ОРГАНІЗАЦІЙНЕ. Панове, у середу лягаю на операцію. Сама вона буде у четвер. Зважаючи на мою злісну невгамовність лікарі вирішили відшматувати у мене сухожилля з ноги, з голені, та пришпандорити на руку. Діти кажуть що після операції запруть мене вдома та випустять тільки навесні. Заколот. Це я до чого? Не для того, щоби пожалітися, чи понити "подайте бідоласі на прокорм" - все є, не потрібно нічого. Це для того, щоби ви розуміли - з наступного четверга десь тиждень мене на каналі буде мало. Дай Боже мене та адміна з дітьми вистачить на один допис у день, а з четверга до суботи може не бути жодного. Не хвилюйтеся, я не здох (мабуть)))), все буде норм. Ну, можете віртуальні мандаринки надіслати на четвертий поверх відділення політравми Інституту Ортопедії на Бульварно-Кудрявську.))) Натуральних навіть не думайте - все є. Єдине що паскудно - вперше в житті доведеться під загальним наркозом відпочити, до цієї пори мене різали-пилили виключно під місцевим. Але добра новина - будуть нові враження. )) Всім добра. Без новин я вас не залишу надовго, максимум на пару днів. Все буде норм. Все буде Україна. Тримайтеся.
ПЕРЕГОВОРИ. КИТАЙ. США. рфМаю надію на те, що всі мої підписники живі. Про наслідки атаки знаю попередньо. По факту - серйозні, проте менш руйнівні ніж після попереднього обстрілу. Про "Кукарешнік" не скажу нічого, окрім того, що він прилетів. Ну а тепер відповідь на моє питання щодо зустрічі Дмітрієва з Кушнерами та Уіткоффом після саміту у Парижі. Зі слів Джареда Кушнера.а). Дмітрієв отримав узгоджений "Мирний план" з 20ти пунктів та проекти додаткових угод.з порадою від Уіткоффа - "Вкрай серйозно поставитися до його ухвалення, бо терпіння Трампа щодо росії вже вичерпалося".б). Після ознайомлення з документами Дмітрієв заявив - "Ви ставите "нашу партію миру" та мене особисто у майже безвихідне становище - наш президент не може ЗАРАЗ піти на ключові умови, які прописані у "Плані" та проектах угод".в). Дмітрієв передав послання від путіна та свою особисту думку. "Ми все одно доб'ємося того, що київський режим впаде до кінця зими і для цього є об'єктивні передумови. Наш президент віддав наказ знищити енергетику України і цієї цілі буде досягнуто найближчим часом. Після цього буде або повстання, або Зеленський прийме наші умови". Від себе Дмітрієв зауважив, що такі плани "навряд чи можна здійснити" та попросив "почекати, коли для мирного діалогу з'являться нові можливості". Сторони домовилися продовжити контакти найближчим часом після ознайомлення вищого керівництва рф зі всіма переданими документами. Тепер інформація про короткі переговори Держсекретаря США та Міністра ЗС Китаю.а) Ван І вперше заявив про "Надзвичайну важливість переговорів двох країн по питаннях Венесуели та загалом Південної Америки, та України, бо "вони, вочевидь тісно взаємозв'язані".б). Ван І заявив, що "українська криза" має бути "врегульована, або знаходитися на останній стадії врегулювання" до саміту лідерів Китаю та США у квітні цього року. в). Рубіо підтвердив "жорстку вимогу Президента США" - Китай повинен примусити рф пристати на його "Мирний план" в обмін на "частковий захист китайських інвестицій у Латинський та Південній Америці", бо у іншому випадку США готові до "впровадження економічних та силових заходів, які значно скоротять вплив Китаю у регіоні". г). Ван І заявив, що у випадку "повного ігнорування інтересів Китаю у південно-американському регіоні з боку США його країна повернеться до практики обмеження експорту рідкоземельних металів та виробів з них у США. Сторони домовилися "Значно активізувати діалог по всім спірним та принциповим питанням та визначили час зустрічі переговорних груп на рівні міністерств торгівлі а також Держдепу та МЗС Китаю". Все. Більше нічого не маю. Ввечері буду мати інформацію про реакцію США на нічну атаку. Для інформації. Американський уряд був своєчасно, за добу, проінформований урядом рф про застосування "Орєшніка" і попередив про це уряд України. Саме тому амбасада США та наш Президент попереджали українців про обстріл. Нічого таємного та неочікуваного. Бережіть себе. Пам'ятайте, що рф це пару разів спробує "доламати українців на бунт". Впевнений - хера їм це вдасться. Гарного дня та найшвидшого відновлення понівеченого обладнання. Тримаємося. Все буде Україна.
