Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Головні новини Запоріжжя - 061.ua
Додано 14 лип 2024

Головні новини Запоріжжя - 061.ua

@ZaporozhyeNews
Кількість підписників: 5 238
Фото: 29,500
Відео: 1,400
Посилання: 10,300
Опис:
Найкращий новинний портал Запоріжжя Друзі! Тепер ви можете також ділитися з нами новинами з усіх населених пунктів Запорізького регіону. Ми чекаємо на ваші фото та відео з важливих подій у нашому спеціальному боті - @zaporizhzhya061_bot

👥 Кількість підписників

5 238
Середній/День:: -2
Середній/Тиждень:: +31
Середній/Місяць:: +13

👁️ Середній перегляд на повідомлення

1 268
Середній/День:: 1,250
Середній/Тиждень:: 1,195
ERR: 24.21%

📊 Кількість повідомлень на день

1.6
Останній день: 12
Середнє за тиждень: 2.1
Середнє за день: 1.6

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

У Запоріжжі лікарі заволоділи 2,3 млн гривень на схемі з надання фіктивних медичних послугПоліція підозрює 16 медичних працівників із Запоріжжя у підробленні документів для отримання виплат від Національної служби здоров’я УкраїниГрупа медиків, яку очолював колишній в.о. директора міської лікарні, впродовж 2024 року вносила недостовірні дані про надані медичні послуги. Схема дозволяла отримувати додаткове фінансування від НСЗУ в рамках Програми медичних гарантій, повідомили в обласній Нацполіції 23 червня.“Посадовець залучив двох завідувачів відділень, заступника медичного директора та лікарів закладу, які мали доступ до електронної системи охорони здоров’я. Фігуранти вносили до інформаційної системи завідомо неправдиві відомості про проведення пацієнтам медичних процедур, які фактично не надавалися”, – зазначили у поліції. За даними поліції, з січня по вересень 2024 року до електронної системи було внесено понад 1350 фіктивних записів. Збитки державному бюджету оцінюють у понад 2,3 млн гривень
На Запоріжжі засудили колаборанта, який очолив окупаційну сільську раду у Кирилівській громадіДніпровський районний суд Запоріжжя визнав винним у колабораційній діяльності жителя Мелітопольського району Сергія Католіка, який після окупації добровільно очолив створений росіянами «Лиманську сільську раду» у Кирилівській громаді. Чоловіку призначили 7 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна.Як встановив суд, 67-річний Сергій Католік, уродженець Пермської області РФ та житель села Лиманське Мелітопольського району, раніше був депутатом Кирилівської селищної ради попереднього скликання. Псля захоплення частини Запорізької області російськими військами добровільно погодився очолити створений окупантами так званий «Лиманський сільський совет».На посаді керівника незаконного органу влади він проводив збори місцевих жителів, агітував їх до співпраці з окупаційною адміністрацією, приймав громадян, займався вирішенням соціальних питань, формував штат працівників та контролював роботу підлеглих.
Ворожі дрони атакували енергетику Запорізької області, загинув працівник компанії, який виконував ремонтні роботи Цими вихідними окупаційна армія цілеспрямовано завдала ударів по енергооб’єктах «Запоріжжяобленерго». Об’єкти енергетичної компанії атакували БпЛА. Без світла залишаються 5,5 тисяч споживачів. Про це повідомили в обленерго. За словами керівника компанії Андрія Стасевського, деякі з дронів заплуталися в антидронових сітках, не завдавши обладнанню значних пошкоджень. “На жаль, жоден захист не є стовідсотковою гарантією. Одна з атак загарбників забрала життя працівника підрядної організації, що виконувала роботи на нашому енергооб’єкті. Висловлюємо щирі співчуття рідним, близьким та колегам загиблого”, - повідомив Стасевський. Також обстріли спричинили знеструмлення понад 15,8 тисяч родин на Оріхівщині, Вільнянщині, Новомиколаївщині та у двох прилеглих до Запоріжжя населених пунктах.Енергетикам вдалось відновити живлення 10,3 тисячі споживачів. Роботи тривають з урахуванням безпекової ситуації.
