"Чому деінде світло є, а в мене немає?"Шановні споживачі електроенергії! Ми дуже співчуваємо всім, хто без електроенергії внаслідок військової агресії рф. Від вас надходять звернення, чому деінде світло все ж є. Роз'яснюємо ситуацію.Унаслідок масованої атаки рф на енергетику України було пошкоджено ряд енергетичних об’єктів. Частина розподільчих мереж нашої компанії живилася саме від цих пошкоджених джерел, тому споживачі, підключені до них, наразі перебувають під дією аварійних відключень за командою НЕК "Укренерго".Водночас деякі споживачі заживлені від енергетичних вузлів, які залишилися в роботі. Відключення цих споживачів ніяк не вплине на відновлення електропостачання тим, хто вже знеструмлений, оскільки джерела живлення та мережеві схеми різні.Окрім Сумщини, вимушені аварійні відключення сьогодні застосовуються також у Києві, Київській, Харківській, Полтавській, Дніпропетровській і Кіровоградській, областях. Працюємо в посиленому режимі над ліквідацією наслідків атаки російської армії та стабілізацією енергосистеми!
Міненерго координує відновлення енергопостачання на Сумщині після масованої атаки ворогаСумська область зазнала масованого удару дронами, внаслідок якого було уражено газотранспортну систему, об'єкти генерації, а також системи передачі та розподілу електроенергії. Для оперативного реагування та координації аварійно-відновлювальних робіт на Сумщині відбулася нарада під головуванням Прем'єр-міністра України Юлії Свириденко. У нараді взяли участь представники профільних міністерств, ДСНС, НКРЕКП, ОГТСУ, НАК «Нафтогаз України» та Сумської обласної військової адміністрації.На місці аварійно-відновлювальних робіт також перебуває перший заступник Міністра енергетики України Артем Некрасов. Він координує спільні дії енергетиків, газовиків та рятувальних служб для якнайшвидшого заживлення споживачів.«Ворог прицільно б'є по енергетичній інфраструктурі, намагаючись залишити людей без світла та газу. Наше завдання - якнайшвидше ліквідувати наслідки обстрілів. Аварійні бригади вже працюють у надскладних умовах, а ми забезпечуємо їх усім необхідним», – зазначив Артем Некрасов. Наразі до регіону оперативно доставляється необхідне обладнання з аварійних резервів для проведення ремонтів. Відновлювальні роботи тривають у цілодобовому режимі.
🔔 Нагадування: час передавати показники електролічильника!📅 Від сьогодні та до 3 жовтня - найкращий час, щоб передати показники приладу обліку електроенергії.✅ Щоб рахунок був найбільш коректним, надсилайте дані вашого приладу обліку щомісяця — в останні два та перші три календарні дні місяця.❓Як можна передати показники?✅ Скористайтеся будь-яким зручним способом:💻 Онлайн-сервіси:Особистий кабінет "E-Svitlo": https://sm.e-svitlo.com.uaЧат-боти АТ "СУМИОБЛЕНЕРГО" у Viber та Telegram☑️Надсилайте дані електролічильників за допомогою Facebook Messenger.☑️ Відскануйте QR-код на сайті АТ "СУМИОБЛЕНЕРГО". Формат повідомлення: NNNNNNNNN*XXXXXX, де NNNNNNNNN – номер особового рахунку; XXXXXX – актуальні показники лічильника (кількість цифр залежить від моделі)📞 Телефонний зв'язок:• Кол-центр: (0542) 659-659 або 0800-300-247• За можливості — скористайтеся меню самообслуговування для автоматичної передачі даних.🔗 Детальніше про всі доступні способи — на сайті АТ "СУМИОБЛЕНЕРГО":https://www.soe.com.ua/component/content/article?id=582📌 Що буде, якщо не передати показники?🔘 Обсяг спожитої електроенергії буде розраховано автоматично — за середньодобовим споживанням.💡 Своєчасна передача показників — це гарантія справедливого рахунку: ви сплатите лише за фактично спожиту електроенергію.#показники#електроенергія#розрахунок
💡Світло переможе! Петриченко Олексій Миколайович▶️На фото наш колега з котом Кузею, якого він підібрав у Херсоні в 2022 році. Відтоді захисник і його пухнастий друг - нерозлучні!✊Електромонтер із випробувань та вимірювань ІІІ групи електротехнічної лабораторії філії "Конотопський район електричних мереж" АТ "СУМИОБЛЕНЕРГО" Олексій Петриченко працює на Товаристві відносно нещодавно, з 2021 року. Але говорить, навіть за цей короткий час колектив став для нього важливою частиною життя.📎"Як буваю вдома у відпустці, то намагаюся заглянути в РЕМ, завжди радий побачити своїх людей і мрію вже повернутися до роботи". ▶️У червні 2022 року Олексій Миколайович став до лав Збройних сил України. Зараз служить на посаді водія-електрика в одній із бригад Десантно-штурмових військ. Разом із побратимами він брав участь у звільненні Херсона, у боях під Вугледаром і Запоріжжям. А зараз боронить Україну на "гарячому" Донецькому напрямку.🔘Розповідає, що найтяжче на службі – втрачати друзів. Адже кожен "вихід" несе небезпеку.