби дуже боїться, що стане щось зрозуміло, тож скоріше намагається створити атмосферу загадковості в кожного персонажа, ніж чітко окреслити його дії. Ледь не кожен герой ходить із "планом", який не називає: "цього разу в мене вийде…", "я маю план…" і на цьому все.Для мене такий підхід дуже дивний, бо на секундочку книга під 1000 сторінок👀 Тобто часу достатньо. Але при цьому загалом серія все ще працює, бо ну дуже вже вічні теми обігруються: добро - зло, остання битва і т.д Навіть при тому, що в моменті нічого не ясно, загалом зрозуміло куди ми рухаємося.Зосередитися на такій книжці важко, тож і читається вона довго. В певний момент я пішла до чату gpt і отримала бесіду про книгу цікавішу за саму книгу. Не знаю скільки чат вигадав в процесі, але ідеї у всесвіт закладені цікаві і після цього якось легше сприймати книгу. Ніби чат створив структуру, яку не зміг донести до мене автор.Також дізналася, що автор воював у В'єтнамі і це також вплинуло на створений ним світ👀 #перші_враження #повелитель_хаосу #колесо_часу
👁 156 25-10-13 16:55
Той, хто втопив світ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️Мені дуже сподобалося, але перша частина здається мені більш збалансованою.У заключній частині всі персонажі страждають, постійно. І з одного боку це повністю виправдано сюжетом, а з іншого в якийсь момент ти просто втомлюєшся від цього потоку пристрастей.Що авторці вдалося дуже добре, так це дослідити тему ідентичності та суспільних рамок, які тиснуть на особистість іноді майже унеможливлюючи "щасливий фінал". А враховуючи, що події відбуваються під час занепаду імперії монголів, ні про яке вільнодумство і мови не йшло.Можна було б подумати, що авторка зосередиться лише на темі пригноблення жінок, бо ну вона сама проситься. Але у другій частині можливо навіть більше часу приділено тому, щоб показати, як патріархальне уявлення про маскулінність тримає в лещатах "сильних світу цього". Чого тільки вартує ця токсична концепція честі🫠Якщо казати за персонажів, то найбільше мені запам'яталася пані Джан. Те, як вона пристосувалася до цього світу викликає глибоку тривогу.Чи сподобалася мені ця дилогія? Безумовно так.Чи можу я радити її до прочитання? Так, якщо ви усвідомлюєте історичний контекст і дуже лояльні до морально "сірих" персонажів.Я залишу тут частинку відгуку перекладачки на гудрідз, щоб правильно задати очікування👀 (це не спойлер, як такий, але все одно закрию):Авторка першим же рядком свого відгуку стверджує, що не пише грімдарк, але десь у цьому тексті після дуже жорстокої страти, якоїсь кількості відрубаних кінцівок, тортур дитини, втраченої вагітності і кількох графічних згвалтувань (і це я ще напевно не все згадала) я почала підозрювати, що в нас із авторкою трошки різні визначення грімдарку. P.S Забула додати, що це ніби як фентезі, але магія відіграє тут дуже незначну роль, я скоріше б вважала це певним символом🤔#відгук #той_хто_втопив_світ #осяйний_імператор
👁 188 25-10-01 16:57
Звіяні вітром. Книга 2⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️Я не очікувала, що це буде настільки вдале перечитування. Хто б міг подумати, що ця історія ховає в собі значно більше, ніж сумнозвісне "Ретт чи Ешлі"?Ця книга дуже легко читається, при цьому піднімає безліч тем, адже авторка не просто розповідає про життя Скарлетт, вона розповідає про життя всього Півдня, як його бачили тодішні еліти.Другий том сприймається похмуріше, хоча війна ніби й закінчилася. Але виявилося, що в деяких моментах це навіть важче, ніж було до того. Взагалі ця тема незворотніх змін і того, як люди до них пристосовуються одна з центральних.Головна героїня Скарлетт - жінка, яка не може залишити нікого байдужим. В ній багато недоліків, але і багато чеснот. Взагалі, мені здається, що Мітчелл вдалося створити вічний образ, бо стежити за людиною, яка виживає понад усе і підлаштовує несприятливі обставини під себе, буде завжди цікаво і завжди викликатиме обговорення.Моє ставлення до Скарлетт можна виразити як не з усім погоджуюся, але поважаю. Також важливо тримати в голові вік героїні. На кінець історії їй всього 28 років і багато її "гріхів" зараз вважаються звичайними етапами розвитку людини😅 Але не зрозумійте неправильно, це дама з характером😏Я раджу цю книгу, бо це приклад доступної, цікавої класики теми якої актуальні і на сьогоднішній день.P.S. Стосовно романтичних пригод Скарлетт, то врятуй боже від такого кохання. Не раджу🥲#відгук #звіяні_вітром #перечитування
👁 161 25-09-27 16:56
Звіяні вітром. Книга 2⏯️ 274/541Мені надзвичайно подобається. Це книга, яка показує життя в усій його конфліктності, тож обговорювати персонажів і події можна нескінченно. Я проговорю декілька моментів, які чіпляють найбільше.Рабовласницький ПівденьУ відгуку до першої частини я писала, що не побачила "романтизації", бо всю її зберегли на другу частину😅 Якщо зараз послухати Скарлетт і деяких інших персонажів, то можна зробити висновок, що чорношкірі люди жили своє найкраще життя, поки ці янкі їх не звільнили. Чому їм для цього треба бути рабами - питання відкрите.Також дуже цікаво бачити зміну цієї риторики саме після програшу у війні, бо поки було рабство білі господарі скоріше навіть не помічали їх (що досить логічно), але зараз це справжня ненависть - "як вони посміли думати, що вони такі самі люди?" Проте не будемо відкидати і критику Півночі. Рабів то вони звільнили, але що робити з цим всім далі ніхто не знав. Якщо людина зовсім не інтегрована в суспільство, навряд чи за один день вона стане законослухняним громадянином.