Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - UkrFin. Про українські фінанси від Тараса Котовича
Додано 14 лип 2024

UkrFin. Про українські фінанси від Тараса Котовича

@UkrFin
Кількість підписників: 556
Фото: 78
Посилання: 265
Опис:
Українські фінанси. Авторський канал Тараса Котовича. Новини, аналітика, прогнози. Що буде з курсом, ставками, куди вкладати гроші. Хоч я і працюю фінаналітиком ICU, даний канал відображає мої особисті думки і висновки, і жодним чином не пов'язаний з ICU
Джерело

UkrFin. Про українські фінанси від Тараса Котовича | Фінансові ринки щось зовсім стали нудними…. Ставки за депозитами трошк...

Логотип телеграм спільноти - UkrFin. Про українські фінанси від Тараса Котовича UkrFin. Про українські фінанси від Тараса Котовича @UkrFin
672 Охват/переглядів 2025-05-13 11:00 Повідомлення №674
Фінансові ринки щось зовсім стали нудними…. Ставки за депозитами трошки виросли, і навряд чи будуть підвищуватися банками ще, бо всі вже чекають вересень і зниження Нацбанком облікової ставки. Дохідності ОВДП також зупинилися і вже більше місяця нікуди не рухаються. Мінфін не поспішає позичати багато, і навіть перегляд бюджету і збільшення внутрішнього фінансування не прискорить збільшення залучень. Міністерство чекатиме на зниження облікової і нижчу вартість залучень.Нацбанк продовжує тримати курс гривні в межах ₴41-42/$. Витрачає по $100-150 млн на день на інтервенції. Завдяки новим траншам міжнародної допомоги можливості на такі інтервенції у НБУ більше ніж достатньо, ще й міжнародні резерви зростають. В таких умовах НБУ навіть змінив свої валютні обмеження. Трошки "відкрутив" крани для бізнесу, трошки прикрутив для фізосіб, які купують нерухомість за кордоном і хитрують з МСС кодами щоб обходити ліміти. Перші домовленості по тарифах трошки підтримали долар, і він відкотився до 1.11 до євро. Але наразі не схоже, що без важливих новин про тарифи на користь США долар буде зміцнюватися ще. Цілком можливо, що і до кінця року курс буде коливатися десь 1.1-1.15 за євро.Що стосується гривні, то НБУ може ще до вересня тримати курс у поточному "коридорі", поки не вирішить знижувати облікову ставку. Тож ослаблення гривні цього року може бути значно меншим, ніж я очікував раніше. Тобто не 10% за рік, а десь 5%, тобто з ₴42/$ на 1 січня до ₴44/$ максимум на 31 грудня. Як я вже писав, резервів вистачить – до кінця року 34 тижня або 7.5 місяців, і за поточних середньотижневих обсягів інтервенцій НБУ витратить на інтервенції ще десь $20 млрд, а отримати може більше. Тож резерви можуть навіть не знизитися, а й зрости. Відповідно євро буде десь на 10% дорожчим за долар – ₴46-47/євро.Роздрібний ринок вже давно торгується дешевше ніж міжбанк, але ходить слідом за міжбанком. Ми мали кілька тижнів, коли населення навіть продавало більше, ніж купувало. Але потім відкрились нові ліміти на безготівку і все повернулося на свої місця ) але курс залишився нижче міжбанку. Це означає, що проблем з ліквідністю нема – валюта готівкова є, її достатньо, і моментами забагато. Припускаю, так і залишиться на найближчий час.Тож не нервуємо, спостерігаємо за геополітикою та спробами принаймні заморозити війну на поточних лініях. Що вийде цього тижня, нам не дозволять не помітити ))) усілякі експерти роказуватимуть нам своє бачення з кожної праски )Щиро ваш@ukrfin