Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Павло Федака
Додано 14 лип 2024

Павло Федака

@P_Fedaka
Кількість підписників: 2 834
Фото: 286
Відео: 91
Посилання: 279
Опис:
Телеграм-канал журналіста Павла Федаки

👥 Кількість підписників

2 834
Середній/День:: -2
Середній/Тиждень:: -11
Середній/Місяць:: -16

👁️ Середній перегляд на повідомлення

2 640
Середній/День:: 3,060
Середній/Тиждень:: 2,520
ERR: 93.15%

📊 Кількість повідомлень на день

0.2
Останній день: 0
Середнє за тиждень: 0.1
Середнє за день: 0.2

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

👁 3,160 25-11-14 07:05
📍Корупційний скандал у найближчому оточенні президента затьмарив подію, яка стала відповіддю на розслідування журналістів Bihus Info про голову Закарпатської ОВА Мирослава Білецького. Видання СтопКор підсвітило діяльність колишніх соратників М. Білецького, народних депутатів від групи «Довіра» Василя Петьовки та Валерія Лунченка. Останніх підозрюють у стимулюванні бігусів зацікавитися «губернаторською» родиною.📍Чесно зізнаюся, я не прочитав, що там пишуть про закарпатських нардепів, — всеукраїнський вал антикорупційного негативу такий потужний, що мозок відмовляється реагувати на містечкові теми.📍Зазначу, що подальша доля М. Білецького, як голови Закарпатської ОВА, повністю залежить від думки заступника керівника ОП Віктора Микити. Його «вага» в ОП різко зросла останніми днями: В. Микита бере участь в операції з відволікання уваги громадськості від міндічгейту — супроводжує Президента в поїздці в прифронтові Херсонську та Запорізьку області.📍Мене не здивує інформація, що в особі Віктора Микити керівник ОП Андрій Єрмак готує собі наступника. На всякий випадок.Адже зовнішній орган управління НАБУ діє за класикою жанру — поступово підвищує температуру кипіння політичної напруги в країні. Услід за міндічгейтом готується ще більш вразливий скандал — фламіндічгейт, який стосуватиметься топ-корупції у сфері оборонної промисловості. У кого «полетять» голови наступного разу, невідомо…
👁 3,770 25-11-10 07:06
📍Заступнику керівника ОП Віктору Микиті під час останнього приїзду на Закарпаття дуже добре вдалося зіграти роль політичного популіста. Заява, що «Закарпаття це не Донбас і не новий Донбас. Закарпаття завжди було і буде Закарпаттям,» позитивно відгукнулася в серцях місцевих жителів, яких протягом тривалого часу в соцмережах переконували, що саме Віктор Микита відповідальний за здачу області кланам зі східної України.📍Якби подібну заяву зробив голова ОВА Мирослав Білецький, то йому б одразу «пришили» ярлик локал-сепаратизму, а в устах менеджера з оточення президента реверанс у бік закарпатців прозвучав досить органічно.📍Цього ж дня Віктор Федорович відзначився «дублем», повідомивши, що два ресторани McDonald's, які торік відкрили в Мукачеві та Ужгороді, сплачують стільки ж податків, як уся лісова галузь Закарпатської області (17 млн грн протягом 2024 р.). З пересічних громадян мало хто зрозумів, про що йшла мова, але депутат Закарпатської облради Ірина Мацепура з цього приводу зазначила, що «йдеться про суму щонайменше в мільярд гривень».📍В селищі Дубове Тячівського району, в якому зосереджуються потоки з кількох лісгоспів, щодня нелегально «обілечуються» мінімум 20 лісовозів на суму 1000 доларів з кожного, це 20 мільйонів гривень на місяць, які розподіляються по кишенях всієї владної вертикалі. Чомусь жоден з керівників краю не зміг вирішити цю проблему. Спроба СБУ, свого часу, втрутитися у роботу «Дубівського» хабу викликала шалений спротив місцевого населення та покровителів схеми в Києві, мало не призвела до масового кровопролиття. Створіть, Вікторе Федоровичу, умови, щоб лісівники платили ці кошти в бюджет, а не «наліво».📍Гра в популізм не передбачає виправдань, а потребує нових яскравих тем. Тому найближчим часом ми побачимо, чи заяви В. Микити були зроблені з метою показати «хто ґазда в хижі», чи є входом у передвиборчий трек.