Ворог скинув 12 КАБів на Малокатеринівку за минулу добу, - ВолошинЧерез проблеми з логістикою ворог почав частіше застосовувати авіацію та намагається замінити певні види озброєння на інші. Наприклад, якщо стає менше артилерійських засобів, то зростає кількість керованих авіаційних бомб. Про це в ефірі національного телемарафону новин сказав речник сил оборони «Південь» Владислав Волошин. «Кожен третій КАБ прилітає на півдні. Кожен четвертий fpv-дрон на півдні. Вогнева активність ворога дуже висока і на КАБи менше впливають удари по логістиці, на них впливає, коли ми завдаємо ударів по віддалених аеродромах росіі, ударів по інфраструктурі в глибині росіі. Адже КАБи - це літаки, які злітають на висоту 13 000 м і звідти завдають ударів. КАБ летить не дуже точно, але вони потужні і руйнують не лише позиції ЗСУ, ними б’ють по цивільних населених пунктах. Наприклад, минулої доби 12 КАБів прилетіло по селу Малокатеринівка, що на півдні від Запоріжжя. 12 КАБів - це значні руйнування і ворог намагається застосовувати їх більше», - сказав Волошин. 
У Запоріжжі за фактом поранення запорізьких поліцейських та застосування вогнепальної зброї проти їх нападника тривають слідчі діїТроє поранених поліцейських - оперуповноважені 1988, 1999 і 2005 р.н. - перебувають у міській лікарні, де їм надається необхідна медична допомога. Двоє молодших правоохоронців у більш тяжкому стані, їм проводять оперативні втручання.Наразі слідчо-оперативні групи, криміналісти, управління внутрішньої безпеки та головної інспекції по особовому складу, а також слідчі ДБР і прокуратура встановлюють усі обставини події за участю правоохоронців.Слідчими поліції розпочато кримінальне провадження за ст. 348 КК України.В Нацполі запевняють, що забезпечують повне сприяння ДБР для всебічного, об’єктивного та неупередженого встановлення обставин застосування табельної вогнепальної зброї поліцейським.Нагадаємо, сьогодні вдень під час проведення слідчих дій чоловік напав з ножем на правоохоронців. Поліцейські застосували зброю. Від отриманих травм нападник помер на місці.
У Запоріжжі будуть будувати бетонні укриття та антидронові дороги З початку червня ворог завдав 8300 ударів по території Запорізької області. Внаслідок цих атак загинуло 13 людей і 121 людина зазнала поранень. Станом на сьогодні, 10 червня, в лікарнях знаходится 54 постраждалих віком від 4 до 79 років, з них 14 - у тяжкому стані. Ворог змінює тактику атак і визначив терор цивільного населення Запоріжжя як пріоритет. В ОВА говорять, що будуть реагувати на ці зміни і вже мають розроблений протокол реакцій. Про це в ефірі національного телемарафону “Єдині новини” сказав голова ОВА Іван Федоров. “Протокол реакції передбачає як збільшення кількості бетонних захисних споруд в місцях масового скупчення людей, щоб вони могли укриватися від дронів, так і розміщення антидронових сіток на стоянках громадського транспорту, біля лікарень, адмінбудівель, знову ж таки місцях скупчення тощо. В міській забудові (на вулицях, дворах) надскладно дієво побудувати антидронові дороги і сітки. Але в місцях масового скупчення людей ми зобов'язані це зробити”, - сказав Федоров. Він акцентував увагу, що жодна антидронова сітка не врятує від “Шахеда”, але від fpv-дрону вони врятувати можуть. Щодо захисту від “Шахедів”, то ще в минулому році в Космічному та Шевченківському районах міста на зупинках громадського транспорту почали встановлювати бетонні укриття. Нині таку практику планують поширити і на інші райони міста. Щодо збільшення дронових атак, то за словами очільника регіону, ворог намагався нав’язати тактику того, що буде обстрілювати південні райони міста fpv-дронами, які заносить “Молніями”. “Вчорашній день показав, що ЗСУ точно можуть і будуть реагувати на будь-які дії ворога в цьому напрямку. Вчора жоден fpv-дрон не долетів до міста і більше ніж 90% “Шахедів” були збиті в небі над Запоріжжям”, - додав Федоров.
