Джерело
360° | Зараз активно звітують про побудову ліній оборони на Дніпропетровщині,...
37 Охват/переглядів
2025-03-10 09:28
Повідомлення №10110
Зараз активно звітують про побудову ліній оборони на Дніпропетровщині, але, на мою думку, вся концепція цієї справи має бути повністю переглянута.З кінця 2023 року і до сьогоднішнього дня суть побудови фортифікаційних споруд полягає в тому, щоб натикати ВОПи/РОПи ледь не посередині полів. На перший погляд будують реально масивні споруди, наче багато дерева та бетону і тд, загалом виглядає досить потужно, але далеко не факт, що все це буде дійсно ефективним та корисним для наших хлопців.Як вже зазначав Тавр, зараз на фронті практично ніде не існує суцільних ліній оборони, ВОПів і тд, обидві сторони фактично забиті по своїм норам і чекають на те, коли до них наблизиться противник. При чому на сучасному полі бою домінує саме маскування оборонних споруд, адже якщо ви побудуєте величезний ДОТ, то це буде виключно пречудова мішень для FPV-дронів, я вже мовчу про те, як такі величезні споруди підари будуть шліфувати КАБами…Тому, на мою думку, компетентним органам варто повністю передивитися це питання і зробити більше акцент на потужні, але гарно замасковані інженерні споруди, в ідеалі це мають бути взагалі розгалуженні підземні комунікації та ходи, бо тільки там можна дійсно безпечно пересуватися між позиціями. Також велику роль грає місце розташування таких інженерних споруд, адже часто підрядники цього не враховують і іноді такі позиції майже неможливо тримати в силу особливості місцевості.Офіцер ✙ | Підписатись