👁 3,370 25-11-03 07:22
📍Вовчик, інформатор НАБУ, завів телеграм-канал, у якому висвітлює події в адмінбудівлі ОДА на площі Народній в Ужгороді.📍У розповсюдженій інформації стверджується, що резонансне журналістське розслідування щодо родини начальника Закарпатської ОВА Мирослава Білецького було замовлено колегами з партії «Рідне Закарпаття», нардепами Василем Петьовкою та Валерієм Лунченком.📍Також канал інформатора НАБУ повідомляє, що за «мочиловом» М. Білецького, окрім В. Петьовки та В. Лунченка стирчать вуха заступників Мирослава Білецького - Василя Іванчо та Ігоря Шинкарюка, які хочуть підсидіти свого «шефа» і зайняти посаду очільника області. З цією метою В. Іванчо та І. Шинкарюк систематично замовляють через журналіста Павла Федаку публікації про те, що нібито Білецьким у Києві незадоволені.📍Ця версія цілком робоча. Тому пропоную, у тій частині, що стосується мене, пановам Іванчу та Шинкарюку пройти поліграф і довести абсурдність висунутих звинувачень. Та й очільнику ОВА так буде спокійніше працювати.📍Що стосується взаємовідносин між Василем Петьовкою, Валерієм Лунченком та Мирославом Білецьким, то їх можна охарактеризувати приказкою, яку вживають словацькі експерти щодо політичної конкуренції: у політика є вороги, великі вороги і колеги по партії.
👁 3,770 25-10-29 07:22
📍Легка турбулентність в рядах керівництва Закарпатської ОВА та Закарпатської облради має свої глибинні корені в конфлікті місцевих еліт, їх боротьбі за місце під «сонцем» та постійною оглядкою на можливість проведення у найближчому майбутньому виборчого процесу.📍Але війна не зупиняється і може тривати ще кілька років.Тому пропоную керівникам краю, крім іншого, зосередитись на ймовірних сценаріях розвитку подій, викликаних російською агресією, та шляхах подолання несподіваних викликів.📍Враховуючи те, що у ворожих пабліках з'явилася інформація про необхідність ударів по залізничних тунелях в Карпатах для переривання ланцюга поставок ЗСУ, пропоную провести моделювання ситуації, коли виведеними з ладу ракетними ударами виявляться не тільки тунелі, а й автомобільні дороги через перевали, які з'єднують Закарпатську область з сусідніми регіонами України, буде порушено мобільний зв'язок та інтернет. На території Ужгородського, Мукачівського та Берегівського районів з'являться ворожі ДРГ, одягнені у форму ЗСУ, які здійснюватимуть напади на об'єкти державної влади та органів місцевого самоврядування в місцях компактного проживання угорської національної меншини. З'явиться маргінальна група, яка проголосить у соцмережах відновлення статусу республіки «Подкарпатська Русь» або проголошення «Карпаторусской Республики».📍У той же час радикальні депутати в парламентах країн ЄС закликатимуть ввести на Закарпаття війська для захисту русинів та угорців, щодо яких українською владою здійснюється геноцид. З боку Угорщини до кордону з Україною підтягуються понтонні переправи та війська з метою запобігання гуманітарній катастрофі, як це було в кінці лютого 2022 р.📍У мене є певне розуміння того, що робитимуть СБУ, ДПСУ, ЗСУ, Нацполіція, Нацгвардія. Їм просто треба підкоригувати діючі протоколи до певних умов.📍Але хочеться, щоб у ситуацію, коли обірвано зв'язок з Києвом, «увійшло» й керівництво ОВА та облради. Щоб Мирослав Білецький та Роман Сарай чітко знали, що робити у такому випадку і як мають себе вести у цій ситуації владні структури.📍Треба «відпрацювати» закарпатських нардепів та обранців облради, інших місцевих рад.Що конкретно робитимуть при виникненні вищеописаної ситуації Віктор Балога, Василь Петьовка, Валерій Лунченко, Роберт Горват, Володимир Чубірко, Олександр Ледида, Іван Чубирко, Михайло Рівіс, міські голови Берегова Золтан Бабяк, Ужгорода Богдан Андріїв, Мукачева Андрій Балога, мер Чопа Валерій Самардак та інші ключові гравці закарпатського політикуму?📍Пропоную «світлим» головам з облради та ОВА розділити головний сценарій на маленькі підсценарії і дати завдання пропрацювати їх до найменших подробиць.Робочою назвою фінального документа може бути «Стратегія захисту Закарпатської області України на період до 2030 р.»
