Мільйони українців, українок день за днем, добу за добою максимально зосереджені на одному. Не на собі, не на своїх якихось бажаннях, а на захисті держави й життя. Але, на жаль, деяким особам здається, що війна десь там, десь далеко від них. Ніби купол Верховної Ради, чи стіни якихось там кабінетів, чи перелік якихось повноважень можуть закрити від реальності.Ніхто не пробачить ані депутатам, ані суддям, ані «воєнкомам» чи будь-яким іншим посадовцям протиставлення себе державі. Комусь там острови та курорти під час війни, комусь там заробіток у «воєнкоматі», комусь там хабарі в судах. Для будь-яких державних посадовців – це зрада державних принципів, це зрада інтересів суспільства.Коли днями шукаєш зброю для держави, коли вся увага тому, щоб була артилерія, були ракети, були дрони, коли бачиш постійно, відчуваєш постійно, яку моральну силу здобули для України наші воїни, наші люди, які роблять усе можливе й неможливе для перемоги та збереження свободи, тоді будь-яке внутрішнє зрадництво, будь-який «пляж» чи будь-яке особисте збагачення замість інтересів України викликають щонайменше лють. Лють. Запам’ятайте це. Я хочу, щоб мене зараз почули всі депутати, усі посадовці. Ви повинні працювати в Україні та заради інтересів українського народу. Я вдячний тим депутатам, які дійсно займаються інтересами держави. А ті, хто думає, як би побільше часу провести за кордоном, та шукають собі «вигідні» відрядження, щоб можна було їх поєднати з бізнесом, з друзями чи «пляжами», – вас таких не буде.
Сьогодні тут, у Вільнюсі, український бойовий прапор із Бахмута. Бахмут – це одна з найбільш визначальних битв за свободу в Європі, і її саме так будуть згадувати наші діти й онуки. Цей наш бойовий прапор із Бахмута означає, що ніколи знову литовцям не доведеться битися проти російських солдатів ані під Вільнюською телевежею, ані в будь-якому іншому місці вашої столиці вашої країни. Литва завжди буде тільки вашою! Цей наш прапор означає, що ніколи знову не буде депортацій із країн Балтії в Сибір. Ніколи знову не буде поділів Польщі й приниження загарбниками Угорщини. Ніколи знову не буде танків у Празі та «зимових війн» проти свободи Фінляндії. Жодних окупацій у Європі більше не буде!Сьогодні я поїхав в дорогу сюди з вірою в рішення, із вірою в партнерів, із вірою в сильне НАТО. У НАТО, яке не сумнівається, не втрачає часу й не озирається на будь-якого агресора. І я хотів би, щоб ця віра стала впевненістю – впевненістю в рішеннях, на які ми заслуговуємо – всі ми заслуговуємо – і яких очікує кожен наш воїн, кожен наш громадянин, кожна наша мати, кожна наша дитина. І хіба це завелике бажання?НАТО дасть Україні безпеку. Україна зробить Альянс сильнішим.Šlovė Ukrainai, Šlovė Lietuvai!
«Щодо ситуації на Запорізькій атомній станції. Зараз увесь світ має бути свідомий того, що спільна безпека повністю залежить від глобальної уваги до дій окупантів на станції. Росія повинна чітко усвідомлювати: світ бачить, до яких сценаріїв готуються терористи, і світ готовий реагувати. Радіація – це загроза для всіх у світі, і атомна станція повинна бути повністю убезпечена від будь-яких радіаційних інцидентів. Сьогодні – рівно 16 місяців, як російські військові повністю контролюють територію та споруди Запорізької АЕС. У різних держав світу є власні розвідувальні та інші можливості, щоб точно знати – що відбувається і хто в цьому винен. Зараз від нашої розвідки ми маємо інформацію про те, що на даху кількох енергоблоків Запорізької атомної станції російські військові розмістили предмети, схожі на вибухівку. Можливо, щоб імітувати удар по станції. Можливо, у них якийсь інший сценарій. Але в будь-якому випадку світ бачить – не може не бачити! – що єдиним джерелом небезпеки для Запорізької атомної станції є саме Росія, і ніхто інший. На жаль, не було вчасної і масштабної реакції на теракт проти Каховської гідроелектростанції. І це може надихати Кремль на нове зло. Зупинити його – це обовʼязок всіх у світі. Ніхто не може залишитись осторонь, бо радіація нікого не залишає осторонь. Дякую пану Президенту Макрону за увагу до ситуації на ЗАЕС і за готовність робити все необхідне, щоб гарантувати безпеку».Звернення Володимира Зеленського наприкінці 496-го дня війни.
