Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Чарівний Бухгалтер
Додано 06 гру 2025

Чарівний Бухгалтер

@avistaua
Кількість підписників: 3 082
Фото: 58
Відео: 14
Посилання: 133
Опис:
Сайт: https://avista.in.ua Чат-бот: @avistaua_bot

👥 Кількість підписників

3 082
Середній/День:: 0
Середній/Тиждень:: -2
Середній/Місяць:: -17

👁️ Середній перегляд на повідомлення

2 347
Середній/День:: 2,640
Середній/Тиждень:: 2,083
ERR: 76.15%

📊 Кількість повідомлень на день

0.1
Останній день: 0
Середнє за тиждень: 0
Середнє за день: 0.1

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2025-12-06

Стіна

Статистика telegram каналу

👁 1,030 26-06-10 11:41
📣 Бандерівці, коротко про чергові зміни у фінмоніторингу.14 травня банки оновили Меморандум щодо фінмоніторингу.Для звичайних фізичних осіб глобально нічого не змінилося.☝🏻 А ось для ФОП і юридичних осіб з'являються нові ліміти для розрахунків.З 14 серпня 2026 року:🔹 ФОП 1 групи — до 600 тис. грн/міс;🔹 ФОП 2–3 групи — до 3 млн грн/міс;🔹 юридичні особи — до 5 млн грн/міс.З 14 листопада 2026 року:🔸 ФОП 1 групи — до 400 тис. грн/міс;🔸 ФОП 2–3 групи — до 1 млн грн/міс;🔸 юридичні особи — до 2 млн грн/міс.Важливо: це не ліміти доходу і не автоматичне блокування рахунків. Але при перевищенні таких показників банк може:▫️ тимчасово пригальмувати окремі операції;▫️ попросити пояснення та запросити документи;▫️ перевірити джерело надходження коштів.Також банки звертають увагу на:▪️ хаотичний або незрозумілий рух коштів;▪️ нетипові або різкі зміни оборотів;▪️ змішування особистих і бізнес-коштів;▪️ великі суми готівкових зняттів;▪️ відсутність документів, які підтверджують діяльність.Тому раджу всім ФОПам періодично переглядати свої обороти, документи та порядок ведення діяльності.P.S. А хто має нашу підписку на бухгалтерський спокій — може видихати 😌За всіма такими змінами ми стежимо самі.
👁 1,400 26-06-05 09:38
📣 Бандерівці, ловіть ще один важливий дедлайн червня.🗓 До 15 червня частині ФОПів потрібно подати заяву до податкової, якщо вони планують:🔹 перейти на іншу групу єдиного податку;🔹 перейти із загальної системи на спрощену (не забуваємо, що цей перехід можливий з будь-якого кварталу, але лише один раз протягом календарного року);🔹 відмовитися від спрощеної системи та перейти на загальну.Ця тема може бути актуальною, якщо ви:🔸 наближаєтесь до річного ліміту доходу;🔸 змінили місце діяльності;🔸 відкрили новий напрямок роботи;🔸 додали нові КВЕДи;🔸 почали працювати з клієнтами за кордоном;🔸 маєте інші зміни, які впливають на перебування на поточній групі ЄП.Доволі багато підприємців навіть не підозрюють, коли саме потрібно повідомляти про такі зміни податкову. І в результаті виходить, що ФОП може місяцями працювати й навіть не підозрювати, що податкова бачить ситуацію зовсім інакше.Тому якщо нещодавно у вашому бізнесі щось змінювалося — краще перевірте, чи потрібно про це повідомити податкову. Бо, повірте, одна вчасно подана заява зазвичай обходиться значно дешевше, ніж потім розгрібати наслідки.Якщо сумніваєтесь — пишіть 👉🏻 @avista_managerРозберемося саме у вашій ситуації 💙
👁 1,850 26-05-26 07:35
