ТРОХИ ПРО "НЕДІЮЧІ" САНКЦІЇ. Зазвичай нічого не репощу, але це нехай тут полежить. Обмеження на експорт високоточного обладнання збіглися з різким скороченням товарообігу між Китаєм і Росією.Імпорт до Росії високоточного обладнання з Китаю останнім часом стало майже неможливим. Про це заявив власник компанії "Татпромстан" Ільдар Нурієв під час форуму з металообробки та адитивних технологій ТЕМП."КНР обмежила постачання високотехнологічного обладнання, хоча про це майже не говорять. Якщо раніше можна було отримати верстати з точністю 3–4 мікрони, то тепер - ні. Для цього потрібна спеціальна експортна ліцензія", - сказав Нурієв.Він також зазначив, що навіть вивезення вже придбаних верстатів із Китаю супроводжується "неприємними інцидентами". Його підприємство займається локалізацією верстатних комплексів на основі китайських технологій, і бізнесмен розцінює нові обмеження як ознаку небажання Пекіна розвивати партнерство з російськими компаніями.Обмеження на експорт високоточного обладнання збіглися з різким скороченням товарообігу між Китаєм і Росією.За даними китайської митної служби, у серпні 2025 року експорт Китаю до Росії зменшився на 16,4% у річному вимірі, що вдвічі перевищує липневий показник (-8,6%).У цілому за вісім місяців 2025 року товарообіг між країнами скоротився майже на 9% - до 1,03 трильйона юанів (приблизно 145 мільярдів доларів). Російський експорт до КНР зменшився на 8,8%, а імпорт із Китаю - на 8,2%.За даними Інституту Гайдара, Китай знизив закупівлі майже всіх видів російської сировини:нафти - на 11%,нафтопродуктів - на 28%,скрапленого природного газу - на 13%,деревини та вугілля - на 10%.Раніше повідомлялося, що Росія продає Китаю газ зі знижкою у 40%. У РФ це пояснили тим, що доставляти його до КНР ближче.Через санкції США: у Китаї скасувала контракт на будівництво танкерів.
ЦИТАТНИК, АЛЕ НЕ МАО, ТА НЕ ТІЛЬКИ. Лукашенко. "Якщо українці не погодяться на пропозиції росії, то буде як спочатку СВО. Це буде ще гірше. Вони втратять Україну". Пройшло два дні. Лукашенко. "Вчора практично весь день ми сиділи з путіним, думали, як же нам ВИЖИТИ в цей складний час. Росія - імперія, величезна, багата, незліченні багатства, а сьогодні думаємо, як ВИЖИТИ разом. Здавалося б, чого там думати, все під ногами... Нічого подібного! Світ переділяють, ось рвуть на шматки. Це твоє, це твоє... і починають душити. Від нас не відстануть". Пройшов тиждень. "От зараз ви говорили про президента Сполучених Штатів. Ну, там були питання, пов'язані, скажімо, з обговоренням проблем постачання нових систем озброєнь, зокрема, точніше, ударних систем високої точності тощо. Ну, я ж сказав, що це призведе до руйнування наших відносин, принаймні тих позитивних тенденцій, що почали намічатися у цих відносинах. Тож я кажу те, що думаю. А як воно там складатиметься – залежить НЕ ТІЛЬКИ ВІД НАС І НЕ ТІЛЬКИ ВІД МЕНЕ." путін. Про відповідь Президента США я написав у попередньому дописі. А тепер свіжа інформація. Держдеп США отримав від лаврова листа у якому перераховані всі аспекти "Гарантії безпеки", які повинні забезпечити рф, УКРАЇНА, ЄС, США та Китай в обмін на "повноцінне врегулювання "української кризи". лавров знову наполягає на якомога швидкої організації зустрічі делегацій США та рф на якій це питання повинно буде "розглянуто у першочерговому порядку". Про відповідь американської сторони наразі нічого невідомо. Отака вона муйня, малятка. Ми "Втратимо Україну", якщо не капітулюємо, але якось непомітно розмови про "Киев за три дня, дойдем до Берлина и Парижа" прямо на днях перетворилися на розмови про "виживання" та на