Попри відключення світла й відсутність тепла, ми все ж не змогли пройти повз і не «подякувати» НОК за форму для представників України на Олімпійських іграх.Нам розповідають, що дизайн — це про українську природу й культуру: Карпати, ялинки, повітря, вишивку. Ідея — поєднати спорт і національні сенси.Звучить красиво. Подякуємо, що взяли на роботу копірайтера.Це той випадок, коли форму робили не з ідеї, а з дедлайну. Типу за тиждень до старту згадали, що спортсменам щось треба одягати, взяли готові речі на складах 4F і вже потім придумали текст, щоб це якось пояснити.Найбільше пригнічує інше. Офіційна збірна працює з партнером такого рівня в момент, коли в країні є десятки сильних українських брендів, які могли б зробити значно якісніший, сміливіший і, головне, сильніший продукт.Олімпійські ігри — це не просто спорт. Це одна з найбільш перегляданих подій у світі. І це завжди шанс сказати щось важливе — політично, культурно, візуально. Цього разу Україна, на жаль, цей шанс втратила.Sport Market Review | Підписатись
Чувак, нас просто кинули 😉 Саме так співав Кузьма - і саме це, по суті, відбулося з нашим Єгором Твердохлібом.10.10.25 - важлива дата для Єгора. Ми вже якось її анонсували, а тепер можемо розповісти детальніше.Саме цього дня у нашого бомбардира спливав контракт із його попередньою агенцією. Далі перед гравцем стояв вибір: продовжувати співпрацю чи змінити агента. Хоча, якщо бути чесними, жодного вибору у нього не було 😉 У клубі Єгору дали чітко зрозуміти: хочеш піти - підписуй контракт із Шаблієм.Влітку у футболіста були пропозиції з Європи, але Баєнко їх повністю ігнорував. Чому? Все дуже просто - у тій ситуації у «геніального» не було можливості заробити на трансфері Твердохліба. А от у ProStar ця схема давно і чітко налагоджена… Буткевич не дасть збрехати 😉Єгор повівся на цю схемку та обіцянки нового агента продати його в один з європейських клубів. Але сталося так, як сталося. Гравця дійсно продали - щоправда, чомусь у ЛНЗ. Як сказав Роберто Моралес в останньому випуску «ТаТоТаке»: «Шаблій завжди відстоює інтереси клубів, а не гравців». Тепер і Єгор це знає.У ЗМІ звучала інформація, що черкащани запропонували футболісту 15 тисяч доларів зарплати, а також готові виплатити Єгору та його агенту 200 тисяч доларів підйомних. Але й тут є нюанси. Турки та поляки давали 20$ і ті ж 15$ (але 15 і грати в Польщі 😉). Історія з підйомними теж цікава. Ці 200 тисяч - не самому гравцю. Окрім нього там ще є «зацікавлені» і в ProStar, і в нашому ФК. А якщо згадати підйомні, які свого часу платили за того ж Бескоровайного, то вони були суттєво більшими. Тому і тут Єгора кинули 🥲Незважаючи на все це, ми бажаємо Твердохлібу тільки успіхів. Він багато зробив для червоно-білих і назавжди увійшов в історію клубу. А стосовно мрій про іноземний чемпіонат: Єгоре, не засмучуйся 🙏 Україна - це теж Європа!
Це історія про покоління, яке виросло на трибунах, у лісах, в індустріальних кварталах і на вулицях спальних районів, а сьогодні захищає країну зі зброєю в руках.Фанатська культура — феномен, що давно вийшов за межі стадіонів та футбольних матчів. Вона стала рушійною силою змін у суспільстві: від Майдану, від опору внутрішній тиранії — до повномасштабної війни з зовнішнім ворогом, до відчайдушної боротьби за ідеали нації.Ця колекція — наша спільна шана ультрас і хуліганам, які віддали життя за Україну, а також тим, хто продовжує боротьбу. Шана вашій сміливості, відданості та дисципліні.Щиро дякуємо вам за все!P.S. Наша спільна колекція є благодійною. Виручені кошти будуть спрямовані на організацію поїздок для чинних військовослужбовців та тих, хто проходить реабілітацію, на домашні матчі національної збірної України в рамках відбору до Чемпіонату світу 2026.Ролі у нашій відеороботі виконали бійці 12-ї бригади спеціального призначення «АЗОВ» НГУ та 1-го окремого загону спеціального призначення «Омега».https://riotdivision.tech/riotdivision-x-uaf
УАФ опублікувала фото нового автобусу збірної України 🇺🇦⚽️ Вперше в історії національна команда має свій спеціалізований автобус. Це не просто транспорт – це символ. Дизайн нашого автобуса відображає дух України. Автобус прикрашений символами, які близькі кожному українцю! На бортах – національний прапор і козак Сірко – образ, що уособлює силу, характер і нашу непохитну віру в перемогу. А також гасло: Україна понад усе! 🇺🇦Цей дизайн – відображення нашої історії та гордості, яку ми веземо з собою на кожен матч.Українська асоціація футболу дякує партнерам національної збірної – AWT «Баварія», WhiteBIT, adidas та VBET – за залученість в даний проєкт та внесок у розвиток українського футболу.