Життя після війни (втрата країни/культурної норми)Це один з найцікавіших аспектів історії. Авторка не зосереджується лиже на головній героїні, хоча і через неї ми багато чого можемо зрозуміти. Мітчелл зображає цілий зріз суспільства: людей, які змогли винайти себе заново і людей, які відмовляються приймати нові для себе реалії.Для мене дуже цікавим стає "непоясненне" кохання Скарлетт до Ешлі. Думаю багато людей задаються питанням - як? і чому?😱 І при перечитуванні я це зрозуміла. Скарлетт подається як приклад людини, яка може відкинути все зайве заради того, щоб вижити. І може здатися, що втрата всіх цих старих звичаїв зовсім її не хвилює. Але це не зовсім так. Періодично в неї є думка, що от зароблю купу грошей і знову стану леді. А хто є втіленням всієї цієї втраченої традиції честі, гідності і т. д? - Ешлі. Тож "поки я його кохаю, я все ще маю ту частку Скарлетт, яка була до війни". Скарлетт і РеттКоли я дочитаю, то буду мати повну картину. Але вже зараз я здивована тим, як змінилося моє сприйняття цієї романтичної лінії. Раніше мені здавалося, що Скарлетт причина всіх негараздів у їхніх стосунках, але зараз я бачу, що кохати Ретта важко, якщо не неможливо. Він не здатен створити безпечного середовища, де партнерка могла би розслабитися. Його стиль спілкування - це сарказм, який часто межує з жорстокістю. Також ніколи не відомо коли він зникне і повернеться. При цьому всьому він ще старший і розумніший.Але популярна думка, що це Скарлетт у всьому винна - не втримала чоловіка, так би мовити. Можливо вже варто переглянути наші очікування, що тільки жінка має "витягувати" стосунки😒
👁 150 25-09-23 16:16
Звіяні вітромКнига 1⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️Не завжди перечитування чогось через багато років приносить задоволення, але, на щастя, це той самий випадок.Це історія про Південь США до, під час і після Громадянської війни. Перший том охоплює саме воєнний період. Враховуючи сучасні реалії саме тема війни привертає найбільше уваги. Як люди проживали зміни і як приходило усвідомлення, що «як раніше» вже не буде.Скарлетт, як головна героїня, цікава тим, що вона неприємна особа, проте незважаючи на її численні недоліки є в ній щось таке, що привертає увагу. Також при всій повазі авторки до культури Півдня досить легко зчитується розуміння її нежиттєздатності. Тож не сильно виходить критикувати Скарлетт, коли вони єдина хто здатна здобути їжу на стіл.Тема рабства і звинувачення в романтизації. Я читаю роман як текст із південної перспективи своєї епохи: фокус обмежений, персонажі багато чого не бачать і не рефлексують. Але навіть так видно безправність і асиметрію - з того, що поневолені можуть/не можуть робити.Коли Скарлетт холоднокровно розмірковує, що можна розлучити дитину з матір'ю, а потім біжить втішатися до своєї.Чи вважає що рабам "добре в них", при цьому знає що втекти вони не можуть, бо їх зловлять патрулі. Якщо все «добре», навіщо тоді патрулі?👀 #відгук #звіяні_вітром #перечитування
👁 208 25-09-18 13:28
Наречена⭐️⭐️Одразу скажу - це просто не моя історія. Я знаю, що в неї багато фанатів, але для мене не спрацювала ні романтика, ні фентезі частина. Я зупинилася слухати на 94%, але думаю, що можна зарахувати як прочитану😉Почнемо з романтики. Це той тип, де авторка грає з ідеєю ідеального партнера-чоловіка. Для мене він настільки "ідеальний", що вже не має власної особистості. Це уособлення абсолютного прийняття і обожнювання.Продовжимо про фентезі. Більшість книги мені було нормально. Тут не було якихось новаторських ідей, але для підтримки романтичної частини виглядало досить гідно. Поки ми не дійшли до кінцівки і відкриття всіх секретів. Авторка спробувала в політику і запропонувала рішення настільки відірвані від здорового глузду, що я не витримала🥲 Маю підозру, що чисту романтику від цієї авторки я сприйняла б краще але то неточно.Підведемо підсумки. Це секс-казка для дорослих, яка не одразу повідомляє, що вона казка, але якщо це розуміти, то можливо вам вдасться отримати більше задоволення, ніж вдалося мені.#відгук #наречена #аудіокнига
👁 159 25-09-17 15:30
Я знайшла її - найгіршу книгу року🎉Blood Over Bright Haven⏯️ 115/419Це одиночне фентезі від авторки The Sword of Kaigen і враховуючи як часто я чула позитивні відгуки, я не очікувала такого розчарування.Сюжет. Він насправді взагалі не важливий, бо книга писалася не для того. А писалася вона, щоб повідомити, що у світі існує сексизм і зазначати після кожного діалогу, ніби взятого з підручника "1001 порада починаючим і досвідченим сексистам", що ось це був він - сексизм. І це погано. Бо жінки розумні. А наша головна героїня не просто розумна, а надрозумна.Також жодна поважаюча себе "соціальна книга" не може оминути теми міграції і упереджень стосовно мігрантів. Витонченість думок на цю тему не відстає від теми сексизму.😐Я багато чого можу пережити в книжках, чого я не витримую, так це відношення як до дитини. Для мене поганий письменник той, хто не може передати ідею сценою чи сюжетом.На мою думку ця книга не варта прочитання, але я дочитаю, бо в мене клуб🫠#перші_враження #blood_over_bright_haven #читаю_англійською