прохання отримати "Гарантії безпеки" у тому числі від клятих українців. Докладну інформацію про такі "Гарантії" ми, скоріш за все, отримаємо завтра вранці по Вашингтону, тому на каналі дам ті завтра ввечері. І на останок про вкрай недалекоглядну та шкідливу, на мою думку, заяву нашої СЗР про надання Китаєм москві супутникової інформації, яку та використовує для здійснення далекобійних ударів по Україні. а). Китай не передавав таку інформацію - у рф на орбіті як мінімум не менше за китайське угруповання супутників-шпигунів. Це кажу не я - маємо відповідну позицію Розвідспільноти США. б). Ця заява зроблена з орієнтацією на США, типу - "Американці дають Україні розвіддані для ударів по об'єктах енергетичної інфраструктури, а Китай росіянам". Ціль - не допустити припинення надання таких даних з боку США для підготовки нами можливих ударів по об'єктах нафтогазової галузі рф. Оприлюднена заява не зможе вплинути на США, але може викликати небажані демарші з боку Китаю який об'єктивно не робив те, що йому інкримінують. Повторюю, заява дурна та недалекоглядна. Ситуацію треба по дипломатичних каналах гасити, бо без участі Китаю миру в Україні досягнути буде важко, якщо не неможливо. Тиснути на Китай треба по ділу, санкціями, тарифами, проте не фейковими заявами. Гарного вечора та тихої ночі.
СОЦІОЛОГІЧНЕ. Початок місяця, як завжди отримали рейтинги по Україні та соціологію по рф. Рейтинги по Україна зараз не дам, треба зібратися з силами, бо буде стовідсотковий срач. Може на днях. А от цікаве та дозволене по рф за вересень дам - повне там на трьох сторінках "з прологом та епілогом". Підтримують війну до переможного кінця (окупація всієї України). - 18,2 відсотки проти 24х відсотків три місяці тому.Підтримують мирні переговори з Україною - 81 відсоток. Проти 74х.Підтримують мирні переговори з Україною без досягнення цілей СВО - 50,8 відсотків проти 37ми. Воліли би щоби війна закінчилася у цьому році - 86,3 відсотки проти 74,5 Готові терпіти пов'язані з війною обмеження та погіршення рівня життя і надалі - 35,1 відсоток проти 41,6.Вірять у те, що події у рф розвиваються у позитивному напрямку - 27,3 відсотки проти 35,2.Вірять у те, що події у рф розвиваються у негативному напрямку - 59,4 відсотки проти 46,1.Готові до активних протестних дій проти влади - 7,1 відсоток проти 4х.Готові доєднатися до активних протестних дій на умовах не переслідування близьких з боку влади - 13,4 відсотки проти 9,2. Готові доєднатися до мирних протестів при умові загального не переслідування учасників протестного руху з боку влади - 23,4 відсотки.Довіряють президенту рф - 26,7 відсотки проти 37.Більше довіряють ніж не довіряють - 24,2 проти 29,6Більше не довіряють ніж довіряють - 20,1 проти 16,3.Не довіряють 21,4 проти 17,6. Інші не визначилися з оцінкою. У черговому зведенні зазначається, що зростання протестних настроїв більше на 7 - 10 відсотків у регіонах, які у кількісному відношенні більше ніж інші постачають на фронт живу силу, а це, зокрема, національні автономії, Татарстан, Бошкортостан, Бурятія, Тива, Якутія. Також зазначається, що опитування проводилося до утворення масового дефіциту палива в результаті ударів по НПЗ - на момент опитування дефіцит був вузько регіональним. Аналітики Розвідспільноти США вважають, що зростання протестних настроїв може почати становити загрозу стійкості влади ти суспільній стабільності вже у січні наступного року при умові подальших далекобійних ударів України по об'єктах енергетичного та нафтогазового комплексу рф і це, вірогідно, вплине на договороздатність москви при умові, що до того моменту бойові