Загалом, Україна як держава у Давосі по великому рахунку нічого не втратила. Території здавати Зеленський відмовляється. Ракети до ППО будуть, як буде і інша зброя від США та Європи. Енергетику України, а тут існує жорстка позиція як бізнесу, так і держав, які будуть залучені у процес її відбудови, будуть відновлювати у комплексі з системами її захисту під контролем за витратами з боку донорів та обов'язковому аудиті таких витрат - саме такі вимоги отримав наш Президент по підсумках зустрічі з представниками енергетичних компаній світу. Можна видихнути. Нам своє робити. Звіт про зустріч у москві буде вже ввечері, дам одразу, як отримаємо, орієнтовно о восьмій. Одразу кажу - я не вірю в те, що енергетичне перемир'я буде працювати довго, можливо лишена час великих холодів у рф. Ми це проходили не раз і не два, далі чергові провокації від рф і все по колу. Але хоч короткочасне припинення ударів по нашій енергетиці вже буде благом - весною всім стане легше. Дописував текст - прийшов кіт, вліз на хвору руку та сів на неї дупою - я її приладив вже як три дні для набору тексту на ноуті. Сів та дивиться мені у очі з натяком - "Зав'язуй, ти, старий дурень, з писаниною". Зав'язую. Гарного дня та гарних новин. До зустрічі сьогодні. Вдень та ввечері ще два дописи спробую дати. P.S. Доки набирав текст, отримав підтвердження зустрічі у Абу-Дабі. Ну, побачимо, чим все закінчиться.
НА ПОСІКУНЧИКИ.Панове, я дав, як на мене, вичерпну інформацію про пропозиції путіна через Дмітрієва та про його лист до Трампа. Станом на зараз у мене немає додаткової інформації щодо запрошення Уіткоффа та Кушнера до москви. Давайте я просто дам те, що вважав несуттєвим та не дав, як роблю завжди, на загал. 1. путін не збирається йти на реальні поступки у територіальному питанні. Крапка. Все, що привіз Дмітрієв - "путін погоджується на створення демілітаризованої спеціальної економічної зони на території Донецької та Луганської областей ПІД ЗАГАЛЬНОЮ ЮРИСДИКЦІЄЮ РФ з присутністю там поліцейських сил забезпечення порядку з рф та МІЖНАРОДНОГО МИРОТВОРЧОГО КОРПУСУ ВІД НЕЙРАЛЬНИХ КРАЇН". 2. Путін пішов на "косметичні" поступки у питанні ЗАЕС. Він через Дмітрієва запропонував Трампу "збереження технічної присутності України у системі контролю за роботою ЗАЕС при роботі станції під виключною юрисдикцією рф під управлянням двостороннього консорціуму за участі рф та США". Тобто - "Українці пашуть, пани керують та гроші ділять". Особисто я вважаю такі "заяви" водою, яка просто елементарно не варта уваги. Ціль путіна - зробити вигляд того, що він за мир, а кляті українці та європейці проти. та максимально відтермінувати можливе введення санкцій. Ні на які реальні поступки він не погоджувався та не погодиться. Поки що. Крапка. Півтора місяці зими нас будуть намагатися зламати. Інформаційно, через обстріли енергетики, лякаючи "Кукарешніком" - у хід піде весь невеликий набір, який має путін. Від візиту Кушнєра та Уіткоффа до москви я не очікую нічого, окрім чергових заяв Трампа про те, що Зеленський не хоче миру. Ми це вже сто разів проходили, пройдемо ще раз - наша позиція на цей момент набагато сильніша, якщо порівнювати її з позицією на момент оприлюднення "Плану У-Д" з 28ми пунктів. Звісно може статися диво і "у разбойника лютого Господь совесть пробудил" - путін відчув слабкість Китаю після подій у Венесуелі а тому може спробувати зробити віраж та звільнитися від кабали Сі одночасно приставши на мирний план Трампа. Один відсоток зі ста на такий розвиток подій поставити можна. Як і на висадку рептілоїдів на Говерлі. . Не маю жодного сумніву - саме Трамп наказав Уіткоффу та Кушнеру летіти до москви на прохання путіна коли прочитав його послання. Впевнений на всі сто. І я також впевнений що з цього візиту буде рівно стільки же толку, як і зі всіх попередніх. Спокою та впевненості - жабу-путіна все одно доварять з трьох сторін.Китай, Україна та США.. Одне питання - на хріна я це написав? Проспівав "вічну пісню про не головне". Ну а щоби у дописі був хоч якийсь сенс, я знову вклонюся та подякую моїм підписникам,яких я вважав та вважаю кращими у світі. Командир військової частини, куди потрапив пікап, на який ви всі зібрали гроші, надіслав вам всім пам'ятну таблицю. Фотку даю нижче. Це величезна подяка всім вам за допомогу нашим воїнам. Автівка вже встигла налетіти на міну, врятувала життя трьох бійців та пройшла ремонт. Дай Боже врятує ще не одне. ДЯКУЮ ВАМ ВСІМ, ВИ КРАЩІ!!! Ну от що з вами робити? Написав на ваші вимоги нікому не потрібний допис замість обіцяного... Мені більше не можна сьогодні працювати - хто вам тепер розкриє всі таємниці світу? Доведеться протримати вас у темряві незнання ще день - завтра зберуся з силами та повідаю вам правду життя. Гарного вечора та тихої ночі. До завтра.
