🇺🇦🤝🇪🇪 Співпраця між Естонією та Житомирською областю в рамках відновлення регіону продовжує активно розвиватися. Цього разу пріоритет на найважливішому – безпеці дітей.🧱 Мова йде про реалізацію чергового проєкту - будівництва сучасного та надійного сховища на території Центру соціально-психологічної реабілітації «Сонячний дім» у Житомирі.☑️ Головна мета цієї ініціативи – підготовка проєкту та подальше будівництво захисної споруди для вихованців центру, що значно підвищить їхню безпеку в умовах війни, яка триває. Керівник програми з розвитку інфраструктури ESTDEV Тармо Неедо підкреслив, що це бомбосховище відповідатиме всім сучасним стандартам.Під час першого засідання спільної робочої групи, яке провели безпосередньо у «Сонячному домі», відбулося підписання договору з підрядною організацією. Це гарантує початок будівельних робіт і є чітким сигналом до практичного втілення проєкту. 🔰 Учасники зустрічі, обговорили поточний стан проєктних робіт, які на першому етапі фінансує ESTDEV, узгодили подальші кроки для пошуку додаткового фінансування та розподіл відповідальності, висловивши спільну зацікавленість у швидкому та ефективному завершенні проєкту.Це є черговим свідченням міжнародного партнерства між Україною та Естонією, спрямованого на захист та підтримку найвразливіших верств населення.
#Житомирщина: триває ліквідація наслідків вибухів, що сталися напередодні ввечері в селі Березино ▫️На жаль, загинули 2 людини: їх тіла з-під завалів дістали рятувальники. Наразі відомо про 82 постраждалих. У лікарнях перебувають 38 громадян, серед них — 4 дітей. Під час проведення робіт зі зруйнованого будинку надзвичайники врятували дівчинку (орієнтовно 4 років): з різними травмами її винесли з оселі та передали медикам🙏Також надали допомогу різного характеру 15 людям, зокрема, евакуювали зі зруйнованих будинків та передали їх медикам. Крім того, рятувальники спільно із представниками органів влади евакуювали з села 78 мешканців. ▫️За попередніми даними, пошкоджено близько 99 приватних житлових будинків та лінії електропередач. Без електропостачання залишилося 700 домогосподарств. Вогнеборцям вдалося приборкати кілька пожеж, що виникли після вибухів.▫️На місці події працювали 106 рятувальників, психологи та 25 одиниць техніки ДСНС Житомирщини, медики, поліція, волонтери Загону швидкого реагування обласної організації Українського Червоного Хреста та інші відповідні служби.❗️Наразі тривають аварійно-відновлювальні роботи.Новини Житомира | Житомир
Сьогодні завершився розбір уламків та завалів у Києві після вчорашньої ракетної атаки. І сьогодні ж протягом дня також тривають роботи в Херсоні – після влучання російських бомб в онкодиспансер. На щастя, обійшлося без жертв: люди були в укритті – пацієнти та медичний персонал. Цей диспансер працював і в час війни в обмеженому режимі – тільки те, що не можна було перенести з Херсону в інші лікарні регіону. Зокрема, лінійний прискорювач був тільки там, у Херсоні, радіотерапевтичне лікування можна було отримувати в місті тільки там. Росіяни не могли не знати, що це саме медичний заклад, і дуже цінний для херсонців. І цей цілеспрямований удар є не чим іншим, як знущанням з людей. Також були російські удари по Харкову, по Нікополю, по Донеччині. Просто терор, який Росія робить свідомо і за який цих нелюдей з російської авіації ще й нагороджують. Але вони точно будуть відповідати – прийде такий час. І ми обовʼязково продовжимо завдавати ударів по російських військових обʼєктах – дронами і ракетами, і все більше українськими, по саме тих військових базах, по саме тій російській воєнній інфраструктурі, яка використовується в такому терорі проти наших людей. Наш захист абсолютно справедливий. Я дякую всім у світі, хто підтримує Україну в цьому, і підтримує, зокрема, необхідність збільшувати видатки на оборону європейських країн, на оновлення і технологізацію арсеналів у Європі. І дякую всім, хто забезпечує збільшення тиску на Росію за цю війну.