дії не припиняться. А ви питаєте - чого оборонний бюджет у рф перерозподіляється на користь утримання репресивних структур типу росгвардії, поліції та інших. Додаю інформацію. Спецпредставник лідера Китаю Хуй "найближчими днями" планує провести переговори з представниками України, ЄС та США з наміром представити китайське бачення "енергетичного перемир'я", яке рф та Україна, на думку Китаю, повинні укласти до настання опалювального сезону. Ну і на останок відповім на питання прибічників п'ятого Президента щодо "мізерного" рейтингу, який намалював Порошенку афільований з його партією "Социс". Справа у тому, що рейтинг Петра Олексійовича у 8 відсотків є реальним при умові висування Залужним, Будановим та Білецьким своїх кандидатур на посаду Президента України. Якщо ж Залужний та інші не висунуть свої кандидатури, то рейтинг Порошенка в принципі стабільний, хоч і трохи впав - 13,6 відсотки. Інформацію дав для ознайомлення - не для срачу. P.S. Попереджаю, повну соціологію та аналітику з нею пов'язану по рф я не дам - можете не просити. Не те що не хочу - права не маю. Але чесно - дуже цікаві процеси там розгортаються особливо зважаючи на зростаючі протиріччя між баштами кремля. І вони нам точно не на шкоду.
ЯК ПОДІЛИТИ УКРАЇНУ? КИТАЙСЬКИЙ ВАРІАНТ. Відбувся черговий тур "інтенсивних консультацій" між Держсекретарем США та Міністром ЗС Китаю. Присвячені вони були питанням торгівлі, безпеки у Тайваньській протоці, Азійсько-Тихоокеанському регіоні взагалі і, звісно, "українському питанню". З того, що нам дали, є один цікавий аспект.1. Китай виступає проти поділу території України на виключні сфери економічного та політичного впливу, як то "Окуповані території є виключною сферою впливу рф, а неокуповані Європи та США" (це я куратора процитував). Ван І зауважив, що у разі якщо ЄС та США погодяться на "чесну конкурентну боротьбу за вплив в Україні з моєю країною та іншими центрами впливу, то керівництву Китаю буде легше переконати путіна припинити агресію". Рубіо виступив не проти такої концепції в принципі, проте зауважив, що Україна є стратегічним партнером США та "Гарантом безпеки" Європи, а тому у питанні конкуренції на економічному напрямку Китаю доведеться домовлятися в першу чергу з ЄС, членом якого Україна стане у майбутньому, а в другу чергу з його країною, яка не збирається поступатися своїми стратегічними інтересами в Україні окреслені підписаними договорами у тому числі про надра. Рубіо висловив сумнів у можливості надання Китаю рівного права вести конкурентну боротьбу за вплив в Україні з ЄС та США аргументуючи це тим, що Китай під час війни проявив себе "ненадійним міжнародним партнером України, який фактично та відкрито підтримує виключно одну сторону конфлікту". 2. Ван І передав Рубіо "рішучу вимогу" від США "ефективно вплинути на ЄС" та не допустити ухвалення чергового пакету санкцій проти рф та, опосередковано та прямо, проти китайського бізнесу, який веде справи з рф. У випадку, якщо США зможуть "ефективно вплинути" на ЄС, Китай обіцяє "максимально задіяти свій вплив на рф заради максимальної деескалації у ході бойових дій". Держсекретар США зауважив, що ціллю ЄС та США є не деескалація, а припинення бойових дій, і у разі їх припинення і ЄС, і США готові не вводити нові обмеження проти рф та Китаю, та послабити існуючі. Ван І пообіцяв бути конструктивним на майбутніх переговорах з представниками Європи, рф та України з тим, щоби виробити спільні компромісні домовленості щодо врегулювання "української кризи" до моменту, коли нові санкції будуть ухвалені. Сторони домовилися продовжити консультації. Як