Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - газета "пальоний Володимир"
Додано 14 лип 2024

газета "пальоний Володимир"

@PalionyjVolodymyr
Кількість підписників: 6 867
Фото: 9,650
Відео: 898
Посилання: 2,520
Опис:
Канал для висвітлення та обговорення проблем міста, які не публікують продажні ЗМI Надіслати новину @PalionGolosBot Скринька довіри t.me/PalionyjVolodymyr?direct Електронна адреса [email protected]

👥 Кількість підписників

6 867
Середній/День:: -7
Середній/Тиждень:: -61
Середній/Місяць:: -288

👁️ Середній перегляд на повідомлення

1 754
Середній/День:: 1,770
Середній/Тиждень:: 1,997
ERR: 25.54%

📊 Кількість повідомлень на день

3.8
Останній день: 6
Середнє за тиждень: 4.9
Середнє за день: 3.8

Історія змін назви

газета "пальоний Володимир" 2025-08-22
Пальоний Володимир 2024-07-14

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

Під час повномасштабної війни стрес та знервованість стали буденністю для багатьох українців.Всеукраїнська програма ментального здоров'я «Ти як?» — ініціатива першої леді Олени Зеленської, спрямована на розбудову якісної системи надання послуг у сфері психосоціальної підтримки та розвиток культури піклування про ментальне здоров'я.Одним з місць, де громадяни можуть отримати необхідну психологічну допомогу, відчути турботу й усвідомити, що ти не будеш наодинці зі своїми проблемами, є Центри Життєстійкості, які розгорнуті у семи громадах району. Це простори взаємодії, діалогу й відновлення. Бо іноді люди потребують дуже простих речей — виговоритися і разом робити щось корисне.8 червня у районній державній адміністрації поділитись досвідом й напрацюваннями, обговорити існуючі виклики та спробувати віднайти шляхи їх вирішення зібрались соціальні менеджери Центрів Життєстійкості громад Володимирщини, до яких долучилась регіональна координаторка Програми Ірина Абрамова разом із заступником голови районної державної адміністрації Іриною Ліщук, представниками керівництва громад та медичних закладів.Своїм досвідом з відкриття такого центру у своїй громаді і, що важливо, досвідом, який доводить важливість існування осередків для жителів, поділився Зимнівський сільський голова В’ячеслав Католик.А те, що роботи для фахівців у громадах вистачає, розповіли соціальні менеджери Центрів Життєстійкості Зимнівської, Володимирської, Оваднівської та Нововолинської громад Наталія Католик Вікторія Андрійчук, Ірина Приймачук і Тетяна Галицька, й клінічний психолог Центру ментального здоров'я КП "Володимирське ТМО" Світлана Лукашук.Вони ж і відповіли на запитання від тих, хто лише розпочинає діяльність у своїх громадах.Але не лише діяльність самих Центрів важлива для надання допомоги з відновлення ментального здоров'я – синергія від спільної діяльності місцевих органів влади, медичних і освітніх закладів, громадських організацій та об'єднань, соціальних фахівців дасть необхідний ефект у цьому напрямку.На необхідності такої спільнодії наголосила регіональна координаторка Програми Ірина Абрамова, яка своїм виступом окреслила не лише важливість діяльності осередків у громадах, а й обговорила ті проблемні місця, які виявились вже у процесі роботи. Саме поєднання зусиль всіх дотичних ланок дозволить вирішити проблеми ментального здоров'я жителів району, об’єднавши допомогу органів влади, кваліфіковану допомогу медиків та мережу Центрів Життєстійкості задля досягнення максимального ефекту.Ти як? Центр ЖиттєстійкостіЦентр життєстійкості Володимир-Волинської громадиЦентр життєстійкості Нововолинської громади Карітас Волинь
07.06.2026 року в Устилузькій громаді відбувся відпочинковий захід для ветеранів російсько-української війни та їхніх родин. Ініціаторами зустрічі стали міський голова Віктор Поліщук, Микола Юнак та працівники Устилузької міської ради.Цей день став особливим для кожного учасника. На мальовничій території ставка ветерани разом із сім'ями отримали можливість відпочити , поспілкуватися в дружньому колі, поділитися думками та спогадами та хоча б на деякий час відволіктися від щоденних турбот та порибалити.Ветерани та їхні дітки із захопленням випробовували свою рибальську майстерність. Протягом дня панувала атмосфера азарту, дружнього суперництва та гарного настрою.Вагомий внесок в організацію та проведення заходу зробив Микола Юнак, який був спонсором цієї зустрічі. Захід відбувся на ставку, що знаходиться на території Микитичівського старостинського округу. Микола Юнак власноруч приготував смачний куліш, шашлик та канапки, організував щедрий фуршетний стіл для дорослих та окремий стіл для дітей зі смачними частуваннями та солодощами.