Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Антон Янко: телеграм-канал
Додано 14 лип 2024

Антон Янко: телеграм-канал

@a_yanko
Кількість підписників: 4 890
Фото: 157
Відео: 5
Посилання: 163
Опис:
Бухгалтер, експерт з питань оплати праці та кадрового адміністрування

👥 Кількість підписників

4 890
Середній/День:: +1
Середній/Тиждень:: +4
Середній/Місяць:: +50

👁️ Середній перегляд на повідомлення

7 028
Середній/День:: 8,800
Середній/Тиждень:: 6,970
ERR: 143.72%

📊 Кількість повідомлень на день

0.4
Останній день: 0
Середнє за тиждень: 0.1
Середнє за день: 0.4

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

А НАМ ІНСПЕКТОР СКАЗАВ…Останнім часом бачу багато питань стосовно запитів ДПС до роботодавців щодо дотримання розміру заробітної плати працівників. І вони неправомірні та абсурдні, звичайно. Претензії ДПС можна поділити на 2 типи:1. «Працівнику нараховано менше 8000 грн, а це порушення! Швиденько нарахуйте йому МЗП, бо менше ніззя!». Тут апелюємо до ст. 56 КЗпП про неповний робочий час, яку ніхто не скасовував. Навіть з окладом 20 000 грн може бути нараховано за фактично відпрацьований час набагато менше МЗП – все залежить від графіку роботи.2. «Середня по регіону/галузі 19000 грн, а у ваших працівників на рівні МЗП – це порушення! От як прийдемо до Вас разом з Держпрацею!...». Тут не боїмося посилатись на ст. 6 Закону про оплату праці, згідно з якою роботодавець самостійно визначає систему оплати праці і рівень заробітної плати. Навіть 8000 грн у всіх працівників не є порушенням при дотриманні диференціації окладів (у прибиральниці оклад 5000 грн, а у директора - 7000 грн) і вимоги нарахування МЗП пропорційно відпрацьованому часу (і прибиральниця і директор в такому разі отримають по 8000 нараховано за повний місяць абсолютно законно!).В цілому, ДПС (як і завжди) прагне залякуванням досягнути бажаного – збільшити податкові надходження. (Ну не за працівників же Ваших вони переживають!) Але бувалих роботодавців хіба налякаєш?!
🎁 ПРО ЩОМІСЯЧНУ ЗВІТНІСТЬ Переглянув я тут нові форми щомісячної звітності ЄСВ ПДФО ВЗ і маю сказати наступне:1. Це поки що проект, але не думаю, що до моменту його набрання чинності щось особливо зміниться.2. Головна і майже єдина зміна - це сам термін подання: він тепер щомісячний до 20 числа наступного місяця за звітним.3. Форма самого податкового розрахунку (титулки) і його додатків майже не змінились, якщо не враховувати деякі косметичні зміни.4. Порядок заповнення, порядок подання, порядок складання додатків, коди застрахованих осіб, коди доходів, типи нарахувань і так далі не змінились.Отже, чекаємо набрання чинності, впровадження в електронному вигляді і першого подання - за січень до 20 лютого.Найбільша складність буде у роботодавців, які мають підрозділи на різних територіях, бо за кожну окрему територію так само треба буде подавати окремий звіт, але тепер вже кожного місяця.Ознайомитись з проектом можна тут:https://7eminar.ua/news/3610-minfin-oprilyudniv-formi-shhomisyacnoyi-objednanoyi-zvitnosti-z-pdfo-vz-ta