❗️ Бандерівці, уважно ❗️Якщо вам приходить “терміновий лист від ДПС” із посиланням всередині — це вже дуже серйозний red flag 🚩📨 Нещодавно мали кейс: підприємцю прийшов лист нібито від податкової.Текст був приблизно такий: «У вас розбіжності по звітності. Терміново ознайомтесь з актом до 18:00». І всередині — посилання на той самий «акт».Добре, що клієнт не відкрив його, а одразу написав бухгалтеру.Моя Авіста оперативно:▫️ перевірила Кабінет платника;▫️ зв’язалась із податковою;▫️ перевірила пошту відправника.І, як ви вже здогадались, жодного такого листа в системі не існувало.🚩 Що нас насторожило:▫️ у Кабінеті платника не було жодних повідомлень;▫️ податкова не призначала перевірок;▫️ лист прийшов з неофіційної пошти;▫️ акцент на терміновості;▫️ дивне посилання всередині.Це класична схема шахраїв. Вони завжди тиснуть на стрес і відчуття терміновості.І тут важливий момент ❗️Якщо у вас підключене електронне листування з ДПС — офіційні документи приходять у Кабінет платника.На пошту може прийти тільки повідомлення про те, що вам надійшов документ.Не сам «акт».Не посилання.І точно не «терміново відкрийте до 18:00».Тому якщо отримали подібний лист: не панікуйте; не переходьте за посиланнями; не вводьте жодних даних.Натомість: ✔️ перевірте Кабінет платника;✔️ перевірте адресу відправника;✔️ і, якщо сумніваєтесь, покажіть лист бухгалтеру.Пишу це не для паніки, а щоб ви просто знали: такі історії трапляються. А в таких ситуаціях найкраще рішення — думати та не поспішати.P.S. Найменше через будь-що незрозуміле зі світу бухгалтерії хвилюються підприємці, які мають нашу підписку на бухгалтерський спокій — вони не панікують, а просто пишуть бухгалтеру й швидко отримують чітке пояснення. Повірте на слово, це дуже економить нерви та час 😉
👁 1,930 26-05-19 08:47
Бандерівці, всім привіт 👋🏻Внесемо трохи різноманіття у вашу стрічку, бо самі плітки про Євробачення вже починають діяти на нерви 😄Так от, період подання звітності благополучно завершився і поки всі думають, що після цього можна спокійно видихнути — я прийшла з не дуже приємним нагадуванням 😅Бо, як не прикро, але подати звіт — це ще не завжди фінал.Після цього податкова може перевіряти:▫️ чи все співпадає;▫️ чи правильно все пораховано та враховано;▫️ чи не загубились десь «дрібні нюанси» 👀І найцікавіше, що причиною Листів та Запитів від податкової найчастіше стають абсолютно типові помилки, яких люди навіть не помічають.Наприклад:▫️ дохід по РРО вищий, ніж у декларації;▫️ не врахували в деклараціях дохід від платіжних систем або комісію по еквайрингу;▫️ дані по 4ДФ у контрагентів не співпадають із декларацією.І далі починається традиційне: «А чого податкова взагалі звернула на мене увагу?» 🫣Та якщо ви вже отримали Лист чи Запит від податкової — не панікуйте. Тут важливо спокійно розібратись:▫️ що саме хоче податкова;▫️ де реально проблема;▫️ які є ризики;▫️ і як правильно на це реагувати.Саме з цим ми й допомагаємо нашим клієнтам 💙Бо коли бухгалтерія на супроводі в Avista — ви не ловите мікроінфаркти від кожного нового листа в Кабінеті платника 😅📲 Тож, аби ваша бухгалтерія була в порядку, пишіть нашому@avista_manager.
👁 2,550 26-05-05 10:40
📣 Ахтунг, ФОПівці, травень уже тут!А це означає, що всіх тривожить оте знайоме: «Я ж нічого не забув?» 😅 Тому ловіть коротко, що по строках звітності в травні.🗓 ФОП 3 група ЄП:▫️ до 11 травня — подати декларацію за І квартал 2026 року, тобто за січень, лютий і березень;▫️ до 19 травня — сплатити податки за І квартал: єдиний податок і військовий збір.🗓 ФОП 1 і 2 група ЄП:▫️ до 20 травня — сплатити єдиний податок і військовий збір за травень. Тепер щодо ЄСВ.Його можна платити:▫️ щомісяця;▫️ або одноразово за квартал.Дедлайни такі:▫️ І квартал 2026 — до 19 квітня 2026 року;▫️ ІІ квартал 2026 — до 19 липня 2026 року.І ніби все звучить нормально.