За результатами риболовлі були визначені переможці у різних номінаціях: за перший улов, наймолодшого рибалку, найактивнішого рибалку, найкращу жінку-рибалку та юну рибачку. Не залишилися без уваги й ті учасники, яким цього дня рибка все ж зійшла з гачка. Кожна історія викликала посмішки та щирі емоції серед присутніх.Для всіх переможців Микола Юнак підготував чудові подарунки. Нагородження стало приємною несподіванкою та ще одним яскравим моментом цього дня. Особливо раділи діти, які отримали не лише подарунки, а й безліч позитивних вражень. На подаровану вудочку наймолодший рибалка спіймав щуку.Фахівці Центру життєстійкості Устилузької міської ради підготували цікаву та насичену програму, яка включала різноманітні ігри, конкурси, командні завдання та розважальні активності. Діти та дорослі із захопленням брали участь у всіх заходах, знайомилися, спілкувалися та проводили весело дозвілля.Такі зустрічі мають надзвичайно важливе значення для наших ветеранів та їхніх родин. Це можливість відпочити душею, відчути підтримку громади, знайти нові сили та просто провести час серед людей, які щиро цінують їхній внесок у захист України.Щиро дякуємо Миколі Юнаку за небайдужість, щедрість, підтримку ветеранів та їхніх родин, за створення атмосфери гостинності й тепла. Саме завдяки таким людям у громаді народжуються добрі традиції, які об'єднують людей та дарують незабутні моменти радості.Щиро дякуємо нашим Захисникам і Захисницям за мужність, стійкість та відданість Україні. Разом підтримуємо одне одного, зміцнюємо нашу громаду та впевнено крокуємо до найголовнішої мети – Перемоги України.
Які варіанти? Налагодили схему поборів за встановлення інвалідності – на Волині повідомлено про підозру медичному директору лікарні та його спільнику За процесуального керівництва прокурорів Волинської обласної прокуратури припинено схему поборів за встановлення громадянам групи інвалідності.Встановлено, що медичний директор однієї з лікарень, член експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, залучивши спільника – лікаря іншої лікарні, вимагав із громадян, які хотіли отримати групу інвалідності, неправомірну вимогу за позитивне вирішення цього питання.В «пакет послуг» за 1800 доларів США входила також підготовка усіх необхідних медичних документів.Затримали спільників 05 червня 2026 року одразу після одержання коштів від громадянина, якому було встановлено 2 групу інвалідності.Медичному директору повідомлено про підозру увимаганні й одержанні неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 КК України), його спільнику – у пособництві у вчиненні цього злочину (ч.5 ст. 27, ч.3 ст.368 КК України).Вирішується питання про обрання їм запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою.Встановлюється причетність до вчинення незаконних дій інших службових осіб лікарняних закладів.Досудове розслідування: СУ ГУНП у Волинській області за оперативного супроводу УСР у Волинській області ДСР Національної поліції України.Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
▶️Фактично все вирішено кулуарно — розставили своїх людей і далі вирішують власні інтереси користуючись владою за повної згоди мовчазної, заляканої, затероризованої громади. Велику роль у вседозволеності Гузя, Пальонки, Матвійчука і підгузників почали відігравати прикормлені і ручні ветеранські організації і різні спілки, наглядові ради.Щодо гімназії, то виникає просте логічне питання: невже в гімназії не знайшлося достойного кандидата — людини, яка знає колектив, має досвід роботи та досягнення пройшла нелегкий шлях реформ закладу з вчителями учнями і батьками? Натомість привезли сторонню людину, щоб дати їй тепле й зручне місце, куди вона прийде на все готове без будь- якого управлінського досвіду. А основною рисою характеру, судячи з усього має повну лояльність, вірність, покірність і вміння підлизувати тим, хто сьогодні користується владою. Чи це була власна ініціатива? Звичайно ні. Кадрове питання треба вирішувати і в стінах коледжу. І щоб не затьмарювати великі злощасні поступки методиста та не дати можливість замінити його невдовзі. Підгрунтя методиста на директора, в директора на мера-розглядається як варіант. Викладачу можна ж пояснити що він треба де інде.