Те, що автобус тільки-но зʼявився є доволі цікавим фактом. По-перше: якщо його не було раніше, то може він для збірної і не дуже потрібен? А якщо потрібен, то чому дійсно за більш як 30 років його купили вперше. Зрада чи перемога?По-друге: збірна зараз ніколи не знаходиться в Україні, виходить, що і автобус буде постійно закордоном? Збірна грає із певною періодичністю, навіть за умови, що автобусом буде користуватись не лише головна команда, то який коефіцієнт корисної дії щодо його використання? З точки зору презентації - молодці, виглядає симпатично 🙌 А з точки зору логіки господарської діяльності громадської організації, що працює на благо українського футболу - було б цікаво дізнатися більше 🤷🏻♂️Фото: УАФSport Market Review | Підписатись
Пост про ДТЕК💡Здавалося б, як це може бути пов’язано зі спортивним маркетингом? Насправді — напряму.Олександр Усик — головне обличчя України у світовому боксі, а можливо, і в усьому українському спорті. Його вислови — потужні, харизматичні, часом мемні — давно стали елементом культурного коду, який бренди не цураються використовувати у своїх комунікаціях🎠Чого тільки варті: «Oh my God, no waaay. Ok, no problem» та «Don’t push the horses»🐴Але поруч з Усиком — не лише фанати. Навколо нього вибудувана ціла екосистема партнерів, спонсорів та дотичних організацій. І серед них особливо виділяється ДТЕК — компанія, яка й без того веде свої соцмережі у виразній мемній стилістиці, а в контенті з Усиком зберігає цю енергію максимально органічно⚡Посилання на Instagram залишаємо — там можна переглянути всі відео. А ми зі свого боку виділимо один трендовий формат, адаптований під умовне «ТЗ СММника».До речі, дуже хотілося б, аби хтось із клубів підхопив цю ідею — потенціал у формату справді великий.SMR | Підписатися на канал
«Більше схоже на тренувальний комплект, ніж на основну форму чемпіона України» — саме такі коментарі у різних каналах зʼявились після релізу нової форми київського «Динамо»👕Байт на третю зірку — сильний хід. Але фінальна реалізація вийшла настільки плоскою, що навіть критикувати особливо не хочеться.З позитивного:1. Якісний прогрів у соцмережах. Пост із часом релізу + відео нанесення третьої зірки над гербом спрацювали — зібрали увагу і фанів, і хейтерів.2. Лайфстайл-контент. Один амбасадор у кадрі + кілька рандомних зйомок у Києві та на стадіоні. Ідеї як такої нема, але виглядає пристойно: «вийшли в центр, посиділи, постояли, зняли». Але Майкл Яворськи дуже автентично виглядає і витягує фотосет своєю харизмою (напевно це і є третя зірка😅).Цікаво одне від Майкла — знімати рекламний ролик для «Шахтаря» в інстаграм в один тиждень, а потім приймати участь в фотосеті «Динамо» в інший це потужно! З негативного:1. Презентаційний контент (не лайфстайл) — банальний. Фото на базі, в гетрах і шортах, зйомки чомусь у спортзалі, на даху та на полі. Локації обрані без концепції. (Як варіант виправдання — бюджету не було).2. Відео — наче є цікаві поєднання з історією «Динамо» і деякі макро кадри зняті красиво, але загальний концепт форми не передає те, що є у відосі. Також сам відос, то на полі, то на макро кадрах, то на манекене. На виході просто багато цікавих кадрів, але суті нема — в цілому як і у минулорічному відео. 3. Дизайн. Патерн форми дуже нагадує торішній тренувальний комплект. І це помітили не тільки ми — коментарі в мережі не дадуть збрехати.4. Ціноутворення. Офіційна футболка — 5000 грн, репліка — 3000 грн. Зрозуміло, намагаються копіювати ціни «Шахтаря» як це було виступами ЛЄ в Гамбурзі, але як і там, це вийшло не дуже.А як ви оціните новий реліз «киян»?SMR | Підписатися на канал
🇪🇸🇺🇸 | Всередині «Мадрида» при оцінці розвитку своєї фан-бази використовують поняття «піраміда залучення».«Є вболівальники, які прокидаються вранці і перше, про що вони думають – це їхній футбольний клуб», – пояснює один із керівників «Реала». «Потім вони згадують, що мають сім'ю та дітей».