Трамп є Трамп. "Підштовхни того, хто падає, схилися перед тим, хто не здається" - його кредо. Китай та рф реально проявили свою немічність та слабкість у ситуації навколо Мадуро. І Трамп на крилах венесуельського тріумфу буде давити далі на цих двох. Впаде Іран, будуть введені санкції проти рф - весною може статися так, що путін та Сі погодяться укласти мир. Не факт. Все може бути. Для нас добра новина те, що Рубіо зараз став фактично другою по впливу персоною у США. Він ідеолог і "Венесуельської операції", і стратегії "примусу рф до миру", і аналогічної "спротиву китайській експансії через силу". У тому, що Трамп таки дав "відмашку" на прийняття Конгресом "Закону Грема-Блюменталя" абсолютно переважна його заслуга. Все може статися. Може Уіткофф та путін знову припинять ремісію Трампа і він знову "здасть назад", але станом на зараз Рубіо є нашою самою великою надією на достойне закінчення війни не на московітських умовах. Дай Боже йому наснаги та удачі. Дніпряне, Запорожці. Мої вам всім співчуття. Тримайтеся, рідні. Я не знаю масштабу пошкоджень, але знаю, що реально буде зроблено все, щоби ви якомога швидше були зі світлом, теплом та водою у цю собачу погоду. Всіх обіймаю, тримайтеся, будь ласка - обладнання для ремонтів у України все ще є - знаю про це напевно. Наступними приймати "регіональний енергоудар", скоріш за все Києву та області. Попередження доки ще немає про масований обстріл, але я все ж таки впевнений, що воно буде. На жаль. Витримки. Віри. Гарного дня та гарних новин.
Уіткофф та Кушнер вчора ввечері мали розмову з Ушаковим та Дмітрієвим. Підсумків декілька.а). москва як і раніше відмовляється закінчувати бойові дії до повного виходу ЗСУ з Донбасу. б). москва готова "визнати можливість" розміщення військових баз з іноземним контингентом вже не тільки у областях Західної України, але й взагалі на Правобережжі, окрім Херсонщини, Запоріжжя та Дніпропетровщини. в). москва просить "з розумінням поставитися" до демаршу Небензі на Радбезі ООН та "налагодити конструктивний діалог по Венесуелі та іншим больовим питанням взаємовідносин між нашими двома країнами". г) москва просить створити тристоронню контактну групу Китай - США - рф яка б могла "Запропонувати шляхи вирішення всіх проблемних питань між трьома країнами у світлі оголошення США Західної півкулі зоною своїх виключних інтересів". д). москва "в останній раз пропонує мораторій на удари по об'єктах цивільної енергетики хоча би на період похолодання, яке насувається на європейську частину рф та на Україну", проте гарантує "миттєву відповідь" на можливі удари України по такої об'єктах". Тут трохи від себе. Коли московіти кажуть "у відповідь", то це означає лише те, що вони готові вдарити "сьогодні" і лише виставляють себе типу миротворцями, які тільки "відповідають" на обстріли. Проте у мене є інформація про те, що Держдеп готовий налагодити комунікацію між двома сторонами конфлікту заради виконання аналогу "Мораторію Бернса" по замовчуванню. Я не вірю у щирість московітів. Попередження станом на зараз немає, проте я особисто очікую обстріл найближчим часом. Всі російські пропозиції переадресовані у Держдеп. Відповідь очікується завтра. Натомість є інформація про нараду у Президента США, яка повинна була відбутися четвертого січня, а відбулася вчора. Вона була присвячена подіям в Україні, Венесуелі, Ірані та на Близькому Сході. Дали небагато, але там багато цікавого. Дам вже ввечері. Гарного дня та гарних новин.