Така ситуація свідчить про те, що Савельєв продовжує розставляти свої кадри і, ймовірно, не закриває для себе можливості повернення до боротьби за посаду мера. Якщо раніше це виглядало майже нереально, то зараз, зважаючи на тісну співпрацю "націоналпатріота" Гузя з регіоналами, кадрова політика Савельєва, вже не здається фантастикою, як кілька років тому, після Майданів. Після того, як на обласному рівні Валерій Діброва вголос говорив про неможливість Савєльєва не лише брати участь в політичних процесах, а й взагалі право очолювати навчальний заклад обласного підпорядкування.Але час іде. Пам'ять стирається. Гузь який кричав, що недопустить реваншу регіоналів повністю оточив себе ними. Це і Юра Сиротюк з Нововолинська, який став депутатом облради і Андрій Нагоний депутат райради і радник голови РДА Юрія Лобача, якого Гузь примушував вийти з Партії Регіонів у 2014му. У Володимирі це Ярослав Матвійчук- зам Пальонки, депутат облради; Володимир Собіпан директор Теплоенерго, Сергій Люцюк директор Водоканалу, Наталія Голюк начальник соцзабезу і низка депутатів міської ради. Не кажучи вже про працівників органів влади нижчого рівня.З огляду на це, цілком реально, що з’являється ще один кандидат, який може замінити Пальонку. І цей кандидат виглядає найбільш професійним серед можливих претендентів. На фоні Пальонки, який не проявив себе як ефективний керівник — безініціативний, безхребетний і неспроможний вирішувати складні задачі (яскравий приклад — недобудоване бомбосховище в гімназії), — він виглядає значно сильніше.Ця людина має досвід управління великим навчальним закладом, змогла зберегти колектив, проходила управлінську школу Саганюка, вміє знаходити можливості для виживання установи та залучення ресурсів. Є незмінним депутатом міської ради багатьох скликань. Знає що таке вибори і виборчий процес. В тому числі і як його правильно та ефективно організувати, бо сам очолював не один виборчий штаб в тому числі і одіозного бізнесмена Сеогія Ковальчука і Партії Регіонів. Він є місцевим і добре розуміє ситуацію. Має кулуарні звязки і з політиками і бізнесменами і громадськими активістами, ручними лідерами громадської думки. Контролює і управляє низкою ботоферм за допомогою яких впливає і на суспільну думку.Єдине питання — чи погодиться він брати на себе відповідальність за місто, яке перебуває у складному стані після нинішнього керівника.Як альтернатива Савєльєв виглядає значно сильніше і потужніше не лише за Пальонку, а й за Матвійчука, який, по суті, не має реального управлінського досвіду і значних досягнень. Багато в чому його кар’єра склалася завдяки підтримці Саганюка, який часто просував слабших морально, нижчих людей, що не становили для нього загрози в майбутньому і повністю б були компрометовані та зав'язані в корупційних діях.У підсумку, серед усіх згаданих фігур саме кандидат Савельєва виглядає найбільш професійним.
НАПРИКІНЦІ НАВЧАЛЬНОГО РОКУ МІСЬКИЙ ГОЛОВА ВІДЗНАЧИВ ВИПУСКНИКІВ - ДІТЕЙ ПОЛЕГЛИХ ГЕРОЇВ ТА СИРІТ👥 3-го червня у Молодіжному центрі з нагоди завершення навчального року міський голова Володимира Ігор Пальонка відзначив солодощами та грошовими подарунками випускників 9-х та 11-х класів, чиї батьки загинули у російсько-українській війні, а також дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування.🇺🇦 Звертаючись до молоді, міський голова Ігор Пальонка побажав їм успіху та зазначив, що лише завдяки українським Захисникам та Захисницям наші діти мають можливість проживати на відносно мирній території, ходити в школу, навчатися, обирати свій подальший шлях у житті.💭 «Війна накладає важкий слід на ваше навчання, але ви щодня доводите, що сильніші за будь-які виклики. Ми безмежно дякуємо вам, дорогі діти, та вашим педагогам, які у цих складних умовах передають свої знання, а інколи й наполягають на навчанні заради вашого ж майбутнього. Усі ми маємо розуміти: без знань і зусиль у житті нічого легко не дається, тому варто працювати наполегливо. Попереду на вас чекає важливий етап – складання НМТ та вступ до навчальних закладів, і я щиро бажаю вам удачі. Пам’ятайте, що саме ви – наше майбутнє, на чиї плечі, після закінчення війни, ляже відбудова незалежної України. Успіхів вам, натхнення та нових перемог!» - побажав Ігор Пальонка.☑️ Після цього випускникам 9-х та 11-х вручили солодощі та грошові винагороди. Всього було відзначено 22 дитини, серед яких діти загиблих (померлих) військовослужбовців, які брали участь в АТО/ООС та у відбитті агресії російської федерації проти України, сироти та позбавлені батьківського піклування. Громада завжди підтримуватиме дітей, на чиї долі в такому юному віці випали нелегкі випробування.