Минулої п’ятниці вночі росіяни здійснили масований ракетний удар по нашій енергетичній інфраструктурі. Вони чекали на настання холодів, щоб завдати удару. У цьому ударі було задіяно 94 ракети й майже 200 ударних дронів. На щастя, нам вдалося захиститись. Але ми знаємо: це лише пауза, і Росія спробує завдати нового удару, щойно буде готова. Вони завжди так роблять. Саме тому нам потрібна надійна гарантія захисту від повітряного терору, а це означає наявність достатньої кількості систем ППО. Нам потрібна повна реалізація домовленостей щодо постачання систем ППО, зокрема тих, що були досягнуті на саміті НАТО у Вашингтоні. Ми пам’ятаємо, що як компенсацію за неможливість запросити Україну до Альянсу на тому етапі нам було обіцяно значну кількість систем ППО. Я прошу вашої допомоги, щоб це було виконано. І відверто кажучи, наші партнери знають: нам потрібно ще 12–15 систем, крім цих, щоб повністю захистити нашу країну від російських ракетних ударів. Це реально. Головне – політична воля наших партнерів. Я конкретно звертаюся зараз до Сполучених Штатів та Європи.Сказав це під час звернення до саміту країн – учасниць Joint Expeditionary Force. Це військове партнерство об’єднує Велику Британію, Данію, Естонію, Фінляндію, Ісландію, Латвію, Литву, Нідерланди, Норвегію, Швецію та створене для швидкого реагування на кризи й виконання експедиційних операцій.
Черговий російський ракетний удар по Україні. Крилаті ракети, балістика. За попередніми звітами, було 93 ракети. Зокрема, була й щонайменше одна північнокорейська ракета. Вдалося збити 81 ракету, з них 11 крилатих ракет збито завдяки нашим F-16. Також росіяни задіяли в цій атаці майже 200 безпілотників. Один із найбільш масштабних ударів по нашій енергетиці.Це такий «мирний» план Путіна – знищити все. Це так він хоче «перемовин» – тероризуючи мільйони людей. І він не обмежений ані в далекобійності, ані в купівлі необхідних компонентів для виробництва ракет. Нафта дає Путіну достатньо грошей, щоб вірити в безкарність. Потрібна сильна реакція світу: на масований удар – масова реакція. Тільки так зупиняється терор. Якщо лідери бояться реагувати чи звикають до терору, Путін сприймає це як дозвіл продовжувати. Потрібні «петріоти», щоб збивати ці ракети й доводити, що терор не досягне мети. Потрібно посилювати санкції проти Росії за війну, щоб реально впливати на російське виробництво ракет. Балачки Путіна не зупиняють – потрібна сила, яка приведе до миру. Сила, яка не боятиметься своєї можливості зупиняти зло. Світ може зупинити це божевілля, і для цього перш за все треба зупинити божевілля в Москві, яке вже 20+ років віддає накази на терор. Сила потрібна. Україна вдячна всім, хто допомагає.
Протягом минулої доби на фронті відбулось 158 бойових зіткнень 📍Харківський напрямок: ворог двічі проводив наступальні дії в районі Вовчанська. 📍Куп’янський напрямок: Сили оборони відбивали 9 атак окупантів в районах Кучерівки, Кругляківки та Лозового. 📍Лиманський напрямок: наші війська зупинили 15 атак противника в районах Греківки, Невського, Торського та Білогорівки. 📍Сіверський напрямок: наші підрозділи відбили атаку поблизу Верхньокам’янського.📍Краматорський напрямок: захисники зупинили 2 спроби загарбників просунутись вперед поблизу Білої Гори та Ступочок. 📍Торецький напрямок: за підтримки бомбардувальної авіації ворог 9 разів намагався просунутися вперед у районах Торецька, Диліївки, Щербинівки та Неліпівки. 📍Покровський напрямок: 39 атак за минулу добу відбили наші захисники, найбільшу активність ворожі війська проявляють неподалік Променя, Лисівки та Григорівки. 📍Курахівський напрямок: в районах Іллінки, Новоселидівки, Новодмитрівки, Максимільянівки, Дальнього, Катеринівки та Антонівки окупанти 40 разів намагалися прорвати українські оборонні рубежі. 📍Времівський напрямок: 5 атак противника зупинили наші оборонці в районах Богоявленки, Трудового та Максимівки 📍Оріхівський напрямок: окупаційні війська 1 раз штурмували позиції Сил оборони в напрямку Новоандріївки. 📍Придніпровський напрямок: 3 марних спроби захопити позиції наших захисників здійснив противник. 📍Курщина: противник за минулу добу провів 23 штурми позицій українських підрозділів. Новини | Україна
Весь вечір і ніч терористи атакували наші міста і громади. Ракети, дрони й КАБи проти Одещини, Харківщини, Київщини. У Харкові на цей час відомо більше ніж про 20 постраждалих, серед них немовля. Пошкоджені житлові будинки та інфраструктура.Внаслідок ударів по Одещині є пошкодження звичайних будинків. Одна людина загинула. Мої співчуття рідним і близьким. Дев'ятеро людей постраждали.Продовжуються аварійно-рятувальні роботи в Запоріжжі після вчорашньої атаки. Станом на зараз цей терор забрав життя 8 людей, та понад 40 людей отримали поранення, серед яких четверо дітей.За цю ніч наші воїни знищили чотири авіаційні ракети та близько 60 ударних дронів, які застосувала Росія проти України. Дякую нашим захисникам неба, які роблять усе можливе, щоб захистити людей від цього терору, вдячність усім, хто рятує й допомагає нашим людям.Важливо спільно й рішуче діяти і на міжнародному рівні кожного разу, коли Росія намагається знищити наше життя. Діяти, щоб зменшити потенціал терору, заблокувати його. Україні потрібна сила для цього. Це – єдиний шлях досягти справедливого миру та припинити смерті наших людей. ППО, далекобійність, пакети озброєння, санкції проти агресора – ось відповідь, яка необхідна не лише на словах, але й на діях.
