Статистика telegram каналу - @agrocadabra

Логотип телеграм спільноти - Аграрний тиждень. Украïна: бізнес, новини, інновації 2024-07-14

Аграрний тиждень. Украïна: бізнес, новини, інновації

Кількість підписників:
301
Фото:
991 
Відео:
38 
Посилання:
530 
Категорія:
Економіка
Опис:
Аграрний тиждень. Украïна: бізнес, новини, інновації www.a7d.com.ua @CHeVV_CQ top@a7d.com.ua

Кількість підписників

Середній перегляд на повідомлення

Історія змін лого

Поки що змін не зафіксовано

Історія змін назви

Поки що змін не зафіксовано

Історія зміни типу аккаунта

Поки що змін не зафіксовано

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена
2024-07-14

Стіна канала Аграрний тиждень. Украïна: бізнес, новини, інновації - @agrocadabra

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон №3993-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту інтересів власників земельних часток (паїв), а також застосування адміністративної процедури у сфері земельних відносин». 
Закон суттєво спрощує процедуру передачі меліоративних систем у власність об’єднань водокористувачів (ОВК) та підтримує розвиток зрошувальних систем.
Закон був підтриманий профільними аграрними асоціаціями та Мінагрополітики, оскільки один з пріоритетів роботи Міністерства - розвиток меліорації, а ОВК є її невід’ємною частиною. 
Зокрема, згідно з новим законом, при замовленні та виготовленні документації із землеустрою для внесення меліоративних мереж до Державного земельного кадастру більше не потрібно отримувати дозволи від органів місцевого самоврядування. 
Прийняття даного закону усуне зайві бюрократичні перешкоди, які раніше стримували інвентаризацію та внесення в Державний земельний кадастр об’єктів меліоративної інфраструктури. Це уповільнювало передачу меліоративних систем у власність об’єднань водокористувачів і стояло на заваді залученню інвестицій для їх розбудови. Тепер сільгоспвиробники отримають можливість прискорити реалізацію проєктів щодо відновлення зрошення та осушення.

41
24-11-11 13:24

18 жовтня 2024 року Публічне акціонерне товариство «Національний депозитарій України» (НДУ) та Міжнародна фінансова корпорація (IFC, член Групи Світового банку), підписали грантову угоду, за якою НДУ отримає до 300 тисяч доларів США для створення та впровадження інноваційного Реєстру аграрних нот.
«IFC підтримує створення сучасного цифрового Реєстру із широким функціоналом, що сприятиме ще більшому залученню фінансування для українських агровиробників, створить можливості доступу до ринків капіталу всіх учасників процесу та розширить коло потенційних інвесторів», - зазначає Олена Волошина, Голова представництва IFC в Україні.
Мета створення Реєстру аграрних нот — забезпечити просту, надійну й швидку процедуру видачі аграрних нот завдяки його електронній взаємодії з іншими публічними реєстрами та депозитарною системою. Передбачається, що з впровадженням Реєстру також буде сформований дієвий механізм виконання зобов’язань за аграрними нотами, у тому числі примусового, з мінімальним впливом людського фактору.
Завдяки автоматизації процесів формування реквізитів аграрних нот, внесення змін, видачі та припинення, Реєстр забезпечить прозорість, ефективність та зручність операцій з аграрними нотами. Така автоматизована робота полегшує взаємодію між агровиробниками, кредиторами та інвесторами, підвищуючи довіру на ринку. Окрім того, цифровізація процесів у Реєстрі зменшує трансакційні витрати пов’язані із видачою та припиненням аграрних нот, що робить інструмент дешевшим та зручним у використанні..
«Впевнений, що реалізація проєкту стане важливим кроком у розвитку цифрової інфраструктури аграрного сектору, сприятиме залученню додаткових інвестицій та забезпеченню стійкого економічного зростання», — зазначив Олексій Юдін, Голова Правління ПАТ «НДУ».
«Цей проєкт є важливим кроком для цифровізації ринку капіталу та сільськогосподарського сектору в Україні. Розробка Реєстру аграрних нот не тільки допоможе зміцнити позиції нашої держави на світовому аграрному ринку, але й створить нові можливості для інвесторів», – зазначив Руслан Магомедов, Голова Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Таке цифрове рішення є важливим інфраструктурним елементом та центральною складовою усієї екосистеми аграрних нот, без якої неможливе повноцінне впровадження нового інструменту на ринку.