Україна під обстрілами. Ситуація в регіонах станом на ранок📍ХарківщинаПротягом минулої доби ворог з артилерії та мінометів та з використанням авіації обстрілював населені пункти Богодухівського, Харківського, Куп'янського, Чугуївського та Ізюмського районів.За уточненими даними, внаслідок обстрілів м. Балаклія Ізюмського району касетними боєприпасами зазнала поранення та була госпіталізована жінка 65 років. Пізніше до медиків звернулася жінка 73 років з осколковим пораненням. 📍ХерсонщинаЗа минулу добу противник здійснив 86 обстрілів Херсонщини, випустивши 475 снарядів з мінометів, артилерії, танків, «Градів» та БПЛА. По місту Херсон ворог випустив 27 снарядів. Через російську агресію 5 людей, з них 3 дитини, дістали поранення.📍ЗапоріжжяВорог здійснив 58 обстрілів по території 18 мирних населених пунктів: атакував передмістя обласного центру. Під час мінометного обстрілу постраждав 27-річний житель Степногірська. В Преображенці поранення отримали чоловіки 39 та 62 років. 📍ДонеччинаЗа 1 липня росіяни вбили 1 жителя Донеччини — в Авдіївці. Ще 3 людини за добу дістали поранення.🖍 Новини України і Київа
«Хочу сказати про кілька речей. Перше. Хоч би хто там у Росії розказував, ніби наші «Петріоти» знищені, усі вони є, усі вони працюють, усі вони збивають російські ракети. І збивають максимально ефективно. Жодного «Петріота» не знищено! Друге. Усі ви бачили, як відбувався візит делегації лідерів і представників країн Африки – візит в Україну і візит в державу-терориста. Делегація мала змогу побачити, хто насправді зацікавлений у мирі, а хто насправді сам по собі війна. Це було дуже чітко. Усе, про що говорилося в Україні, було про формулу миру: пункт за пунктом, увесь зміст. Усе, про що говорилося в Росії, було про війну, про те, як знищувати життя далі. Очевидна річ: немає альтернативи формулі миру. Добре, що світ усе краще це чує і бачить.Третє. Що стосується держави-терориста, єдине, що має нині їх хвилювати, – як підготувати їхнє суспільство, російське суспільство, до того, що вони втрачатимуть усе те, заради чого знищують майбутнє своєї держави. Захоплені території Росія втрачатиме. Нашим крокам із деокупації немає та не буде альтернативи.Наші військові рухаються: позиція за позицією, крок за кроком ідемо вперед».Звернення Володимира Зеленського наприкінці 480-го дня війни.
Сьогодні ще один наш санкційний день. Є санкції проти юридичних та фізичних осіб – більшість із них російські, – які працюють на терор.Загалом 220 компаній і 51 фізична особа. Це підприємства ВПК та дотичні російські компанії. Підприємства, що обслуговують війну. І особи, через яких відбувається управління цими компаніями.Не всі з них діють на території держави-терориста, деякі – в інших країнах. Але глобальний тиск отримають всі. Крок за кроком ми збираємо повні дані про всіх, хто працює на агресію – прямо чи опосередковано. Кожна така особа буде заблокована, і наші, українські, санкції або вже синхронізовані, або будуть синхронізовані із санкціями вільного світу.Коли Росія починала цю агресію, там дивились на світ як на себе у дзеркало. Там думали, що нібито усі в світі – такі ж цинічні і нібито – так само зневажають людей, як господарі Росії. Але світ інший – світ допомагає нам захищати життя. І кожен, хто йде проти світу, стане маргіналом. Росія нічого не здобуде і все програє. Разом із тими, хто ще якось намагається їй допомагати в терорі.Ми продовжимо наші санкційні кроки, і на черзі є нові санкційні пакети – іще більш масштабні.Слава Україні!
Сьогодні багато українців і українок були у вишиванках. Це важливо: памʼятати, яке багатство нас усіх обʼєднує. Україна – різноманітна, і в тому наша сила. Це було видно протягом дня в різних орнаментах вишиванок.Але зараз я прошу вас усіх згадати про тих українців і українок, які буквально наша з вами сила, наш із вами захист. Багато наших людей не були у вишиванках, бо вони у військовій формі. Я прошу вас зараз згадати всіх, хто воює заради України. Усіх, хто на бойових завданнях і бойових постах заради України. Усіх, хто тренує наших бійців заради України. Ті, кого ви знаєте особисто, ті, про кого ви чули, і тисячі й тисячі інших, які всі однаково бережуть життя України. Згадайте про них зараз, будь ласка, і подякуйте їм.Також ми ані на мить не забуваємо про тих наших людей, яких окупант утримує в неволі. Про полонених українців, про репресованих на окупованих територіях. Про тих, хто перебуває в окупованих містах і громадах і чекає повернення нашого прапора, нашої держави.Ми маємо звільнити всіх наших людей і всю нашу землю з російської неволі. Діємо разом, у єдності, дбаючи про одне одного і про державу, і не зупиняємось – до перемоги.Дякую всім, хто допомагає! Слава всім, хто бʼється заради України!Вічна памʼять усім жертвам російської тиранії! Вічна памʼять усім жертвам депортації кримськотатарського народу!Слава Україні!
