СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ🔹 Споживання електроенергії зросло🔹 Негода знеструмила 508 населених пунктів у дев’яти областях🔹 Будь ласка, користуйтесь потужними електроприладами з 10:00 до 18:00 СПОЖИВАННЯСпоживання електроенергії зросло. Сьогодні, 9 червня, станом на 9:30, його рівень був на 2,5% вищим, ніж попереднього робочого дня — у п’ятницю. Причини — традиційне зростання енергоспоживання на початку тижня, а також хмарна погода у кількох регіонах, що зумовлює нижчу ефективність роботи побутових сонячних електростанцій. Вчора, 8 червня, добовий максимум споживання був зафіксований увечері. Він був на 3,5% вищим, ніж максимум попередньої неділі — 1 червня. Причина — спекотна погода, що спонукала споживачів до використання кондиціонерів. Нагадуємо, що зараз українська енергосистема продовжує відновлюватись після російських масованих ракетно-дронових атак. Аварійно-відновлювальні роботи на енергооб’єктах тривають.Сьогодні активне енергоспоживання доцільно перенести на денний час. Будь ласка, користуйтесь потужними електроприладами з 10:00 до 18:00.Увага! Ситуація в енергосистемі може змінюватись. Стежте за повідомленнями на сайтах та офіційних сторінках у соцмережах вашого оператора системи розподілу (обленерго).НАСЛІДКИ НЕГОДИ Через несприятливі погодні умови (грози, град, сильні пориви вітру) — на ранок повністю або частково були знеструмлені 508 населених пунктів у дев’яти областях. Бригади обленерго здійснюють аварійно-відновлювальні роботи, щоб якнайшвидше заживити усіх абонентів.🔹Facebook🔹YouTube🔹Instagram🔹Linkedin
Робота деяких фахівців стає особливо важливою і помітною, коли на підстанціях не все гаразд. Зокрема, після ворожих ракетно-дронових атак. Інженер релейного захисту Олексій — лише на власних змінах бачив три прильоти по своїй підстанції. «Найголовніше, що усі колеги залишились живими. Ті відчуття, які переживаєш, коли летить ворожа ракета або дрон, не хочеться навіть згадувати», — розповідає колега. Робота релейників, у разі пошкодження підстанції, полягає в тому, щоб, працюючи разом з диспетчерами — збільшити час роботи акумуляторної батареї, зняти з живлення все, що не є життєво необхідним. «Під час останнього прильоту ми застосували усі свої знання і досвід. Впорались за дві години — і підстанція отримала напругу», — згадує Олексій. Наш колега захоплюється самовідданістю тих, з ким працює пліч-о-пліч: «Ми вже збилися з рахунку, скільки разів доводилось натягувати плівку на вікна, бо шибок немає, вони просто усі повилітали після прильотів. Але щоразу зранку, по приїзді на рідну підстанцію, кожен знає свій фронт робіт. Забувши про неймовірну втому — люди беруться відновлювати, відбудовувати, розчищати, лагодити. Всі працюють як бджілки у вулику, робота постійно кипить». Дякуємо панові Олексію та його колегам за невтомну працю!
СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ🔹 Споживання електроенергії відповідає сезонним показникам🔹 Негода знеструмила 36 населених пунктів у двох областях🔹 Будь ласка, перенесіть активне енергоспоживання на період з 10:00 до 18:00 СПОЖИВАННЯСпоживання електроенергії відповідає сезонним показникам. Сьогодні, 6 червня, станом на 9:30, його рівень був таким же, як і попереднього дня — у четвер. Вчора, 5 червня, добовий максимум споживання був зафіксований увечері. Він був на 1,2% вищим, ніж максимум попередньої доби — у середу, 4 червня. Нагадуємо, що зараз українська енергосистема продовжує відновлюватись після російських масованих ракетно-дронових атак. Аварійно-відновлювальні роботи на енергооб’єктах тривають.Активне енергоспоживання сьогодні доцільно перенести на денний час. Будь ласка, користуйтесь потужними електроприладами з 10:00 до 18:00.Увага! Ситуація в енергосистемі може змінюватись. Стежте за повідомленнями на сайтах та офіційних сторінках у соцмережах вашого оператора системи розподілу (обленерго).НАСЛІДКИ НЕГОДИ Через несприятливі погодні умови (дощ та грозу) — на ранок повністю або частково були знеструмлені 36 населених пунктів у двох областях. Бригади обленерго вже здійснюють аварійно-відновлювальні роботи, щоб якнайшвидше заживити усіх абонентів.🔹Facebook🔹YouTube🔹Instagram🔹Linkedin
СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ🔹 Споживання електроенергії демонструє тенденцію до зниження🔹 Активне енергоспоживання доцільно перенести на денний час 🔹 Будь ласка, користуйтесь потужними електроприладами з 10:00 до 18:00 СПОЖИВАННЯСпоживання електроенергії демонструє тенденцію до зниження. Сьогодні, 5 червня, станом на 9:30, його рівень був на 3,4% нижчим, ніж в цей же час попереднього дня — у середу. Причина — встановлення ясної погоди на всій території України, що зумовлює ефективну роботу побутових сонячних електростанцій та відповідне зменшення енергоспоживання із загальної мережі. Вчора, 4 червня, добовий максимум споживання був зафіксований увечері. Він був на тому ж рівні, що й максимум попередньої доби — у вівторок, 3 червня. Нагадуємо, що зараз українська енергосистема продовжує відновлюватись після російських масованих ракетно-дронових атак. Аварійно-відновлювальні роботи на енергооб’єктах тривають.Враховуючи високу ефективність роботи сонячних електростанцій, сьогодні активне енергоспоживання доцільно перенести на денний час. Будь ласка, користуйтесь потужними електроприладами з 10:00 до 18:00.Увага! Ситуація в енергосистемі може змінюватись. Стежте за повідомленнями на сайтах та офіційних сторінках у соцмережах вашого оператора системи розподілу (обленерго).🔹Facebook🔹YouTube🔹Instagram🔹Linkedin
Не лише аварійні, а й планові ремонти високовольтних ліній — вкрай важливі в умовах війни. Від утримання в належному стані опор, дротів та ізоляторів магістральних мереж залежить надійність функціонування системи передачі електроенергії, і врешті — чи буде світло в оселях українців. З початку весни ремонтні бригади «Укренерго» активно виконують необхідні роботи з експлуатаційного утримання високовольтних ліній. Заміна конструкцій із явними ознаками корозії — одне із головних завдань, яке потребує зусиль значної кількості людей і техніки. Адже висота, наприклад, опори лінії 330 кВ — близько 30 метрів, вага — до 18 тонн. Регламентний термін служби залізобетонних опор високовольтної мережі — до 50 років. У разі розтріскування бетону — металеві конструкції всередині опори починають ржавіти зі швидкістю до міліметра за рік. Щоб виявити найбільш зношені конструкції, які потребують невідкладної заміни, лінійні бригади «Укренерго» щодня долають сотні кілометрів. Найчастіше, робити це доводиться пішки, адже під’їзду до більшості опор немає. Окрім заміни опор, зараз наші ремонтні бригади щодня виконують також інші важливі завдання. Зокрема, міняють ізолятори, від стану яких залежить надійність роботи лінії. А також — замінюють грозотрос, що убезпечує магістральні мережі від пошкоджень внаслідок влучання блискавки. Дякуємо колегам за сумлінну працю!
СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ🔹 Споживання електроенергії демонструє тенденцію до зниження🔹 Зберігається необхідність у перенесенні активного енергоспоживання на денний час🔹 Будь ласка, користуйтесь потужними електроприладами з 10:00 до 18:00 СПОЖИВАННЯСпоживання електроенергії демонструє тенденцію до зниження. Сьогодні, 3 червня, станом на 9:30, його рівень був на 1,5% нижчим, ніж в цей же час попереднього дня — у понеділок. Це зумовлено безхмарною погодою майже на всій території України та ефективною роботою побутових сонячних електростанцій. Вчора, 2 червня, добовий максимум споживання був зафіксований увечері. Він був на 1,9% вищим, ніж максимум попереднього робочого дня — у п’ятницю, 30 травня. Це пояснюється традиційним зростанням енергоспоживання на початку робочого тижня.Нагадуємо, що зараз українська енергосистема продовжує відновлюватись після російських масованих ракетно-дронових атак. Аварійно-відновлювальні роботи на енергооб’єктах тривають. Враховуючи погодні фактори, активне енергоспоживання сьогодні доцільно перенести на денний час. Будь ласка, користуйтесь потужними електроприладами з 10:00 до 18:00.Увага! Ситуація в енергосистемі може змінюватись. Стежте за повідомленнями на сайтах та офіційних сторінках у соцмережах вашого оператора системи розподілу (обленерго).🔹Facebook🔹YouTube🔹Instagram🔹Linkedin
СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ🔹 Споживання електроенергії знизилось🔹 Активне енергоспоживання доцільно перенести на денний час🔹 Будь ласка, користуйтесь потужними електроприладами з 10:00 до 18:00 СПОЖИВАННЯСпоживання електроенергії знизилось. Сьогодні, 2 червня, станом на 9:30, його рівень був на 3,5% нижчим, ніж в цей же час попереднього робочого дня — у п’ятницю. Це пояснюється безхмарною погодою майже на всій території України, що зумовлює ефективну роботу побутових сонячних електростанцій. Вчора, 1 червня, добовий максимум споживання був зафіксований увечері. Він був на 4,3% нижчим, ніж максимум попередньої неділі — 25 травня. Це пояснюється суттєвим потеплінням на всій території України.Нагадуємо, що зараз українська енергосистема продовжує відновлюватись після російських масованих ракетно-дронових атак. Аварійно-відновлювальні роботи на енергооб’єктах тривають. Сьогодні активне енергоспоживання доцільно перенести на денний час. Будь ласка, користуйтесь потужними електроприладами з 10:00 до 18:00.Увага! Ситуація в енергосистемі може змінюватись. Стежте за повідомленнями на сайтах та офіційних сторінках у соцмережах вашого оператора системи розподілу (обленерго).🔹Facebook🔹YouTube🔹Instagram🔹Linkedin
