Провели нараду щодо стратегічних питань нашої української політики пам’яті та вшанування національних героїв. Зокрема, розпочалася робота зі створення Пантеону видатних українців. Обсяг відповідних завдань надзвичайно великий і потребує залучення різних державних інституцій, українського суспільства та дипломатичних контактів із багатьма партнерами України. Йдеться передусім про повернення в Україну історичних діячів – тих фігур, які мають фундаментальне значення для формування української національної свідомості та для нашого державотворення. Також ідеться про політику героїв в Україні, гідну меморіалізацію різних етапів нашої історії та повноцінне повернення всієї української історичної пам’яті. Маємо створити особливе місце ціннісної консолідації Українського народу, яке точно матиме значення для майбутніх поколінь українців і берегтиме пам’ять про покоління українців, які й створили нашу культуру та нашу державу. Дякую Голові Верховної Ради України Руслану Стефанчуку, керівнику Офісу Президента Кирилу Буданову, заступниці керівника Офісу Ірині Верещук та всій команді, яка вже залучена, за змістовну роботу для виконання цього завдання. Визначили наші наступні кроки. Дякую всім, хто допомагатиме цій роботі! Слава Україні!
Україна під обстрілами - ситуація в регіонах за добу📍ХерсонщинаКількість постраждалих через ранковий дроновий терор армії рф в Антонівці збільшилась до 4. Через російську агресію ще 8 людей дістали поранення за добу. зс рф пошкодили 3 багатоповерхівки, 20 приватних будинків, газопровід, госпспоруду, гараж, автобус та автівки.📍КиївщинаЧерез вчорашній російський обстріл кількість загиблих зросла до 2. Ще 2 осіб залишаються під наглядом лікарів.📍СумщинаУнаслідок ворожих влучань тілесні ушкодження отримали 5 цивільних. Понівечено 6 приватних будинків, 2 автомобілі, підприємство, заправну місткість та господарське приміщення.📍ЧернігівщинаЧерез вчорашній російський ракетний удар по приватному сектору 1 чоловік загинув, а 4 людини - поранені. 2 житлові будинки – вщент зруйновані, ще близько 10 домівок пошкоджені. 📍Харківщиназс рф травмували 2 людей у с. Западне та с. Козача Лопань.📍ДніпровщинаВночі та зранку агресор атакував Нікопольщину з артилерії, РСЗВ "Град" та дроном-камікадзе. Пошкоджена пожежна частина.📍Донеччинаросіяни поранили 5 осіб: 4 у Слов'янську і 1 в Олексієво-Дружківці.📍Запоріжжя1 людина загинула і ще 1 - поранена через ворожий удар. Впродовж доби окупанти завдали 341 удар по 13 населених пунктах. Надійшло 10 повідомлень про руйнування житлових будинків та об'єктів інфраструктури.📍МиколаївщинаВчора ворог атакував FPV-дронами та артилерією Куцурубську громаду. Очаківська громада була під мінометним обстрілом російських військ вчора, а сьогодні ворог вдарив по громаді дроном.📢 Новини України
Росіяни на окупованій частині Запоріжжя масово засуджують місцевих мешканців: деталі від владиВпродовж останніх тижнів на тимчасово окупованій частині Запорізькій області спостерігається велика кількість випадків, коли російські загарбники засуджують місцевих мешканців до позбавлення волі. Українцям присуджують від 10 до 20 років позбавлення волі за начебто терористичну діяльність.Про це під час брифінгу повідомив очільник Запорізької обласної військової адміністрації Іван Федоров. За його словами, наразі це є основною проблемою, адже окупанти безпідставно поневолюють місцевих мешканців."Ворог безпідставно масово засуджує наших мешканців", — наголосив Федоров.Посадовець зазначає, що загарбники забирають людей у полон, а потім висувають їм хибні претензії щодо їхньої терористичної діяльності. "На базі цих хибних, неправдивих претензій, звинувачень ворог оголошує про підозри та засуджує в нелегальних судилищах наших мешканців. Сьогодні це найбільша загроза та найбільший виклик", — додає він.Новости Запорожье / Запоріжжя
Провів телефонну розмову з Президентом Республіки Корея Юн Сок Йолем. Щонайперше подякував за послідовну підтримку суверенітету й територіальної цілісності України, а також за вже надану й анонсовану фінансову та гуманітарну допомогу.Обговорили залучення північнокорейських військових до російського вторгнення в Україну. Висновок один – ця війна інтернаціоналізується й виходить за межі двох держав. Надав співрозмовнику свіжі дані про перекидання 3 тисяч північнокорейських військових на російські полігони в безпосередній близькості до зони бойових дій та очікуване збільшення їхньої кількості приблизно до 12 тисяч. Домовилися посилити обмін розвідданим та експертизою, активізувати контакти на всіх рівнях, зокрема найвищому, щоб виробити стратегію дій і перелік контрзаходів у відповідь на ескалацію, а також залучити до співпраці спільних партнерів. У межах цієї домовленості Україна та Республіка Корея найближчим часом обміняються делегаціями для координації дій.Насамкінець запросив Південну Корею приєднатися до Вільнюської декларації G7 щодо двосторонніх безпекових угод на підтримку України.
