Той малоприємний, але необхідний момент, коли "де-факто", і "де-юре" відстоять одне від одного на роки. Чи ми від початку не знали, що РПЦвУ ака "УПЦ МП" - це підрозділ ФСБ? Чи не бачили їхніх агіток? Не чули молитов за Путіна і "солдатушек"-окупантів, анафеми на Мазепу? Не в курсі були, яке бабло вони тут гребуть, які маєтки мають, скільки відправляють Кіріллу в головний офіс? Всі все знали. РПЦ де-факто була ворожою структурою і загрозою нацбезпеці від початку. А з нападом 24 лютого 2022 року це зрозуміла і значна частина тих у владі, хто доти волів заплющувати очі. Але для сьогоднішнього рішення Верховної Ради, навіть отакого стриманого і відкладеного, знадобились два роки роботи СБУ. З початку повномасштабного вторгнення РФ за матеріалами СБУ відкрито кримінальні провадження щодо понад 100 представників РПЦвУ ака УПЦ МП, майже 50-м із них уже повідомлено про підозру, а 25 отримали судові вироки. Найбільш поширені злочини представників УПЦ (МП): колабораційна діяльність, державна зрада, пособництво державі-агресору, посягання на територіальну цілісність України. Причому Служба не тільки зібрала доказову базу, але і наполягала на необхідності законодавчої заборони роботи московських "агентів в рясах". Отже, СБУ два роки ретельно збирала базу, щоб РПЦвУ було визнано ворожою структурою і де-юре. Ба більше: СБУ дбала, щоб кожен факт повідомлення про підозру, затримання, обшуків в руссо-попів обов'язково потрапляв в ЗМІ, якомога ширше розходився в соцмережах. Повідомляла про бази в церквах, про збір даних для окупанта, про роботу коригувальниками і навідниками, про те, як руссо-попи здавали українців на окупованих теренах ворогу. Тобто, Служба цілеспрямовано, по кроку міняла громадську думку, переконання вірян тієї ж РПЦвУ. Причому залишаючись строго в рамках правових процедур (дуже обмежених, бо та ж ВР ніяк не розширяла повноваження Служби щодо колаборантів навіть попри війну). Як одразу сказав Малюк, «Наявність ряси і кадила не є обтяжуючою обставиною, але вони не звільняють зрадників від законного покарання». Лишається сподіватись, що тепер, слідом за "голосуванням 265-х" (з 400, нагадаю), ВР дійсно ще й подбає про відповідні повноваження СБУ.
Голова комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв в інтерв’ю «РБК- Україна» заявив, що регулювати Телеграм немає ресурсів і можливостей, тому його слід відключити. На це держава нібито має технічні можливості.--«...На регуляцію немає ресурсів. І не буде. І можливості немає і не буде, бо це не в нашій юрисдикції. Я не бачу іншого варіанту, як не програти – не те, що інформаційну війну, а війну взагалі – окрім як написати достатньо простий законопроект, суть якому буде в тому, що або мережі чи платформи встановлюють діалог з українською державою, або держава їх просто закриває». --Вони самі створили прецедент з анонімними ТГ-каналами. Розкрутили їх і включили до інфопростору. А тепер це вийшло в них з-під контролю. Купа груп і групок всередині ОП мочать одна одну через ці анонімні канали. І владі не спало на думку інших варіантів, як просто перекрити все, що стало непідконтрольним. Тобто, це по суті внутрішні розборки привладних угруповань, а не заявлене "обстоювання нацбезпеки" і "інформаційна оборона держави". Однак якби наміри відповідали деклараціям, то я би підтримав ідею. Так, я автор ТГ-каналу, я веду його вже довгий час і це достатньо складно, вимагає щоденних зусиль. Однак якби я був впевнений, що справді можна взагалі перекрити Телеграм, я виступив би "за". Бо ворожі ТГ-канали превалюють, на жаль. І ТГ стає інструментом ворожих інформаційно-психологічних спецоперацій і джерелом вливання деструктивної інформації та дезінформації.
"Хороших русскій" Яшин закликав до мирних переговорів та до зупинки воєнних дій по лінії фронту. "Переговори кращі, ніж війна. Ситуація на фронті зайшла в глухий кут і не має військового рішення для жодної зі сторін. Головне, про що зараз треба говорити - це про припинення кровопролиття". Фактично, вже знайома нам теза масштабних кремлівських ІПСО в медіа і соцмережах "мир за будь-яку ціну". ==Цікаво: Яшин протягом 2-х років відсидки нібито ж не мав доступу до медіа і соцмереж, не міг бути в курсі інформаційних трендів - але його слова негайно після звільнення один в один збігаються з публічними заявами всіх "хороших русскіх" за цей час. І знов очевидне свідчення, що весь цей проєкт з "хорошими русскімі" - втікачами, емігрантами, "жертвами режиму" - режисується з одного центру, ясно з якого. Тому ще раз, вкотре закликаю всі наші медіа і блогерів: якщо ви хоч на дрібку патріоти - відмовтесь врешті від практики запрошення "хороших русскіх" і форматування під них всього наповнення етеру! Не підтримуйте інформаційно-ідеологічні спецоперації ворога з деморалізації українців і вибілювання росіян - хоч "простих русскіх", хоч "хороших русскіх"!Прошу максимального поширення - бо це справді важливо для нацбезпеки і для нашої оборони, для наших позицій на переговорах (котрі, звісно, неодмінно будуть) і для повоєнних перспектив нового нападу Росії.
