Штілєрман бреше чи справді щодня отримує від 10 мільйонів євро за дрони?На щастя, «Reuters» не побрезгував задокументувати хвальби Штілєрмана про успєшні успєхі «Файєр пойнту». Я не буду стібатись над «альтернативою Петріоту», яка ефективно збиватиме рашистську балістику дешевше 1 мільйона доларів за постріл – тут нехай ̷м̷е̷д̷и̷к̷и̷ фахівці розбираються. І те, що «фламіндічі» досі не виробляються у промислових масштабах через відсутність достатньої кількості ракетних двигунів – нехай буде на совісті Зеленського, який обіцяв нам 3 тисячі ракет ще торік.А от один факт дуже цікавий:«Fire Point заявляє, що виробляє сотні безпілотників дальнього радіусу дії на день, виробництво кожного з яких коштує близько 50 000 євро ($57 775)».
Я тупо взяв калькулятор в руки і помножив. Якщо Штілєрман каже про «сотні на день» - ок. Візьмемо найменшу можливу кількість сотень – себто дві сотні. 200 множимо на 50 тисяч євро і отримуємо 10 мільйонів євро доходу в день. Нехай іноді фірма пригальмовує виробництво до нуля. Тоді виходить, що за 300 днів на рік фірма виробляє дронів на 3 мільярди євро. Фактично це половина всього ринку дронів в розмірі $6,3 млрд (це підрахунки Київської школи економіки).Офіційно держава дозволяє на дронах до 25% прибутку. Тобто фірма, яка формально належить Штілєрману, може заробляти чверть від вищенаведеного розрахунку доходу у розмірі 3 мільярдів євро. Тобто прибуток (не дохід) - до 0,75 млрд євро.І тут виходить два варіанти. Або Штілєрман безбожно понтується перед «Рейтерсом», щоб надути капіталізацію для можливих тьорок з арабами. Або податківці мають клієнта для сплати мільярдних податків з прибутку в гривні. А Україна має нового олігарха.
В найбільших тендерах тижня відмітимо закупівлі електроенергії Центру забезпечення виробництва »Укрзалізниці». Тут виставили лоти на 5,7 млрд грн. На торги прийшов лише один учасник – компанія «Енерго збут транс», яка належить самій «Укрзалізниці». Однак місця для підозр у «заточках» під власного постачальника немає. Оскільки компанія отримала підряд зі знижкою від ціни ринку на добу наперед – мінус 12 копійок на кВт*год. І це дуже дешево. Наприклад, електрику для Харківського метрополітену нещодавно замовили з плюсовою надбавкою 28 коп. Але і це ще не злодійство. «Українські гідромеліоративні системи» замовили енергію з надбавкою 1,89 гривень (!) на кожній кіловат*годині.Тож виглядає так, що саме низька очікувана вартість «відлякала» всіх інших учасників ринку від тендеру «Укрзалізниці». І замість витрачати час на порівняно незначну маржу залізничників вони шукали щастя на закупівлях інших замовників, які значно поблажливіше ставляться до тринькання бюджетних коштів.Топ-10 закупівель тижня тут
Цей жулік очолив Податкову службу після Майдану на крові. Модний по саме не можу, Ложкін тоді любив всяких МВА і інвест-брокерів. Не гребували і отрєбьєм режиму Януковича, яким за великим у був тоді Насіров. Бо він після роботи в приватному секторі з великими зарплатами (Конконрд-капітал, Ренесанс-капітал, CantorFitzgerald, BTG Pactual) якось взяв і проміняв на державну зарплату в «Державній продовольчо зерновій корпорації у 2013 році. Де фактично і почав освоювати ази поводження з державними бабулєсами (про ДПЗКУ також сьогодні спробую встигнути розказать окремо). А вже після Майдану став нардепом від блоку Порошенка і нарфронтовий коаліціонер Яценюк погодив його головою Фіскальної служби.Так Насіров не втрачав час. Він тут же почав торгувати пільгами для бариг. Він дозволив газовому мільйонеру Оніщенку (а цього конєвода і торговця «мохнатим золотом» хтось ще помнить?) зекономити на податках в газовидобутку і за це отримав десь 700 мільйонів гривень хабаря (це коли гривня ще була по 25). І от за це він зараз він зараз отримав вирок – шість років тюрми. Він шалено пручався. В суді настільки демонстративно показував, що йому плохо від повишеного давлєнія, що навіть лягав і його довелось вивозити на «швидкій». Під час такої виходок його і накрили ковдрою в клітинку. Так він і став людиною-мемом)))По цій справі він за весь час розслідування провів в СІЗО кілька місяців. З урахуванням