У рамках нашої рубрики про енергетиків-захисників ми ставимо запитання: що мають зробити цивільні, щоб допомогти захисникам?📎"Усім матеріальним ми забезпечені. А підтримка – завжди важлива, тут більше про моральний аспект".❤️Удома на Олексія Миколайовича чекають дружина, двоє дітей, улюблена робота та хобі – риболовля. Ми бажаємо колезі якнайшвидше повернутися до звичного життя та дякуємо за захист України! 🙏На сьогодні 146 енергетиків із нашої компанії служать у Збройних Силах України. Надзвичайна вдячність усім нашим захисникам і кожному, хто підтримує ЗСУ!▶️Нагадаємо, в рубриці "Світло переможе" ми знайомимо вас із працівниками АТ "СУМИОБЛЕНЕРГО", які захищають Україну на фронті.📍Попередній матеріал із рубрики "Світло Переможе" читайте за посиланням.#Світло_переможе#Сумиобленерго #герої_енергетики
👌Побутовому споживачу.😳Зламався лічильник електроенергії? Як діяти?✅Продовжуємо відповідати на питання споживачів, одним із яких було саме про те, як діяти при виявленні несправності приладу обліку електроенергії? ❌Найголовніше – знімати лічильник і порушувати пломби самостійно не можна ні в якому разі! 🤝Незалежно від того, де лічильник знаходиться: у Вашій квартирі, приватному будинку чи на сходовій клітці, для того, щоб його відремонтували, Вам спершу необхідно звернутися до філії або дільниці АТ "СУМИОБЛЕНЕРГО" (такі є в кожному районі Сумщини) або повідомити на кол-центр АТ "СУМИОБЛЕНЕРГО". ☝️У зверненні треба чітко викласти проблему, описати стан лічильника і дату, коли він припинив працювати або був пошкоджений (в сервісному центрі філії є стандартна форма заяви). 📍До пошкоджень приладів обліку електричної енергії відносяться: 🔘пошкодження та зрив пломби;розбите скло; 🔘термічні пошкодження;відсутність індикації на рідкокристалічному дисплеї (за його наявності);🔘отвори та тріщини в корпусі тощо. 🔎Якщо після технічного обстеження лічильника було встановлено, що його пошкоджено не з вини споживача, то заміну або ремонт буде здійснено за рахунок оператора системи розподілу. Якщо ж ні, то споживачу буде виставлено рахунок до сплати, який враховуватиме витрати на заміну і ремонт або придбання нового приладу обліку.🔧У випадку виявлення пошкоджень лічильника споживачу необхідно обов'язково звернутися до оператора системи розподілу з заявою. Приховування споживачем інформації про пошкодження або несправність приладу обліку чи пломб є порушенням чинних нормативно-правових актів України і тягне за собою адміністративну відповідальність.#лічильник#відповіді#Сумиобленерго
❓Зміна власника/користувача житла: як правильно переоформити документи з АТ "СУМИОБЛЕНЕРГО"?📎Наші споживачі запитують: що робити з документами, якщо квартира чи будинок переходить у власність іншої людини? Таке питання виникає після купівлі нерухомості, отримання її у спадок чи дарування.☝️Нагадуємо: договір на розподіл електроенергії укладається виключно з власником чи користувачем житла. Тому, ставши новим власником/користувачем, потрібно обов’язково повідомити про це АТ "СУМИОБЛЕНЕРГО".✅Змінити власника особового рахунку можна у центрах обслуговування клієнтів компанії (є в кожному районі Сумщини, де знаходяться РЕМи).💡Для цього необхідно підготувати такі документи:- копію паспорта (при наявності у споживача паспорта громадянина України у формі ID-картки - невід’ємною частиною такого документа є довідка про реєстрацію місця проживання - паперовий додаток) нового власника;- копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера або реєстраційного номера картки платника податків нового власника;- копію документа, яким визначено право власності чи користування на об'єкт.☑️Якщо житло має кількох власників, необхідно додати заяву про згоду всіх співвласників, щоб особовий рахунок відкрили на одного з них, а також документи інших співвласників (копію паспорта та копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера або реєстраційного номера картки платника податків).👌Не відкладайте переоформлення договорів на постачання та розподіл електроенергії. Якщо Ви новий власник приміщення - зверніться також і до постачальника електроенергії для врегулювання договірних відносин з ним та проведення подальших розрахунків💡Якщо виникають запитання, телефонуйте до кол-центру АТ "СУМИОБЛЕНЕРГО": 0800-300-247 або 0542 659 659 (лінія безоплатна для споживачів).#відповіді_на_запитання#енергетика #інформація_для_споживачів#Сумиобленерго