Мешканцям Мелітополя розповіли, як підготуватися до деокупації Мешканці окупованого Мелітополя з надією стежать за новинами з фронту і чекають на ЗСУ. Однак, бій за наше місто ще попереду і мирним жителям треба до нього готуватися.Для цього необхідно знати і дотримуватися кількох простих правил, які для жителів захоплених рашистами територій підготувала редакція WAW.💬"Хто б не прийшов у ваше місто - кадирівці, вагнерівці чи справжні буряти, їх обов'язково виженуть з української землі. Щоб вони не брехали і які б траяпки не вішали на будинки".1. Передчуття.Якщо окупанти пропонують вам евакуацію, в очі ввічливо відмовляйтеся, а подумки посилайте їх слідом за російським кораблем. У перекладі з окупантської евакуація означає депортацію і наслідки її можуть бути жахливими. Ви опинитеся без прав і документів у чужій ворожій країні, де вас ніхто не зможе захистити.2. ПідготовкаПідготуйтеся до найгіршого сценарію. А саме до того, що просто на вашій вулиці йтимуть бої. Підготуйте укриття для себе, своїх близьких і тварин. Подбайте про літніх сусідів. Зберіть документи, носіть їх у сумці на собі. Підготуйте запас води, їжі, ліків, свічок щонайменше на 3 дні, телефони та пауербанк тримайте завжди зарядженими. Візьміть тривожну валізу з двома змінними комплектами одягу для всієї родини. Будьте готові до екстреної евакуації з боку українських військових і волонтерів.3. Ворог тікаєЯкщо деокупація відбуватиметься за Харківським і Херсонським сценарієм, ворог тікатиме. Але є особливість у росіян - після себе вони залишають не тільки безлад і техніку, а й усе навколо мінують. Тому не чіпайте незнайомі речі, не заходьте до адмінбудівель, вокзалів і шкіл.Щури загнані в кут - найагресивніші. Тому тримайтеся подалі від окупантів, а вікна забийте фанерою. Це захистить вас від вибухів і від зацікавлених поглядів любителів унітазів і жіночої білизни.4. НашіЩойно ви побачите в новинах назву свого населеного пункту і слово - "звільнений", вітаємо - ви знову вдома. На звільнення кожного села та міста чекає вся Україна. Ворог обов'язково піде з нашої землі або ляже в неї.Новости Запорожье / Запоріжжя
Сьогодні російські терористи знову атакували Запоріжжя прямо посеред білого дня.Цього разу основний удар на себе прийняли наші пращури – ворожа ракета влучила на територію одного з міських цвинтарів. На жаль, від вибуху постраждали люди та навколишні будинки приватного сектору.На цей час відомо, що за медичною допомогою звернулося двоє людей. Чоловіки мають легкі ушкодження, від госпіталізації вони відмовилися.Усього пошкоджено 55 приватних будинків. Чотири з них мають значні руйнування, в решті пошкоджено вікна, двері, покрівлі.На місці розгорнуто намет Запорізької міської ради, в якому соціальні працівники реєструють мешканців зруйнованих будинків та видають людям гуманітарну допомогу. Працюють психологи. За допомогою до них звернулося семеро людей. Є два комунальних автобуси з генератором, у яких можна зігрітися, отримати харчування та випити гарячі напої. Також на місці прильоту працюють правоохоронці, співробітники ГУ ДСНС, міської спеціалізованої аварійно-рятувальної служби, «Запоріжремсервісу», «Водоканалу», «ЕЛУАШу», «Запоріжгазу», «Запоріжжяобленерго», волонтери. Комунальники демонтують пошкоджені конструкції, прибирають будівельне сміття, проводять підготовчі роботи для закриття вікон та видають людям плити OSB. З ремонтними матеріалами (а саме з тентами Тарпаулін) допомагають і представники гуманітарної місії «Проліска».
Чотириста днів... Чотириста днів нашої оборони від повномасштабної агресії.Це колосальний шлях, який ми пройшли. Усі разом – кожен і кожна, хто боровся і бореться за Україну. Хто дбав і дбає про державу й українців. Хто допомагав і допомагає нашій логістиці. Хто зміцнював і зміцнює українську стійкість.Україна пройшла найстрашніші дні того лютого. Витримали й цю зиму. Колосальні зусилля за цими словами...Ми пройшли минулорічну весну, що змінила хід цієї війни на користь нашої оборони.Минулого літа і восени ми довели, що весняне звільнення наших північних областей не було випадковістю. Битва за Київ, Чернігів, за Сумщину... Повернення районів нашої Харківщини, повернення Херсона, оборона Бахмута і Донбасу загалом – це героїзм українців, якого світові не забути.Ми готуємо наші наступні кроки, наші активні дії. Ми готуємо наближення нашої перемоги.Зробимо все, щоб швидше настав той день, коли я зможу подякувати вам, дорогі українці, за нашу з вами перемогу!Слава українським героям! Слава Україні!