Росія повинна назавжди втратити контроль над Україною і втратити навіть бажання такого контролю.Це гарантія життя для України. І водночас – гарантія спокою для Європи.І щоб ми досягли цього, я прошу вас працювати на єдність в Україні та України – з партнерами. Переконувати партнерів. Бути тими, хто працює невтомно.Я дякую кожному й кожній, хто працює саме так заради України. Хто воює заради України.Я дякую всім, на чиїх плечах стоїть Україна.Іноді в час війни буває так, що суспільство поляризується. Але саме завдяки повазі один до одного та вдячності суспільство зберігається.Попри поляризацію. Ми не воюємо один з одним.Ми воюємо з Росією на полі бою, у міжнародних відносинах, в економіці, в інформаційній сфері та в людських серцях.Ми досягали й досягаємо результатів у битвах завдяки нашій єдності. Тому, будь ласка, не втрачаємо єдності. Працюємо разом. Заради України. Заради перемоги України.Якщо втратимо єдність в Україні – втратимо єдність у Європі.Якщо втратимо єдність у Європі – втратимо підтримку світу.Якщо втратимо підтримку світу – програємо в цій війні, як було століття тому.План перемоги, серед іншого, дозволяє нам усім в Україні об’єднатись ще більше навколо спільної мети.Хай наша спільна робота за Планом перемоги якнайшвидше обернеться миром для України.🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Завдяки СБУ довічне ув’язнення отримав резидент агентурної групи фсб, яка готувала теракти проти Сил оборони у ЗапоріжжіЗавдяки доказовій базі Служби безпеки довічний термін ув’язнення отримав резидент (керівник) агентурної групи фсб, яка діяла на Запоріжжі. Його спільнику суд призначив 15 років позбавлення волі.Навесні 2023 року зловмисники готували серію терактів проти командування Збройних Сил України та спецпризначенців СБУ, які виконують бойові завдання на південному фронті.Для цього агенти відслідковували місця тимчасового базування та маршрути переміщення українських захисників на території регіону.Отримані відомості вони месенджером передавали фсб у вигляді позначок військових об’єктів на гугл-картах з детальним описом та фотографіями.За одержаними координатами окупанти планували здійснити прицільні удари з використанням ракетного озброєння.Також фсб готувала план фізичної ліквідації українських військовослужбовців через приведення в дію вибухових пристроїв, які мали встановити в районах зосередження Сил оборони.Для підготовки терактів ворожа агентура отримала від своїх російських кураторів гроші, які заходили на банківські реквізити резидента групи.Контррозвідники СБУ завчано викрили агентів, поетапно задокументували їхні злочини і затримали під час спецоперації у Запоріжжі на початку травня 2023 року.Як встановило розслідування, резидентом групи виявився 52-річний місцевий житель. У поле зору окупантів він потрапив через свої прокремлівські погляди, які демонстративно висловлював серед оточуючих.Наприкінці грудня 2022 року його дистанційно завербував кадровий співробітник фсб і визначив йому завдання.Для виконання вказівок російського спецслужбіста його поплічник залучив спільника. Цей спільник працював водієм керівника однієї з райадміністрацій обласного центру. Згодом резидент залучив до групи ще п’ятьох мешканців регіону.Під час обшуків у зловмисників вилучили автоматичну зброю, боєприпаси до неї, бойові гранати, а також мобільні телефони із доказами злочинів.За матеріалами Служби безпеки суд визнав резидента групи і його спільника – водія посадовця, винними за ч. 2 ст. 28 і ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану за попередньою змовою групою осіб).Щодо інших учасників ворожого осередку – тривають розслідування.Комплексні заходи проводили співробітники СБУ в Запорізькій області за процесуального керівництва обласної прокуратури.Новости Запорожье / Запоріжжя
USAID – потужний партнер Запоріжжя, з яким ми співпрацюємо над реалізацією низки важливих проєктівУсі ці проєкти направлені на покращення якості життя людей і втілюються в життя без залучення бюджетних коштів. Серед них:▪️облаштування інклюзивних майданчиків для відновлення і відпочинку дітей, людей з інвалідністю, ветеранів та переселенців▪️спільне створення кімнат для реабілітації ветеранів війни і їхніх сімей▪️культурна стратегія розвитку, спрямована на посилення туристичного потенціалу міста і привабливості для іноземних інвесторів▪️покращення якості надання послуг міських ЦНАПів - осучаснення приміщень ЦНАПів та облаштування згідно з інклюзивними нормами, закупівля оргтехніки, тренінги персоналу▪️придбання техніки для комунальних підприємств. Наразі комунальні служби вже отримали 6 одиниць спецтехніки і ще один потужний екскаватор очікуємо в грудні. Зараз у кожного свій фронт, і разом ми Переможемо! Віримо в Бога. Молимося за Запоріжжя. Дякуємо Збройним Силам України. Тихої усім ночі.