ЧИ ПЛАТИТИ ЄДИННИКАМ ЗА СЕБЕ ВЗ ЗА ЖОВТЕНЬ-ГРУДЕНЬ?(Спойлер – не знаю)Нагадаю, що Закон № 4015 (колишній проект 11416-д) зробив платниками ВЗ усіх єдинників за правилами сплати ЄП:- ФОПи 1, 2, 4 груп мають платити по 10% від МЗП кожного місяця;- ФОПи і юридичні на 3 групі ЄП мають платити 1% від свого доходу щоквартально.І згідно з цим законом стали вони платниками з 1 жовтня 2024 року.Рада прийняла новий Закон № 4113 (колишній проект 9319), яким, зокрема, передбачено дату початку сплати ВЗ зазначеними особами перенести на 1 січня 2025 року.Президент досі цей закон не підписав, але пан Гетманцев прогнозує, що Президент це зробить.Найбільше переживають ФОПи 1, 2, 4 груп, адже вони наче вже мали сплатити ВЗ за жовтень і листопад, а завтра останній день сплати за грудень.То що їм робити?За нормами ПКУ нарахування авансових внесків для таких платників ВЗ здійснюється контролюючими органами. Чи нарахує ДПСУ зобов’язання по ВЗ за жовтень-грудень 2024 і штрафи та пеню за невчасну сплату?Не підписаний і ще не чинний Закон № 4113 ще не вніс зміни до ПКУ, тому формально у ДПСУ є таке право за чинними натепер нормами ПКУ.Я не Гетманцев, тому не можу прогнозувати, чи скористається цією опцією податкова.Власне, зараз є два варіанти у ФОПів:- вірити у краще і ВЗ не платити;- не вірити нікому і заплатити ВЗ (рахунки Казна вже давно відкрила).І кожен ФОП має зараз прийняти власне рішення.Давати свої поради не буду, бо всі, хто зараз впевнено це робить, тільки прогнозують. Хтось точно буде правий, а хтось точно ні.На жаль, цей допис не допоможе прийняти правильне рішення. Він швидше про недолугість сучасного нормотворення. Приклад того, як не має бути.
ЗАРПЛАТНИЙ КРИТЕРІЙ КРИТИЧНОСТІ: ЯК РАХУВАТИ СЕРЕДНЮ?Нагадаю, що одним з критеріїв критичності підприємства для бронювання згідно з Постановою № 76 є середня зарплата по підприємству 20 000 грн.Якщо критичність підтверджується у грудні, беруться дані 3 кварталу. Якщо це буде вже у січні – 4 кварталу.До сьогодні було кілька версій, як же правильно рахувати ту середню? І от Мінекономіки дало своє роз’яснення (посилання на лист у кінці допису):Розрахунок середньої заробітної плати рекомендуємо здійснювати відповідно даних Податкового розрахунку шляхом ділення суми рядків 1.1 “сума нарахованої заробітної платиˮ, 1.3 “сума оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності, що здійснюється за рахунок коштів платників податківˮ, 1.4 “сума допомоги по тимчасовій непрацездатності, яка виплачується за рахунок коштів ПФУˮ на рядок 105 “Кількість застрахованих осіб у звітному періоді, яким нараховано заробітну платуˮ.Тобто, беремо ці дані за потрібний квартал і маємо середню по підприємству.Легко? Без сумнівів! Справедливо? Є питання.Такий розрахунок дає можливість Мінекономіки легко контролювати дотримання критерію підприємствами в оперативному режимі (нарешті виправдається повернення щомісячної зарплатної звітності), проте роботодавці мають врахувати нюанси:1) до р. 105 включаються також ЦПДшники та вагітні працівниці, а от в суму заробітку ЦП-винагорода і лікарняні по вагітності не йдуть, що зменшує середню по підприємству;2) працівники за основним місцем чи за сумісництвом – не важливо – усі йдуть як 1 особа, а головне – не важливо, чи повний вони працюють час, чи неповний. Так звані 0,25 чи 0,5 ставки будуть враховуватись як 1 особа, а отже і середня буде викривлена;3) у р. 1.1 ми відображаємо базу нарахування ЄСВ без максимального обмеження, тому можна нарахувати одному директору кілька мільйонів, сплатити ЄСВ з максимуму (120К зараз, 160К з січня) і таким чином гарантувати потрібну середню;4) оскільки в 1.1 база нарахування ЄСВ, там буде все, на що нараховано ЄСВ (крім ЦП-винагород і лікарняних по вагітності), а це далеко не завжди тільки власне зарплата (страховки, подарунки працівникам, найм житла працівнику тощо);5) працівники без зарплати (повний місяць у відпустці без збереження, мобілізовані тощо) не включаються в р. 105, тому не будуть зменшувати собою середню.Звичайно, це тільки думка Мінекономіки і з нею можна не погоджуватись та критикувати, але хто ж перевірятиме критичність? Саме вони.Посилання на лист від 11.12.2024 № 2704-25/89101-01:https://me.gov.ua/view/65c88176-2a27-4fec-86e5-3f83f247d544
