Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Сумський Захисник
Додано 06 гру 2025

Сумський Захисник

@SumyDefender
Кількість підписників: 4 016
Фото: 4,410
Відео: 1,140
Посилання: 5,490
Опис:
Для зв'язку: Особистий блог ветерана-добровольця із Сум.

👥 Кількість підписників

4 016
Середній/День:: -1
Середній/Тиждень:: -23
Середній/Місяць:: -822

👁️ Середній перегляд на повідомлення

777
Середній/День:: 738
Середній/Тиждень:: 852
ERR: 19.35%

📊 Кількість повідомлень на день

5.1
Останній день: 13
Середнє за тиждень: 6.9
Середнє за день: 5.1

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2025-12-06

Стіна

Статистика telegram каналу

👁 907 26-06-20 21:49
❗️Із ночі й протягом доби росіяни атакують громади Сумщини. Внаслідок ударів постраждали 10 цивільних.Останніми днями фіксуємо зростання інтенсивності ударів керованими авіабомбами по околицях обласного центру.Не припиняються й дронові атаки – під ударами прикордонні та інші громади області.• Суми. Близько 16:00 внаслідок ударів КАБ по околицях обласного центру загинув цивільний чоловік.Щирі співчуття рідним.Ще п’ятеро людей постраждали. Травми не важкі. Госпіталізована 75-річна жінка, загрози її життю немає.Також до медиків звернулася жінка з 3-річною дитиною. Під час вибуху мати закрила собою дитину і дівчинка травмувала кінцівку. Дитину оглянули лікарі, надали допомогу, вона лікуватиметься вдома.Ще одна жінка постраждала під час атаки ворожих безпілотників на території Сумської громади – у момент збиття БпЛА вона перебувала на відкритій місцевості.• Тростянецька громада. Внаслідок атаки російського БпЛА по транспорту постраждали дві жінки. Лікуються амбулаторно.• Зноб-Новгородська громада. На автошляху російський БпЛА поцілив у цивільне авто. Постраждав водій, йому надають необхідну допомогу. Травми не важкі.• Великописарівська громада. Ворог скинув вибухівку з дрона. Внаслідок вибуху постраждав місцевий житель. Наразі він у лікарні, медики надають необхідну допомогу.Сумський Захисник 🇺🇦
👁 823 26-06-13 14:53
Поки в українському інформаційному просторі все частіше звучать заяви про те, що російський наступ вдалося зупинити, на окремих ділянках фронту ситуація залишається доволі складною. Одним із таких напрямків є Костянтинівка.Противник закріпився в південній та південно-західній частинах міста і, накопичуючи сили, поступово намагається розширювати зону свого контролю через східні та західні околиці. Центральна частина міста наразі утримується українськими силами, однак ворог регулярно здійснює спроби прориву. Нещодавно з'явилися кадри ближнього бою, під час якого, на жаль, загинули двоє наших військових.Ситуація поки не є критичною, але за відсутності необхідних рішень може стати такою. І якщо під Куп'янськом противник був суттєво обмежений логістичними можливостями, то в районі Костянтинівки він фактично має можливість заходити до міста з трьох напрямків. Саме тому повторити сценарій стабілізації фронту, який ми бачили під Куп'янськом, тут буде значно складніше.Найкращим рішенням зараз є перекидання додаткових резервів для формування щільного та стабільного периметра оборони без прогалин. Це дозволить ефективніше знищувати штурмові групи противника та уникнути ситуації, коли згодом доведеться відбивати окремі райони міста значно більшою ціною. Адже посилення оборони сьогодні майже завжди обходиться дешевше, ніж контратаки для повернення втрачених позицій завтра.Сумський Захисник 🇺🇦
👁 872 26-06-08 13:48
