Коли ми говоримо, що агресор не повинен отримати жодної винагороди за війну, щоб мир був справді тривалим, кожен має розуміти: це не просто слова. Світ, на жаль, уже мав змогу перевірити це 12 років тому. Російська війна проти України почалася з окупації нашого Криму, і світ фактично заплющив очі на це. Тодішніх лідерів не зацікавили мітинги й спротив у Криму та загалом почуття України. Світ радив Україні мовчати. Саме тому Путін повірив, що він може дозволити собі значно більшу війну та жорсткіше протистояння із Заходом. Тепер щороку 26 лютого – у День спротиву окупації Криму – ми згадуємо цей глобальний урок і шануємо тих, хто не мовчав та не пасував перед російською агресією. І наполягаємо, що відповідальність агресора за війну є однією з гарантій безпеки, однією з найбільш сильних передумов тривалого миру. Дякую всім у світі, хто підтримує нас у цьому, бере участь у роботі нашої Кримської платформи та в інших міжнародних форматах, які нагадують світу про Крим та про значення його окупації Росією. Дякую кожному, хто допомагає Україні протистояти російським репресіям у Криму, допомагає нам повертати людей з полону та не давати окупаційному режиму зміцнюватись. Російська присутність на нашому півострові служить тільки війні й нічому більше. Мир має бути, а отже, Крим – це Україна, і світ має визнавати цей факт незмінно. Qırım evine qaytmalıdır! Слава Україні!
Київська міська військова адміністрація спільно з Платформою Пам’яті Меморіал вшановують пам’ять полеглих захисників родом із Києва Солдат Станіслав Горбовцов, позивний Сталкер, загинув 23 грудня 2022 року під час виконання бойового завдання під Бахмутом на Донеччині. Воїну було 30 років.Станіслав жив у столиці. У 2010 році закінчив Київський фаховий коледж транспортної інфраструктури за спеціальністю «Бухгалтерський облік». Потім здобув вищу економічну освіту у Київському національному торговельно-економічному університеті. Працював консультантом бухгалтерського обліку у журналі «Дебет-Кредит».З початком повномасштабного російського вторгнення чоловік приєднався до лав столичної ТРО. Став бійцем 204-го окремого батальйону територіальної оборони Збройних Сил України. Обіймав посаду кулеметника.«Станіслав дуже любив життя, багато мандрував. Знімався у дитинстві в кіно, в юності був моделлю. Також був активістом у Київській спелестологічній асоціації. Неодноразово був у Чорнобилі. Мав персональну виставку фотографій. Стаса всі любили. Він був маяком для друзів», – розповіла мама загиблого Людмила.«Загинув наш колега, друг, один з кращих авторів журналу «Дебет-Кредит» Станіслав Горбовцов. Зовсім молодий, чуйний, чемний, людина високої культури, честі та совісті, він пішов захищати нашу країну. Тому що вважав це правильним і не міг залишатися осторонь. Він назавжди залишиться в наших серцях. Стас є одним з десятків тисяч героїв, які загинули, боронячи наші життя і свободу, нашу Україну. Ми пишемо це, щоб ви знали його ім’я. Бо він того вартий», – написали колеги. «Порядний, чуйний, чесний, наполегливий, мужній, сміливий – таким його згадують викладачі і одногрупники. Він боронив наше життя і свободу, залишався вірним Батьківщині і захищав її до останнього подиху. Глибоко сумуємо і висловлюємо щирі співчуття рідним і близьким Станіслава. Низький уклін батькам. Ми пам’ятатимемо твою світлу посмішку. Вічна слава і світла пам'ять Герою!» – зазначили у Київському коледжі.Станіслава кремували. Він просив, щоб його прах розвіяли на Фарерських островах у Данії.У Станіслава залишилися мама, дружина і багато друзів.Допоможіть вшанувати пам'ять захисників та захисниць родом з Києва – розкажіть про своїх рідних і близьких, заповнивши форму. Підтримайте Меморіал, аби платформа могла продовжувати вшановувати пам’ять полеглих.
Передусім про масований удар, яким росіяни цей день почали. Двадцять дев’ять ракет різних типів було, і 25 вдалося збити. Це важливий результат нашої протиповітряної оборони, і ще раз підкреслюємо, що ППО – це щоденна потреба. Дякую всім нашим партнерам, які це розуміють. Навіть день старту чергових форматів у Женеві – тристоронніх, двосторонніх, з Америкою, – Росія зустрічає ударом. Це дуже чітко демонструє, чого Росія хоче і на що вони налаштовані. Було ще майже 400 дронів.Буде ще сьогодні доповідь делегації – після першого раунду перемовин у Женеві. Хлопці точно мають поставити питання щодо цих ударів – питання передусім американській стороні, яка і нам, і Росії пропонувала утриматись від ударів. Україна – готова. Нам війна не потрібна. І ми діємо завжди дзеркально: ми захищаємо свою державу, свою незалежність. Так само ми готові швидко рухатись до достойної угоди про завершення війни. Питання лише до росіян: чого вони хочуть. І також чи будуть наслідки для Росії за те, що «шахеди», ракети та фентезійні балачки на історичну тематику для них мають більше значення, ніж реальна дипломатія і тривалий мир.