💥 Військовий збір 5%: усе, що потрібно знати, щоб уникнути помилок!Друзі, запрошую вас завтра, 12 грудня, на безкоштовний ефір від 7eminar та 7eminar.academy, де ми розглянемо найважливіші питання щодо нової ставки військового збору.Вам це точно потрібно, якщо: ви не хочете отримати штрафи через неправильне утримання військового збору із зарплат і виплат; не знаєте, як коректно заповнити Додаток 4ДФ чи зробити перерахунки за попередні періоди; вам потрібна чітка інструкція щодо оподаткування лікарняних, відпускних, винагород за договорами ЦПХ і дивідендів.На своїй лекції я розповім:✔️ як утримувати 5% військового збору з усіх видів доходів, щоб уникнути помилок;✔️ як заповнювати звітність і проводити перерахунки без ризиків;✔️ на які рахунки сплачувати збір відповідно до нових правил.Реєструйтеся на безкоштовний ефір на тему «Податкові перевірки – 2025 & ВЗ, зарплата і «перехідні» виплати & Собівартість та списання витрат у будівництві» вже зараз 👉 https://cutt.ly/seVqtBAE Не пропустіть! Початок об 11:00! До зустрічі!
ЗАКОН № 4015 НАБИРАЄ ЧИННОСТІ Спочатку про основні зміни:- військовий збір тепер платитимуть за себе ФОПи 1, 2 та 4 групи, а також платники єдиного податку 3 групи (тобто не тільки ФОПи, а й юридичні);- перелічені особи платитимуть ВЗ з 1 жовтня 2024 року по 31 грудня року, у якому буде скасовано воєнний стан;- ФОПи 1, 2 та 4 групи платитимуть з жовтня по грудень 2024 року по 710 грн, а в наступному році по 800 грн у термін не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця, а можна і авансом до кінця року;- єдинники на 3 групі платитимуть 1% ВЗ від доходу, з якого сплачують ЄП у термін сплати ЄП 10 днів після квартальної декларації;- відображати ВЗ треба буде у декларації з ЄП, тобто найближчим часом варто очікувати змін у її формі;- військовий збір для фізосіб (зарплата, оренда, дивіденди, ФОП-загальники тощо) - 5% до 1 січня року наступного за роком скасування воєнного стану (потім знову 1,5%);- ВЗ для військовослужбовців – 1,5%;- з 2025 року буде щомісячна об’єднана звітність зі строком подання 20 днів після звітного місяця (нова форма, сподіваюсь, буде раніше 19 лютого 2025);ЩОДО НАБРАННЯ ЧИННОСТІЗакон набирає чинності З ДНЯ, НАСТУПНОГО ЗА ДНЕМ ЙОГО ОПУБЛІКУВАННЯ!За даними пана Гетманцева і пана Желєзняка, тобто верхівки податкового комітету ВРУ, опубліковано закон СЬОГОДНІ, тобто НАБИРАЄ ЧИННОСТІ ЗАВТРА 29.11.2024!Це означає:- ФОПи 1, 2 та 4 групи мають сплатити 710 грн ВЗ за жовтень + 710 грн ВЗ за листопад до 20 грудня (поки платити не рекомендую – див. нижче нюанс);- єдинники 3 групи вперше сплатять ВЗ з доходів за жовтень-грудень 2024 року до 20 лютого 2025 року (а може і не так – див. нижче нюанс);- ставка ВЗ 5% до ЗАРПЛАТ (оренди, дивідендів, доходів ФОП-загальників тощо) буде застосовуватись з 29.11.2024.Тут головне правило: УСЕ, що НАРАХОВАНО з дати набрання чинності (з 29.11.2024) – за ставкою 5%, а НАРАХОВАНЕ ДО – за ставкою 1,5%:- повний розрахунок зі звільненими по 28.11.2024 включно – ставка 1,5%, а з 29.11 – 5%.- УСЯ нарахована зарплата за листопад працюючим – за ставкою 5%.- УСІ нараховані відпускні, лікарняні, премії тощо у листопаді – за ставкою 5%.- нараховані дивіденди, оренда, винагорода по ЦПД (акти датою) по 28.11.2024 включно – ставка 1,5%, а з 29.11 – 5%.Це моя особиста версія, не претендую на істину в останній інстанції і сподіваюсь на зміни та офіційні роз’яснення.НЮАНСРада найближчим часом має прийняти закон про зміни до цих змін (прости Господи), але набрання чинності цього закону можна чекати ще 44 дні, тому як робити вже зараз, на жаль, кожен має прийняти власне рішення.