Поки в українському інформаційному просторі все частіше звучать заяви про те, що російський наступ вдалося зупинити, на окремих ділянках фронту ситуація залишається доволі складною. Одним із таких напрямків є Костянтинівка.Противник закріпився в південній та південно-західній частинах міста і, накопичуючи сили, поступово намагається розширювати зону свого контролю через східні та західні околиці. Центральна частина міста наразі утримується українськими силами, однак ворог регулярно здійснює спроби прориву. Нещодавно з'явилися кадри ближнього бою, під час якого, на жаль, загинули двоє наших військових.Ситуація поки не є критичною, але за відсутності необхідних рішень може стати такою. І якщо під Куп'янськом противник був суттєво обмежений логістичними можливостями, то в районі Костянтинівки він фактично має можливість заходити до міста з трьох напрямків. Саме тому повторити сценарій стабілізації фронту, який ми бачили під Куп'янськом, тут буде значно складніше.Найкращим рішенням зараз є перекидання додаткових резервів для формування щільного та стабільного периметра оборони без прогалин. Це дозволить ефективніше знищувати штурмові групи противника та уникнути ситуації, коли згодом доведеться відбивати окремі райони міста значно більшою ціною. Адже посилення оборони сьогодні майже завжди обходиться дешевше, ніж контратаки для повернення втрачених позицій завтра.Сумський Захисник 🇺🇦
👁 1,120 26-05-10 18:54
М-35 та БМ-70 — це ударні БПЛА РФ, схожі за концепцією та формою. БМ-35 несе заряд вагою до 5 кг і оснащений двопоршневим двигуном внутрішнього згоряння, який розташований у передній частині БПЛА.Свого часу цих БПЛА запускалося дуже багато в різних напрямках, але потім настала пауза, пов'язана з великим відсотком браку БПЛА. Брак був настільки великим, що більше половини БМ-35 не долітали до цілей. Ламався гвинт, заклинював двигун, двигун глухнув у польоті.БМ-35 — це великий аналог FPV-дрона. Пілот керує БМ-35 через пульт «Радіомастер» та окуляри або монітор. Відео з БМ-35 передається в діапазоні 3000–3700 МГц і приймається оператором двома квадратними патч-антенами.Сигнали керування можуть передаватися на двох діапазонах, 310-370 МГц і 515 МГц. Для цього на наземній станції є дві різні антени, але майже завжди противник застосовує діапазон 360 МГц. Сигнал має смугу шириною 10 МГцЗрозуміло, що управління по радіо обмежує пряма радіовидимість, тому наш противник шукає високі точки для розміщення антен управління. З цим нюансом пов'язана і тактика застосування БМ. Дуже низько опускати БМ не можна, тому що втратиться зв'язок, тому застосовується тактика пікірування на ціль з висоти. При цьому атака рухомих цілей практично неможлива. З огляду на особливості конструкції біля землі БМ досягає швидкості 200+ км/год і перестає ефектiвно керуватисяВивчивши всі ці нюанси, противник вирішив застосовувати цей тип БПЛА для атак лише на стаціонарні об’єкти великих розмірів. Наш ворог не цурається й атак на житлові будинки в Сумах, Краматорську та інших містах.Протидія БМ полягає у застосуванні зенітних дронів-перехоплювачів та засобів РЕБ. На жаль, канал управління БМ дуже стійкий до перешкод, і навіть спрямовані засоби РЕБ не можуть забезпечити зону придушення на відстані в десятки кілометрів.Хочу дще одати, що почали з'являтися випадки фіксації відеоканалу з цього БПЛА на частоті 520 МГц. Це може бути гармоніка основного відеосигналу на 1040 МГц. У трофеях поки що цього діапазону я не зустрічав. На завершення хочу посумувати на тему дефіциту у нас засобів придушення аналогових відеоканалів БПЛА. Наш ворог зробив ставку на цей тип РЕБ і застосовує щонайменше 5 серійних виробів. Такий би РЕБ дуже допоміг боротися з БПЛА БМ.P.S. Пошукайте станції управління, як на фото. Гарна ціль. Вони розташовані не ближче ніж за 15 кілометрів від ЛБЗ. Зазвичай знаходяться на дахах будівель.