КОРОТКО ПРО ГОЛОВНЕ. РЕМАРКА. Панове. Я в принципі не хотів пояснювати інформацію про переміщення Малюка та Буданова, але все ж таки це зробити доведеться. а)."Настійлива пропозиція" від Президента США - абсолютно не вимога і наш Президент мав цілком слушне право та можливість таку відкинути. Просто нагадаю - Зеленський роками нехтував такими "вимогами" з боку США призначаючи кадри майже виключно на власний розсуд. б). Наскільки мені відомо, від росіян не йшла вимога звільнення конкретних осіб - йшла вимога припинити "зухвалі терористичні операції", які здійснювали, на їх думку, СБУ, ГУР, ССО та інші силові та розвідувальні структури. І тут є чітка позиція США - "Ми не втручаємося у визначення способів відсічі російській агресії з боку України". Більше - США і надалі надають Україні розвіддані, які допомагають наносити далекобійні удари, і проводити спецоперації проти тіньового флоту рф. І я абсолютно впевнений у тому, що і при нових керівниках спецоперації ГУР та СБУ будуть реалізовані. в). Я не можу стверджувати - не маю достатньої інформації, що Президент України скористався "настійливими пропозиціями" щоби здобути виключно внутрішньополітичні вигоди, проте таку можливість не виключаю абсолютно. У випадку з Будановим, наприклад, після його переміщення на нього можна буде згодом "повісити" невигідні умови миру з рф - він зараз зайняв посаду основного переговорника від України. Також йому буде можна поставити у провину невдачі у реформуванні силових структур, ЗСУ зокрема. Це на поверхні. Буданов своєю згодою значно знизив свої шанси здобути перемогу на президентських виборах у випадку, якщо він захоче виставити свою на них кандидатуру. Маю надію на те, що я дав достатні пояснення до інформації, яку надав людям. Нам же головне не персоналії - справи. Згодом побачимо - чи будуть наступники Малюка та Буданова так же вправно виконувати свої обов'язки, як і їх попередники. Чекаємо на результати та об'єктивно, а не з точки зору політичної упередженості, оцінюємо інформацію, яку я надаю. Дякую за увагу.
КОРОТКО ПРО ГОЛОВНЕ. 1. Відставки та перевід на інші напрямки роботи голів ГУР - Буданова та СБУ - Малюка відбулися "Задля забезпечення виконання рамкових домовленостей між Президентами України та США". Американська сторона настійливо пропонувала "Прибрати подразники, які потенційно заважають конструктивному діалогу з російською стороною". Малюк та Буданов на чолі спецслужб - саме такі великі подразники, на думку Президента США та, вочевидь. росіян. Ніяких інших причин цих кадрових рішень не існує. Офіцери погодилися на переміщення бо "не збираються бути винуватцями зриву можливих мирних домовленостей". Сказав. Дозволили. Сприймайте як хочете.2. Скасування масованого обстрілу цієї ночі рф просить розглянути як "попередження про наслідки" у випадку, якщо "Київський режим не припинить акти цивільного тероризму". Про це рішення путіна повідомлено американській стороні. Від себе. Особисто я думаю, що нічними "пробами" росіяне намагалися дорозвідати реакцію нашого ППО і вони обов'язково вдарять ближче до морозів, які нам прогнозують починаючи з п'ятниці. У будь яку "лапшу", яку вони вішають на вуха американських співбеседників я не вірю. Дай Боже щоби я помилився. Інформувати про зміни буду одразу, доки ж кажу - попередження про високу вірогідність масованого обстрілу продовжено на наступні три дні. Гарного дня.