Тренера з волейболу на Волині засуджено за сексуальне насильство щодо неповнолітніх спортсменокНа Волині суд визнав винним тренера з волейболу у злочинах проти статевої свободи та статевої недоторканості неповнолітніх вихованок.Йому призначено покарання у виді 7 років 6 місяців позбавлення волі.За даними слідства, упродовж 2012–2021 років тренер систематично вчиняв протиправні дії щодо дівчат, які займалися у нього волейболом. Він був публічно відомою особою в області, працював головним тренером юнацької команди, а в різні роки також очолював дитячо-юнацьку спортивну школу.Слідство встановило, що обвинувачений користувався своїм авторитетом, службовим становищем та залежністю неповнолітніх спортсменок від тренера. Він тиснув на дівчат, залякував їх виключенням із команди, недопуском до змагань та руйнуванням спортивної кар’єри.Такі дії мали тяжкі наслідки для потерпілих. Дівчата роками жили у стані страху, зазнавали психологічного тиску та приниження.Викриття стало можливим завдяки потерпілим, які знайшли в собі сили розповісти про пережите. Уже під час досудового розслідування про аналогічні факти повідомила ще одна потерпіла, яка на момент звернення була дорослою, але продовжувала відчувати наслідки пережитого насильства.Дії обвинуваченого кваліфіковано за ч. 3 ст. 153, ч. 2 ст. 156, ч. 2 ст. 15 ч. 3 ст. 152, ч. 3 ст. 152 Кримінального кодексу України.Попри свідчення потерпілих та зібрані докази, чоловік свою вину не визнав.Ювенальні прокурори Волинської обласної та Луцької окружної прокуратур підтримували публічне обвинувачення у цій справі протягом чотирьох років.Прокурори оскаржуватимуть вирок та наполягатимуть на призначенні обвинуваченому максимального покарання.Позиція прокуратури незмінна: злочини проти дітей мають отримувати жорстку правову відповідь. Дитина, яка довірилася дорослому, має бути захищена. А кожен, хто використовує цю довіру для насильства, повинен нести невідворотну відповідальність.Нагадаємо, що за сексуальне насильство судять тренера і Суходільської гімназії Володимирської міської ради.https://t.me/PalionyjVolodymyr/12601?singleЩо ж не так з відбором освітянських кадрів?
Клоунада вищого гатунку міської влади продовжується!25-го травня під час оперативної наради т.в.о. начальника Волинської ОДА Романа Романюка, присвяченої Національному тижню безбар’єрності, Володимирська громада першою серед волинських муніципалітетів отримала почесну відзнаку «Лідер у прагненні розвитку безбар’єрного простору на Волині» від ГО «Зруш скелю».Нагороду вручив очільник організації, ветеран війни та громадський діяч Євген Сивопляс, її отримала начальниця відділу економічного розвитку, проєктної діяльності та інвестицій Оксана Виваль.Грамота від громадської організації для міської ради "лідер у прагненні"...... котра немає ні статусу, ні відповідної номінації затвердженої на обласному рівні, ні значущості. Це окрім двох між собою організацій- влади міста та ГО з Луцька. Просто добрий жест від керівника ГО за те, що його прийняли в "експертну" команду в місто, включили в так звану раду безбар'єрності. А також з ним 6 травня матвійчук підписав меморандум про співпрацю.Ми не применшуємо прагнення ГО до зрушення нашого мертвого безбар'єрного шляху, але подача інформації виглядає так, ніби Володимирська громада вирішила всі проблеми і нагороду їй вручили в стінах обласної ради..... За що? За прагнення...Хлопчики-ветерани, діточки любі, перестаньте кланятись і дякувати владі за те, що вона неспроможна зробити десятий рік чи більше в громаді по доступності. Ви за невеликий проміжок часу зуміли впасти в очах тих, хто надіявся і кричав, - прийдуть ветерани та наведуть порядок у владі....