👁 702 26-05-10 05:45
🔻Внаслідок ударів ворога є постраждалий на території Сумщини минулу за добу. Також є руйнування та пошкодження приватних будинків та об’єктів цивільної інфраструктури.Детальніше про безпекову ситуацію в Сумській області станом на ранок 10 травняУ Зноб-Новгородській громаді внаслідок влучання ворожого дрона в автомобіль постраждав 47-річний чоловік. У лікарні помер 46-річний чоловік, який був поранений 3 травня у Глухівській громаді внаслідок влучання ворожого дрона в зерновоз.Протягом доби, з ранку 9 травня до ранку 10 травня 2026 року, російські війська здійснили понад 50 обстрілів по 18 населених пунктах в 9 територіальних громадах області.Найбільше обстрілів зафіксовано Сумському районі. Під ударами ворога були населені пункти таких громад:▪️Сумська▪️Білопільська▪️Краснопільська▪️Юнаківська▪️Березівська▪️Есманьська▪️Зноб-Новгородська▪️Путивльська▪️Новослобідська▪️Великописарівська.Ворог застосовував міномети, артилерію, FPV-дрони, БпЛА по території Сумщини.Пошкоджено та зруйновано об’єкти цивільної інфраструктури: ▪️у Білопільській громаді знищено приватний житловий будинок;▪️у Великописарівській громаді пошкоджено приватний житловий будинок;▪️у Сумській громаді зруйновано приватний житловий будинок, господарчі споруди;▪️у Зноб-Новгородській громаді знищено приватний легковий автомобіль; ▪️у Путивльській громаді пошкоджено об’єкт цивільної інфраструктури;▪️у Березівській громаді внаслідок обстрілів, що були здійснені раніше, пошкоджено господарчі споруди;▪️у Середино-Будській громаді внаслідок обстрілів, що були здійснені раніше, пошкоджено об’єкти цивільної інфраструктури;▪️в Есманьській громаді внаслідок обстрілів, що були здійснені раніше, зруйновано приватний житловий будинок.📢За добу повітряна тривога в області тривала 1 годину 6 хвилин.Сумський Захисник 🇺🇦
👁 873 26-04-26 04:10
  🏭🕯 Чорнобильській катастрофі – 40Сьогодні роковини, які не святкують: 40 років тому, 26 квітня 1986 року, сталася одна з найбільших техногенних катастроф в історії людства, відлуння якої відчуваємо й досі. 🙏🏼📜 Трохи історіїПід час експерименту на 4-му реакторі Чорнобильської атомної електростанції сталися два вибухи. В атмосферу Землі вирвалась хмара радіоактивного пилу. Вітер поніс на північний захід небезпечні радіоактивні ізотопи, які осідали на землю, проникали у воду. За числом потерпілих від аварії Україна займає перше місце серед колишніх республік Радянського Союзу. На долю Білорусі припало близько 60% шкідливих викидів.📌 У цифрах і датах🏭 1977 року запустили перший блок Чорнобильської АЕС.🔋 2 роки пропрацював четвертий енергоблок ЧАЕС – на повну потужність його запустили 1984 року. Це був «наймолодший» і найсучасніший реактор.📆 2 дні світ нічого не знав про вибух.👫 30 співробітників АЕС загинули внаслідок вибуху або гострої променевої хвороби протягом кількох місяців з моменту аварії.⚰️ 500 тисяч людей померли від радіації (за оцінками незалежних експертів).🧪 8,5 мільйонів жителів України, Білорусі, Росії в найближчі дні після аварії отримали значні дози опромінення.🧳 90 784 особи було евакуйовано з 81-го населеного пункту України до кінця літа 1986 року.🧯 Понад 600 тисяч осіб стали ліквідаторами аварії – боролися з вогнем і розчищали завали.🏘 2293 українських міст і селищ із населенням приблизно 2,6 мільйона людей забруднено радіоактивними нуклідами.🌾 200 тисяч квадратних кілометрів – на таку територію поширилася дія радіації. Із них 52 тисячі квадратних кілометрів – сільськогосподарські землі.