резюме можна зазначити наступне. Китай, який стимулював агресію рф та на більшості етапів війни підтримував одну сторону конфлікту, відкрито включився у боротьбу за післявоєнний поділ сфер впливу в Україні. Якщо перерахувати кількість заходів та презентацій, які китайські представники проводять в Україні, якщо порівняти висвітлення війни у китайських ЗМІ ще навесні цього року та зараз, а там зараз абсолютно нейтральна подача, обговорення пату у бойових діях, слабкості російської економіки та армії, плюс китайські кореспонденти вже працюють по обидві сторони бойових дій, то можна зробити чіткий висновок - Китай буде боротися за вплив в Україні жорстко та послідовно. Торги з США та ЄС за майбутнє України будуть вкрай важкими, бо Китай чітко розуміє - рф вже у його кишені, а Україна за результатами війни не стане колонією рф, збереже свою державність та стійкість і здатна стати певним бар'єром для китайської економічної та політичної експансії у випадку, якщо обере жорстку прив'язку до ЄС та США. У США та ЄС є свої над вагомі козирі у торгах з Китаєм по Україні - останній реально дуже боїться санкцій з боку ЄС та США, які можуть вдарити по його економіці. Цікавий останній приклад такого боягузства - китайська суднобудівна кампанія відмовилася будувати 4 танкери, бо покупець тих може бути задіяний у обході санкцій введених США. Прикладів таких багато, може колись зведу їх всі разом. Чекаємо на результати чергових турів переговорів по Україні. Все, що дають, буду давати на канал максимально швидко. Гарного вечора. Ніч тихою, на жаль, для багато яких областей буде навряд чи. Прорвемось.
ПОЗДОРОВЛЕННЯ З ВЛАСНИМ ТРАУРОМ. Наша дорога адмін клеймить мене "невдячним" гадом за те, що я не хтів поздоровляти людей зі своєрідним ювілеєм каналу - кількість його підписників перевищила позначку у 15 000. Так, я гад... Мабуть тому, що дотримуюсь декількох принципів його ведення і не збираюся їм зраджувати:1. Жодної реклами каналу будь де не буде.2. Жодної гонитви за кількістю підписників не буде - безумовні бани для ботів та упоротих прихильників представників нашого політикуму.3. Абсолютна свобода у висловлюванні власної думки, рішучий спротив будь якому тиску з будь якого боку та відмова від будь якого стороннього спонсорства.4. Категорична відмова від участі у внутрішньополітичній боротьбі в Україні на будь чиєму боці. Як мені вдається їх дотримуватися - вирішувати вам, моїм підписникам. Вкотре повторюю - я жодним чином не збирався створювати канал "всеукраїнського охвату". Задум був створити камерний канал виключно "для своїх" і я дуже жалкую що омріяна камерність залишилася у минулому. Одне мене тішить - "Я пел что пел и хотя бы в том совесть моя чиста". Я не продався та не продамся - у світі немає таких грошей, за які я б зрадив своїм життєвим принципам та своїй країні. Це не поза та не "понти для приезжих" - проста констатація факту, і це підтвердять усі ті підписники, які знають мене особисто багато років, дехто і майже пів сторіччя. Але... Попри своє обессійне бажання сховатися у криївку я чудово розумію, що я відповідаю за тих, кого приручив, за тих, хто мені довіряє, за тих, хто бажає знати неприлизану та достовірну інформацію про те, що коїться в Україні та світі. Я поздоровляю всіх вас, нашу велику сім'ю, а так сталося що підписники реально стали великою сім'єю, частиною якої я себе вважаю, з черговим поповненням. І нікуди я від вас не подінуся до кінця війни. Зі святом вас чергового розширення нашої сім'ї. Дякую за допомогу, дякую за довіру. Буду старатися відповідати високому званню сімейного дебошира та аутиста. Хай всім щастить. Обіймаю. Все буде Україна.