Джерело
МОНограм | Від початку повномасштабного вторгнення тисячі освітян залишили класи ...
2 620 Охват/переглядів
2026-03-14 11:36
Повідомлення №12500
Від початку повномасштабного вторгнення тисячі освітян залишили класи й аудиторії, щоб стати на захист країни — до лав Сил оборони долучилися понад 12 тисяч працівників освіти. Люди, які щодня працювали з дітьми та молоддю, передавали знання і закладали світогляд, сьогодні боронять їхнє право жити у вільній державі. Сотні з них загинули, захищаючи Україну. Сьогодні з нагоди Дня українського добровольця Президент України Володимир Зеленський відзначив державними нагородами освітян, які стали на захист держави.🇺🇦 Орденом «За заслуги» III ступеня нагороджено:▫️ Арсенія Рябенького (посмертно) — доцента Навчально-наукового інституту екології Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна;▫️ Дмитра Лукашова — директора Навчально-наукового центру «Інститут біології та медицини» Київського національного університету імені Тараса Шевченка;▫️ Сергія Мельника — викладача Шепетівського професійного ліцею (Хмельницька область);▫️ Анатолія Суща — учителя опорного закладу загальної середньої освіти «Камінь-Каширський ліцей №1 імені Євгена Шабліовського» Камінь-Каширської міської ради (Волинська область);🇺🇦 Орденом «За мужність» III ступеня нагороджено Геннадія Шкуру — директора Українського державного центру позашкільної освіти.Українці завжди були свідомі того, що захист своєї землі, свого дому, родини та памʼяті — це особиста відповідальність кожного й кожної з нас. Готовність брати до рук зброю задля захисту присутня в багатолітньому досвіді минулих поколінь. І великої мірою саме завдяки цьому ми сьогодні живемо в Україні.Дякую всім добровольцям, які сьогодні тримають оборону. І світла пам’ять та вічна шана тим, хто заплатив за свободу України найвищу ціну.