👁 2,900 25-10-28 07:20
📍В Офісі Президента незадоволені не тільки діяльністю голови Закарпатської ОВА, а й голови Закарпатської обласної ради Романа Сарая.Не знаю, чи удостоїться Роман Дмитрович честі бути висвітленим у передачах провідних антикорупційників країни, тому має бути готовим до будь-яких несподіванок, як і особи, котрі входять до його найближчого оточення.📍Роману Сараю закидають інертність, неспроможність самостійно тримати депутатський корпус в «загоні» та надмірне займання проблемами власного бізнесу.Ситуацію робить пікантною те, що колишній голова облради Володимир Чубірко «не спить» і готовий втретє повернутися в омріяне крісло очільника обласної ради. Володимир Володимирович веде активну комунікацію з приводу неспроможності Р. Сарая керувати облрадою, його несамостійності та повного підпорядкування заступнику керівника ОП Віктору Микиті, що, на думку В. Чубірка, суттєво дискредитує незалежність органів місцевого самоврядування.📍Враховуючи те, що В. Чубірко є інформатором НАБУ, можна розраховувати на те, що компромат, який він вишукує, в якийсь момент «вистрілить» і зіграє на його користь.
👁 3,430 25-10-24 06:46
📍Колишній очільник Закарпатської ОВА Віктор Микита, коли відʼїжджав на посаду заступника керівника ОП з питань регіональної політики, думав, що в Закарпатській області все і надалі працюватиме за накатаною раніше схемою. Цього не відбулося.Чому?📍У Мирослава Білецького був свій шлях до сходження на посаду очільника Закарпатської ОВА: бізнес, депутатство, робота в облдержадміністрації. У В. Микити - військова служба в СБУ і одразу посада очільника Закарпатської ОДА, до якої у грудні 2021 року він був, мʼяко кажучи, не готовий. Але почалася війна, і ВМ зі створенням військової адміністрації відчув себе як риба у воді, і тому отримав кадрове підвищення.📍Сталося так, що методи управління В. Микити не могли підійти для М. Білецького. У час війни архіважливими є питання координації діяльності правоохоронних органів головою ОВА. М. Білецький не може вести справи з силовиками на одній мові, як це робив В. Микита, який був своїм серед них. Фактично «мостом» із силовиками у вибудуваній у краї архітектурі влади мав і надалі бути Віктор Микита, який залишив за собою посаду керівника Закарпатської обласної організації партії «Слуга Народу», але цього не сталося через його перезавантаженість основною роботою в Офісі Президента. У цій «кухні» є дуже тонкі моменти, які не підлягають публічному обговоренню, і я не маю достатніх відомостей для їх ширшого висвітлення.📍Наступні проблемні моменти у діяльності Закарпатської ОВА.🔺У Закарпатській області відсутня половина голів РВА, виконувачі обовʼязків не можуть повноцінно їх замінювати.🔺Перший заступник Василь Іванчо є рівноцінним гравцем на полі управлінських процесів краю. Він розбирається у сфері своїх повноважень краще за М. Білецького і робить все самостійно без якихось вказівок згори. Тому існує певне невелике напруження у стосунках.🔺Заступник голови Закарпатської ОВА Ігор Шинкарюк понад рік виконує завдання в іншому важливому для держави місці і тягне на собі кілька вузькоспрямованих проєктів.🔺Тільки кілька місяців тому Мирославу Білецькому вдалося провести свою людину на посаду заступника голови ОВА - Ростислава Пріцака.🔺Мукачівська група (вже не клан) чекає дестабілізації в області, щоб повернути втрачені позиції, підливаючи час від часу масла у вогонь у вигляді підтримки маргінальних груп активістів.📍У випадку відставки Мирослава Білецького кого поставити на його місце - знову силовика-генерала з-за меж області? Не найкращий варіант. Я колись дуже позитивно сприйняв появу в керівництві краю генерала СБУ Олексія Петрова. Як виявилося, це призначення було грубою помилкою керівництва країни.📍Такого силовика можна знайти і на місці, він повністю в темі процесів у Закарпатті, але я не впевнений, що на новій посаді він належним чином зможе управляти державним механізмом.