Роками я вперто на всіх майданчиках тверджу: припиніть тягти сюди "хороших русскіх"! Бо не існує в природі "хороших русскіх" на боці України, навіть як тимчасових союзників! Вони поголовно імперці, їх все влаштовує, крім прізвищ конкретних дуп у владних кріслах РФ - ну і крім санкцій, від яких потерпають їхні бізнеси, що чемно платять податки на вбивство українців і пишаються цим. Через це мене припинили запрошувати чи не на всі телеканали - бо в кожного на етері щодня мінімум пара-трійка "хороших русскіх" російською розповідають, як нам жити. І ведучі радісно підлаштовуються під "старших братів" - теж ляпотять язиком і запопадливо погоджуються з їхніми заявами. Але ж тут вилізло троє "жертв Кремля": не встиг вивітритись запах казенних "воронків", як вони долучились до голосів решти "хороших русскіх" - взялись переконувати, що "прості росіяни ні в чому не винуваті", "санкції треба зняти". А так вони, звісно, "за мир і Україну", а як же. Великодушно ігноруючи факт, що "прості росіяни" майже поголовно підтримують війну, пишаються здобутком "нових територій", схвалюють дії Путіна, підтримують "СВО" (бо це добрий заробіток для них особисто) і категорично не згодні на мир, якщо доведеться повертати Україні окуповані території (про репарації за все ними зруйноване взагалі не йдеться).І раптом купа українців прозріли! "Гниди вони, а не "хорошиє русскіє", хай йдуть за кораблем!". Хоча варто бути чесним: з'явились і ті, хто висунув "геніальну" ідею: треба їх до України привезти на перевиховання. От вони побачать на власні очі - і негайно все зрозуміють та перестануть захищати імперію! Може навіть їм українське громадянство надати для якіснішого перевиховання. Так що мені складно уявити, що саме здатне буде врешті пробити цей невиліковний бар'єр в головах більшості українців між "звичайними русскімі" і уявними "хорошимі русскімі", щоб вони злились в одне смердюче болото в уяві більшості.
До Федеральної виборчої комісії США надійшло повідомлення про висунення Камали Гарріс (59 років, заміжня, без дітей, ямайсько-індійське походження) на посаду президента. Вона вже виконувала обов'язки президента, поки Байден в листопаді 2021 був під наркозом (така процедура). ==В контексті України зокрема і глобальної присутності США загалом Гарріс не надто оптимальний варіант: вона не виявляла зацікавленості чи обізнаності ані в питанні нашої війни, ані в питанні протистояння в Ґазі, ані в питанні Ірану (ядерної загрози, участі в експансії Росії та загалом розпалюванні війни на Близькому Сході), ані в питанні протистояння з Китаєм (і захисту Тайваню), ані в питанні стримування Кім Чен Ина. В цілому не було помітно її особистої позиції - Гарріс дотримується офіційного курсу Байдена і уникає особистих оцінок і примітних заяв. Промови найчастіше виглядають "водою" - достатньо заплутані, беззмістовні і навіть дивні, щоб їх розуміли найуважніші слухачі (і навіть читачі вже записаних слів).Гарріс, як можна спостерігати, прихильна до лібералізму аж до лівацьких виявів "всезагальної рівності" (і до прямого порушення законів: коли була прокурором Каліфорнії, не відкривала справ проти ЛГБТ-шлюбів, прямо заборонених в штаті; з іншого боку, її опоненти обвинувачують Гарріс в ухилянні від розслідувань проти корпорацій). Вона явно не прийме ніколи ідеї ескалації будь-якого конфлікту, навіть якщо це буде очевидний найкоротший і найдешевший шлях встановлення миру та відновлення економічної активності. Оточення таке саме (ще й пропалестинське - ХАМАС сприймають "борцями за свободу", а не терористами, потенційно ядерними). Американські розслідувачі стверджують, що за Гарріс в Білому домі "запанувала атмосфера нездорових інтриг, поділу на фракції і безгосподарчості". Власне, тепер, після офіційної відмови Байдена від балотування, республіканці вже не мають потреби його топити - тому вже почали перекидати відповідальність за всі провали і сумнівні рішення Байдена на Гарріс. В сенсі, "Дідусь заслужений, але старенький, а ти куди дивилась і чому приховувала від Америки його стан?! Ще й за його спиною ухвалювала погані рішення". Що можливе обрання Гарріс значитиме для нас? Ймовірно, посилення байденівської "стратегії невизначеності і малих кроків". "Підтримка до кінця" на словах та максимальне затягування рішень на практиці. Штучна прив'язка українського питання до геть інакших проблем, внутрішніх і зовнішніх, - і в такий спосіб заморожування рішень взагалі. З такого пункту зору егоцентричний і імпульсивний Трамп набуває привабливості. Бо він може раптом вирішити покласти край наїздам Путіна, Ірану, ХАМАС чи Ина - і розпорядитись про максимально жорстку відповідь. Гарріс на таке не піде за жодних обставин. Спостерігаємо далі. І не забуваємо, що працювати нам доведеться з президентом США незалежно від особи і партійної приналежності.