Але є один момент, який підприємці дуже люблять недооцінювати. Це камеральні перевірки 👀Після звітного періоду податкова часто перевіряє:▫️ чи вчасно подали звіти;▫️ чи вчасно сплатили податки;▫️ чи все їм зрозуміло по ваших даних.І робить це без попередження та без вашої участі.❗️ Якщо десь було протермінування — можуть бути штрафи.❗️ Якщо податковій щось незрозуміло — можуть прилетіти листи або запити.Але панікувати не треба.Треба просто знати, що у вас все подано, сплачено і не висить якийсь сюрприз у Кабінеті платника. Бо сюрпризи хороші тільки в день народження. І то не завжди.Якщо маєте сумніви, краще перевірити зараз, а не тоді, коли вже прилетить штраф.🔵 Моя Авіста може:✔️ проаналізувати Кабінет платника податків;✔️ проконсультувати по діяльності ФОП;✔️ підказати, як реагувати на листи чи запити від податкової.Напишіть «Атеншн, травень!» нашому @avista_manager — і ми підкажемо, з чого почати.Бо з бухгалтерією краще не грати в «якось буде». Якось буває, але не завжди приємно 🙃
👁 2,300 26-04-30 10:46
🤦🏼‍♀️Податкового Кодексу не притимуються навіть самі ж податківці...Шо його казать, якшо воно канєшна…Дедлайн подання 4ДФ звіту наближається, а затвердженої форми ще досі немає...⚠️Хоча, в ПКУ чітко написано:Із 2026 року для ФОПів і самозайнятих осіб встановлено квартальний звітний період із розбивкою по місяцях звітного кварталу. Тобто звітувати потрібно раз на квартал, але з деталізацією за кожен місяць.А ДЕ ФОРМА ЗВІТУ????А немає🤷🏼‍♀️Квартальну звітність (форму) Мінфін (нормотворець форм) не затвердив вчасно. ДПС наполягає подавати за старою ( місячною ) формою📑Десь хтось між собою не зміг домовитись, через що виникла неузгодженість між органами державної влади:Мінфін — не виконав функцію (не затвердив форму). ДПС — перевищила функцію (фактично змінила порядок).А ФОП — опинились між цими двома.❗️А дедлайн вже близько: До 11 травня потрібно подати податкові розрахунки за І квартал 2026 року:ФОПи та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, мають подати Розрахунок за січень, лютий та березень 2026 року.І тут важливо: кожен ФОП сам за себе має вирішити звітувати за старою формою, чи чекати оновлення. А ви що будете робити?
👁 2,240 26-04-24 07:14
🔔ФОПи, ловіть нагадування у цю п'ятницю.Кінець квітня вже зовсім близько, а це означає: якщо у 2025 році ви були на загальній системі — час звітувати.До 30 квітня потрібно подати декларацію про майновий стан і доходи за 2025 рік.Це стосується, якщо ви:• були самозайнятою особою у 2025 році• ФОП на загальній системі у 2025• ФОП, який був у «сплячці» у 2025 році, але залишався на загальній системі ‼️І тут важливий момент:Подати декларацію потрібно не лише тим, хто у списку вище, а й ФОПам 1 та 2 групи.Чому так? Тому що єдиний податок починає діяти з 1 числа місяця після реєстрації.Тобто з моменту реєстрації і до переходу на спрощену систему — ви фактично перебуваєте на загальній системі. А отже, за цей «перехідний» період теж потрібно звітувати.Висновок простий: якщо у 2025 році ви були на загальній системі — декларацію потрібно подати. Навіть якщо доходу не було.Навіть якщо перебували на ній всього 2 чи 3 дні.Хочете без стресу і помилок? Наші бухгалтери все зроблять за вас.Ставте "+" під цим постом — наша менеджерка з турботи з вами зв'яжеться, і ви спокійно закриєте це питання 😉
👁 2,310 26-04-21 05:27