ОФІЦІОЗ. Пробачте за цей допис - повинен дати цей текст, надійшов годину тому. США не збираються вести бойові дії проти регулярної армії Венесуели на її суверенній території при умові відсутності агресивних її дій спрямованих проти військових США та її громадян. США зроблять все можливе для проведення в Венесуелі вільних демократичних виборів та забезпечать вільне волевиявлення народу Венесуели. США забезпечать стабільність світового нафтового ринку та у найкоротші строки забезпечать поновлення постачання венесуельської нафти на світові ринки. США безумовно забезпечать вільне та безпечне судноплавство у акваторіях Тихого та Атлантичного океанів, які межують з територіальними водами Венесуели. США залишають за собою право нанесення повітряних ударів та проведення обмежених військових операцій у випадку, якщо збройні сили Венесуели будуть чинити спротив забезпеченню національних інтересів США у регіоні. США і надалі будуть проводити обмежені наземні операції заради припинення наркотрафіку з Венесуели та знищення інфраструктури наркокартелів у регіоні. США мають намір відмовитися від забезпечення блокади Венесуели з моря та повітря у найкоротші строки, проте залишають за собою право догляду суден, які заходять у територіальні воли Венесуели та виходять з них. США докладуть всіх зусиль для забезпечення процвітання Венесуели та заможності її народу у безумовній сфері національних інтересів Америки. США покладуть край втручанню третіх країн у внутрішню та зовнішню політику Венесуели та мають наміри забезпечити контроль за процесом постачання систем озброєнь, які можуть мати потенційну небезпеку національним інтересам Америки і її збройним силам. Ми бачимо майбутнє Венесуели світлим та заможним і його забезпечить дружба та взаємовигідне співробітництво двох наших держав. Все. Відмучився по цьому питанню. Тепер таке ж по ППО. Держдеп та "Міністерство війни" США мають наміри у найкоротші терміни забезпечити виконання наказу Президента США про термінову передачу Україні певної кількості боєприпасів для наземних систем ППО та ракет "повітря-повітря" для поставлених в Україну літаків F-16. Тут від себе декілька слів. та одне доповнення. Доповнення. Бельгія, Норвегія та Нідерланди готові надати Україні термінову допомогу у вигляді постачання ракет "повітря-повітря" для забезпечення термінових потреб України у засобах відбиття повітряних атак рф. Рішення прийняте до НР, можливо боєприпаси вже в Україні - не знаю точно, та й знав би - не сказав. Нагадаю. Перед НР став на бойове чергування переданий нам Німеччиною ще один "Петріот". Навіть у випадку, якщо вищезгадані ракети ще не надійшли в Україну, нашому ППО не доведеться так економити дефіцитні ракети при відбитті атаки, як це було останнього разу. Дай Боже наснаги та вдачі нашим хлопцям з ПС. і сьогодні, і завтра, і взагалі. Попередження про можливість масованого обстрілу продовжено на наступні два дні. Візит європейських та канадського радників з безпеки відтермінував обстріл, але це ненадовго. Бережіть себе. Дай Боже вранці зустрінемося повним складом підписників. Новини дам вранці.