Сьогодні важливі завдання для військових та української дипломатії. Розвідка доповідає про підготовку росіян до подальших масованих ударів по енергетиці, треба, щоб ППО була налаштована правильно. Російські атаки постійно, якщо так можна сказати, «еволюціонують». Зло теж розвивається, на жаль. Це комбіновані удари, які вимагають особливого захисту, відповідної підтримки від партнерів. Будь-яке гальмування ракет для ППО, будь-яке невчасне постачання працює на масштабування шкоди від ударів. Треба, щоб усе те, про що ми говорили в Мюнхені з партнерами, було реалізовано оперативно. Важливо, щоб партнери не мовчали. Зараз усі чекають продовження тристоронніх зустрічей. Наша делегація вже в Женеві, вже готується до перемовин. Росія не може встояти проти спокуси останніми днями зимового холоду і хоче болісно вдарити по українцях. Чим більше це зло від Росії, тим усім буде складніше про щось домовитися з ними. Партнери повинні це усвідомлювати. Передусім це стосується Сполучених Штатів. Скоро будемо відзначати вже рік максимально активної дипломатії, на яку пішла Україна. Ми погодились на всі реалістичні пропозиції Америки, починаючи з пропозиції припинити вогонь – безумовно і довготривало. Росія – відкидає, продовжує штурми на фронті та удари по наших містах, по енергетиці. Розраховуємо, що партнери будуть діяти, щоб примус агресора до миру реально працював.
Зараз робиться все, щоб перезапустити системи подачі теплоносія в будинки на Троєщині та прилеглих локаціях.На рівні кварталів фахівці працюють - щоб прослідкувати, чи вода в системі опалення доходить і провести спуск повітря. Також місто вже подало наших фахівців, які ліквідовують наслідки, на виплати додаткових 20 тис грн від держави. Це частина питань, які розглядали на штабі щодо ліквідації наслідків надзвичайної в енергетиці після російських обстрілів під головуванням першого віце-премʼєра Дениса Шмигаля.Вдячний Денису Шмигалю за увагу до наших фахівців керуючих компаній. Порушили проблему, щоб слюсарі та ремонтники також могли отримати виплати. Місто підготує відповідні звернення.Загалом держава, багато в чому через ситуацію в Києві (і це правда), дала низку невідкладних рішень - від виплат працівникам та програм фінансування для обладнання - до мобілізації допомоги партнерів. Це вирішальні зусилля, які нас підтримують.—Я принципово обережний щодо гонитви за цифрами підключених-відключених, відновлених і заживлених обʼєктів. У нас складна зима, і протягом доби ситуація змінюється кардинально. Загроза російських обстрілів постійна, а всі залучені до ліквідації сконцентровані на відновленні.За ці тижні місто отримало значну допомогу від партнерів - це велика кількість генераторів. Є й інші, невідкладні постачання. Також цього тижня Київрада нарешті сформувала пакет рішень, якими місто пропонує підтримати інфраструктуру, людей та працівників.В нас попереду непросте завершення опалювального сезону і складний період перетворень господарства під виклики сезону наступного.
Зараз у Києві, в Одесі, в Дніпрі, в області, також у деяких інших наших регіонах триває відновлення після російського удару. Черговий масований удар по енергетиці – знов було багато балістики. Саме проти енергетичних обʼєктів більшість з усіх цих російських засобів: було 24 балістичні ракети в ніч на сьогодні, ще одна крилата ракета, також більш ніж 200 дронів. Значну частину вдалося збити. Завдання міністра оборони – він зараз із європейцями та іншими нашими партнерами на «Рамштайні»: потрібне прискорення з пакетами для нашої ППО. Це ключове завдання зараз не тільки для України, але для всіх у Європі. Росіяни не мають звикнути, що їхні ракети й «шахеди» їм чимось допомагають. Вони тільки все ускладнюють і підривають дипломатичні можливості, яких і так, якщо чесно, небагато. Саме тому потрібна підтримка для України. Потрібен достатній тиск на Росію. Потрібне завершення війни гарантованою безпекою і точно без будь-яких винагород агресору за цю війну. Це передумови, щоб Європу просто не знесло іншими російськими ударами – новими агресіями, такими ж масованими атаками проти інших європейських держав, як ми зараз в Україні відбиваємо.