Балаклави залишилися, відповідальності немає: з чим насправді стартує нова реформа мобілізації☝️Наразі презентують нову реформу мобілізації і вже попереджають, що вона буде «болючою». Я читаю у коментарях низку обурень.Але чи не варто, перш ніж лякати суспільство новими правилами, нарешті відповісти: чому системні порушення прав людини під час мобілізації досі ігноруються?!ℹ️ Три тижні тому під час представлення Щорічної доповіді у Верховній Раді України я публічно запропонував створити при Міноборони робочу групу за участю представників Парламенту та Офісу Омбудсмана для реагування на випадки порушення прав людини під час мобілізаційних заходів. Офіційний лист я направив до Міністерства оборони.Який результат? Жодної робочої групи досі немає!❗️Натомість я продовжую отримувати звернення щодо системних порушень прав людини. На практиці ми бачимо: застосування сили — продовжується, затримання громадян — продовжуються, вилучення особистих речей — теж. І найцинічніше — це все роблять у балаклавах! Хоча мене запевняли, що люди у балаклавах більше не братимуть участі в таких заходах. Що відповідний наказ буде виконуватися. Тільки знову: який результат? Ніякого!‼️Навіть на цьому відео — люди у балаклавах. То де виконання наказу Міністерства оборони?! Хто контролює його дотримання й хто відповість за його фактичне ігнорування?!Довіра не виникає з презентацій та гучних заяв. Вона виникає тоді, коли держава сама дотримується закону.Не можна вимагати від громадян сумлінного виконання своїх обов'язків, якщо окремі посадові особи дозволяють собі порушувати їхні права. Не можна говорити про реформу, коли проблеми, на які роками звертає увагу Офіс Омбудсмана, залишаються без вирішення.👉Тому вкотре вимагаю негайного створення робочої групи при Міністерстві оборони! Реформа, яка не починається з поваги до прав людини, ризикує перетворитися на чергову спробу зробити вигляд, що проблеми не існує. А вона існує. І її неможливо приховати.*Дмитро Лубінець,, уповноважений ВРУ з прав людини"Добролась Україна до самого краю, гірше ляха її люде своїх розпинають!"
▶️Тільки нещодавно анархісти буцімто вирішили питання не виселення гімназії та садочку зі стін спортивного ліцею, за листом директорки, як вона знову пригрозила черговим листом, що харчувати дітей в закладі вона не буде з першого вересня!За словами Хомюк Наталі, їх заклад неспроможний прокормити дітей 1-11 класів.Нагадаємо, що до цього часу з харчуванням не було проблем, особливо в цьому ж центрі освіти, де забезпечення не змінилося.Нагадаємо, що харчування тепер відбуватиметься з коштів міжнародних донорів, котрі виділили понад 200млн.євро для цього, і перерахунок буде відбуватися з державного бюджету і буде безкоштовним для усіх дітей.Проте банда ж банда і тепер вона хоче виділити додаткові гроші з місцевого бюджету на ці потреби. Звичайно, це вже давно оплачено, але вкрасти можна і на грошах буцімто для харчування дітей.Окремо, місто вже давно сприяло обласному закладі з закупівлею на його потреби плит, газових колонок та посудомийних машин.https://t.me/PalionyjVolodymyr/9571⚠️А словами працівників спортивного ліцею, ніколи проблем в закладі не було, допоки не прийшла молода керівниця, що живе і харчується за рахунок бюджету.:- живе в гуртожитку серед вихованців, ні за що не платить, а своїх дітей возить на службовому транспорті щодня в гімназію 5, хоча під боком є 7... Можливо краще змінити керівника на досвідченого управлінця, а не інстаграм танцівниць? Подейкують, що Недопад вже шукає нового директора, бо цей приносить купу проблем
Ще зовсім недавно в лютому місяці ти ганьбив владу за неналежне розчищення снігу https://t.me/PalionyjVolodymyr/11703?single , а сьогодні - ти вже отримав компенсацію на отримання житла від держави.Історія "успіху" безчерговості, терміновості та майбутнього мовчання в дії.З метою забезпечення житлом деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей, постановою Кабінету Міністрів України було визначено механізм надання субвенції з державного бюджету на виплату грошової компенсації за належні для отримання житлові приміщення.На виконання цієї постанови 21 травня відбулось засідання комісії щодо розгляду заяв членів сімей осіб, які загинули (пропали безвісти), померли, та осіб з інвалідністю про призначення грошової компенсації за належні житлові приміщення під головуванням заступника голови районної державної адміністрації Сергія Давидюка.Під час її роботи було прийнято позитивне рішення щодо п’яти розглянутих заяв.За результатами засідання було вирішено призначити виплату компенсацій на загальну суму 14 298 246 грн.Забезпечення житлом ветеранів війни – одна із складових підтримки військових, ветеранів та їхніх родин у рамках програми «Політика Героїв», ініційованої Президентом України Володимиром Зеленським.Уряд цьогоріч знову виділив субвенцію з державного бюджету на компенсацію за належне житло окремим категоріям ветеранів та сім'ям загиблих. Фінансування здійснюється за підтримки Європейського Союзу у межах масштабної програми допомоги Україні. https://t.me/PalionyjVolodymyr/12369?single