Я инженер на сотню рублейИ больше я не получуМне полста пять, и я до сих порНе знаю, чего хочуИ мне кажется, нет никаких основанийГордиться своей судьбойНо если б я мог выбирать себяЯ снова бы стал собой.Мне полста пять, и сорок из нихЯ пою, не зная, о чёмИ мне так сложно бояться тойЧто стоит за левым плечомИ пускай мои слова не ясныВ этом мало моей виныНо что до той, что стоит за плечомПеред нею мы все равны.Может статься, что завтра стрелки часовНачнут вращаться назадИ тот, кого с плачем снимали с крестаОкажется вновь распятИ нежные губы станут опятьИскать своего ХристаНо я пел, что пел, и хотя бы в томСовесть моя чиста. Я счастлив тем, как сложилось всё,Даже тем, что было не так.Даже тем, что ветер в моей головеИ в храме моём бардак.Я просто пытался растить свой садИ не портить прекрасный вид.И начальник заставы поймет меняИ беспечный рыбак простит. Да пробачить мене БГ за те, що я у його текст вмонтував свій майже справжній вік.
Тепер щодо рішення НАТО збивати російські літаки, які залітають у повітряний простір країн НАТО. Нам повідомили, що на консультаціях між країнами НАТО були визначені умови того, що слід вважати "порушенням з загрозою безпеці" при якому проти порушників буде застосована зброя. Як нам повідомили, визначена і глибина "заліту" порушників, і перелік об'єктів, наближення до яких буде вважатися загрозою. Попередження передане російській стороні, існує відповідь. "рф нфколи не порушувала повітряний простір країн НАТо і не збирається робити таке у майбутньому, а подібні погрози вважає системним залякуванням та необ'явленою агресією НАТО проти рф". Тут є цікавий нюанс - Угорщина та Словаччина підтримали таке рішення після того, як стало зрозуміло що його підтримають США. Я, звісно, можу помилятися, але думаю що провокацій рф стане у майбутньому все ж менше, та й ті будуть без порушень повітряного простору країн НАТО , проте у зоні перехоплення - стандартна практика з часів "холодної війни" країн НАТО та "Варшавського блоку". Ще одна новина, яку я дам тільки анонсом. І європейськими важковаговиками, і США розглядається можливість НЕ висування Зеленським своєї кандидатури на чергових виборах Президента України при умові надання тому такого ж "американського імунітету" з доданням "європейського", який діяв по відношенню до п'ятого Президента України до весни цього року. Нагадую - до того всі справи, які були відкриті проти Порошенка, не були ініційовані Банковій - вони були "приватними ініціативами" Портнова та Ко. Банкова включилася у процес прямого кримінального переслідування Порошенка лише після того, як стало зрозуміло - нова адміністрація США не збирається забезпечувати "імунітет", який надала тому попередня адміністрація. Станом на зараз вже можливою є ситуація, коли "Вашингтонсько-Брюсельський обком", як колись у 2014му, затвердить узгоджену кандидатуру на посаду Президента України - тоді саме "Вашингтонський обком" у особі Віце-Президента Байдена затвердив кандидатуру Порошенка на вищезгадану посаду з трійці "Кличко - Порошенко - Яценюк". У випадку, якщо переговори з Зеленським пройдуть успішно, а це доки ще не факт, скоріш за все таким кандидатом буде Залужний. Я вчора по трохи почав писати характеристику на нашого посла у Великобританії аналогічну тим, що вже були дані Зеленському, Порошенку та Єрмаку. Часу немає, тому не знаю - коли саме зможу написати все, але все ж розраховую що зможу це зробити у найближчі три дні. Наступний допис буде по "російських мирних пропозиціях", які США невдовзі отримають. Гарного дня та гарних новин.