задвоєння частини цих місяців при ще діючому «законі Савченко» (один день в СІЗО без вироку зараховувався за два дні в тюрмі з вироком) це означає, що Насірову по цьому вироку з терміну 6 років доведеться відсидіти 5 років. Так, звісно, може бути і умовно-дострокове. Але в спину йому насувається ще один вирок)))Справа про продаж податкових рішень Бахматюку на суму близько 2,7 млрд грн (помните такого яйценосного банкіра, який спонсорував антиНАБУшну рекламу?). По цій справі Насіров залетів разом зі своїм тестем Глімбовським. За часів Ющенка-Януковича це був дуже потужний забудовник (група «Альтіс»). Однак став на криву доріжку до зятя, зайнявся легалізацією хабарницького бабла. І тепер йде з ним по другій справі. Вона може добігти до вироку десь якраз коли Насіров збиратиметься виходити з тюрми по справі Онищенка. В общім, ВАКС встиг посадити Насірова до закінчення десятирічного терміну. Це добре. І сподіваюсь, що таких нєрвів нам більше не робитимуть. Бо нещодавно завершився добір суддів, і до 40 нинішніх суддів ВАКС має додатись ще близько 20. Тобто суддів стане у півтора рази більше, і кивати на їхню зайнятість стане значно складніше.Але залишаться питання до двуликої позиції ВАКС. Ви зараз будете ржать, але фактично ті самі судді, що тільки що впаяли Насірову срок за продаж пільг Оніщенку, рік тому скасували вироку Оніщенко за ці махінації на газу. Ви мене спитаєте як так вийшло? Може тому, що Оніщенко багатший від Насірова з Глімбовським, яких всі ці роки роздягали адвокати на затягування справ?В душі не їбу, відповім я. Але ні на секунду не повірю в те, що це «случайно так палучилось, судді нє панімалі што ані дєлают». Оніщенко вільно гастролює по всьому світу, побудувавши основи свого благополуччя на крадіжці грошей у українців.******Картинка у пості вище - від ШІшкі)))
Але оскільки в Італії є суттєво краще і дешевше житло, ніж від італійців в Україні, то дозволю собі не погодитись, що вони планували одне, а получилось друге. Бо Червоний Хрест Італії на запит журналістів «Новини Житомира від 20minut.ua» дали відповідь, у якій так чорним по білому написано:н̶е̶ ̶в̶а̶ш̶е̶ ̶с̶о̶б̶а̶ч̶е̶ ̶д̶і̶л̶о̶,̶ ̶щ̶о̶ ̶м̶и̶ ̶в̶и̶р̶і̶ш̶и̶л̶и̶ ̶р̶о̶з̶п̶и̶л̶я̶т̶и̶ ̶в̶ ̶в̶а̶ш̶и̶х̶ ̶ї̶б̶є̶н̶я̶х̶,̶ ̶в̶а̶м̶ ̶д̶а̶л̶и̶ ̶п̶о̶д̶а̶ч̶к̶у̶ ̶-̶ ̶о̶т̶ ̶і̶ ̶н̶е̶ ̶г̶а̶в̶к̶а̶й̶т̶е̶ ̶н̶а̶ ̶б̶і̶л̶и̶х̶ ̶л̶ю̶д̶е̶й̶ «Доступ до акту подання пропозиції та інформації про субпідряди призвів би до розголошення комерційних таємниць, технічного ноу-хау та економічних умов економічного оператора-переможця. Це завдало б конкретної та невиправданої шкоди його економічним і комерційним інтересам».
А те що, італійці влаштували в Україні таку собі міні-Тортугу (піратську заводь зі своїми правилами для своїх розпилів) – так то їх не гребе ні грама.Скорочена версія матеріалу тут https://nashigroshi.org/2026/03/26/zhytlo-pereselentsiam-za-pozhertvy-chervonoho-khresta-italii-pobuduvaly-vdvichi-dorozhche-za-rynkovyy-novobud/Оригінальний лонгрід https://zt.20minut.ua/zhurnalists-ki-rozsliduvannya/zhitlo-pereselentsyam-za-tsinoyu-elitnoyi-novobudovi-yak-chervoniy-hre-11986497.html
Ого((( Мерія Харкова оголосила тендер на реконструкцію частини Лопанської набережної за 109 млн грн, а загалом планує покращити її на 255 млн грн. Прямо зараз, під обстрілами, коли ворог знаходиться за кілька десятків кілометрів від міста.Мер Харкова Ігор Терехов так пояснив своє бажання витрати стільки грошей на благоустрій набережної:«…Знаєте, дуже показово, що всі сьогодні підтримують одне: ми не хочемо бути дикобразом, ми не хочемо бути випаленою землею. І для нас сьогодні, щоб утримати людей, потрібно надати їм якісніші послуги. Зробити так, щоб у них був гарний настрій, гарні емоції, було освітлення, було тепло в оселях. Щоб вони не виїжджали з прифронтових міст та громад. Потрібно не складати руки до долу і казати: все, все пропало, все погано, все не гарно. А робити. Відбудовувати, освітлювати, встановлювати декорації, новорічні ялинки, потрібно робити так, щоб емоція була у місті. Тоді й люди, і військові, які приїжджають, і їхні родини будуть розуміти, що ми робимо. Це дуже важливо, це емоція».
