Джерело
Академия 108 🍀 | Жертова, чі вільна?Стан жертви — це не діагноз.Це внутрішня клітка, як...
856 Охват/переглядів
2026-01-06 13:52
Повідомлення №2654
Жертова, чі вільна?Стан жертви — це не діагноз.Це внутрішня клітка, яку людина будує і тримає зсередини.Не дозволяє собі жити.Не дозволяє собі обирати.Не дозволяє собі бути причиною власного життя.Стіни цієї клітки — страх.Ключовий маркер жертовності звучить просто.Мені погано, бо хтось.Мені не подобається, бо вони.Моє життя не таке, бо обставини.Мої почуття, бо інший.Перекладання відповідальності за свій стан, гроші, вибори, стосунки — це основний інструмент жертви.І цей інструмент завжди знаходиться в її руках.На матеріалі травми людина добровільно віддає владу над своїм життям у чужі руки.А вже зсередини своєї клітки починає судити, звинувачувати, моралізувати, шукати винних і правих.У клітці жертва завжди шукає правоту.Теплий куточок, де можна почуватися хорошим, правильним, постраждалим.Де можна тимчасово закрити внутрішню порожнечу соціальними нормами, мораллю, переконаннями.Там завжди тісно.Там завжди душно.Там завжди погано пахне.І найстрашніше в жертовності не біль.А те, що в цій клітці можна прожити все життя.І жодного разу не вийти назовні.Життя минає повз.Події відбуваються.Враження є.Але їхнім джерелом завжди залишаються інші люди.Не ти.І все це змінюється одним рішенням.Поверненням відповідальності за свої думки, наміри, вибори, вчинки.Повернення відповідальності — це повернення собі влади над своїм життям.Це повернення собі права обирати там, де раніше терпів і звинувачував.Це початок суб’єктності.І саме цього люди бояться найбільше.Ми боїмося не покарання за помилки.Ми боїмося руйнування своєї звичної ідентичності.Втрати образу «правого», «хорошого», «правильного», «постраждалого».Боємося постати перед світом живими.Недосконалими.Тими, що роблять помилки.Тими, що порушують правила.І саме тому так міцно тримаємося за клітку.Але лише зруйнувавши ідентифікацію жертви.Людина стає цілісною особистістю.Яка керує своїм життям.Цей рік я починаю.З триденного ретриту з 09.01 - 11.01 де ми будемо розбиратися зі своїм психологічним, фізичним та ментальним станом, будемо повертати себе в тіло, розбиратися, як жити в новому році, що він нам несе, як у ньому правильно позиціонувати себе, щоб відчувати, що ви на коні, а не під ним.За посиланням👇👇👇https://academy108.com/online-retryt-qigong-2026