а). США у особі Держсекретаря попередили росіян про "важкі економічні наслідки у випадку свідомого затягування переговорного процесу". б). США наполягають на "добровільній залученості" рф до процесу розподілу її заморожених активів без права "вето" при визначенні напрямків та об'єктів, на фінансування яких ці гроші будуть використані.в). США попередили рф, що будь які провокації чи операції під чужим прапором з боку рф спрямовані на підрив переговорного процесу "отримають об'єктивну та жорстку оцінку" з боку Америки і США можуть вжити нові обмеження для рф та російського бізнесу. Рубіо передав Ушакову перелік можливих операцій рф, про які дізналися американські спецслужби. До речі - його отримала і Україна.г). рф як і раніше наполягає на повному виході України зі всієї території Донбасу.д). рф заперечує будь яку можливість розміщення сил підтримки миру від "Коаліції охочих" поза межами західних областей України та у областях, які межують з територією Білорусі. (Де ж їм розміщуватися то можна буде взагалі??)е). рф відкинула можливість розгортання миротворчих сил США як уздовж Лінії розмежування, так і взагалі в Україні. є). рф продовжує наполягати на обмеженнях чисельності особового складу ЗСУ та систем озброєння при чому знову Ушаков повернувся до заяви про те, що рф не збирається скорочувати свою армію на території європейської частини зважаючи на "абсолютну перевагу країн НАТо у звичайних озброєннях. ж). рф наполягає на необхідності згортання військової інфраструктури НАТО у країнах, яких було прийнято до лав Альянсу після розпаду СРСР. По підсумках переговорів Держсекртетав США заявив, що представники рф "своїми максималістськими, жорсткими та безкомпромісними вимогами фактично нівелюють шанси переговорів щодо миру в Україні на успіх та підштовхують США до поновлення практики підвищення тиску на рф" та запропонував переглянути свій підхід заради досягнення максимально можливих компромісів.. Після цих переговорів з'явилося попередження Держдепу до американських громадян з закликом покинути територію рф, що опосередковано може свідчити про те, що США всерйоз розглядають можливість початку нового етапу конфронтації з рф. Хоча, можливо, це є і елементом шантажу путіна з ціллю примусити його прийняти узгоджений "Мирний план". Будемо бачити та чекати на нову інформацію.Є беззаперечний факт - Рубіо поступово відновлює свій ексклюзивний вплив на Трампа на фоні вкрай обмежених переговорних успіхів Уіткоффа та Кушнера та перебирає на себе кермо мирного процесу. Цікаво те, що, як каже наш куратор, Президент США у бесіді з представниками спонсорів республіканської партії заявив, що. "мабуть все ж таки слід буде Рубіо висунути на майбутніх виборах (президента), бо Венс мені мало допомагає та майже нічого не пропонує". Все це тимчасові рефлексії Трампа, все може змінитися, але підсилення, нехай тимчасове, Рубіо Україні однозначно вигідно. Інші новини, зокрема по ППО, якими мене накачали у тому числі дві години тому, дам ввечері. Гарного дня та гарних новин.
КОРОТКО. Повноцінного допису не буде. Сюрпризом приїхали хлопці з Херсонщини, за запчастинами та за іншими припасами завітали. Ну а доки вони мангал ґвалтують дам дещо щоби зовсім пустим допис не був.1. "Президент Трамп ознайомився зі звітом Розвідспільноти який стосувався "Валдайського інциденту" та наказав Уіткоффу та Кушнеру продовжити переговори зі всіма зацікавленими сторонами щодо врегулювання російсько-українського конфлікту.2. МЗС рф отримав від Держсекретаря США лист-пропозицію у якому викладені дані від Розвідспільноти США по "Валдайському інциденту" та пропозиція на адресу керівництва рф, путіна, "припинити спроби підірвати мирний процес". Також у листі викладено прохання президента США не підвищувати градус ескалації та відмовитися від намірів "відповісти на атаку, якої насправді не було". 3. Уіткофф та Рубіо від імені Президента США повідомили європейських лідерів та представників України про те, що "Президент США готовий розглянути можливість розміщення в Україні обмеженого контингенту американських військ строком на 15 років при умові "врегулювання територіального питання". Проте Держсекретар США зауважив, що навряд чи путін прийме таку пропозицію без згоди України на розміщення аналогічного контингенту Китаю з російської сторони уздовж ЛБЗ. Переговори по цій темі зі всіма залученими у процес переговорів сторонами почнуться одразу після НР. В те. що путін відмовиться від масованого удару на прохання американців та китайців (від останніх є таке "показне" прохання до путіна та Зеленського) не вірю у принципі. Але, навряд чи, але все ж можливо, Новорічна ніч пройде без масованого обстрілу. Дай Боже. Гарного вечора та гарних новин.
