Джерело
НСЗУ | Клінічний центр онкології, гематології, трансплантології та паліативн...
4 830 Охват/переглядів
2026-02-14 09:48
Повідомлення №2601
🏥 Клінічний центр онкології, гематології, трансплантології та паліативної допомоги Черкаської обласної ради став першим закладом у регіоні, який запровадив повний цикл лікування — від діагностики до трансплантації у межах одного закладу. За шість років роботи трансплантаційної служби тут виконано 330 трансплантацій, з них 130 — алогенні, а 74 — від неродинних донорів кісткового мозку.☀️Лікарка, яка стала доноромГалина — лікарка-анестезіологиня з Умані, яка увійшла в історію Черкаської області як перша донорка кісткового мозку в регіоні. Донорство для неї не було чимось випадковим: ще до війни вона регулярно здавала кров. А з початком повномасштабного вторгнення відчула, що хоче зробити щось більше. Саме тоді вона долучилася до Українського реєстру донорів кісткового мозку. Без публічності. Просто рішення — допомогти іншій людині не лише професійно, а й по-справжньому особисто. Просто тому, що інакше не могла.🤍 Так з’явився перший досвід донорства кісткового мозку на Черкащині — і ще один доказ того, що медицина тримається не лише на технологіях, а на людях. Адже іноді лікар і донор — це одна людина. І це її подвійний, безцінний внесок у порятунок життя.Минуло трохи більше року і Галині зателефонували…☀️Історія Ольги… і ГалиниЛипень 2023 року. Після робочого дня пані Ольга заходить до лікарів із результатами аналізів. У бланку — незрозумілі їй показники і слова. В очах пацієнтки тривога, яку складно приховати. Далі — уточнення діагнозу, лікування і рішення, яке не залишає часу на сумніви: трансплантація кісткового мозку.Запит до Українського реєстру донорів приніс звістку, в яку важко було повірити в умовах війни, — донора знайшли в Україні. У листопаді 2023 року Ользі провели трансплантацію. А доноркою стала лікарка Галина про яку ми згадували в попередній історії! Забір клітин і пересадка відбулися два роки тому. Увесь цей час інформація про донора і реципієнта залишалася закритою — за правилами реєстру.Та згодом пані Ольга звернулася до Українського реєстру з проханням познайомитися зі своєю рятівницею. І днями ці дві жінки зустрілися.❤️Ця історія — про шанс, який перетворила на реальність професійна медична команда. І про те, як незнайомі люди стають частиною життя одне одного.☀️Про довіру і майбутнєВперше дівчинка Анастасія потрапила до центру ще у 2020 році. Генетичні дослідження підтвердили важке спадкове захворювання.Під час війни родина тимчасово виїжджала за кордон, але зрештою повернулася в Україну — щоб лікування продовжили саме тут. Це показник високої довіри до медиків центру. У серпні 2023 року дівчинці провели трансплантацію. Донором став її молодший брат. Сьогодні обоє дітей у доброму стані. Вони ростуть, навчаються, живуть звичайним дитячим життям.🩷І це, мабуть, найкращий результат, про який можуть мріяти лікарі та батьки. Бо майбутнє обовʼязково буде!🌤️Ми знаємо: ці історії не поодинокі і їх ставатиме все більше. Бо є медичні команди, які щодня професійно і самовіддано працюють задля порятунку життів. А Програма медичних гарантій забезпечує надання високоспеціалізованих медичних послуг — реальних та доступних для людей, тут і зараз.