В Силах оборони «Південь» пояснили, чому FPV-дрони долітають до Запоріжжя і чи можна їх заглушити Цього тижня Запоріжжя почали атакувати FPV-дрони. Зафіксовані влучання у житлові будинки, адміністративні будівлі, громадський транспорт, АЗС. Дрони долітають не лише до околиць міста, а й до центра. зокрема у центрі міста. За словами речника Сил оборони Півдня України Владислава Волошина, ворог здійснює поодинокі спроби застосування FPV-дронів безпосередньо по Запоріжжю.      «Дальність звичайного FPV-дрона не дозволяє залетіти на 25-30 кілометрів. Зараз ворог знаходиться від Запоріжжя приблизно за 30 кілометрів. До того ж оператори дронів не сидять прямо на передовій, а  дещо в глибині. FPV-дрон, навіть дрон на оптоволокні, поки що на таку відстань не летить», – говорить Волошин.Проте ворог намагається збільшити дальність застосування безпілотників і використовують їх для ударів по логістиці та залякування цивільного населення.«Ймовірно, під час нинішніх атак російські військові використовують LTE-модеми, заглушити які доволі непросто, адже доведеться вимикати увесь звʼязок для населення, а це як мінімум, обмежуватиме конституційні права громадян на користування засобами комунікацій», - говорять військові. В Угруповання військ (сил) “Південь” запевняють, що вживають заходів щодо протидії ворожим дронам-камікадзе. Зокрема, нарощують механізми та засоби радіоелектронної боротьби, і не лише за межами Запоріжжя, а й у самому обласному центрі.
Про зменшення обстрілів не йдеться: Федоров прокоментував заяву росіян про нібито оголошене одноденне перемир’я Попри заяви росіян про нібито одноденне перемир’я на Трійцю, громади Запорізької області потерпали від атак. Загалом окупаційна армія нанесла 941 удар. Здебільшого ворог цілить по прифронтових громадах Пологівського та Василівського районів, перетворюючи їх на безлюдні території. В ефірі національного телемарафону “Єдині новини” голова Запорізької ОВА Іван Федоров нагадав, що сьогоднішній ранок в Запоріжжі також розпочався з атаки “Шахедів”. Постраждав приватний сектор одного з районів міста. Була травмована літня жінка, зруйновані та пошкоджені приватні будинки. “Загалом, за минулий тиждень ворог більше ніж 5000 разів бив по території області. Одна людина загинула, ще 26 - поранені. В лікарнях після масованих обстрілів продовжують перебувати 28 поранених віком від 2 до 88 років. Про зменшення ворожих обстрілів не йдеться”, - сказав Федоров. Також він зазначив, що влада регіону намагається системно надавати підтримку військовим, які боронять небо над містом та в цілому воюють на Запорізькому напрямку фронту. “В травні було забезпечено 60 підрозділів на суму майже в 250 млн гривень.В пріоритеті - БпЛА різних модифікацій, НРК, мотоцикли, квадроцикли, автомобілі”, - сказав Федоров і додав, що це все потрібно, щоби створювати додаткові екіпажі для боротьби з ворожими БпЛА.
Сили оборони Півдня України заявили, що не завдали удару по по енергоблоку №6 Запорізької АЕС. Відповідний коментар Сили оборони оприлюднили на своїх сторінках в соцмережах. «Поширювані окупаційними ресурсами повідомлення про нібито удар Сил оборони України по об’єктах ЗАЕС є черговою спробою дискредитувати Україну та приховати власні злочинні дії. Сили оборони України не завдавали удару по енергоблоку №6 Запорізької атомної електростанції. Українські військовослужбовці діють виключно в межах норм міжнародного гуманітарного права та усвідомлюють наслідки будь-яких дій по ядерних об’єктах», - йдеться в