Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Ostap Drozdov
Додано 14 лип 2024

Ostap Drozdov

@OstapDrozdovOfficial
Кількість підписників: 15 645
Фото: 45
Відео: 378
Посилання: 1,500
Опис:
📚Авторський telegram-канал Остапа Дроздова. Лише оригінальний суб’єктивний неподієвий контент ▪️Підписатися на YouTube канал 👉 (https://youtube.com/c/DROZDOV) ▪️Особистий Facebook профіль 👁(https://www.facebook.com/ostap.drozdov)
Джерело

Ostap Drozdov | У контексті «громадянин мусить загинути-вкалічіти-полягти, а влада роз...

Логотип телеграм спільноти - Ostap Drozdov Ostap Drozdov @OstapDrozdovOfficial
6 900 Охват/переглядів 2024-12-08 06:35 Повідомлення №3794
У контексті «громадянин мусить загинути-вкалічіти-полягти, а влада розкошуватиме» - треба вернутися до бази. Вибір – це базове поняття для єства Людини. Психоконституція Людини базується саме на виборі, на його наявності й на можливості його робити. Людина без свободи вибору не вважається вільною, та й Людиною не вважається. Бо вибір – це стадія волі, яка передбачає можливість надавати перевагу внаслідок відкидання однієї з двох або більше альтернатив. Для Вільного Громадянина найдраматичніший когнітивний дисонанс/надлам стається якраз тоді, коли нема вибору, коли Людина позбавляється права зважувати дві або більше альтернатив, оскільки усунуті будь-які альтернативи. І тоді Людина починає діяти від безвиході, тобто відсутності вибору. Діяти від безвиході – це і не рішення, і не вибір. Ситуація «без вибору» - це дозвіл іншій суті обрати себе твоєю ціною. І ти вже не йдеш – тебе ведуть. Замість тебе живуть, бо позбавлені вибору навіть за життя вже не відповідають. На ойкумені безвиході править інфінітив «змиритися», а далі – прийняти безвихідь як своє рішення. І тоді людина віддається потокові фаталізму. Бо коли нема вибору – то й нема що втрачати. «Вільні» люди самі собі обирають, від кого залежати.Залишений без вибору своєї долі не обирає, лише епітафію.