Джерело
Антон Янко: телеграм-канал | ЗІР підштовхує ФОПів подавати об'єднану звітність за 1 квартал помісяч...
8 440 Охват/переглядів
2026-04-07 12:31
Повідомлення №623
ЗІР підштовхує ФОПів подавати об'єднану звітність за 1 квартал помісячно за старими формами:https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=44285Аргументація:Згідно з вимогами абзацу другого п. 46.6 ст. 46 ПКУ до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.На сьогодні проєкт Наказу № 4 проходить процедуру погодження із заінтересованими органами виконавчої влади.Відповідно до п. 48.1. ст. 48 ПКУ податкова декларація складається за формою, затвердженою в порядку, визначеному положеннями п. 46.5 ст. 46 ПКУ та чинному на час її подання.Обіцяють навіть штрафи не застосовувати! Ото щедрість! Але якщо не подати три місячні звіти у квартальний строк (до 11.05.2026 включно) тоді будуть штрафувати.Головна теза:Таким чином, податкові агенти, які є фізичними особами – підприємцями та особами, які провадять незалежну професійну діяльність, МАЮТЬ ПРАВО подавати Розрахунок за чинною формою для звітного періоду – місяць, відповідно до норм ПКУ.Мають право і зобов'язані - це різні речі, але все ж квартальної форми до 11 травня не буде точно, тому штрафи будуть.Сумно. ФОПи хотіли квартальний звіт для меншої роботи, а отримали...