👷 Підряд отримав новостворений консорціум, у його складі є фірма, яка і робила проект реконструкції. Зазвичай для учасників ринку це є сигналом, що окрім пов’язаних з проектантами будівельників, всі решта «непосвячених» можуть стикатись з певними нюансами, які ускладнять будівництво по «чужому» проекту.Відтак на торги окрім консорціуму з проектантом у складі ніхто більше навіть не подавався. Але навіть попри відсутність конкуренції госпіталь МВС проводив тендер аж три рази, оскільки консорціум двічі подавав документи з недоліками. Наприклад, забув врахувати у кошторисі ціну ліфтів. І його були змушені відхиляти аж поки він з третього разу не зробив нормальну документацію. 🏢Директор фірми-проєктувальника, яка входить у консорціум, володіє ще одним бізнесом, який проходить по цікавій справі. Його підозрюють у допомозі забудовнику Євгену Леськіву (KyivBudDevelopment). Мова про ЖК «Struetinsky Residence». Схема вогонь: недобудову малювали за документами як «старий будинок 1991 року», щоб обійти правила🔥Більше деталей тут ▶▶▶
Ну що. Всі хто причетний до будівництва зрозуміють, що Київська обладміністрація дозволила хамський і безпардонний розпил, дозволивши будівництво укриття в Василькові з арматури по 57 тисяч гривень за тону. Держвідновлення трупом лягає аби в кошторисах ціни хоча б на 3 починались, а тут тупо на 5 спрацювали. При цьому розрахункові зарплати для будівельників низького розряду на абсолютно притомному рівні - понад 35 тис грн. Тобто ні про які крокодилові сльози а-л "нам треба гроші на зарплати запхать у будматеріали" не йдеться. Це тупий піздінг і воровство. А це означає, що нові правила гри від Мінбудівництва Кулеби (чи як воно там зараз називається) - ніяк не допомогли обмежити апетити підрядників Київської ОДА. Яку Кулеба раніше і очолював, а зараз там його нащадок Калашник. Нє, звісно зараз будуть говорити що це ж проект малювали ще до нових правил, це просто отрижка злочинних часів. Але скільки років ця відмазка працюватиме ще? Скільки разів ви будете червоніти перед європейськими донорами за розпили?
Схема на дровах проста як самі дрова. Люди Лупійчука викатують такі вимоги до учасників тендеру і пишуть настільки заморочене технічне завдання, що після недовгого супротиву ринок перестає на ці торги навіть приходити. Бояться йти навіть державні «Ліси України», які продають дрова на аукціонах по півтори тисячі гривень за складометр. А на проміжних складах взагалі продають по тисячі гривень. І в результаті Лупійчук віддає підряди жмені ФОПів по 2 500. Відчуваєте навар? І ми відчули ще у січні. Саме тоді «Наші гроші» повідомили про цю оборудку. Ми сподівались, що військові швидко домовляться з державними «Лісами України» чи взагалі з власними військовими лісгоспами про дрова по нормальній ціні. Але я був лох(((( Бо полковник після цього організував тупо нові торги по ще вищій на 10% ціні. І провів їх вже до кінця – понад чверть мільярда злили ФОПам як і планували, але вже дорожче. Мабуть включили в ціну компенсацію за стрес, отриманий від налому очікувань у січні. Коли ти вже в умі бабки поділив – оце на будинок на сказочному Балі, оце на новий мерседес (бо в старому попільничка забилась), оце на нові сіські коханці. Повторюю. Підозри полковнику вже офіційні, оголошені, наявні. Про схематоз було відомо ще з зими. Але його продовжили і углубили. Бо звісно, що жодна компанія на ринку не захоче конфліктувати з військовими, які запросто можуть мобілізувати будь-яке падло, що заважає їм жить їхню луччу жизнь. Жодних твіторних набросів і мутних підозр. Ось тут все з посиланнями, доказами і показами https://nashigroshi.org/2026/03/13/zavhosp-zsu-shche-bilshe-zadrav-tsinu-drov-za-282-mln-pislia-pidozr-u-koruptsii-na-poperednikh-zakupivliakh/
