Джерело
ОЛЕНА ШУЛЯК | Зв’язок — це те, без чого в країні нічого не працює.Ні сигнал тривоги;...
284 Охват/переглядів
2025-06-26 15:59
Повідомлення №4215
📶 Зв’язок — це те, без чого в країні нічого не працює.Ні сигнал тривоги; ні порятунок; ні відновлення.Саме тому всі бар’єри, які заважають розвитку мережі, треба прибирати — особливо там, де вони вже не мають жодного сенсу.Тому так важливо, щоб у країні не залишалося "білих плям" — ні технічних, ні регуляторних.📌 Взяла участь у засіданні підкомітету з цивільного захисту, де обговорювали звернення асоціації операторів зв’язку «Телас» щодо перегляду норм ДБН В.2.5-56:2014. Йдеться про автоматичне пожежогасіння на базових станціях мобільного зв’язку. У чому суть проблеми?Чинні будівельні норми зобов’язують встановлювати системи пожежогасіння навіть там, де:🔸 обладнання малопотужне (до 8 кВт);🔸 немає людей;🔸 ризик займання мінімальний;🔸 матеріали конструкцій — негорючі.💸 Інші документи вже дозволяють не застосовувати такі системи.Тож маємо регуляторну колізію, яка щороку коштує мобільним операторам сотні мільйонів гривень.А це — втрачені можливості для розширення мережі, особливо в деокупованих чи важкодоступних регіонах.🤝 Учасники засідання — мобільні оператори, ДСНС, Мінрегіон, Мінцифра, МВС та профільні науковці — шукали спільну мову. І це головне. Бо тільки так можливо знайти розумний баланс між безпекою, економікою та реальністю, у якій ми живемо.📶 Наше головне завдання — щоб зв’язок був. Завжди і всюди.На прифронтовій території; у гірських селах; після деокупації.🇺🇦 Ми щиро вдячні всім мобільним операторам, які щодня забезпечують стабільний зв’язок — навіть у найскладніших умовах.Це — бізнес, що працює для людей, тримає економіку і допомагає ЗСУ податками.Його потрібно підтримувати.