Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Сергій Ягодзінський
Додано 14 лип 2024

Сергій Ягодзінський

@Sophist_UA
Кількість підписників: 212 013
Фото: 11,500
Відео: 4,550
Посилання: 6,200
Опис:
Тут – аналітика, де цифри мають людське обличчя. Про війну, політику, економіку та нас. Відповідальність за коментарі в чаті несуть їх автори.
Джерело

Сергій Ягодзінський | ️ Свобода слова - ми багато про неї говоримо, але мало розуміємо, що ц...

Логотип телеграм спільноти - Сергій Ягодзінський 🇺🇦 Сергій Ягодзінський @Sophist_UA
25 700 Охват/переглядів 2025-12-09 14:54 Повідомлення №33632
⚙️ Свобода слова - ми багато про неї говоримо, але мало розуміємо, що це, для чого, коли і для кого? Ось уривок з підручника, виданого в Лондоні в 2012 року для студентів бакалаврату (у нас не перекладений). Маю звернути вашу увагу на кілька моментів. Але спочатку - прочитаємо. Ознакою тоталітарного режиму є відсутність свободи висловлювання. Більшість західних суспільств пишаються тим, що їхні громадяни можуть висловлювати широкий спектр поглядів і робити внесок у публічні дебати без страху цензури. Проте свобода вираження в цьому контексті ніколи не є абсолютною. Завжди існують правові межі того, що можна публікувати або говорити безкарно.Межі свободи слова мають проходити там, де висловлена точка зору завдає шкоди, а не просто ображає інших людей… Ви маєте бути вільними висловлювати свої погляди до того моменту, коли виникає ризик завдати шкоди іншим людям. 👍 І ось тут весь фокус. А що означає - завдати шкоди іншим людям? І хто визначає шкоду? Якщо хтось із високих кабінетів заявить «Переговори - це зло тому, що вони завдають шкоди єдності нації» - що тоді робити з тими, хто говорить про Переговори як варіант зупинки війни? Цензурувати? Не запрошувати? Замовчувати? Ставити ярлики? Натравити спеціально навчених ботів? Висміювати?🤩 Ще один момент - публічні дебати. А якщо один окремо взятий громадянин не хоче брати участь у публічних дебатах, створених спеціально для продавлювання необхідних тез (наприклад, єдине телебачення або якийсь Форум), що тоді робити з цим громадянином?