Енергетик не лише за фахом, а й за покликом душі. Так можна сказати про пана Сергія — провідного інженера релейного захисту та електроавтоматики одного з регіональних центрів обслуговування мережі НЕК «Укренерго». Своїй роботі наш колега віддав 45 років життя. І сьогодні у нього — останній робочий день перед виходом на пенсію. «Мій батько все життя присвятив енергетиці, був начальником підстанції, головним інженером. Обидва мої сини — також енергетики, працюють в «Укренерго» і у сонячній генерації. Племінники — в обленерго. Тому можу сказати, що цей фах — це вже наша родинна традиція. Загалом, навіть питання вибору професії переді мною не стояло. Одразу після школи вирішив продовжувати справу батька — у 17 років влаштувався електромонтером, потім навчався в Інституті інженерів комунального будівництва. А після повернення з армії — вже працював у релейній службі», — так наш колега розповідає про свій кар’єрний шлях. За 45 років траплялось різне. Пан Сергій брав участь у розбудові енергосистеми, вводив в експлуатацію нове обладнання, здійснював реконструкцію підстанцій, міняли старі захисти на мікропроцесорні — процес розвитку не зупинявся. Однак, все змінилось після початку повномасштабного вторгнення. «За роки війни ми бачили, як руйнується обладнання, і самі потрапляли під обстріли. Біля нас за 200 метрів по підстанції прилетіло дві ракети, та Всевишній нас врятував — залишились неушкодженими, бо відійшли від місця влучання за 5 хвилин до того. Як би важко не було — намагаюся не звертати на це увагу і лишаюсь вдячним за те, що маю… Бажаю моїм наступникам любити свою роботу не менше від мене, чесно працювати, бути відданими своїй справі і вірити у краще. Впевнений, що війна закінчиться — і тоді ми неодмінно відбудуємо енергосистему та всю нашу країну», — каже пан Сергій у свою останню робочу зміну. Дякуємо за сумлінну майже півстолітню працю! Вдячні за відданість професії батька і гідний приклад для власних дітей. Вдячні за світло у наших оселях. Хай щастить у подальшому житті, пане Сергію!🔹Facebook🔹YouTube🔹Instagram🔹Linkedin
Після затяжного періоду дощів і навіть (в окремих регіонах) травневих снігопадів — до України повернулись тепло і ясна погода. А це означає — суттєве зниження рівня енергоспоживання в денний час, у період найбільш ефективної роботи побутових сонячних електростанцій.За понад три роки повномасштабної війни процес встановлення сонячних панелей — як побутовими споживачами, так і бізнесом — суттєво активізувався. Це означає, що у безхмарну погоду значна частина споживачів переходить на автономне живлення, не використовуючи електроенергію із загальної мережі. Більше того, ті самі побут і бізнес, які підключили свої панелі за принципом «активний споживач», ще й передають в енергосистему надлишки власної сонячної генерації.Доки ще не почався період масового використання кондиціонерів — заклик до перенесення активного енергоспоживання на денний час залишатиметься актуальним. Будь ласка, допоможіть енергетикам у балансуванні енергосистеми. У ясну погоду — користуйтесь потужними електроприладами з 10:00 до 18:00. Це допоможе уникнути перевантажень в мережі та запровадження вимушених обмежень в роботі електростанцій.🔹Facebook🔹YouTube🔹Instagram🔹Linkedin
СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ🔹 Споживання електроенергії знизилось🔹 Через негоду повністю або частково знеструмлений 21 населений пункт у двох областях🔹 Стежте за повідомленнями на офіційних сторінках вашого обленергоНАСЛІДКИ НЕГОДИВнаслідок несприятливих погодних умов — на ранок повністю або частково був знеструмлений 21 населений пункт у двох областях. Ремонтні бригади обленерго працюють над тим, щоб якнайшвидше заживити усіх абонентів. Завершити аварійно-відновлювальні роботи планують до кінця доби. СПОЖИВАННЯСпоживання електроенергії знизилось. Сьогодні, 29 травня, станом на 9:30, його рівень був на 4,2% нижчим, ніж в цей же час попереднього дня — у середу. Це пояснюється меншою хмарністю у кількох регіонах, що зумовлює ефективнішу роботу побутових сонячних електростанцій. Вчора, 28 травня, добовий максимум споживання був зафіксований вранці. Він був на 1,2% вищим, ніж максимум попереднього дня — у вівторок, 27 травня. Нагадуємо, що зараз українська енергосистема продовжує відновлюватись після російських масованих ракетно-дронових атак. Аварійно-відновлювальні роботи на енергооб’єктах тривають. Увага! Ситуація в енергосистемі може змінюватись. Стежте за повідомленнями на сайтах та офіційних сторінках у соцмережах вашого оператора системи розподілу (обленерго).🔹Facebook🔹YouTube🔹Instagram🔹Linkedin