📣Хто вже був дорослим в 2004? Нам треба серйозно поговорити.Світ давно вже оцифровується, а ми з вами чим гірші?)До 10 червня 2026 року держава повністю переводить усі трудові книжки в електронний вигляд.Це означає що всі, хто до 2004 року:- працював в наймі- народжували дітей- навчались у вишах- проходили строкову службуМають оцифрувати свої паперові трудові книжки і передати до Пенсійного фонду, ‼️щоб не втратити жодного року до загального стажу.⁉️Якщо не оцифрувати її вчасно — цих років у вашій електронній пенсійній історії просто не буде видно. Відповідно загальний трудовий стаж буде меншим.Процес не швидкий. Люди зараз чекають по 2–4 місяці, поки їхню заяву розглянуть. А до червня залишилося зовсім мало часу. Чим ближче до дедлайну — тим більше буде черг і затримок.👨‍💻Як можна оцифрувати? (3 способи)- Через роботодавця (якщо досі працюєте)- Самостійно онлайн через портал Пенсійного фонду- У сервісному центрі ПФУ.🔥Або найпростіший варіант — звернутись в Авісту, де весь процес оцифрування буде під контролем бухгалтера.Це точно буде простіше, швидше й спокійніше, ніж тоді, коли ви будете самостійно по відео в ютубі це робити і боятись, щоб десь не налажати. І не забудьте поділитись цим дописом з тим, кому це теж актуально📲
👁 2,170 26-04-20 12:29
📣Бандерівці, принесла вам свіжі цифри по ФОПах! За даними Опендатабот, в Україні вперше з 2025 року нових ФОПів почали відкривати більше, ніж закривати.У січні–березні 2026 зареєстрували 63 920 нових підприємців, а закрили бізнес 52 623.📍Де найбільше відкривають:- Київ (+1826)- Львівщина (+1651)- Дніпропетровщина (+1450)🖥А в яких сферах люди найбільше запускаються:лідирує роздрібна торгівля (через соцмережі, месенджери тощо (+2 527)), а також:- Освіта (+1899)- Консалтинг (+1230)- Інформаційні послуги (+1033)- Оренда нерухомості (+862)📈Зафіксовано й скорочення підпримців. Лідери: прифронтові та тимчасово окуповані регіони:- Донецька область (-479);- Херсонська область (-224);- Сумська область (-204);- Запорізька область (-97);- Луганська область (-56).Просів бізнес знову ж таки в торгівлі, але, роздрібна торгівля на ринках і з лотків (-2 531), а також :- ремонт побутових речей (-291);- вантажні перевезення (-126);- телемовлення (-125).✍🏼Висновок один:Спостерігається стійка тенденція до переходу бізнесу в онлайн-сегмент і розвиток сервісних моделей. Тому, хто ще не прийшов обслуговуватись в Авісту - з онлайнами ми класно працюємо😉Всіх чекаємо👉🏻 https://avista.in.ua/individual-entrepreneur/
👁 2,770 26-04-02 09:17
🗓02 квітня на календарі.ФОПи, час зберігати квітневі податкові дедлайни👇🏻🔵ФОПи 1 групи.До 20 квітня платимо:ЄСВ за 1 квартал — 5707,02 грн.ЄП за квітень — 332,80 грн.ВЗ зв квітень — 864,70 грн.🔵ФОПи 2 групи.До 20 квітня платимо:ЄСВ за 1 квартал — 5707,02 грн.ЄП за квітень — 1729,40 грн.ВЗ за квітень — 864,70 грн.🔵ФОПи 3 групи.До 20 квітня платимо ЄСВ за 1 квартал — 5707,02 грн.До 11 травня звітуємо за 1 квартал.До 20 травня платимо: ЄП 5% та ВЗ 1% від доходу.👩🏼‍💻Той, хто має найманих правників має до 11 травня подати Податковий розрахунок.Нагадую, форми для подання такого розрахунку ще немає. Тому варто зачекати її появи і тільки подім подавати.А якщо не хочете щомісяця слідкувати за дедлайнами й розвивати в собі відчуття тривожності "а раптом я щось забув😬" — делегуйте бухгалтерію Авісті, або отримайте гайд самостійного веденння ФОП в 2026 році, де прописано все до дрібниць: від податкових дедлайнів, і аж до покрокових інструкцій подання звіту.Делегувати бухгалтерію Авісті тут👇🏻https://avista.in.ua/individual-entrepreneur/Гайд ведення ФОП 2026 тут👇🏻http://secure.wayforpay.com/payment/fop_guide