👁 3,020 25-10-22 08:04
«Вбити» Білецького.📍Команда гласного позаштатного співробітника оперативного підрозділу Служби безпеки України Д. Бігуса провела журналістське розслідування, метою якого є політичне «вбивство» голови Закарпатської ОВА Мирослава Білецького.📍Тиждень тому в своєму телеграмі я писав, що над фігурою М. Білецького згущуються хмари, в ОП незадоволені його діяльністю. У центрі прийняття рішень держави добре знали, що незабаром в ефір вийде критичний матеріал, який дискредитуватиме не тільки керманича Закарпатської ОВА, але й систему управління в цілому.📍Журналісти систематизували факти з відкритих джерел і яскраво подали майнові здобутки родини Білецьких — його колишньої дружини, тестя, двох синів, невістки та пов'язали вказаних осіб з відомими в Україні особами: ексміністром МВС Арсеном Аваковим, нардепом Валерієм Лунченком, нардепом Василем Петьовкою, експідсанкційним Валерієм Пересоляком та іншими. Стандартний «джентльменський» набір, який притаманний більшості українських високопосадовців. 📍При працевлаштуванні на посаду голови Закарпатської ОВА питань до М. Білецького з цього приводу не виникло, але після втручання журналістів, очевидно, не забариться реакція від НАЗК та НАБУ.📍Найзахопливішим сюжетом у відео є шпигування за будинком батька колишньої дружини в Ужгороді, у якому, за твердженням розслідувачів, проживає М. Білецький. Камера, встановлена навпроти оселі, зафіксувала в гаражі будинку голову Закарпатської ОВА з водієм та колишню дружину М. Білецького.Журналісти стверджують, що Мирослав Білецький виїхав на автомобілі, якого немає в автопарку Закарпатської ОВА та на якому встановлено номери прикриття. Останній факт свідчить, що керівник області вживає певних заходів безпеки, але їх явно недостатньо. На місці журналістів спокійно могли опинитися ворожі агенти з метою ліквідації голови Закарпатської ОВА…📍Хто є замовником розслідування? Відповіді на це питання ми не отримаємо, але є розуміння того, що над процесом стоїть ляльковод, який вважає за краще залишатися в тіні. Прагнення голови Закарпатської ОВА грати в більш самостійну гру не викликало ентузіазму в столиці, і як наслідок маємо кризову ситуацію в керівництві області.📍Однозначно, що Мирослав Білецький зазнав репутаційних втрат, і його подальше перебування на посаді залежатиме від того, як діятимуть у цій ситуації правоохоронні органи, які координуються з Офісу Президента. Але зазначу, що персональна відповідальність за майбутнє М. Білецького лежить на нашому землякові, заступнику керівника ОП Віктору Микиті, який пролобіював призначення на посаду свого заступника в ОВА.P.S. Голова Закарпатської ОВА не ангел і мав у своєму житті непрості періоди. Про існування майбутнього очільника Закарпаття я дізнався задовго до початку його політичної кар'єри, восени 2004 р., за часів Помаранчевої революції, з уст виноградівчанина, у якого були мотиви особистого характеру для помсти. Відтоді як веду свій канал, у мене не було бажання і підстав ділитися чи якось скористатися отриманою інформацією понад двадцятирічної давнини. Мирослав Білецький є продуктом своєї епохи, який зміг вирватися з пут розрухи 90-х, і життєва траєкторія якого була скоригована в конструктивному руслі.
