Джерело
ОГо! | Логіка та критичне мислення” – такий предмет має стати базовим у всіх ...
189 000 Охват/переглядів
2025-07-17 05:24
Повідомлення №2165
“Логіка та критичне мислення” – такий предмет має стати базовим у всіх навчальних закладах та викладати його потрібно з першого класу, починаючи з азів та прикладів як перевіряти факти та інформацію, аналізувати різні думки та до вміння вести дискусії, відстоювати свою точку зору та знаходити компроміси. Дивно як освіта, покликана бути на вістря змін, що відбуваються у світі, науці та суспільстві, не встигає за глобальними змінами, що лежать в основі взаємодії людей – фундаментальною трансформацією інформаційного обміну та способів роботи з інформацією. Ми вже досить давно, усвідомлюємо це чи ні, змінили свій спосіб взаємодії з інформацією, споживаючи її заголовками, твітами і рілзами. Ці зміни призводять до появи залежностей іншого рівня, якщо раніше отримання інформації в основному задовольняло потреби навчання, аналізу та розширення кругозору, то сьогодні все інакше. Домінуюча потреба споживачів інформації – дофамін. Швидкий дофамін, який ми отримуємо від коротких, цікавих, пікантних, яскравих шматочків інформації, перетворив нас на наркоманів на дофаміновій голці. І наркотик наш – «твіт» і споживаємо ми його дедалі більше. "Драг-стори" намагаються все краще: ось вам і TikTok, і Інста, і Телеграм, і FB, і Threads, і YouTube – скрольте, кайфуйте...Такі зміни неминуче впливають на цілі покоління і, зрештою, стали основою споживання інформації. Звичайно ж, щоб розібратися з цим і не перетвориться на покірне стадо, кероване власниками «драг-сторів» та їхніми дилерами потрібні «Логіка та критичне мислення».Доречі, в деяких вишах у світі це так чи інакше викладають, але, на мій погляд, це запізно. Це як прийти у професійний спорт в 15 років – шансів на великі перемоги обмаль