Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Шалений Кіт
Додано 28 гру 2021

Шалений Кіт

@Shaleniy_Kit
Кількість підписників: 23 571
Фото: 4,120
Відео: 660
Посилання: 2,400
Опис:
Канал громадянина України, капітана ЗСУ запасу, учасника бойових дій з 2014 року, блогера Олексія Петрова. Я в інших мережах — https://linktr.ee/oleksii.petrov 🖇️
Джерело

Шалений Кіт | Охххххх і хвилю емоцій підняв генерал Валерій Залужний своїм коротеньк...

Логотип телеграм спільноти - Шалений Кіт Шалений Кіт @Shaleniy_Kit
6 640 Охват/переглядів 2026-02-20 06:58 Повідомлення №8352
Охххххх і хвилю емоцій підняв генерал Валерій Залужний своїм коротеньким інтерв’ю. (Це навіть інтерв’ю важко назвати). Одна фраза і… полихнуло! Дуже фахово підмітив Віталій Гайдукевич той факт, що чим далі від дати 24.02.2022 року, тим частіше будуть переписувати історію цієї війни. І не здивуюсь, якщо скоро ми дізнаємось про те, що Володимир Зеленський взагалі то весь січень та двадцять чотири дня лютого того року, провів на командному пункті. Жив там! А ті фото з Буковелю, колиба, пляшка з чимось… то хтось змонтував. І невдовзі нам скоріш за все почнуть продавати історію про те, як він хотів підписати Указ про запровадження режиму «Воєнний стан», ще напочатку січня 2022 року і тоді оголосили мобілізацію першого оперативного разерву, і українське військо встигло б розвернутися для зустрічі окупантів, але ж генерали, зокрема Залужний та Наєв його відмовляли зранку до вечора! Треба тільки почекати…Історій буде багато. Їх вже, багато!І все ж таки, єдине питання, яке одразу ж навипередки почали закидати генералу Валерію Залужному, звучить приблизно так: «А чого ж він, як Головнокомандувач почав цю операцію, якщо розумів, що у нього забрали частину сил та засобів? А чого не відмовився»? Дивне запитання з огляду на посаду Головнокомандувача ЗСУ. І якби ж його задавали лише закриті профілі із аватарками кущів троянд, чи потужні та незламні водії з Німеччини чи Польщі, тоді нехай. Але це питання звучить і з вуст деяких бойових побратимів…Що нас всіх об’єднує, так це те, що ми ТОЧНО не були поруч із Залужним під час планування операції, сперечань із президентом, про що прямо сказано в статті. «Особливо гострим був спір щодо контрнаступу 2023 року, який зрештою зазнав невдачі» (с) І ми точно не знаємо, що казали Зеленський та Залужний один одному. Ми лише можемо доки щось припускати. Хоча є один факт, який не обговорюється. "Головнокомандувач Збройних Сил України — найвища військова посадова особа у Збройних Силах України. Здійснює через Генеральний штаб Збройних Сил України безпосереднє військове керівництво ЗСУ. (УВАГА!) Підпорядковується військово-політичному керівництву України на чолі з Верховним Головнокомандувачем Збройних сил України". Ключове слово - підпорядковується.І можна було б довго ламати списи, жонглюючи питаннями, «А чого ж не відмовився?», чи як сказав колишній комбат в інтерв’ю Наталі Мосейчук, «Якщо він (Залужний – прим.) не міг… він мусив написати рапорт… я не можу», але ж учора в етері у Борислав Береза генерал-лйтенант Сергій Наєв, чітко, спокійно та фахово розставив всі крапки над усіма необхідними буквами! Попутно пояснив колишньому комбату прописні військові правила, себто те, що той мусив знати, але чомусь забув! Сподіваюсь, питання зняті?Хоча на тлі цього можна пригадати Курську операцію, за яку Валерій Залужний ТОЧНО не відповідав. І щось я не пам’ятаю інформацію про відмову когось з комбригів чи комбатів, приймати участь в ній, бо хз який задум? Якщо як рейд в 2014, яким командував Герой України Михайло Забродський (до речі, де він зараз?), тоді ок! Зайшли! Пронеслись наче торнадо з відповідними наслідками для ворога, та вийшл з найменшими втратами. Але ж… Нам навіть обіцяли з кожної праски, що ось-ось яяяяяяк поміняємо частину тієї області на щось важливо! Але доки не скажімо на що. А коли всі дізнаються, яяяяк оху@ють! Ну як? Поміняли? А який результат тієї операції? Відтягнули сили окупантів з Покровського напрямку? Можливо! А яку ціну за це заплатили? І чи вартувало воно того? А чи можна було б українські ударні підрозділи використати за іншою тактикою, наприклад (на мою думку, звичайного капітана), наносити флангові удари, зрізаючи «соплі» російських охватів наших військ? Питання, да?Ще раз, дякую генералу-лейтенанту Сергію Наєву за те, що взяв участь в етері і пояснив простою мовою складні процеси!