👁 2,960 25-10-17 09:13
Настав «зірковий» час посла Шандора📍Повідомивши про зустріч з російським президентом Путіним у Будапешті, президент США Дональд Трамп не тільки підіграв диктатору, а й жваво вступив у виборчу кампанію на парламентських виборах (квітень 2026 року) в Угорщині на стороні Віктора Орбана.📍Заява відбулася на фоні шпигунського скандалу з угорськими дипломатами у Брюсселі та зниження рейтингів урядової партії ФІДЕС, яка значно відстає в опитуваннях від опозиційної ТИСА Петера Мадяра.📍Якщо порахувати таймінг, озвучений Трампом, про організаційні процеси наступного тижня за участю Держсекретаря Марка Рубіо з російськими колегами, то президент США запланував зустріч з російським президентом орієнтовно за два тижні.📍У цей час Угорщина відзначатиме чергову річницю антирадянського повстання 1956 року під керівництвом тодішнього прем'єр-міністра країни Імре Надя, і опозиційні сили матимуть можливість використати цей момент для потужних антипутінських акцій. Уявіть собі картину: Путін у Будапешті, де 69 років тому Москва жорстоко придушила танками прагнення угорців до свободи. Опозиція отримує ідеальний привід для активних дій, а В. Орбан ризикує остаточно втратити залишки легітимності в очах виборців.📍У цій ситуації пора проявити свій дипломатичний хист Послу України в Угорщині Федору Шандору.Настав час вилазити з окопу і довести, що його місія полягає не тільки в висадці дерев, а й у відстоюванні українських національних інтересів.📍Найближчими днями фахівці з МЗС мають підготувати для нашого посла ряд тез, які б були почуті не тільки у Будапешті, а й у Вашингтоні.Це мають бути не стандартні заїжджені фрази, а гра на грані фолу, а можливо й за його межами. Тоді Федір Шандор має всі шанси перетворитися на дипломата-камікадзе, що пішов на самопожертву заради України.📍«Путін у Будапешті — це плювок на могили героїв 1956-го», - досить стриманий меседж для початку комунікації українського посла.📍На завершення: відомо, що Дональд Трамп може змінювати свою думку з якогось питання тричі на добу, тому не факт, що зустріч у Будапешті відбудеться, але завдяки потужній інформаційній хвилі необхідно використати максимально цю тему для просування українських ідей в Угорщині.
👁 3,790 25-10-08 07:14
📍Ексголова Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко звернув увагу на те, що 25 жовтня 2025 року завершуються повноваження голів громад та депутатів місцевих рад, але Конституцією України не передбачено продовження їх повноважень. Тому у Верховній Раді готуються проголосувати постанову щодо продовження повноважень голів громад і депутатів місцевих рад до кінця воєнного стану.📍Я б сказав, що це фактично прикриття «фіговим» листом відсутності легітимності органів місцевого самоврядування.📍Натомість В. Чубірко пропонує прийняття Президентом України рішення стосовно вертикалі, включаючи і місцеві органи влади. Потрібно створити військові адміністрації у всіх громадах так, як це зроблено в областях.📍Слушна думка. На прикладі Закарпаття ми добре бачимо, що місцеві ради в час війни продовжують дерибанити бюджет, придумують нові схеми для розбазарювання земельних і майнових ресурсів. При цьому прикриваються «колективною безвідповідальністю»: за колегіально прийняті рішення немає кому понести кару. На слуху у нас найбільше Ужгородська міськрада та Оноківська сільрада, але й інші не пасуть задніх, просто менше про них чути.📍Тому виникають ексцеси, подібні до жахливого випадку у Керецьківській сільраді, де депутати насміхалися над своїм колегою Сергієм Батрином, який просив зупинити злочинну трату коштів громади, і в результаті від безсилля вплинути на процеси підірвав себе та присутніх на сесії сільради трьома гранатами.📍Про необхідність введення сільських військових адміністрацій, які підпорядковуватимуться напряму начальнику ОВА і не залежатимуть від примх депутатів, я писав одразу після теракту в Керецьках. Влада не хоче цього робити, бо їй вигідно непублічно впливати на потрібні їй рішення руками голів та депутатів місцевих рад. У випадку створення військових адміністрацій на місцевому рівні народ знатиме, що за все відповідає людина Президента, і тоді різко зменшиться бажання загрібати жар чужими руками.Попереду є ще декілька тижнів, і ми незабаром побачимо, як вирішиться питання стосовно подальшого функціонування органів місцевого самоврядування.