🆘 На Охтирщині сільськогосподарською технікою була пошкоджена опора повітряної лінії 10 кВ. 🔘Унаслідок чого відбулося тимчасове знеструмлення майже пів тисячі споживачів електроенергії. 💡Працівники АТ "Сумиобленерго" оперативно заживили споживачів по резервних мережах. Але енергокомпанія зазнала матеріальних збитків.🛑 Водій агротехніки не постраждав. Однак роботи енергетикам додалося. У той час, коли ситуація в енергосистемі й так доволі напружена, просимо водіїв спец- і агротехніки бути уважними та нагадуємо про Правила охорони електричних мереж.⚠️Звертаємося до машиністів і водіїв спецтехніки! Габарити сільськогосподарських, вантажних і вантажопіднімальних машин і механізмів великі, отже існує загроза, що під час їх експлуатації якась частина може торкнутися електромереж. А це – смертельно небезпечно!✅У разі експлуатації вантажопіднімальних машин і механізмів забороняються підйом і поворот стріли, підйом телескопічної вежі або висувної драбини поблизу ліній електропередачі. Працювати на стрілових кранах безпосередньо під проводами повітряної лінії забороняється.✅Охоронні зони електричних мереж встановлюються:1. Уздовж повітряних ліній електропередачі - у вигляді земельної ділянки та повітряного простору, обмежених вертикальними площинами, що віддалені по обидва боки лінії від крайніх проводів за умови їх невідхиленого положення на таку відстань по горизонталі: - 2 метри - до 1 кВ; - 10 метрів - 3-20 кВ; - 15 метрів - 35 кВ; - 20 метрів - 110 кВ; - 25 метрів - 150 кВ, 220 кВ; - 30 метрів - 330 кВ, 400 кВ, 500 кВ; - 40 метрів - 750 кВ;🔘2. Уздовж переходів повітряних ліній електропередачі через водні об’єкти (ріки, канали, озера, ставки тощо) - у вигляді повітряного простору над поверхнею водного об’єкта, обмеженого вертикальними площинами, що віддалені по обидва боки лінії від крайніх проводів за умови їх невідхиленого положення на відстань:- 100 метрів - для водних об’єктів, через які проходять внутрішні водні шляхи, віднесені в установленому порядку до категорії судноплавних;- передбачену для встановлення охоронних зон уздовж повітряних ліній електропередачі, що проходять по суші, - для всіх інших водних об’єктів;🔘3. За периметром трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів та пристроїв, призначених для передачі та розподілу електричної енергії, на відстань 3 метри від огорожі, краю фундаменту неогородженої споруди або стояків щоглової підстанції;🔘4. Уздовж підземних кабельних ліній електропередачі (крім кабельних ліній електропередачі напругою до 1 кВ, прокладених у місцях під тротуарами) - у вигляді земельної ділянки, обмеженої вертикальними площинами, що віддалені по обидва боки лінії від крайніх кабелів, а також стін кабельного колодязя чи іншої підземної або наземної кабельної споруди (опори) на відстань 1 метра;🔘5. Уздовж підземних кабельних ліній електропередачі до 1 кВ, прокладених у місцях під тротуарами, - у вигляді земельної ділянки, обмеженої вертикальними площинами, що віддалені по обидва боки лінії від крайніх кабелів на відстань 0,6 метра у напрямку будинків і споруд та на відстань 1 метра у напрямку проїзної частини вулиці;🔘6. Уздовж підводних кабельних ліній електропередачі - у вигляді водного простору від поверхні води до дна, обмеженого вертикальними площинами, що віддалені по обидва боки лінії від крайніх кабелів на відстань 100 метрів.📲Звернутися з приводу отримання дозволу для проведення робіт поблизу ЛЕП можна до АТ «СУМИОБЛЕНЕРГО» (районів електромереж або дільниць).📎 Деталі за номером кол-центру: 0 800 300 247.🙏Бережіть себе та своїх близьких, адже струм може бути небезпечним, якщо не дотримуватися простих правил безпеки!💡
💡Щодо коливань напруги в мережі ⚠️Шановні споживачі електроенергії! У зв'язку з тим, що інколи спостерігаються коливання напруги в мережі, пояснюємо ситуацію. ⚡️Причиною цьому є аварійний стан енергосистеми України, яка постраждала внаслідок терористичних актів російської армії. 🔸АТ "СУМИОБЛЕНЕРГО" отримує електроенергію від магістральних мереж. У нормальному режимі роботи вона становить – 110 кВ. Зараз цей показник інколи буває підвищеним. Через постійні обстріли навантаження на вцілілі об'єкти зростає, а через повітряні тривоги працівники енергетичної сфери часто змушені спускатися в укриття для збереження життя. Це ускладнює процес регулювання напруги в ручному режимі безпосередньо на енергооб’єкті.✊Ми робимо все, щоб утримати роботу енергосистеми в стабільному режимі! Якщо ви спостерігаєте коливання напруги в мережі, будь ласка, вимкніть тимчасово прилади, які можуть постраждати, та користуйтеся захисними пристроями, які забезпечують стабільну роботу електропроводки, оберігаючи техніку від коливань напруги. 🙏Прохаємо з розумінням поставитися до ситуації та пам'ятати, що єдина її причина – це військова агресія росії проти України!