📌 ІНДЕКСАЦІЯ ЗАРПЛАТИ У 2024 РОЦІ (по грудень включно): ПОВНИЙ ОГЛЯДДержстат опублікував індекс інфляції за жовтень 2024 р. - 101,8%.А це означає, що вже маємо повну річну картину індексації:1. Для тих, хто востаннє підвищував зарплату до січня 2024 року, базовим місяцем є ГРУДЕНЬ 2023 року. Індексація для таких з серпня по листопад була однаковою (130,20 грн), але у грудні вона складе вже 254,35 грн.2. Ті, хто востаннє підвищив зарплату у СІЧНІ 2024 року, мають цей місяць за базовий і індексацію з серпня по листопад 115,06 грн, а в грудні – 236,18 грн.3. Ті, хто востаннє підвищив зарплату у ЛЮТОМУ, мають цей місяць за базовий і індексацію з серпня по листопад 105,98 грн, але в грудні – 227,10 грн.4. Підвищили востаннє оклади у БЕРЕЗНІ? У жовтні і листопаді індексація 109,01 грн, а в грудні – 211,96 грн.5. Не мали індексації до жовтня ті, хто підвищив востаннє оклади у КВІТНІ. У жовтні і листопаді приріст інфляції дав індексацію 102,95 грн, а в грудні – 205,90 грн.6. Ті, хто востаннє підвищив оклади у ТРАВНІ індексацію вперше нараховують у листопаді на суму 133,23 грн, і такою ж вона залишиться у грудні.7. ЧЕРВНЕВЕ чи ЛИПНЕВЕ підвищення окладу забезпечувало відсутність індексації до листопада включно, але у грудні індексація З’ЯВИТЬСЯ на суму 118,09 грн (1*1,006*1,015*1,018=3,9%).8. Для тих, хто востаннє підвищив зарплату у СЕРПНІ, до листопада включно індексації немає, але у грудні індексація БУДЕ на суму 99,92 грн.9. БЕЗ ІНДЕКСАЦІЇ ті, кому оклади підвищували у ВЕРЕСНІ та пізніше.! Згідно з проектом Держбюджету на 2025 рік індексацію знову «обнулять», базовим зроблять січень 2025 року і перші місяці наступного року знову будуть «безіндексаційними», але до цього ми ще обов’язково повернемось.
📄 Кабмін постановою від 22 жовтня 2024 р. № 1204 вніс зміни до Критеріїв та порядку. Цей документ регулює надання підприємствам статусу критично важливих, необхідних для бронювання.Встановлено, що орган, який прийняв рішення про визначення підприємства критично важливими, у разі потреби проводить перевірку його відповідності критеріям протягом діяльності підприємства з дати прийняття рішення про визначення їх критично важливими.За результатами проведеної перевірки орган приймає одне з таких рішень: про невідповідність підприємства, установи, організації критеріям, зазначеним у пункті 2 цих Критеріїв та порядку, а також скасовує їх статус критично важливих для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період; про відповідність підприємства, установи, організації критеріям, зазначеним у пункті 2 цих Критеріїв та порядку, і визначення їх критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.Копію рішення, прийнятого за результатами перевірки, орган в одноденний строк з дня його прийняття надсилає Мінекономіки, Міноборони (СБУ, Службі зовнішньої розвідки, розвідувальному органу Міноборони) та Мінцифри.
