Сьогодні багато завдань, у тому числі в нашої дипломатичної команди. Майже щогодини доповідають мені українські представники – вони зараз знаходяться в Еміратах, там сьогодні українська, американська та російська делегації, була вже розмова. Важливо, бо давно не було таких тристоронніх форматів зустрічей. Говорять про параметри закінчення війни. Зараз у них має бути принаймні частина відповідей від Росії, і головне, щоб Росія була готова завершити цю війну, яку сама ж і почала. Українські позиції чіткі. Рамки для діалогу я визначив для нашої делегації. Постійно делегація на зв’язку – Рустем Умєров, Кирило Буданов, Давид Арахамія, Сергій Кислиця. Завтра до перемовин ще приєднаються генерал Гнатов, начальник Генерального штабу, та представник ГУР Скібіцький. По змісту перемовин сьогодні ще поки що зарано робити висновки – ми подивимось, як розмова піде завтра і які будуть результати. Треба, щоб не тільки українське бажання було закінчити цю війну, досягти повної безпеки, – щоб і в Росії схоже бажання якось все ж таки народилося.
КАБи замість ялинки.Уламки й кулі замість мандарин.Вибухи замість шампанського.Холод окопів замість домашнього тепла.Прозора замість кока-коли.Поранення замість похмілля.Замерзлий сухпай замість святкової вечері.Скид замість подарунків.Ротація замість походеньок у гості.Евакуація замість відпустки.Сітки від FPV замість гірлянд.Страх замість ейфорії.Азимут замість курантів.Ефір радіостанції замість привітань.Так справді виглядають свята на фронті.Без серпантинів і тостів.Без ілюзій і казок.Коли хтось рахує секунди до півночі —хтось рахує дистанцію, кількість прильотів, напрямок.Коли хтось загадує бажання —хтось перевіряє, чи всі на зв’язку і чи всі живі.Для когось це свято.Для когось — ще одна ніч війни.Ще одна зміна.Ще один шанс дожити до ранку і втримати позицію.Тому коли ти у теплі, з родиною і келихом у руках —пам’ятай, за цей спокій хтось зустрічає Новий рік в багнюці, холоді й темряві.Без гірлянд.Зі зброєю.І з відповідальністю, без свят.Поки хтось чекає дива.Хтось його виборює.Рік зміниться.Війна — ні.Поки хтось стоїть.
❗️ Зеленський назвав 20 пунктів мирного плану для України, - РБК1. Підтвердження суверенітету України.2. Угода про ненапад між Росією та Україною, моніторинг на лінії зіткнення.3. Гарантії безпеки.4. Чисельність ЗСУ - 800 тисяч у мирний час.5. США, НАТО та Європа нададуть Україні гарантії безпеки за прикладом статті 5. Якщо РФ вторгнеться в Україну - буде військова відповідь і відновлення санкцій.6. Росія закріпить політику ненападу щодо Європи та України у всіх необхідних законах.7. Україна стане членом ЄС у певний час (ми хочемо закріпити дату вступу).8. Пакет глобального розвитку, який буде визначено в окремій угоді про інвестиції.9. Буде створено кілька фондів для вирішення питань відновлення. Мета - залучення 800 млрд доларів.10. Україна пришвидшить процес укладення угоди про вільну торгівлю зі США.11. Без’ядерний статус України.12. ЗАЕС. Компромісу немає. США пропонують управління втрьох і американці - головний менеджер. Компромісна пропозиція України: США і Україна - 50 на 50.13. Освітні програми в школах, що сприяють розумінню та толерантності до різних культур, усувають расизм і упередження.14. Території. Найскладніший пункт. Один з варіантів - РФ виходить з Дніпропетровської, Миколаївської, Сумської, Харківської областей. В Донецькій, Луганській, Запорізькій, Херсонській областях – «стоїмо, де стоїмо». РФ хоче, щоб Україна вийшла з Донецької області, США пропонують компроміс - вільну економічну зону. Якщо не буде згоди на «стоїмо, де стоїмо», то вільна економічна зона може бути прийнята лише шляхом референдуму і тоді треба виносити на референдум весь документ.15. РФ та Україна зобов'язуються не змінювати домовленості силою.16. Росія не перешкоджатиме Україні використовувати річку Дніпро та Чорне море для цілей комерційної діяльності. Кінбурнська коса буде демілітаризована.17. Обмін полоненими всіх на всіх, повернення цивільних, дітей та політв'язнів.18. Україна має провести вибори якомога швидше після підписання угоди.19. Ця угода буде юридично обов'язковою. Її виконання буде контролювати Рада миру на чолі з Трампом.20. Після того, як усі сторони погодяться з цією угодою, негайно набуде чинності повне припинення вогню.
