Джерело
Антон Янко: телеграм-канал | ПРО НОРМАТИВ ПРАЦІВНИКІВ З ІНВАЛІДНІСТЮЧерез обставини непереборної си...
7 220 Охват/переглядів
2026-02-06 11:41
Повідомлення №605
ПРО НОРМАТИВ ПРАЦІВНИКІВ З ІНВАЛІДНІСТЮЧерез обставини непереборної сили (відсутність бажання органів влади вчасно зробити нормативку) поки є багато невідомих у питанні виконання нормативу у 2026 році.Через це отримую багато питань і бачу у професійних групах багато думок стосовно того, кого включати в норматив, яка має бути зарплата, який буде внесок, яка звітність і т.п.Наразі можна спиратись лише на прямі (неоднозначні) норми ст. 18-2 Закону № 875 і найбезпечнішим наразі варіантом є такі правила:- щомісячно виконувати норматив 1 працівника з інвалідністю за основним місцем роботи, якщо СКШП від 8 до 25 працівників, або 4% від СКШП понад 25 працівників;- дотримуватись розміру щомісячної нарахованої зарплати працівника з інвалідністю від 8648 грн (більше МЗП) за будь-яких умов (не зважаючи на відпустки без збереження, лікарняні, прогули, неповний робочий час тощо).Впевнений, після затвердження нормативки будуть уточнені правила (зрозумілі, сподіваюсь), але наразі це точно убезпечить від неприємних несподіванок.Щодо сплати цільового внеску за невиконання нормативу і звітності подумаємо у квітні, бо вперше обчислювати, сплачувати і звітуватись будемо за 1 квартал.