Звіт про нашу роботу в Брюсселі сьогодні. Зустріч у форматі «Рамштайн», наша широка оборонна коаліція: понад 50 країн-учасниць. Головний наш наголос – це посилення нашої ППО та найбільш важливих інструментів на фронті: артилерія, далекобійні системи. Вдячний усім партнерам за незмінну готовність допомагати нашій обороні.Зустрівся з міністром оборони США Остіном та новим головою Обʼєднаного комітету начальників штабів США генералом Брауном. Тривала зустріч, конкретна.Була хороша зустріч із Генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом: наші оборонні пріоритети, наша взаємодія з Альянсом.Дуже важливо. Переговори з Премʼєр-міністром Бельгії – результативна зустріч. Бельгія приєдналася до нашої авіаційної коаліції та надасть Україні F-16. Це потужний крок. Є новий оборонний пакет від Бельгії. У ньому кілька важливих компонентів. Відзначу особливо ракети для ППО. Дякую!Отже, потужний був день. Бельгіє, дякую! Усі союзники в «Рамштайні», дякую! Сполучені Штати, я вдячний за лідерство та підтримку!Щодня наші воїни та весь наш народ міцніші. Слава Україні!
«Короткий звіт про нашу активність цими днями. Чотири візити: Швеція, Нідерланди, Данія, Греція. Саміт Україна – Балкани. Переговори на полях саміту з Болгарією, Сербією, Хорватією, Чорногорією, Північною Македонією, Молдовою, із Президенткою Єврокомісії. Повертаємося додому з новою політичною підтримкою, новими домовленостями. Територіальну цілісність України всі чітко підтверджують. Літаки для України будуть. Додаткова бронетехніка буде. ППО посилимо. Економіка, наш експорт, європейська та євроатлантична інтеграція. Практично на всіх зустрічах говорили про захист маршрутів експорту через Чорне море та через «коридори солідарності» по суходолу. Дуже важлива домовленість із Грецією, за яку я особливо вдячний Прем‘єр-міністру Міцотакісу, – це готовність Греції взяти патронат над відновленням нашої Одеси. Рішення не лише змістовне, а й дуже символічне. Наповнене багатьма історичними та культурними сенсами. Загальний підсумок цих днів – Україна стала сильніше».Звернення Володимира Зеленського за підсумками 545-го дня війни.
Окупанти посилили паспортизацію на ТОТ - надіються ідентифікувати учасників спротиву В студії телеканалу Інтер пояснив, чому прожити без російського паспорту в окупації наразі вже майже не можливо. 🔺При фільтрації на блокпостах вимагають роспаспорт. А за його відсутності людей допитують і погрожують 🔺Будь-які комунальні питання вирішуються тільки при укладенні договору, для якого потрібен аусвайс 🔺Влаштувати дитину в школу чи отримати ліки для тяжко хворих можна тільки при наявності роспаспорту. 🔺Паспорт потрібен і для того, щоб жити на ТОТ, і навіть для того, щоб виїхати. ‼Насильницька паспортизація – це спосіб окупантів долучити мешканців ТОТ до свої злочинів, легалізувати свою присутність на зайнятих територіях, а ще ідентифікувати «своїх». Бо рашисти вважають всіх, хто відмовляється від паспорту – ймовірними учасниками спротиву. Тож розуміємо: мешканці ТОТ змушені брати російський паспорт для виживання. Наша задача зараз розробити зрозумілий алгоритм, що робити з цим папірцем після деокупації