Ну що ж, почалось. Мінздрав за погодженням зі Світовим Банком протендерив закордонні 13 мільйонів євро на будівництво реабілітаційного центру в Ужгороді по імпортним правилам. Вони не передбачають публікацію ніякого кошторису взагалі у "Прозорро". Тобто повний зеро, нуль, ніхіл, отсосіновікі, гуляйвася. Відтак ми були змушені подавати додатковий запит щодо цін будматеріалів. Але і на запит нам дали лише укрупнені показники. Це коли нема розбивки на ціну бордюра, його укладку, податки, зарплати. От просто - є ціна укладки за один метр бордюра, а там думай що хочеш. Це приклад розписано внизу. Але якщо комусь здається, що це така панацея, і що на Заході ворують набагато менше, тому давайте просто змавпуємо їхні правила, то спішу розчарувати. Ні. Навіть в цьому "укрупненому" кошторисі ми побачили якісь странін різниці. Наприклад, для будівництва такого великого об'єкту цілком логічно, що треба різні кабелі. І логічно було б очікувати, що всі кабелі будуть однаково дорожчі від магазинних цін (бо в "укрупнених показниках" же у всіх враховано і роботу, і податки, і всяке різне). Але ніт. Один вид кабелю "осмєтілі" по 3 600 гривень за метр при його магазинній ціні 600 грн. А другий вид в кошторисі по 373 грн, коли у продавців він взагалі дорожчий - по 389 грн/м.Тобто цілком очевидно, що кошторис складався навідїбись, туди стопудово запхали різні високомаржинальні хованки-мацанки ще на стадії проектування і погодження зі Світовим банком, який в силу своєї величини може навіть не дуже розрізняти скільки то мільйонів євро пішло на ужгородську лікарню. Бо за великим рахунком для такого великого донора - це погрішність, яка може загубитись при переводі з екселя для презентації в паверпойнт. А нашим піратам тільки того і треба. Тим більш ніякої конкуренції на торгах для зниження ціни не получилось. Західні вимоги до будівельників виявились такими високими, що на всю Україну знайшлась лише одна контора з такими характеристиками (і та получилась як консорціум). І це зрозуміло - бо у нас війна, і будівельників не вистачає навіть на куди важливіші для виживання об'єкти. А іноземні підрядники сюди так і не прийшли. Бо хоч воно і Ужгород, але в Україні війна. Кому хочеться лізти під ризик обстрілів. В общім, ось так і вийшло розчарування. І да. Наголошуємо, що МОЗ проводив перший такий тендер по міжнародним правилам. Фактично він задавав тон. І зразу зробив зраду - просто не оприлюднив кошторис, який навіть попри його неукраїнськість, все рівно був інформативним. Якщо підлеглі Ляшка будуть і далі так ховати комерційні таємниці, то я зі свого досвіду скажу: питання щодо підозр у корупції на гроші міжнародних донорів виникнуть рано чи пізно. Це буде просто функція часу.https://nashigroshi.org/2026/03/11/moz-protenderyv-655-mln-na-reabtsentr-v-uzhhorodi-tsiny-budmaterialiv-prykhovaly-za-pohodzhenniam-zi-svitovym-bankom/
Знаєте як НАЗК відмазалось від пошуку у власних лавах корупціонера, який взяв у корумпантів Міндіча «20 за довідку»? Виявляється, у Павлущика «перевіряли документи, які формально в них називають «довідками», — наприклад за результатами заходів контролю. І заявили, що таких документів, які б відповідали «сферам інтересів» злочинної організації, у відповідний період не видавали».
Не заморачувались іншими речами, які могли продать їхні люди. Наприклад, не перевіряли чи хтось з назк витягував у той період з реєстрів інформацію по комусь. Не шукали які погодження видали/не видали по перевірці якихось чортів при прийомі на роботу. От просто – саме довідок підходящих Міндічу-Галущенку, в НАЗК не знайшли. А на нєт – і суда нєт.І да. Це не я офігів від такої борзості. Це каже голова антикорупційного комітету Верховної Ради Анастасія Радіна («Слуга народу»). Вона намалювала настільки епічну картину деградації правоохоронців. Що Зеленський ніяк не зможе продати європейцям якусь ширму-вітрину під виглядом фаст-треку. Ось повне інтерв’ю в «Дзеркалі тижня»