🔥 З’ЯВИЛАСЬ ПРИЙНЯТА ВЕРСІЯ ПРОЕКТУ 11416д: КОРОТКО- військовий збір тепер платитимуть за себе ФОПи 1, 2 та 4 групи, а також платники єдиного податку 3 групи (тобто не тільки ФОПи, а й юридичні);- перелічені особи платитимуть ВЗ з 1 жовтня 2024 року по 31 грудня року, у якому буде скасовано воєнний стан;- ФОПи 1, 2 та 4 групи платитимуть з жовтня по грудень 2024 року по 710 грн, а в наступному році по 800 грн (якщо МЗП не підвищать з 01.01.2025) у термін не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця, а можна і авансом до кінця року;- єдинники на 3 групі платитимуть 1% ВЗ від доходу, з якого сплачують ЄП у термін сплати ЄП – 10 днів після квартальної декларації;- відображати ВЗ треба буде у декларації з ЄП, тобто найближчим часом варто очікувати змін у її формі;- військовий збір для фізосіб (зарплата, оренда, дивіденди, ФОП-загальники тощо) - 5% до 1 січня року наступного за роком скасування воєнного стану (потім знову 1,5%);- ВЗ для військовослужбовців – 1,5%;- з 2025 року буде щомісячна об’єднана звітність зі строком подання 20 днів після звітного місяця (нова форма, сподіваюсь, буде раніше 19 лютого 2025);ЩОДО НАБРАННЯ ЧИННОСТІЗакон набирає чинності З ДНЯ, НАСТУПНОГО ЗА ДНЕМ ЙОГО ОПУБЛІКУВАННЯ!Доходи фізичних осіб (зарплата, оренда, ФОП-загальники тощо), нараховані за наслідками податкових періодів до набрання чинності цим Законом, оподатковуються за ставкою 1,5% військового збору незалежно від дати їх фактичної виплати (надання).Це означає:- ФОПи 1, 2 та 4 групи мають вперше сплатити 710 грн ВЗ до 20 жовтня, якщо закон опублікують до 20 жовтня, а якщо пізніше – до 20 листопада 710+710;- єдинники 3 групи вперше сплатять ВЗ з доходів за жовтень-грудень 2024 року до 20 лютого 2025 року;- ставка ВЗ 5% до ЗАРПЛАТ (оренди, дивідендів, доходів ФОП-загальників тощо) буде застосовуватись З ДНЯ НАБРАННЯ ЧИННОСТІ законом (а не з 1 жовтня!), тому найбільша проблема, якої всі боялись – звільнені у жовтні – стала найбільшим щастям, бо по ним точно 1,5% у 5% не перетворяться. А от УСЕ, що НАРАХОВАНО з дати набрання чинності (наприклад, з 20 жовтня) – за ставкою 5%, а НАРАХОВАНЕ ДО – за ставкою 1,5%.Кінець жовтня обіцяє бути як ніколи спекотним для бухгалтерів.АЛЕ!!! Закон ще мають розблокувати у Раді, підписати Голова Ради та Президент, опублікувати. Тому поки чекаємо остаточної дати Ч.
✏️ ІНДЕКСАЦІЯ У ЖОВТНІ: ЩАСЛИВЧИКІВ БІЛЬШАЄДержстат повідомив, що індекс інфляції за серпень 2024 р. складає 100,6%.А це означає, що жовтнева індексація буде наступною.1. Для тих, хто востаннє підвищував зарплату до січня 2024 року, базовим місяцем є ГРУДЕНЬ 2023 року.Індексація у серпні та вересні була однаковою (130,20 грн.), і такою ж залишиться у жовтні.2. Ті, хто востаннє підвищив зарплату у СІЧНІ 2024 року, мають цей місяць за базовий і індексацію у серпні, вересні та жовтні 115,06 грн.3. Ті, хто востаннє підвищив зарплату у ЛЮТОМУ 2024 року, мають цей місяць за базовий і індексацію у серпні, вересні та жовтні 105,98 грн.4. Не мали індексації у серпні і вересні ті, хто підвищив востаннє оклади у БЕРЕЗНІ 2024 р. А от у жовтні приріст інфляції 1,002*1,006*1,022*1*1,006=1,036 дасть індексацію 109,01 грн.5. Не мали індексації у серпні і вересні ті, хто підвищив востаннє оклади у КВІТНІ 2024 р.УВАГА! Таких багато, бо саме у квітні було останнє підвищення МЗП!У жовтні приріст інфляції 1,006*1,022*1*1,006=1,034 дасть індексацію 102,95 грн.6. Ті, хто востаннє підвищив оклади у ТРАВНІ І ПІЗНІШЕ, індексації у жовтні не матимуть.Нагадаю, що включно до липня 2024 р. індексація ні у кого не виникала, бо індекси інфляція була незначною.Про розвиток індексаційних подій у листопаді буде відомо з опублікуванням індексу інфляції за вересень, що відбудеться десь за місяць.Увага! Відредагував текст через допущену помилку у розрахунку.