45
24-11-05 10:41

У розпалі сезон цукроваріння
Збиральна компанія цукрових буряків ще триває, але цукрові заводи вже працюють на повну потужність, повідомляє «ПроАгро Груп».
Так, у прес-службі Вінницької ОДА кажуть, що з початку сезону цукроваріння (станом на 25 жовтня) цукроварні області виробили 140 тис. т цукру. На Вінниччині нині працюють всі п’ять цукрозаводів і ними вже перероблено 1136 тис. т цукросировини. Цукрові буряки викопано з 67% площ.
За інформацією директора Департаменту агропромислового розвитку Тернопільської ОДА Володимира Стахіва, цукрові заводи області виготовили понад 130 тис. т цукру, переробивши 931 тис. т солодких коренів. Кількість виробленого цукру цього сезону майже на 30% більша, ніж на цей час торік. Найбільше продукції виготовив Чортківський цукровий завод - понад 40 тис. тонн.
За даними Мінагрополітики, аграрії зібрали 8 258 тис. т цукрових буряків з 66,1% площ за врожайності 484 ц/га. Торік валовий збір цієї культури становив 13,1 млн т за врожайності 525 ц/га.
Найбільше цукрових буряків зібрали аграрії Вінниччини (1 078 тис. т з 66,6% площ), Хмельниччини (1 716 тис. т з 82,1% площ) та Тернопільщини (964,5 тис. т з 61,1% площ).
Однак за врожайністю лідирують:
* Львівщина – 677,6 ц/га;
* Буковина – 635,3 ц/га;
* Тернопільщина – 584,5 ц/га;
* Чернігівщина – 550,8 ц/га;
* Хмельниччина – 543,2 ц/га.

55
24-10-28 09:39

На початку третьої декади жовтня ціни закупівлі свинини живою масою збереглися на попередньому рівні, повідомляють в Асоціації «Свинарі України».
Другий тиждень поспіль ціни на живець свиней забійних кондицій коливається в межах 53-56 грн./кг. Так, за відгуками більшості виробників свинини та заготівельників живця, у ході минулих торгів ціни реалізації переважно не переглядали, а коливання, які все ж фіксували, обмежувалися зміною в межах 1 грн./кг в обидва боки в межах згаданого діапазону. Середньозважена ринкова позначка склала 55,1 грн./кг.
«Представники м’ясопереробки здебільшого відзначають, що торгівля свининою йде рівно, хоча й очікувано сезонно слабше ніж кількома тижнями раніше. Наразі пропозицію характеризують як достатню, хоч місцями звучать заяви як про легку нестачу кондиційної свинини, так і пропозицію живця вищої за стандартну маси. Не зважаючи на деякі розбіжності в оцінці поточної ринкової ситуації серед заготівельників, більшість операторів передчуває позитивний зсув цін вже на найближчих торгах», – заначають в АСУ.

47
24-10-25 10:52

Група АГРОТРЕЙД завершила жнива технічної коноплі
На Чернігівщині обмолот виконано на площі майже 230 гектарів. Якість отриманого зерна є набагато кращою, ніж минулого року.
Цей рік був фінальним у випробуваннях з вирощування конопель. Компанія визначилася з найкращими технологіями та засобами гербіцидного захисту рослин, а також зрозуміла технічні особливості роботи з цією культурою.
“Завдяки зміні підходів до збирання та доробки насіння ми отримали дуже хороші якісні показники зерна: вміст олії на високій позначці, а значення кислотності та пероксидного числа в ній – низькі. Показники врожайності вийшли дещо нижчими, ніж ми розраховували. Цього року ми почали збирати пізніше, для того, щоб отримати вищу якість насіння. Через особливості сорту і року в цілому обмолот тривав довше, ніж розраховували. Коноплі були сухими, у них легко відділялося волокно від костри, тому технічне забезпечення під час збирання виявилося найбільшим викликом. Причина у тому, що не можна в будь-який момент взяти будь-який комбайн: потрібно чітко знати, для якого сорту, коли та який комбайн буде оптимальним. Це є технічними особливостями коноплі, з якими ми розібралися”, – розповідає директор агропромислового департаменту Групи АГРОТРЕЙД Олександр Овсяник.
Український ринок поки що не готовий споживати велику кількість зерна конопель, а тому цьогорічний врожай буде спрямовано на експорт. Якщо його вдасться продати вигідно та у великих обсягах, компанія планує продовжити роботу з цією культурою та розглядатиме питання про розширення площ.

33
24-10-23 09:42

Починаючи з 17 жовтня 2024 року аграрії зможуть подати через Державний аграрний реєстр заявку на отримання однієї з наступних спеціальних бюджетних дотацій -  для утримання корів або кіз та/або овець.
Спеціальна бюджетна субсидія надаватиметься відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам та іншим виробникам агропродукції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.08.2022 № 918, зокрема:
- для аграріїв, які мають у власності від 3 до 100 корів (усіх напрямів продуктивності), передбачається виплата по 7 тис. грн на кожну голову;
- для аграріїв, які утримують маточне поголів’я кіз та/або овець від 5 до  500 голів, - у розмірі 2 тис. грн на одну голову.
Подати заявки на отримання бюджетної допомоги можуть аграрії усіх областей, крім тимчасово окупованих територій та зони активних бойових дій.
Звертаємо увагу, повідомляє пресслужба Мінагрополітки, що відповідно до абзацу дев’ятнадцятого пункту 7 Порядку, у разі надходження до Державного аграрного реєстру заявок на суму, що відповідає обсягу бюджетних коштів за окремим напрямом, подання заявок припиняється, про що оприлюднюється відповідне оголошення у Державному аграрному реєстрі.

30
24-10-22 10:23