📅 10 днів – з 26 квітня до 6 травня – тривав викид активності із пошкодженого реактора на рівні десятків мільйонів кюрі на добу, після чого знизився у тисячі разів. Фахівці називають цей період активною стадією аварії.💨 11 тон ядерного палива було викинуто в атмосферу внаслідок аварії на 4-му енергоблоці Чорнобильської АЕС.🦉🌿 400 видів тварин, птахів і риб, 1200 видів флори продовжують існувати в «зоні відчуження», де через істотне та катастрофічне забруднення повітря, ґрунтів і вод заборонено проживати людям.🔒 26 квітня–жовтень 1986 року Чорнобильська АЕС не працювала. У жовтні 1986-го 1-й і 2-й енергоблоки було знову введено в експлуатацію; у грудні 1987 року відновив роботу 3-й. 4-й енергоблок не запрацював.🔥 1991 рік – на 2-му енергоблоці сталася пожежа, внаслідок якої була заблокована робота цього реактора.📑 Грудень 1995 року – підписання меморандуму між Україною та країнами «Великої сімки» і Комісією Європейського Союзу, відповідно до якого почалася підготовка програми повного закриття станції.⛔️ 15 грудня 2000 року – Чорнобильську атомну електростанцію зупинено повністю.🧱 Вересень 2010-го – закладка фундаменту під новий саркофаг над зруйнованим 4-м енергоблоком, у квітні 2012-го стартувало будівництво арки, що мала накрити «Укриття», у жовтні 2011 року на майданчику комплексу «Вектор» почалося будівництво Централізованого сховища відпрацьованих джерел іонізуючого випромінювання.🧱 29 листопада 2016 року завершили насування арки над 4-м енергоблоком.💔 З 24 лютого до 31 березня 2022 року Чорнобильську АЕС окупували російські війська. Відходячи з Чорнобильської зони, росіяни захопили в полон 169 нацгвардійців – їх вивезли у бік Білорусі. Україні вдалося повернути з полону декого з них.💥14 лютого 2025 року рашисти атакували ЧАЕС дроном-камікадзе під назвою «Герань-2» типу «Шахед». Ударний безпілотник був споряджений фугасною бойовою частиною. Як наслідок, пробито обидві оболонки нового об’єкту «Укриття».Пам’ятаємо  🕯Сумський Захисник 🇺🇦
👁 793 26-04-12 13:48
«Перемир’я» від росіян. Окупанти атакували беззбройних бійців в смузі відповідальності 24-ї бригади.Під час оголошеного режиму припинення вогню поранені військовослужбовці здійснювали евакуацію (відхід) з передових позицій у Часовому Яру. Рухались від лінії зіткнення в тил, без зброї, з ознаками надання медичної допомоги, з палицями — відповідно конвенцій, умов припинення вогню. Подію зафіксовано на відео.Противник виявив і атакував FPV-дронами поранених. Троє з трьох загинули. Евакуацію проведено невдало! Режиму припинення вогню противником не дотримано!Але є нюанс!!!Для безпечної медичної евакуації особового складу своїх підрозділів, командуванням бригади було прийнято рішення переодягнути особовий склад РОВ, що був взятий у полон напередодні бійцями 24 ОМБр, у нейтральну форму одягу та провести пробну евакуацію і перевірку дотримання своїх же обіцянок противником!Результат УБИВ!😉Ст. сержант Журавльов Станіслав Алєксєєвіч (5 мср 2 мсб 28 мсп 70 мсд), рядовой Чошев Алєксандр Алєксєєвіч (74 оісб 6 мсд) та мл. сержант Загрєбін Андрєй Вячеславович (9 шр, 3 мсб, 26 мсп) — ліквідовані своїми ж!Вони знищують своїх самі! Командування 70 мсд рф не знає слова честь! І навіть не спроможне виконати обіцянки свого «вождя»!Слідкуй за нами. 🦁24 ОМБр🇺🇦 | Facebook | Instagram | YouTube | Twitter | TikTok | Приєднуйся до 24 ОМБр | Служба супроводу | Донат на бригаду
👁 783 26-04-06 12:25