Є також люди, які насправді не дивляться футбол, але якщо їх запитати, вони скажуть: «Ну, я не люблю футбол, але якщо мені доведеться вибирати, то я виберу між «Барселоною» і «Реалом». Люди на вершині піраміди – це ті, хто дійсно дуже залучений до бренду, а внизу, в підвалі, знаходяться ті, хто має меншу зацікавленість і залученість.«Що стосується «Мадрида» в США, то все більше людей приєднуються до підвалу і все більше людей піднімаються по піраміді і стають більш затятими вболівальниками. Ось чому це такий важливий і стратегічний ринок». «Реал» іноді навіть дивує сам себе. Попередник Флорентіно Переса на посаді президента, Рамон Кальдерон, згадує, як майже два десятиліття тому був здивований, коли «Реал» грав проти «Реал Солт-Лейк», клубу, названого на їхню честь, в Юті перед повним стадіоном.«Нам вдалося допомогти закласти фундамент для нового стадіону», – згадує він. «Це був перший стадіон, призначений виключно для футболу. На той матч прийшов Том Круз. Я зустрівся з ним і його дружиною. Він був дуже, дуже привітним і прийшов, коли ми грали наш останній матч і виграли Ла Лігу у 2007 році. Девід Бекхем грав з нами, і я зрозумів, що для преси, ЗМІ загалом, телебачення ми дійсно були дуже важливим брендом. Я впевнений, що всі президенти пишаються тим, що нам вдалося досягти такого рівня». Припускають, що так було завжди, з незапам'ятних часів. Але «Мадрид», 15-разовий переможець Ліги чемпіонів, не вигравав її протягом 32 років, з 1966-го по 1998-й.«У старі часи, на початку 21 століття», – каже Стіллітано, ніби це був юрський період футболу – «командою №1 тут був «Манчестер Юнайтед», без сумніву. №2 і №3 були «Ювентус» і «Мілан». А №4, ймовірно, був «Реал Мадрид». Я говорю про 2002 рік. Це зростання і стратегія є навмисними. Це абсолютно заслуга Флорентіно Переса». Клубний чемпіонат світу в деякому сенсі дуже характерний для Переса, і, можливо, ці два поняття створені одне для одного. Прикладом того, як «Реал» робить все по-своєму, є скасування в останню хвилину прес-конференції клубу перед півфіналом.Це сталося тому, що команда і тренер Хабі Алонсо на момент, коли вони мали з'явитися, кружляли десь над Вашингтоном, оскільки шторм затримав їхній рейс на північ з Майамі, куди вони вирішили повернутися, щоб тренуватися в Палм-Біч після перемоги у чвертьфіналі в Нью-Джерсі. Відстань між цими двома містами становить близько 1200 миль.Незважаючи на свої недоліки, концепція Мундіалю полягає в тому, щоб зібрати разом найкращих – спорт як споглядання зірок. Саме це лежало в основі проекту «Галактікос» у «Мадриді», політики Переса щодо підписання найталановитіших і найвідоміших гравців світового футболу.«Галактікос», хоча це і не було найкращим з точки зору футболу... популярність різко зросла завдяки Луїшу Фігу, Зідану, Роналдо і, нарешті, Бекхему», – визнає Кальдерон. «Я думаю, це було дуже важливо для популярності та іміджу клубу в усьому світі. Презентація Бекхема як гравця Мадрида була другою за величиною телеаудиторією в світі після похорону принцеси Діани, тож це було щось дійсно дивовижне. Ми знали, що це був справжній переломний момент для нашої популярності у світі. Було дуже цікаво дізнатися, наскільки важливим може бути футбол у США».