ПЕРЕГОВОРНЕ. Дуже стисло. Переговори Рубіо та лаврова можуть відбутися наприкінці жовтня у випадку, якщо "на рівні експертів буде досягнута попередня угода по досягненню миру в Україні між усіма зацікавленими сторонами". Переговори між Рубіо та Ван І у тому числі по "українському питанню" заплановані після нової серії переговорів китайського міністра з європейськими колегами, яка повинна відбутися "найближчим часом". Вся серія переговорів між представниками Європи, США, Китаю, та, на фінальній стадії, між тими ж учасниками та представниками рф та України, повинні відбутися до кінця жовтня після чого США та ЄС будуть приймати рішення або про підсилення санкційного тиску у випадку недоговороспроможності рф, або про послаблення санкцій у випадку можливого припинення вогню. До вівторка рф повинні надіслати США нові пропозиції щодо компромісів, на які та реально може погодитися на переговорах з Україною - це ініціатива лаврова - путіна. Інформація про переговори буде у середу. Очікується повільний дрейф у бік реального сприйняття реальності представниками рф. Китай запропонував США спільно переконати рф та Україну терміново укласти "Малу енергетичну угоду" за зразком угоди, якої було досягнуто між рф та Україною восени 23го року за посередництва колишнього директора ЦРУ Бернса. Найближчого тижня сторони проведуть переговори з представниками рф та України по цьому питанню. На останок про черговий "контрнаступ", який нібито планує Україна та сприяння якому, у вигляді постачання розвідданих та зброї, запросила США та європейських союзників. 1. Не "контрнаступ", а "тактичні контрнаступальні дії". 2. Україна не обговорює ані з представниками ОКНШ та Пентагону США, ані з представниками політичного та військового керівництва європейських країн конкретні плани ведення осінньої військової кампанії та напрямки, на яких збирається проводити контрнаступальні дії. 3. Запропоновану допомогу у плануванні подібних дій від представників ГШ Франції, ВБ та Німеччини Україна нібито відмовилася, по менший мірі таку інформацію від української сторони отримали у Пентагоні. Чи це правда? - мені невідомо. Більше на цю тему мені сказати нема чого, окрім як побажати успіху нашим воінам та всім нам. Завтра у цей же час спробую дати великий допис щодо наших внутрішньополітичних перспектив очами окремо США та окремо Європи. Тримайтеся. Після атаки Києва та нашої аеродромної інфраструктури слід очікувати чергової масованої атаки нашої логістичної, зокрема залізничної, інфраструктури, баз зберігання зброї та об'єктів ОПК, в першу чергу задіяних у "Ракетній програмі" та "Програмі створення БПЛА". Тихої ночі та вдалого наступного тижня. Киянам - виспатися.
