Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - US Politics
Додано 14 лип 2024

US Politics

@USAPol2022
Кількість підписників: 2 443
Фото: 295
Відео: 8
Посилання: 686
Опис:
Пишу про політику США. Поточні політичні події, трохи історії, загальні тенденції. Посилання на цікаві матеріали в західних ЗМІ і мої коментарі та міркування. Коротко і суб’єктивно.
Джерело

US Politics | Головною метою НАТО було (і довгий час лишалось) не стримування СРСР? ...

Логотип телеграм спільноти - US Politics US Politics @USAPol2022
1 600 Охват/переглядів 2025-02-22 16:50 Повідомлення №1214
Головною метою НАТО було (і довгий час лишалось) не стримування СРСР? А стримування Німеччини.Навіть коли 40- ві роки лишились позаду, багато хто в Європі боявся повноцінної німецької держави, яка б озброїлась, створила повноцінний генштаб і, ймовірно, здобула ядерну зброю.Не хотіли цього і американці, чим пояснюються всі зусилля по інтеграції ФРН в західний світ з усіма гарантіями безпеки і окупаційними американськими військами в Німеччині. Німці важко працювали над тим, щоб заробити світову і американську довіру. Зокрема і всіляко декларуючи свій не ядерний статус. Проте навіть в 1989 році падіння Берлінського муру і стрімкий рух в сторону німецького обʼєднання лякав багато кого на заході.Мені здається, ми забуваємо про цей контекст, маючи перед очима образи Німеччини максимально пацифістської і не самостійної.Мені здається, ця несамостійність і залежність від Америки прописана в самій природі ФРН і німці дотримуються цього правила з притаманною їм методичністю. Погляньте хоча б на те, як уперто німці привʼязували будь-який свій «ескалаційний» крок в питаннях постачання озброєння Україні до відповідного рішення США.Тому оця заява Мерца про ядерну зброю мені особисто здається серйозним поворотом.І мені здається, колись американці пожалкують про те, що контексти другої половини ХХ століття здались їм не важливими в 2к25. Але це не точно.