Провів телефонну розмову з Президентом Республіки Корея Юн Сок Йолем. Щонайперше подякував за послідовну підтримку суверенітету й територіальної цілісності України, а також за вже надану й анонсовану фінансову та гуманітарну допомогу.Обговорили залучення північнокорейських військових до російського вторгнення в Україну. Висновок один – ця війна інтернаціоналізується й виходить за межі двох держав. Надав співрозмовнику свіжі дані про перекидання 3 тисяч північнокорейських військових на російські полігони в безпосередній близькості до зони бойових дій та очікуване збільшення їхньої кількості приблизно до 12 тисяч. Домовилися посилити обмін розвідданим та експертизою, активізувати контакти на всіх рівнях, зокрема найвищому, щоб виробити стратегію дій і перелік контрзаходів у відповідь на ескалацію, а також залучити до співпраці спільних партнерів. У межах цієї домовленості Україна та Республіка Корея найближчим часом обміняються делегаціями для координації дій.Насамкінець запросив Південну Корею приєднатися до Вільнюської декларації G7 щодо двосторонніх безпекових угод на підтримку України.
Зараз, коли деякі лідери держав зібрались на путінському саміті в Казані й коли фактично повз цей їхній саміт можуть переміщувати військових з Північної Кореї ближче до фронту в Україні під акомпанемент слів про нібито «недопущення напруги», ми все одно знаємо: переможе не злочинець, не той, хто руйнує і депортує, а той, хто обʼєднує народи на основі фундаментальних людських цінностей і Статуту ООН.Якщо будемо успішні ми в тому, щоб завершити цю війну справедливо, то будь-який інший народ, проти якого можуть планувати подібну агресію, зможе бути впевненим, що світові вистачить сил та єдності, щоб захистити міжнародне право.Йдеться не тільки про Україну. Сьогодні, у Міжнародний день ООН, особливо потрібно про це сказати.Сказати тоді, коли мету, заради якої створена ООН, захищають не Радбез ООН і навіть не функціонери ООН, а ось такі формати співпраці, як Кримська платформа чи як Саміт миру.І хотілося б нагадати міжнародній бюрократії та політичним лідерам, що сьогодні День ООН в усьому світі, а не десь у Казані.
Перше: провів РНБО. За численними фактами порушень МСЕК і фальшивих інвалідностей для посадовців.Це не тільки, до речі, прокурори. Є сотні таких фактів очевидно необґрунтованих інвалідностей у посадовців митниці, податкової, в системі Пенсійного фонду, в місцевих адміністраціях. З усім цим треба ретельно та оперативно розібратися. Система МСЕК має бути ліквідована.Але для реальних і саме системних змін треба провести повну цифровізацію всіх етапів роботи щодо встановлення інвалідності. Урядовцям – в Мінцифрі, в цифровій команді Міністерства оборони – є кому забезпечити відповідні зміни.Проблема не лише в тому, що посадовці роблять собі інвалідність завдяки звʼязкам, але і в тому, що люди, які отримали справжню інвалідність – зокрема, в бойових діях, – часто не можуть отримати відповідний статус і справедливі виплати. Часу, щоб виправити це, в уряду небагато.Повинна бути і персональна відповідальність та кадрові рішення через цю ситуацію в центральних органах влади – по вертикалі контролю за МСЕК. Рішення РНБО зараз передбачає повний аудит пенсій та інших нарахувань усім посадовцям, які «організували» собі інвалідності.Я дякую всім, хто допомагає Україні! Я дякую всім нашим воїнам і кожному й кожній, хто працює заради України!Слава Україні!