НА КОНЯ. Я звик до того, що мені не вірять - це нормально, це здорово. Я звик до того, що коли я пишу "по даних Розвідспільноти США", то кількість клоунів та реготячек під постами збільшується - це теж норм. Але... Але мені все ж іноді хочеться щоби по підтвердженні моєї інформації на основі даних від Розвідспільноти США оті хворі хоч ригачку поставили замість клоуна, чи шо там ще цікаве є у арсеналі смайликів "невіруючих". Я нещодавно писав про доповідь ЦРУ, АНБ та Нацрозвідки по рф для Президента США. Я на основі у тому числі обмеженої кількості даних, які нам надходять, продовжую стверджувати, що рф реально йде до катастрофи економічної, а за нею суспільної, і єдиний для неї вихід - перемир'я. Тепер те ж саме підтверджує "поважне ЗМІ", яке, я впевнений, отримало теж доступ до тих же даних. "Резонансна заява президента Дональда Трампа про те, що Росія є "паперовим тигром", базується на нових розвідданих США. Про це напередодні повідомила газета New York Post. Заява президента Трампа у вівторок про те, що Росія є "паперовим тигром", ґрунтується на нових розвідувальних даних США, які показують, що Кремль прямує до економічної руїни та поразки на полі бою в результаті вторгнення в Україну. Заява Трампа не сигналізує про будь-які суттєві зміни політики. Це чітка та очевидна переговорна тактика, щоб тиснути на Росію, вона є не лише сигналом Кремлю, а й відображенням реальної ситуації: російська економіка дійсно стрімко слабшає, тоді як Україна зберігає здатність до опору та має перспективу відновлення контролю над своїми територіями". Написав я про це не для того, щоби похизуватися своєю обізнаністю. Написав я це для того, щоби ви вірили в себе не менше ніж в нас вірять розвідники Німеччини та США, Великобританії та Франції, Японії та Австралії. По всіх висновках ми не посиплемося. Ніхто нас не зможе здолати, якщо ми будемо тримати єдність та мати змогу чинити спротив. Зараз на "ламання України" з середини та зовні путін кине весь залишок російських сил. ЗМІ будуть в унісон розміщувати джинсу про крах української економіки, про нелегітимність нашої влади, про провали мобілізації, про відмову у постачанні американської зброї яка станеться "ось-ось". Натомість орки будуть виносити нашу цивільну інфраструктуру, будуть цілеспрямовано бити по цивільних - все буде. путін вже відреагував на провал "місії лаврова" - направив бомбардувальники до Аляски. Знову путін-медвєдєв-соловйов з нафталіну дістали погрози застосування ядерної зброї, "якщо що". Нам просто треба пережити ці "істерики на межі пиздецю" - вони розраховані лише на те, щоби похитнути нашу підтримку з боку союзників, залякати пересічних українців реальними та уявно-гіпотетичними загрозами. Чесно, від душі - нічого у путіна не вийде, а ядерна загроза - блеф без можливості здійснення. Не лякайтеся виклику американського генералітету до Вірджинії - перед ними будуть ставити нові завдання "Ах какие товарищи", маю надію, що ви здогадалися - які саме.)) путінська ставка у грі на підвищення не спрацює - запам'ятайте мої слова. Витримки. Віри. Єдності. І обов'язково поінформованості, якою я вас буду намагатися забезпечити. Все буде Україна. Допомагаємо війську останнім та знаємо - Україна вже не програла, а може ще і виграти цю війну. Я до 12го жовтня буду виходити у ефір по мірі можливості, точно не часто і не кожного дня. Так складаються обставини. Але ви будете обов'язково мати інформацію і про перебіг переговорів навколо України, і іншу значущу для українців інформацію. На останок новина неприємна. Від тієї "проклятої" Розвідспільноти США. Вперше попередження про високу вірогідність масованих обстрілів отримано на два тижні наперед починаючи з цієї ночі. Причому під загрозою як столиця та прифронтові міста, так і логістичні та промислові центри, енергетична, залізнична та аеродромна інфраструктура. Бережіть себе. Гарних новин та тихих ночей. До зустрічі 12го жовтня - канал повернеться до нормального формату роботи. Все буде Україна.
