Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - UkrFin. Про українські фінанси від Тараса Котовича
Додано 14 лип 2024

UkrFin. Про українські фінанси від Тараса Котовича

@UkrFin
Кількість підписників: 556
Фото: 78
Посилання: 265
Опис:
Українські фінанси. Авторський канал Тараса Котовича. Новини, аналітика, прогнози. Що буде з курсом, ставками, куди вкладати гроші. Хоч я і працюю фінаналітиком ICU, даний канал відображає мої особисті думки і висновки, і жодним чином не пов'язаний з ICU
Джерело

UkrFin. Про українські фінанси від Тараса Котовича | Привіт друзі читачі )"Цей час настав" ))) Це я про написання чергової ...

Логотип телеграм спільноти - UkrFin. Про українські фінанси від Тараса Котовича UkrFin. Про українські фінанси від Тараса Котовича @UkrFin
602 Охват/переглядів 2025-09-26 11:00 Повідомлення №676
Привіт друзі читачі )"Цей час настав" ))) Це я про написання чергової публікації і про дії Нацбанку. Бо нарешті на валютному ринку щось почало відбуватися, хоч і повільно та не факт, що остаточно ))) Отже вже майже тиждень, як Нацбанк відійшов від "політики 41.3", де був більше місяця і підтягнувся до "політики 41.5" )) Визнаю, що у червні я на таке не очікував, тим паче ₴41.3/$. За три місяці звісно бувало всяке, але за ₴42/$ Нацбанк курс так і не випустив. Резервів у НБУ багато, гроші ще обіцяють, тож чим тримати курс має бути достатньо не тільки цього року. Прогнозувати вчинки НБУ важко і складно, Але наразі не бачу бажання далі ослаблювати курс гривні. Принаймні у найближчий місяць. Чого чекати? НБУ може трошки знизити облікову ставку. З певним лагом це може відбразитися і на депозитних ставках та дохідностях ОВДП. Однак, не очікую особливих змін у дохідностях ОВДП, адже Мінфіну треба буде позичати цього року ще багато, а використовувати максимум ресурсу "резеріних" облігацій він не буде. Та й НБУ не погодиться. Прагнучи мінімізувати вплив курсу на інфляцію, НБУ може ще в жовтні тримати курс на поточних рівнях - ₴41.3-41.8/$, Може дозволить дійти до ₴42/$ на якийсь час. Однак, не очікую виходу курсу за межі ₴43/$ на кінець року. Ну хіба не на довго. Міжнародна допомога поступово надходить. Обіцяють ще 140 млрд євро за кілька років. Частину зброєю, але частину і грошима, бо дефіцит нашого бюджету треба чимось латати. Міністр фінансів хоче велику нову програму МВФ, яка б закривала частину потреб у фінансуванні. Тож знову - гроші будуть, резерви будуть, чим управляти керованою гнучкістю буде ))) Тому не будьмо пригніченими ))) Знайдіть важливий збір на підтримку наших військових. І долучіться ) Це зараз важливіше ніж курс чи ставки )))Щиро ваш@ukrfin