Напередодні в Харкові росіяни вдарили дроном по приватному будинку. Вбили трьох маленьких дітей. Загинув і їхній батько. Мої щирі співчуття рідним та близьким. Маму госпіталізували – жінка вагітна, отримала опіки. Сьогодні зранку атакували дроном міську лікарню в Запоріжжі. Вночі на Сумщині через атаку дронами поранено 6 людей, серед яких діти. Одна людина, на жаль, загинула. Під ранок також був удар по залізничному депо в Конотопі – пошкодили пожежний поїзд. Били й по Дніпровщині, Запоріжжю, Полтавщині. Загалом випустили по Україні з вечора 129 ударних дронів, значна частина з яких – «шахеди». Кожен такий російський удар підриває довіру до всього того, що робиться в дипломатії для завершення цієї війни, та знову і знову доводить, що саме жорсткий тиск на Росію та чіткі гарантії безпеки для України – це реальний ключ до закінчення вбивств. Поки тиск на агресора недостатній і поки безпека для нас, для України, не гарантована, все інше не працює. Російська армія не готується зупинитись – вони готуються воювати й надалі. І реально на захист життя працює лише наша сила, а це означає, що потрібно і надалі підтримувати та посилювати Україну. ППО для нашої держави, пакети підтримки нашої стійкості та відповідальність Росії за те, що робиться, – це обовʼязкові передумови захисту життя. Безпека повинна бути, щоб був мир. Дякую всім, хто саме так діє та реально допомагає Україні.
Оперативна інформація у звʼязку з російською атакою на цивільну інфраструктуру міста Києва, станом на 07:40 5 лютого Внаслідок цинічної терористичної атаки російської федерації зафіксовано 4 локації з наслідками та пошкодженнями у Дарницькому, Соломʼянському, Оболонському та Шевченківському районах.У Шевченківському районі пожежа на даху офісної будівлі. Станом на зараз пожежу ліквідовано. Також вибито вікна в розташованій поруч 9-поверхівці.В Оболонському районі займання автомобілів на стоянці. Пошкоджено 2 машини.У Дарницькому районі падіння уламків БпЛА на прибудинковій території. У Соломʼянському районіпадіння частин БпЛА поблизу торгового центру. Вибито вікна в 3-х прилеглих житлових будинках.Станом на 7:30 підтверджено поранення двох літніх жінок, одна з них госпіталізована до медичного закладу. Наразі можливі додаткові звернення по медичну допомогу.____Дізнайтесь більше про те, як отримати допомогу у Києві, якщо ви постраждали від російської агресії — в чат-боті єОпора. Переходьте за тегом @eopora_bot або за посиланням https://t.me/eopora_bot з іншої платформи.
Триває ліквідація наслідків російського удару в наших регіонах. Знову був прицільний удар саме по об’єктах енергетики: росіяни використали значу кількість балістики в комбінації з іншими ракетами – більш ніж 70 і 450 ударних дронів. Під ударами були Сумщина, Харківщина, Київщина та столиця, Дніпровщина, Одещина, Вінниччина. Станом на зараз відомо, що дев’ять людей поранено через атаку. Є пошкодження звичайних житлових будинків, енергетичної інфраструктури. У Києві були пожежі багатоповерхівок після влучань дронів, пошкоджений дитячий садочок. Всюди, де це можливо, залучені необхідні служби.Скористатися найхолоднішими днями зими для терору проти людей для Росії важливіше, ніж скористатися дипломатією. І це дуже чітко демонструє, що потрібно від партнерів та що може допомогти. Вчасне постачання ракет для систем ППО й захист нормального життя – наш пріоритет. Без тиску на Росію завершення цієї війни не буде. Зараз Москва обирає терор та ескалацію, і через це потрібний максимальний тиск. Дякую всім партнерам, хто розуміє це й допомагає нам.
Була доповідь нашої переговорної команди. Вже є домовленість про зустріч – тристоронню зустріч – на належному рівні. Буде ця зустріч наступного тижня, як плануємо, у середу й четвер. В Еміратах, як і минулого разу.Щойно я говорив з Рустемом Умєровим. На завтра я призначив нараду, щоб погодити рамки розмови й підготувати все. У понеділок ввечері команда вже буде в дорозі на перемовини. Багато лідерів, різні країни з нами в цьому процесі, підтримують Україну, і фактично щодня ми координуємось. У лютому буде достатньо серйозна наша зовнішньополітична активність, і вже із завтрашнього дня – контакти та зустрічі.Розраховуємо, що й американська сторона буде так само активна, і зокрема це стосується заходів деескалації – скорочення ударів, багато залежить від того, що вдасться американській стороні, щоб люди довіряли і процесу, і результатам, безумовно.Сьогоднішній російській удар по автобусу на Дніпровщині – це злочин, злочин показовий, який ще раз демонструє, що саме Росія несе відповідальність за ескалацію. Зло повинно зупинитись. Дякую кожному у світі, хто з Україною! Слава Україні!