Президент Зеленський поспілкувався з журналістами. Головне, що сказав:▪️США пропонують зробити «вільну економічну зону» на Донбасі — без військ і важкої зброї. Президент не вірить, що така «зона» буде в безпеці. На його думку, російська армія захоче у будь-який момент зайти на нашу територію. Можливе відведення військ має бути дзеркальним. Якщо таке питання підійматиметься знову — його вирішуватиме народ України.▪️Україна підтримує ініціативу США щодо проведення тристоронньої зустрічі між Україною, Сполученими Штатами та росією.▪️Жодних переговорів про «обмеження» армії до 800 тисяч немає. Це пропозиція самих військових щодо збереження чисельності ЗСУ на рівні 800 тисяч. Україна не здатна самостійно фінансувати таку чисельність у майбутньому і розраховує на підтримку партнерів.▪️Найближчим часом Україна не зможе виробляти іноземні системи ППО, адже партнери не готові надати ліцензії на виробництво. Україна може купувати ракети, але останнім часом партнери почали затримувати ракети ППО. На думку президента, одна з причин — це залякування Європи російськими дронами.
🇨🇳 В Китаї вже відверто заявляють про те, що росія розпадеться, і треба забрати собі мінімум третину її території.
«Китай має готуватися до найгіршого: якщо росія розпадеться, цю територію площею 7 мільйонів км² не можна втратити», — така стаття вийшла на популярному китайському ресурсі NetEase Кілька цитат:«Нині російська економіка перебуває у скрутному стані: ВВП поступається навіть одному китайському провінційному регіону, а інфляція стрімко зростає. Війна в Україні триває з 2022 року, основні сили армії перекинуті на захід, а на Далекому Сході залишилося менше ніж 50 тисяч військових — фактично порожня оболонка. Водночас регіон надзвичайно багатий на ресурси: золото, алмази, нафту, що становлять значну частку національних запасів росії».«Якщо росія справді розпадеться, 7 млн. км² Далекого Сходу не повинні бути втрачені даремно. Історія вже навчила Китай гірким урокам. Силовий захват неможливий — це спричинило б міжнародну ізоляцію, як у випадку з Кримом. Розумніша стратегія — діяти м’яко: інвестувати, укладати довгострокові контракти, підтримувати місцеві сили, дружні до Китаю».«Регіон малонаселений, холодний, з поганою інфраструктурою, і росія не здатна ефективно ним управляти. Китай, допомагаючи закрити ці прогалини, поступово бере контроль над ключовими артеріями». «Через депопуляцію регіон ризикує перетворитися на безлюдну зону; китайські мігранти вже працюють там, але важливо не викликати спротиву місцевого населення».«У разі розпаду росії ризик фрагментації Далекого Сходу буде високим. Китай має готуватися заздалегідь».
Я спілкувався з американцями на цю тему. Наприклад, як з Куп'янськом. Вони заявили, що Куп'янськ окупували і ми в оточенні, — ЗеленськийПендоси реально вірять всьому що кажуть москалі 🤦🏻♂️Я нещодавно був у Куп'янську і показав, хто контролює це місто. Такої дезінформації з боку росіян дуже багато.Тому я давав "сигнали" нашим колегам зі США, що не треба вірити всьому, що говорить росія.росія хоче не витрачати сили і окупувати наш схід, нашу державу політичним шляхом, дипломатично-політичним шляхом.І тоді США сказали, давайте такий компроміс: "російська армія не буде заходити на частину нашого сходу, а Збройні сили України вийдуть".Я не вважаю, що це справедливо, тому що ця "економічна зона", хто нею буде керувати?Якщо ми говоримо про якусь "буферну зону" по лінії зіткнення, якщо ми говоримо про якусь "економічну зону", і ми вважаємо, що на ній має бути тільки поліцейська місія, а війська повинні відходити, то питання дуже просте: Якщо українські війська відходять на 5–10 км, то чому російські війська не відходять в глиб окупованих територій? Також на таку саму відстань.Тому це питання, в якому поки що немає відповіді, але воно дуже чутливе і дуже гаряче.
Я розповім вам про напрямок.Про напрямок де творилась історія, і горіли танки. Про напрямок де за два роки віддали три поля, і поміняли командувача ворожої армії. Про напрямок який не сильно світився в медіа, але завжди був гарячим. Я розповім вам про Сіверськ. Чи знаєте ви які прекрасні озера біля Спірного? Як сяє оком Саурона-НПЗ, в об'єктиві Autel 4N? Скільки горілої техніки стоїть вздовж посадок?Ми - знаєм. Ми це Сіверська тусовка, підрозділи, які пліч-о-пліч 2 роки утримували всі хвилі наступів ворога. 81, 54, 118, 4, 10. Ці цифри стали кодом від замка тримаючого ворота до Сіверська. Поки на інших напрямках в день віддавалось по 30км, без механізованих штурмів, ми відбивали по три мехштурма в день як рутина. Цей напрямок дав СОУ десятки героїв України, і сотні героїчних історій. Там давно не бувало контрнаступів, деблокад, операцій спп на гелікоптерах, максимум врив новоствореного МПБ на Іванодар. Там неможливо відрізати логістику ворога, тому що перед тобою НПЗ, а за ним Лисичанськ. Там масштабувалась новітня тоді ворожа розробка "Штора", там 10-ка палила Т-90м Прорив ефками з мавіка, а 54-ка умикнула у підорів з під носа Т-90С.Там Карабас і Рафік перевернули бліндаж Ахмата своїм фпв з тушонкою, а ми спалили їм 2 вантажівки. Там ми робили великий тектонічний здвіг в Спірному, і знищили рефрік на ГРП. Там ми втратили десятки друзів, і знищили тисячі ворогів. Два роки ми стояли стіною навколо міста Сіверськ, тим самим купляючи спокій Слов'янську. Цей напрямок не був медійним, тому що медійними завжди лишаються напрямки де все пройобано. Там де важкою працею ворога зупинено і стабілізовано - новинарням не цікаво. Але незважаючи ні на що - Сіверськ лишається прикладом стійкості і згуртованості. Це місце де маленькими силами, декількох підрозділів ворог за кожен метр просування платив непомірну ціну кров'ю. Спірне вони офіційно брали разів 5, Івано-дарівку раза 3, Верхньокам'янське теж раз 5. І хоч я і ненавиджу цей напрямок через те скільки друзів я там втратив, і через те що 2 роки на одному місці це забагато, але мені все рівно сумно від того що фінальну піздячку за Сіверськ ми схоже пропустим. Все ж таки ми два роки були його вартовими. І під кінець я хочу побажати сил і наснаги братві з Сіверська. 118 Жуки, ББС 54,2МБ 54, МПБ Інкогніто 54, горнякі 10, обіймаю. Тримаєм стрій!На відео момент знищення рефрижератора на ГРП, який перед тим не могли знищити півтора роки