повідомленні. Українські військові заявили, що інформація, яку поширює російська сторона про нібито удар Сил оборони України по Запорізькій атомній електростанції є черговою інформаційною провокацією держави-агресора. «Схема відпрацьована: після чергових втрат на фронті з'являється гучне звинувачення на адресу України, покликане переключити увагу міжнародної аудиторії. Жодних доказів російська сторона традиційно не надає - і цього разу не стало винятком», - коментує Південь. ЗАЕС знаходиться приблизно за 50 км від сухопутної ділянки лінії бойового зіткнення. Нікополь - найближче місто на підконтрольній Україні території-розташований на іншому боці колишнього Каховського водосховища щонайменше за 10 км від станції.  «Агресор навмисно не демонструє якісних фото і відео кадрів з нібито наслідками удару. Крім того, на озброєнні ЗСУ немає безпілотників на оптоволоконному керуванні з таким далеким радіусом дії, як і дронів із кумулятивною бойовою частиною вагою 5–6 кг, адже саме стільки необхідно для того, щоб пробити такий отвір, про який говорить російська сторона. Окрім того, окупаційні війська самі виставили навколо ЗАЕС багаторівневий димовий захист - пролетіти крізь нього непоміченим апарат фізично не міг. Версія, яку просуває Росія, не витримує жодної перевірки фактами», - кажуть Сили оборони.
Ворог збільшив кількість штурмів на Гуляйпільському та Оріхівському напрямках, а також за будь-яку ціну прагне захопити Малу Токмачку Попри те, що Мала Токмачка вже стала справжнім мемом та одним з найвідоміших населених пунктів Запорізької області, ворог не полишає спроб захопити її. Це село має важливе тактичне значення, як транспортний вузол між окупованими Пологами та Оріховим. Про неї і не тільки в ефірі національного телемарафону “Єдині новини” розповів речник Сил оборони півдня Владислав Волошин. За його словами, щодня ворог збільшує (на 2-3) кількість штурмів. Наприклад за минулу добу було зафіксовано 45 бойових зіткнень. “Це доволі висока кількість і це більше ніж зазвичай. Противник активізувався на деяких ділянках. Зокрема, на Оріхівському напрямку провів за минулу добу 9 штурмів наших позицій, а зазвичай ми фіксували - 3-4”, - говорить Волошин. Він пояснив, що йдеться про ділянку фронту біля Степногірська, Малих Щербаків і Щербаків. “Це підтверджує дані нашої розвідки про те, що ворог проводив перегрупування, підтягував на позиції особовий склад штурмових груп, проводив інфільтрацію своїх диверсійних груп вглиб нашої оборони, але ми знищували ці групи”, - говорить речник сил оборони. Волошин додав, що українська розвідка також повідомила про те, що на Оріхівський напрямок буде перекинутий російський штурмовий десантний батальйон. Ворог таким чином намагатиметься утримати високий темп штурмових дій. “Ці дані підтверджують те, що ситуація не буде заспокоюватись у нас на південних напрямках - Гуляйпільського, Оріхівського, Олександрівського”, - додав військовий. В Силах оборони запевняють, що противник має завдання підійти до Оріхова, захопити його і такі населені пункти, як Мала Токмачка зараз не дають їм це зробити. “Мала Токмачка розташована на південний схід від Оріхова, вона стоїть посеред їхньої дороги до Оріхова і тому противник намагатиметься її за будь-яку ціну все ж таки взяти, хоча 4 роки йому це не вдається”, - пояснює значення цього населеного пункту Волошин. По-друге - Мала Токмачка - це вузол в українській обороні. “Якщо тримається Тала Токмачка, то ворог не може зрушити ділянку фронту тут. Так, Мала Токмачка стала символом, мемом і ми її будемо тримати”, - говорить він і додає, що збільшення штурмових дій на Оріхівському напрямку як раз і говорить про те, що ворог не полишив планів захопити село. Раніше ворожі канали писали про наміри до 31 травня підійти до Оріхова.