З листопада, після російського обстрілу, жителька міста Білозерське на Донеччині Тетяна не живе у власній квартирі — будинок і її оселя пошкоджені ударом окупаційної армії. Змушена зимувати у доньки, бо в її у п'ятиповерхівці немає ні опалення, ні електроенергії. У будинку, каже, ніхто не живе, але квартиру навідує. Про обстріл, про життя у місті без опалення Тетяна розповіла Суспільне Донбас.. Цей будинок, у якому Тетяна жила до листопада цього року, коли російська армія обстріляла місто и розбила п'ятиповерхівку..Спочатку, згадує жінка, поцілили у багатоповерхівку навпроти. Тоді у неї вилетіли вікна, потім влучили — і в її дім."Як шарахнуло опівночі. Як схопилася, ой Боже, все у кімнаті перебито", — розповідає Тетяна.В під'їзді розбиті майже всі квартири, більшість людей виїхали раніше, розповідає жінка. Свою квартиру хоче закрити OSB-плитами, щоб мати змогу повернутися навесні. Біля дверей у квартиру — камінь, бо замки зламані після "прильоту"."Двері не закриваються. Поремонтувала, позамазувала. Тримаю ковдру на вході, щоб трохи не так холодно було", — говорить жінка.У квартирі розбиті вікна й меблі. Ремонтували, каже Тетяна, але російська армія знову обстрілювала."Знов розбило. Кріслом підперла і все", — показує Тетяна балконні двері.Тетяна — єдина жителька цього розбитого будинку, електроенергії тут немає, як і водопостачання та опалення, каже, не пішла б зимувати до доньки, якби могла опалювати квартиру."У доньки є опалення, самі зробили. Буржуйку поставили. На першому поверсі, можна. Розтопив і тепло, батареї обігріваються теплом. Тільки того, що не вдома. Було б світло, я б собі включила б обігрівач і грілась би та лежала б там, сиділа, чи щось би робила", — каже Тетяна.В місті є електроенергія, не обслуговуються тільки розбиті будинки. Опалення для багатоквартирних будинків не запускали. За даними, що надали Суспільне Донбас, в місцевій військової адміністрації в Білозерському залишаються близько 800 людей.
💔Вісім загиблих і 19 поранених – наслідки масованих обстрілів Донеччини▪️За 30 жовтня поліція зафіксувала 2 020 ворожих ударів по лінії фронту та житловому сектору.▪️Під вогнем перебували 9 населених пунктів: міста Білозерське, Добропілля, Костянтинівка, Краматорськ, Лиман, Миколаївка, Слов’янськ, селище Райгородок, село Пискунівка. ▪️Руйнувань зазнали 59 цивільних об’єктів, з них 42 житлових будинки.▪️Про Краматорську росіяни вдарили ракетою з «Іскандер-М» та двома БпЛА «Герань-2» – вбили цивільну особу, ще чотирьох поранили. Пошкоджено 2 багатоквартирних і 13 приватних будинків, цивільне авто.▪️Троє загиблих і троє поранених – у Слов’янську. Ворог поцілив по місту РСЗВ «Смерч» і дроном, пошкодив 11 багатоквартирних будинків, кафе, пошту, котельню, заклад освіти, три автомобілі й причеп.▪️У Миколаївці росія атакувала енергетичний об’єкт – загинули двоє працівників, шестеро зазнали поранень.▪️П’ять керованих бомб окупанти скинули на Костянтинівку – вбили двох цивільних осіб, шестеро людей травмовані. Пошкоджено 16 приватних будинків.▪️У Лимані пошкоджено адмінбудівлю, у Райгородку – два житлових будинки, в Пискунівці – магазин.▪️Внаслідок влучань БпЛА «Герань-2» у Добропіллі пошкоджено багатоквартирний будинок, у Білозерському – гараж.#stoprussia #поліція_на_війні
Детально говорили сьогодні з Головнокомандувачем та начальником Генерального штабу про ситуацію на фронті – на всіх напрямках. Найбільш складно зараз на Покровському напрямку. Там, як і в попередні тижні, найбільша інтенсивність бойових дій, сильне зосередження росіян. Окупанти всіма методами намагаються закріпитись, кожен знищений окупант саме там – це результат для всієї нашої держави. Ситуація в Купʼянську залишається непростою, але цими днями більше контролю в наших сил, продовжуємо захищати позиції. Десятки штурмових дій за добу на Олександрівському напрямку. Кожному нашому підрозділу я дякую за стійкість. Детально пропрацювали також планування наших далекобійних операцій. Єдиний сценарій – це примус Росії до закінчення війни так, як це можливо, так, як реально спрацює. І це санкції світу, наші далекобійні санкції, наше відновлення після російських ударів, координація з нашими партнерами, і головне – підтримка нашої армії, всіх складових Сил оборони та безпеки України, бо Україна там, де українські позиції сильні. Дякую всім, хто бʼється заради України, хто працює на оборону, на нашу державу, заради всіх наших людей. Дякую всім, хто нам допомагає. Слава Україні!