💡Світло переможе! Сілаєнков Євгеній Олександрович✊"Обов’язок перед Україною взяв своє – я вирішив стати на захист".🤝Сьогодні герой нашої рубрики про енергетиків-захисників – інженер лабораторії радіозв'язку служби телекомунікацій АТ "СУМИОБЛЕНЕРГО" Євгеній Сілаєнков. Він пішов до війська добровільно в 2023 році.▶️ Розповідає, що його батько, дід і навіть прадід – військові, тож потяг до цього фаху відчував завжди: "У якийсь момент я просто не міг уже жити так, як раніше – наче нічого не відбувається. Совість не давала сидіти... Обов’язок перед Україною взяв своє – я вирішив стати на захист". Зараз наш колега служить у десантно-штурмових військах ЗСУ.🔘Євгеній захищав Україну на гарячих напрямках – Запорізькому, Донецькому, а зараз боронить рідну Сумщину.На запитання, що дає сил і мотивації продовжувати боротьбу, наш колега відповідає: "Це мій обов’язок. Тут немає хочу-не хочу. Стаття 65 Конституції України мотивує, в якій чітко прописано: захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, а також шанування її державних символів є обов'язком громадян України!".📎Чоловік розповідає, що найтяжче у війську – це сум за рідними: "Удома чекають дружина, батьки. Звісно, розлука з рідними – це найскладніше. Але все маємо витримати".🙏Бажаємо Євгенію якнайшвидшого повернення додому, до своїх рідних, у доброму здоров’ї. А також – до роботи та свого хобі, футболу, в який він полюбляє грати в цивільному життя. ❓У рамках нашої рубрики про енергетиків-захисників ми ставимо запитання: що мають зробити цивільні, щоб наблизити перемогу?▶️ "Просто допомагайте військовим при будь-якій можливості! А щоб була змога це робити – працюйте на совість на своєму місці. Це все, що потрібно!".🪖На сьогодні 146 енергетиків з нашої компанії служать у Збройних Силах України. Вони стали на захист України, не зважаючи на можливість бути заброньованими.🤝Надзвичайна вдячність усім нашим захисникам і захисницям і кожному, хто підтримує ЗСУ за те, що ми маємо можливість жити та працювати на рідній землі!✅Нагадаємо, в рубриці "Світло переможе" ми знайомимо вас із працівниками АТ "СУМИОБЛЕНЕРГО", які захищають Україну на фронті.📍Попередній матеріал з рубрики "Світло Переможе" читайте за посиланням.
🔔 Нагадування: час передавати показники електролічильника!📅 Від сьогодні та до 3 вересня триває період передачі показників приладу обліку електроенергії.✅ Щоб рахунок був коректним, надсилайте дані вашого приладу обліку щомісяця — в останні два та перші три календарні дні місяця.❓Як можна передати показники?✅ Скористайтеся будь-яким зручним способом:💻 Онлайн-сервіси:Особистий кабінет "E-Svitlo": https://sm.e-svitlo.com.uaЧат-боти АТ "СУМИОБЛЕНЕРГО" у Viber та Telegram☑️Надсилайте дані електролічильників за допомогою Facebook Messenger.☑️ Відскануйте QR-код на сайті АТ "СУМИОБЛЕНЕРГО". Формат повідомлення: NNNNNNNNN*XXXXXX, де NNNNNNNNN – номер особового рахунку; XXXXXX – актуальні показники лічильника (кількість цифр залежить від моделі)📞 Телефонний зв'язок:• Кол-центр: (0542) 659-659 або 0800-300-247• За можливості — скористайтеся меню самообслуговування для автоматичної передачі даних.🔗 Детальніше про всі доступні способи — на сайті АТ "СУМИОБЛЕНЕРГО":https://www.soe.com.ua/component/content/article?id=582📌 Що буде, якщо не передати показники?🔘 Обсяг спожитої електроенергії буде розраховано автоматично — за середньодобовим споживанням.💡 Своєчасна передача показників — це гарантія справедливого рахунку: ви сплатите лише за фактично спожиту електроенергію.#показники#електроенергія#розрахунок