І все ж «Мадриду» все ще потрібно було переконувати американську сторону. Вони чинили опір і спочатку не бачили переваг у проведенні престижних товариських матчів проти великих європейських команд або, що ще гірше, потенційних суперників у Лізі чемпіонів у США. Вони побоювалися, що їхні суперники можуть дізнатися про «Мадрид» і використати цей досвід у вирішальних матчах плей-оф пізніше в сезоні.2/3@elfutbolico
Історія про те, як набрати +2k підписників у Telegram за один вечір і ранок — кейс від NAVI та стрімера/блогера Leb1ga 🔗Набір підписників для багатьох спортивних організацій — складний процес. Часто він є пріоритетом навіть над якісними інтеграціями. Формати на кшталт розіграшів чи штучних активацій дають приріст у цифрах, але не завжди — у якості аудиторії.Саме тому кейс NAVI та Міші Лебіги варто розглянути ширше, особливо фахівцям з медіа.Міша та NAVI давно співпрацюють у цьому напрямку — клуб передав йому право на трансляцію матчів з CS, і він регулярно стрімить ігри на Twitch разом зі своєю аудиторією.Але ця конкретна активація — можливо, запланована, можливо, ситуативна — вийшла надзвичайно ефективною.До контексту: Міша подарував Ігору (Wonderful) скін ножа з власним лого, і цю тему обіграли як «баф» (тобто, буст/посилення). Сам ніж теж назвали «Бафом», і за легендою саме він допоміг Ігору затащити катку. — про це спочатку запостили Navi але потім видалили пост, чим образили підписників Лебіги (і самого Лебігу) бо він хотів репостнути пост зі скіном. Під натиском підписників Міші пост повернули, це і обігрується у тексті нового поста.Так і з’явилися ті +2k підписників. Якісно? Так. І точно — нативно.SMR | Підписатися на канал
Дуже якісна і масштабна ідея збору від «Шахтаря» та 3-ої ОШБр 🧶По суті, це звичайний збір, але з крутими бонусами від донеччан. І це ключове у всіх зборах — влучити в аудиторію.Найпоширеніша теза серед гравців, фанатів, функціонерів та загалом людей навколо «Шахтаря» — «Ми обов’язково повернемося на українську “Донбас Арену”». Саме з цим і пов’язаний основний приз за донат від 100 грн — скін на картку у вигляді абонемента на цей легендарний стадіон.Донатити тут 👈Додаткові призи залежать від розміру донату:▪️ від 20 000 грн — можливість відвідати тренування «Шахтаря», зробити фото з гравцями та отримати їхні автографи;▪️ від 50 000 грн — запрошення на фотосесію з командою та тренерським штабом перед стартом наступного сезону.А ще важливий нюанс: серед усіх донатерів буде розіграно футболки 11 гравців основного складу останнього матчу на «Донбас Арені». Потужно.Хороша тенденція, особливо після зборів «Кривбаса», допомоги «Динамо» (нехай буде хоча б така) та багатьох інших клубів, які закривають потреби окремих бригад. Сподіваємося, такого буде ще більше, а цей кейс стане мотивацією для інших.SMR | Підписатися на канал
«Сент-Луїс Сіті» з MLS працює зі збором інформації про фанів на стадіоні і є цікаві інсайди які можуть бути корисними⬇️Збирає буквально майже всі дії, які проводяться онлайн та офлайн: кількість підключень і час використання Wi-Fi на стадіоні, кількість оплат у кафе та частоту замовлень онлайн чи в кіосках самообслуговування.Із цікавого виділимо:💵 У 2024 році на стадіоні було проведено понад 200 000 транзакцій з їжі, напоїв та мерчу.🍟🥤 А саме з їжі та напоїв 75% транзакцій проводилося перед початком матчу, тобто люди приходили на стадіон заздалегідь, проводили там час, і їм було чим зайнятися.Насправді, багато досліджень давно вказують, що головне завдання маркетингу у матчдей — залучити людей на стадіон не за 15 хвилин до матчу, а мінімум за 1-1,5 години. Як це зробити, залежить від креативності відповідних відділів клубу.📲 Ще з цікавих інсайтів: бажання мінімізувати контакт із людьми зростає. 30% усіх транзакцій проводять через сервіси самообслуговування або мобільні замовлення. Це на 8% більше, ніж у минулому сезоні «Сент-Луїса».Тренд на онлайн-замовлення (зокрема їжі) помітний і тут. Тому цікаво: чи буде більше колаборацій із сервісами доставки? Можливо, інтеграція безпосередньо в додатки команд?Доречі, саму статистику вони збирають постійно з партнером Cisco.SMR | Підписатися на канал