Тепер спробую проаналізувати надані факти. Китай почав підготовку до часу можливого розпаду рф. Про це свідчить і нарощування чисельності НВАК у прикордонних з рф провінціях, і розгортання МБР націлених виключно на рф. Я абсолютно не виключаю того, що це може робитися у тому числі демонстраційно задля залякування рф - "Виконуйте накази та не рипайтеся у бік США, бо припините своє існування". Проте проти такої версії виступає факт того, що Китай почав такі розгортання ще до початку війни в Україні. Китай і погрозами, і, вочевидь, певними економічно-торгівельними преференціями буде намагатися запобігти введенню санкцій з боку Європи та України проти власних представників бізнесу та банківської системи. Аналізуючи всі факти можна обережно стверджувати, що Пекін всерйоз турбує те, що під санкції почали попадати китайські резиденти - подібну практику Сі та підлеглі будуть намагатися припинити за будь яку ціну. Китай, вочевидь стурбований тими можливими заходами, та не вважає це пустопорожніми погрозами., до яких може долучитися ті ж Франція, Польща та Україна, які потенціально можуть завдати шкоди постійним шляхам постачання товарів на європейський ринок, та не вважає це пустопорожніми погрозами. Китай, скоріш за все, бачить Макрона як повноважного представника Європи на переговорах і по торгівельних питаннях, і по "українському питанню". Знаю той факт, що у китайських посадовців не складається діалог з представниками ЄК і вони від імені Сі прагнуть іншого співрозмовника від імені ЄС. Китай веде себе по відношенню до рф як "ексклюзивний мародер", про що відкрито жаліються путіну практично всі представники приватного та державного бізнесу і банківської системи, які мають справи з китайськими візаві. Повне економічне поневолення рф знаходиться на критичній стадії, за якою ніякі спроби рф вирватися з зони абсолютного впливу Китаю стають неможливими в принципі. Президент України у "китайському питанні" обрав позицію абсолютної підтримки Трампа. Його заяви - спроба здобути політичну прихильність Президента США з натяком - "Я виконую ваші накази, з Китаєм не маю справ - тільки з вами". Я не виключаю того, що гра Зеленського більш тонка і його наявна жорстка анти китайська позиція - лише тактичний хід задля того, щоби США затвердили "Гарантії миру" для України зі свого боку, а після ратифікації тих у Конгресі він разом з Макроном почне "європейську гру" з шантажем Китаю задля його поступливості в "Українському питанні". Але, знаючи про амебність нашого Президента та повну відсутність стратегічного мислення "тонка гра" навряд чи реальна. Одне можна сказати напевно - китайський трек ніяк не менш важливий ніж американський, може навіть більш. І Україна у особі Президента не повинна йти жорстко у кільватері американської політики по відношенню до Китаю, інакше ми не здобудемо ключі до миру - половина зв'язки тих у руках Сі. Ну а про те, що повинна зробити наша влада, на "китайському фронті", поговоримо окремо. Гарного вечора та тихої ночі. До другого січня гарантую по два дописи на день, окрім першого числа. Віддам інфоборги. Завтра дам першу частину "Стратегії розвитку", яку ми презентували нашим європейським роботодавцям. Ну і, звісно, вдень будуть новини. Вранці не буду давати нічого - хочу відіспатися перед великою роботою, яка почнеться на початку наступного року.