Джерело
Квас переможе комбучу ✙ | Останніми днями думав над тим, що буде після Трампа. Зараз багато хто ...
1 740 Охват/переглядів
2026-01-27 07:41
Повідомлення №14817
Останніми днями думав над тим, що буде після Трампа. Зараз багато хто думає, що Америка уходить. Я ж думаю інакше. Америка нікуди не уходить і не піде. Занадто багато інтересів в Європі - найбільший ринок споживчий плюс колаборація по обороні (ті ж F 35 робить купа європейських компаній, без яких американцям не обійтися), а також купа інтересів в Азії, особливо Республіка Корея і Японія.Думаю, Трамп істерично і звісно несистемно робить те, про що в коридорах Капітолію говорили давно - Америка не стягує перекривати весь вільний світ самотужки, як це було занадто довго після Другої світової.Гадаю, при зміні влади і більш виважених стратегічних підходах нових політиків - суть проблеми нікуди недінеться. Система безпеки західного світу має стати більш багатосуб'єктною і децентралізованою. Це означає, що не лише Америка має володіти всім стратегічним і великим, зокрема і бюджетами на оборону. Але і Європа теж, а також Канада, Австралія, Японія, Південна Корея. Всі вони в колаборації один з одним мають ставати не менш залученим в це все.Це і означає в майбутньому, що прямий геополітичний диктат США теж відійде і в колегіальних структурах Заходу стане справді більше різносуб'єктності.Тобто, я вважааю - це природній і логічний процес. Якщо дивитись на нього не тільки як на Трампа. Власне, Обама чи не перший починав цю тему з відходом Америки. Просто не так відкрито. Трамп ж це робить дуже швидко і прямолінійно.Проблема ж в тому, що весь Захід має взяти відповідальність за свою свободу. Не тільки Америка.І як тільки умовні Німеччина чи Іспанія, будуть брати у тих ж витратах до ВВП на безпеку стільки ж відповідальності - так і врівноважиться все. І таких надзвичайних антиатлантичних популістів в США з'являтися буде менше, або взагалі не буде з'являтися.Нам ж українцям важка доля випала. Трансформація системи відбувається тоді, коли на нас чиниться надзвичайний тиск зі сторони екзистенційного ворога. Разом з тим, часи змін - це і часи можливостей - знайти дуже непогане місце в трансформованій трансатлантичній системі безпеки. Яка має вже стати не зовсім і трансатлантичною, а дивитись на весь світ. Адже багато чого зараз вирішується в регіон Тихого океану. І цю відповідальність та ж Європа має почати розділяти з Америкою теж.І звісно. Я не відкидаю, що Європа може елементарно зламатися і не витримати. Та я все ж вірю в неї. А загалом, що мені ще українцю лишається )Канал Валентин