ПРО ДОВІРУ ДО "ПОВАЖНИХ ЗМІ" ТА НЕ ТІЛЬКИ.Дуже коротко. Я настійливо не раджу підписникам у найближчий місяць читати будь які "Поважні західні ЗМІ". рф у цей місяць буде здійснювати масовани вкиди через напівджинсовий "Економіст", такі ж "Політіко", "Більд", "FT", "WSJ", "WP" та інші видання з ціллю обробки і західної, і, особливо, української суспільної думки з її переважаючою довірою до "поважних західних ЗМІ", наступними тезами у тому числі нібито від "неназваних українських політиків та посадовців".1. Зеленський обмежено легітимний, з ним не можна домовитися.2. Україна не має достатньої лінійки та асортименту далекобійних засобів щоби нанести серйозні втрати об'єктам на території рф та тим самим схилити маятник військового протистояння на свою користь.. 3. Україна втрачає території і тому не можна нічим завадити - потрібен мир при частковому виконанні російських вимог.4. Україна стоїть завдяки народу та ЗСУ всупереч діям нелегітимної та злочинної влади, а тому потрібен мир на будь яких умовах та вибори. 5. Трамп "вмив руки" та покинув Європу та Україну напризволяще. Кожна з цих тез або повністю, або переважно брехлива. Розберу кожну на запчастини пізніше. Активізація інформаційної кампанії з боку рф пов'язана з необхідність якомога швидкого "ламання" нашого тилу, у тому числі через повітряний терор з націленістю на деморалізацію населення в результаті ударів по цивільних об'єктах. Ще раз повторюю - загальна ситуація і у питанні військового, і у питанні політико-економічного протистояння Україні та рф для останньої складається як мінімум не "по планах". У якості аргументу дам один пункт з "Аргументів на користь миру" - закінчення буде вже завтра, мало часу. 6. Зростаючі далекобійні можливості України навіть по песимістичних прогнозах здатні суттєво загальмувати роботу як нафтогазового комплексу рф, так і, у перспективі найближчих трьох місяців та надалі , вплинути на роботу ОПК рф. Головна небезпека для російської влади це навіть не ураження об'єктів промисловості. Головна небезпека - зростаюче розуміння населення власної беззахищеності на тлі зростаючих загроз, що прямо вказує на неможливості досягнення цілей СВО. Війна починає приходити у домівки росіян - повертається перманентний дефіцит того ж бензину, окремих видів харчів та інших продуктів забезпечення базових для пересічного росіянина потреб. Перспективи невтішні - ті ж застосовані вчора "Фламінго" вчора пробили ППО рф у Криму. Не всі, але пробили. Станом на зараз вони використовуються переважно по цілях на території України, але після масштабування виробництва, а воно децентралізоване, ракети полетять вже переважно по території рф. Зважаючи на те, що фінансування виробництва "Фламінго" та наших дронів-ракет забезпечують безпосередньо наші європейські союзники без можливості секвестру такого фінансування з боку нашої влади, то можна небезпідставно розраховувати на суттєве збільшення кількості ударів по території рф не тільки з застосуванням БПЛА. Гарного вечора. До завтра.
ПРО ЧЕРГОВИЙ "МІСЯЦЬ ВІД ТРАМПА". "Слухайте мене уважно і не кажіть що не слухали". Відповідаю на питання про черговий місячний дед-лайн від Трампа на розуміння доброчесності путіна та довіри до нього. Чітко та зрозуміло. Протягом жовтня запланована "велика та інтенсивна" серія переговорів Рубіо, Бесента, Келлога та Уіткоффа з візаві з України, Китаю, ЄС та рф з приводу "врегулювання "української кризи"" та по торгівельних питаннях. За останні 10 днів Президент США у різній формі тричі заявляв своєму оточенню, що має ціль - домовитися з Китаєм про закінчення бойових дій між Україною та рф. На переговорах Сі та Трампа перший обіцяв Президенту США у разі врегулюаання тарифної суперечки примусити рф припинити бойові дії до Нового року. Трамп досі вважає, що на саміиі АТЕС у жовтні під час зустрічі з Сі він зможе оголосити про прорив в переговорах та про скоре закінчення війни. Станом на зараз немає жодної впевненості у тому, чи здійсняться плани Президента США і чи вони мають взагалі реальне підгрунтя для здійснення, чи то чергові пусті "хотєлкі" Трампа. Все буде залежати від результатів подальших переговорів та від здобуття домовленостей у трикутнику ЄС - США - Китай. Чекаємо на розвиток подій. Інформація про переговори буде надаватися одразу по отриманні.