Блекаут після атаки трьох дронів: Охтирка без світла і води, влада екстрено рятує ситуаціюРанок для жителів Охтирської громади видався вкрай напруженим. Ворог завдав удару по місту одразу трьома безпілотниками, поціливши прямісінько в об'єкти критичної інфраструктури.Наслідки атаки не забарилися: місто миттєво відчуло серйозні перебої з електропостачанням, з кранів містян зникла вода. Аби уникнути комунального колапсу, очільник міста Павло Кузьменко оперативно скликав екстрену комісію з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС), де були визначені першочергові кроки для ліквідації наслідків удару.Наразі міська влада заспокоює: попри руйнування, ситуація залишається під повним контролем. Аварійні бригади вже працюють на місцях. Щоб втримати міську систему життєзабезпечення, найбільш важливі вузли терміново перевели на альтернативні джерела живлення — підключено генератори.Тим часом для мешканців, які залишилися без базових зручностей, вже розгорнули Пункти незламності.Сумський Захисник 🇺🇦
👁 875 26-04-03 14:08
🇺🇦🇱🇾 Українські військові розгорнули бази у Лівії для боротьби з рф, - RFI💬За інформацією джерел видання, на лівійській території перебувають понад 200 українських офіцерів та експертів. Їхнє розгортання було офіційно узгоджене з урядом у Триполі, який очолює Абдельхамід Дбейбах.💬Наразі українські сили нібито зосереджені у трьох ключових локаціях, серед яких академія військово-повітряних сил у Місраті, де також базуються військові підрозділи США, Італії та Туреччини.💬Джерела додають, що іншим стратегічним об'єктом є повністю обладнана база у місті Завія, розташована поблизу великого нафтового комплексу Меллітах. Цей пункт забезпечує прямий вихід до моря та використовується для запуску повітряних і морських дронів.💬Також українські фахівці використовують штаб 111-ї бригади у Триполі для проведення координаційних зустрічей із представниками лівійської армії.💬За даними джерел, відповідну угоду про присутність підписали у жовтні минулого року за ініціативи українського військового аташе.💬В межах домовленостей Україна нібито забезпечує підготовку лівійських військовослужбовців, фокусуючись на експлуатації безпілотних апаратів.💬Довгострокові плани сторін також передбачають постачання озброєння та залучення українських інвестицій у нафтовий сектор Лівії.💬Журналісти-розслідувачі стверджують, що українські підрозділи безпосередньо причетні до ударів по російських суднах, які використовуються для обходу міжнародних санкцій.💬Зокрема видання пише, що 4 березня 2026 року автономний морський дрон Magura V5 уразив російський ЗПГ-танкер "Арктик Метагаз". Аналогічний інцидент стався у грудні 2025 року з нафтовим танкером "Кенділь", який атакували за 250 кілометрів від узбережжя.
👁 600 26-03-28 21:13
😂Виїзд Юзіка за кордон «засекретили».Дослівно: "Інформуємо, що у зв'язку із дією в Україні воєнного стану відомості щодо службових відряджень народних депутатів України віднесені до переліку відомостей, що становлять службову інформацію у Верховній Раді України, органах Верховної Ради України та апараті Верховної Ради України (пункт 54), тому не можуть бути надані відповідно до пункту 2 частини першої статті 22 Закону України "Про доступ до публічної інформації".Нема сили сміятися реально. Але, це не настільки «смішно», як противно від такого «блядського цирку»..Інформуємо: «У зв'язку із дією військового стану». 3.14здьож в двох актах:— 1) Великий український «контрнаступ» — ми не засекретили, ми верещали про нього на весь світ, а «Юзік», то «секретний x—file»..—2) Виявляється інформація засекречена —щодо службових відряджень народних депутатів України. За словами самого «апарату ВР»..Юзік — пряма мова: «перебуваю у відпустці за власний рахунок». Він запевнив, що це законно.«Хто дурний? Я дурний»...😂Сумський Захисник 🇺🇦