Сьогодні, 30 липня, відбулася зустріч з головою Регіонального офісу Управління з координації гуманітарних справ ООН (УКГС ООН) у Дніпрі Альхади Альбариди та спеціалістами з гуманітарних питань УКГС ООН Анастасією Альохіною і Олександром Рябкіним щодо обговорення забезпечення гуманітарної допомоги населенню Білозерської, Криворізької та Добропільської територіальних громад.Захід відбувся за участю в.о. голови Покровської райдержадміністрації, начальника районної військової адміністрації Володимира Колосова, заступника голови райдержадміністрації Олександра Фоменка, начальника Білозерської МВА Сергія Макєєва, в.о. начальника Добропільської МВА Ігоря Курді.На зустрічі обговорили потреби забезпечення територіальних громад, які залишаються в межах Покровського району, продовольчими товарами, питною водою, засобами гігієни, будівельними матеріалами швидкого реагування, дровами та паливними брикетами. Також зосередили увагу на потребах закладів охорони здоров’я та збільшенні транспорту для евакуації населення. Продовжуємо зміцнювати партнерські зв’язки задля посилення гуманітарної підтримки мешканців та покращення життєдіяльності Покровського району.За матеріалами Покровської райдержадміністрації
⚔️ Є ризик охоплення Родинського з північного сходу: «Мучной» – про ситуацію на Мирноградському напрямкуОсновний тиск у противника йде з району Шахового на південний захід, також намагаються пробити лінію оборони в напрямку на Суворове та Никанорівку. Тривають бої у зеленці і лісосмугах, ворог пробує закріпитися східніше Суворове, є ризик охоплення Родинського з північного сходу.
Тут теж існує загроза для Мирнограда, противник намагається прорватися до передмість зі сходу, обійти оборону через Суворове/Новоекономічне, щоб створити загрозу безпосередньо місту.
Поблизу шахти «Родинська» фіксується просування ДРГ. Прямого контролю русня поки немає, але дистанція до наших позицій скорочена, йде маневрена боротьба + арта активно обстрілює цю ділянку, готуючи умови для прориву або флангового охоплення Родинського.
Ця шахта – важливий опорний пункт і висота перед входом у Родинське. Якщо ворог її візьме – відкриється напрямок на західну околицю Мирнограда. Зараз наші тримають позиції в районі промки!
Росія гордиться цим, гордиться, що вміє вбивати. І, чесно кажучи, більше нічому ця держава нормально не навчилась. Удар по Прилуках Чернігівської області сьогодні. Російські дрони вбили родину українського рятувальника. Були удари по Харкову, по Сумщині, Донеччині, Нікополю, по громадах Запоріжжя, по селах Херсонщини. І це – буденність того, що росіяни, на жаль, можуть собі дозволити. Світ, на жаль, дозволяє їм таке. Але ми бачимо, скільки людей у світі все ж таки з нами. Цими днями наша команда проводить зустрічі у Вашингтоні – урядовці, військові, команда Офісу. Дякую за підтримку всім, хто був на брифінгах від української делегації. Зокрема, були зустрічі в Конгресі, із представниками адміністрації США, спілкування з журналістами, із представниками громадських організацій. Є розуміння і підтримка. Дуже розраховуємо на сильні кроки. Це те, що зараз у дефіциті. Вже просто немає у світі таких мирних ініціатив, які б Росія не відкинула. Їм усе не подобається. Їм подобаються тільки руїни та вбивства. Вони повинні за це відповідати.
💔Серед загиблих і поранених – діти: росіяни вбили трьох жителів Донеччини, ще семеро зазнали пораненьЗа добу поліція зафіксувала 3 521 ворожий удар по лінії фронту та житловому сектору. Безпосередньо по цивільних росія спрямувала 22 авіабомби.▪️Ворог обстріляв 18 населених пунктів: міста Дружківка, Добропілля, Костянтинівка, Краматорськ, Мирноград, Покровськ, Слов’янськ, селище Олексієво-Дружківка, села Диліївка, Довга Балка, Заповідне, Зелений Кут, Іванопілля, Лиман, Озерне, Розкішне, Старий Караван, Чернігівка.▪️Руйнувань зазнали 87 цивільних об’єктів, з них 62 житлових будинки.▪️По Костянтинівці війська рф завдали ударів з авіації, БПЛА, РСЗВ «Смерч» – вбили двох цивільних осіб, зокрема 12-річну дівчинку, ще двоє мешканців зазнали травм. Пошкоджено 22 приватних будинки, три автомобілі.▪️На Слов’янськ окупанти скинули дві бомби «КАБ- 250» - одна людина загинула та одна поранена, пошкоджено 17 приватних осель.▪️Краматорськ зазнав 10-х атак, з них 6 дронових. Поранено дівчинку 2008 року народження, пошкоджено 2 адмінбудівлі.▪️У Довгій Балці Іллінівської громади ворожий дрон поцілив по автомобілю, поранено цивільну особу.▪️Є поранений внаслідок бомбардувань Мирнограда, руйнувань зазнали 2 приватних будинки, магазин, підприємство.▪️Три бомби «КАБ-250» росіяни спрямували на Чернігівку Добропільської громади – поранено мирного жителя, пошкоджено 7 приватних будинків і 2 авто. ▪️У Покровську пошкоджено багатоквартирний будинок, в Добропіллі - підприємство. У Заповідному Шахівської громади російський дрон пошкодив автомобіль.▪️Дружківку загарбники атакували трьома бомбами «КАБ-250» – пошкодили 2 приватних будинки, підприємство, нежитлове приміщення, 8 цивільних авто.#stoprussia #поліція_на_війні