👁 2,890 25-10-06 06:40
📍Урядова зустріч у Михайлівцях: як чеські вибори змінюють схему поставок словацької зброї Україні📍17 жовтня 2025 року в словацькому місті Михайлівці відбудеться спільне засідання урядів Словаччини та України.Про це повідомив словацький прем'єр Роберт Фіцо на вчорашній прес-конференції, що стосувалася побудови військового шпиталю в Пряшеві, яку він проводив спільно з міністром оборони Словаччини Робертом Калиняком.📍Словацького міністра оборони застало зненацька запитання журналістки про планований найближчими днями візит до України. Роберт Калиняк заявив, що про свої поїздки він інформує за їхніми наслідками, а не до їх здійснення.📍Тоді слово взяв Роберт Фіцо і повідомив, що поїздка Р. Калиняка пов'язана з майбутнім спільним засіданням урядів, яке відбудеться у результаті домовленості з президентом В. Зеленським та українським прем'єром Юлією Свириденко про зустріч високопосадовців країн. Також Р. Фіцо зазначив, що напередодні цієї події є необхідність двосторонніх зустрічей відповідних міністрів.📍Очевидно, що необхідність зустрічі міністрів оборони України та Словаччини виникла, в тому числі, через наслідки парламентських виборів у Чехії, де перемогли правопопулістські партії на чолі з лідером партії ANO Андреєм Бабішем. Останній у ході виборчої кампанії пообіцяв скасувати чеську ініціативу президента Петера Павла щодо постачання снарядів Україні.📍Проблема в тому, що головним постачальником снарядів для цієї схеми була Словаччина, яка заробляє на війні мільярди євро і на заводах якої виробляються сотні тисяч снарядів для України, але тільки невеликий відсоток їх йде безпосередньо до нашої держави. Решта ж боєприпасів контрактується через чеські фірми. Це робиться для того, щоб Роберт Фіцо, який напередодні виборів до словацького парламенту обіцяв своїм, великою мірою проросійським виборцям, що не відправить жодного набою до України, міг мати перед ними виправдання, мовляв, ми не поставляємо снаряди до України, а продаємо їх іншим країнам, і вони вже несуть відповідальність за подальшу долю боєприпасів.📍Тому напередодні зустрічі урядів у Михайлівцях, на якій має йти розмова суто про економічну та гуманітарну співпрацю між Україною і Словаччиною, всі військові питання мають бути обговорені за зачиненими дверима між міністрами оборони, які вироблять новий механізм поставок словацького озброєння та боєприпасів. Можливо, цим питанням керуватимуть через структури НАТО.📍А що стосується результатів виборів у Чехії та позиції Андрея Бабіша, то не варто надто засмучуватися. Він є бізнесменом-мільярдером і, очевидно, також захоче, щоб його країна продовжувала заробляти на воєнних поставках до України. Швидше за все, його позиція буде подібною до позиції Роберта Фіцо: своїм виборцям він говоритиме одне, а робитиме зовсім інше.