Джерело
Антон Янко: телеграм-канал | І ПРО БРОНЮВАННЯ ТА СУМІСНИКІВ З ВЕРЕСНЯЦитую норму Постанови № 692 (h...
3 540 Охват/переглядів
2026-06-01 23:39
Повідомлення №648
І ПРО БРОНЮВАННЯ ТА СУМІСНИКІВ З ВЕРЕСНЯЦитую норму Постанови № 692 (https://www.kmu.gov.ua/npas/deiaki-pytannia-broniuvannia-viiskovozoboviazanykh-na-period-mobilizatsii-ta-na-voiennyi-t300526):“Військовозобов’язані працівники, яким надано відстрочку з інших причин, визначених статтею 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, а також працівники, які працюють за сумісництвом на іншому підприємстві, в установі, організації, враховуються у загальній кількості військовозобов’язаних, зазначених у пунктах 6—10 цього Порядку (Порядок № 76), лише за одним місцем роботи.”Цікаво виписана норма, чи не так? Настільки цікаво, що нічого не зрозуміло!До вересня, сподіваюсь, будуть більш конкретні офіційні роз’яснення з цього приводу, але зараз дозволю собі висловити своє розуміння даної норми.Стосовно працівників з відстрочками за ст. 23 Закону про мобілізацію (а це, власне, усі можливі відстрочки), переживати, що вони не будуть враховані у кількість військовозобов’язаних для розрахунки квоти бронювання не варто. Працювати обмеження має так:- якщо педагог має відстрочку, бо він педагог, то вже як сумісник на іншому підприємстві він не буде врахований у кількість працівників для визначення квоти бронювання;- якщо це батько дитини з інвалідністю, наприклад, який має відстрочку за цією підставою або має іншу відстрочку, за місцем роботи він буде врахований у кількість працівників для визначення квоти бронювання як військовозобов’язаний.А от з сумісниками, припускаю буде так:- якщо за основним місцем працівник заброньований, як сумісник на іншому підприємстві (чи на кількох підприємствах) він не даватиме квоту для бронювання іншого працівника і навпаки (так обмеження працює і зараз);- якщо за основним місцем роботи чи за сумісництвом він не заброньований, тільки одному з місць роботи він даватиме квоту для бронювання іншого працівника.В останньому випадку треба буде вирішувати, де саме потрібен для квоти цей працівник (якщо обидва місця роботи критичні) і саме там має бути його основне місце.Якщо це треба сумісницькому роботодавцеві, з сумісника треба «зробити» основного працівника шляхом звільнення-прийняття.Норми діятимуть з вересня, тому вирішити сумісницькі питання ще є час.