Джерело
Антон Петрівський | Моя думка щодо прийнятого законопроекту про множинне громадянство.1. Ц...
668 Охват/переглядів
2025-06-18 11:11
Повідомлення №738
Моя думка щодо прийнятого законопроекту про множинне громадянство.1. Це важливий крок для збереження українців як нації в глобальних масштабах2. Це спростить повернення значної частини українців після закінчення війни3. Це дозволить ставати громадянами України тим українцям з діаспори, які народились за кордоном, але мають бажання бути також і громадянами України з можливим переїздом сюди на етапі поствоєнного відновлення України. Це в тому числі і інвестиції, бо за кордоном українці в тотальній більшості досягають успіхів.Але Якщо ми приймаємо такий законопроект то вочевидь він має супроводжуватись поверненням в паспорт графи "національність". Бо людина, яка декларує бажання отримати громадянство України має декларувати свою причетність (або готовність до причетності) до української системи координат. Це українська традиція, українські цінності, український історичний контекст і українське коріння. Якщо цього не зробити, то якою б не була система запобіжників у реалізації цього закону, ми не зможемо уникнути напливу в Україну "нових українців", які поняття не матимуть що таке українська ідентичність. Не варто мені кидати аргумент "політичної нації" бо в даному випадку мова не йде про політичну націю в рамках існуючого населення України, а мова йде саме про етнічну складову глобальної української нації.