3. На останок про "Стриманий оптимізм" Буданова щодо настання миру. На чому він грунтується? Не буду "лізти у мозок" голові ОПУ, але він абсолютно точно отримав від Розвідспільноти США річний звіт про загальний стан справ у рф у всіх галузях, з детальними показниками у всіх сферах, від демографії до економіки. Там багато чого є про політику Китаю щодо рф, товарообіг між країнами або продовжить скорочення, або, у кращому випадку, залишиться на рівні другого півріччя минулого року. Китай НЕ підпитує повноцінно військову машину рф - він висмоктує через таку мізерну підтримку останні соки з її економіки та фінансової системи. Може згодом я викладки з цього звіту дам на загал, спитаю дозволу. Але, якщо коротко, то ми, Україна, зараз знаходимося на "точці переламу". Ситуація в Україні покращилася у сфері мобілізації, хоча її якість як і раніше не витримує ніякої критики, у сфері постачання озброєння та у сфері державного управління. Якщо коротко - почали, хоч недостатньо ефективно та як завжди не професійно, під штурханами необхідності та лише умовно системно, розв'язувати проблеми, які не вирішувалися з початку повномасштабного вторгнення. Можу процитувати нашого куратора - "Ну хоч наявні у нього кадри Зеленський навчився розставляти грамотно". Я повторюся, але все одно напишу те, що писав перед НР коли цитував звіт американців - ми не падаємо, ситуація як мінімум не погіршується, та має тенденцію до невеликого покращення. Ситуація ж у рф по всіх показниках погіршується, причому у економіці, фінансах та мобілізації суттєво. Це абсолютно не означає того, що рф не зможе воювати, чи обвал її економіки, а тим більше не каже про її можливий розвал - лише мрійники та ідеалісти можуть таке казати. Але з кінця весни, якщо всередині України будуть покращення, загальна ситуація може примусити путіна піти на перемир'я. Не факт, що примусить, але все ж таки може. Будемо бачити. Я не поділяю "стриманого оптимізму" Буданова, проте і "стриманого песимізму" будь кого теж не поділяю. Чекаємо на весну та на нові дані. Ну, брехню за гроші я написав, ввечері буде правда та тільки правда! Про те, хто вбив Улофа Пальме теж розповім - мовчати більше немає сил! Гарного дня та гарних новин. Чат відкрию о восьмій ранку. Нета лягла пізно, роботи було багато. Хай поспить. І я може після нічної накачки трохи спробую.
ПІСЛЯ ОБСТРІЛУ. ЗЛЕ. Повідомлення у приват,. односельчанин. "Сергію, підстанції АЕС побили? Світла немає - блекаут, як ти казав"?. Хтів написати йому особисто з застосуванням ненормативної лексики, вирішив написати всім. 1. Тема можливого обстрілу інфраструктури АЕС - ПРОФІЛАКТИЧНА, і засвічується вона представниками нашої влади та розвідки ПРОФІЛАКТИЧНО. Я писав у коментах людям - у Розвідспільноти США НЕМАЄ даних про можливі обстріли підстанцій АЕС з боку рф, таку вірогідність американці вважають теоретично можливою, втім з невисокою долею ймовірності. 2. Будь які вкиди про "небувалі обстріли" - спланована та цілеспрямована атака рф свідомості українців. Я задовбався казати, але все одно буду вимушений це робити знову та знову - рф НЕ МОЖЕ ПО ВИЗНАЧЕННЮ зробити щось "небувале", ну не може, ну не здатна. 3. Абсолютно вся херня яка з'являється у нашому інфопросторі по темі "все у України пропало, а завтра і світло піде назавжди" - інформаційні операції рф. Нічого не пропало. Після сьогоднішнього обстрілу наша енергосистема тримається, навіть ще не на відвертих шмарклях. Нам стабільно херово, рф стає гірше. 4. На останок дам коротке, нічне, по електроенергії, про розширення системи передачі цієї енергії від західної енергосистеми Україні. "Норвегія, Данія, Німеччина та Нідерланди готові профінансувати у повному обсязі (половина обсягів фінансування вже виділена), роботи по затвердженому проекту розширення української та словацької мереж задля забезпечення більшого на третину імпорту електроенергії". Переклав коряво, виправляти не буду, але сенс ви зрозуміли. Почули про "нам відключать АЕС" - стріляйте на звук. Почули про "Вони розвідують мережі біля АЕС - плюйте у рило, бо там бидлом все розвідано тисячу разів. Об'єкти ці ніхто по лісах не пересуває. Почули про "розвідники літають біля АЕС", затикайте "інформаторам" рота тижневими шкарпетками та знайте - це спецоперація з ціллю примусити українців почувати себе нервово та невпевнено у постійному очікуванні армагедону. Всім добра. Бидло робить своє,нам своє робити. І хера вони зламають, по менший мірі більшість з нас. А цієї більшості достатньо щоби вибороти мир без капітуляції. Гарного дня. О, Свєта прийшла. Дай Боже щоби прийшла до всіх.
Щодо питання узгодження "Гарантій безпеки" для України з боку США, то ситуація така. Переговори просуваються по лінії узгодження технічних деталей вже узгоджених пунктів документа, проте "майже не просуваються" у принциповому питанні гарантованого військового втручання США у випадку поновлення агресії з боку рф. Досі чітко не визначені юридичні жорсткі визначення як самого поняття "поновлення агресії", так і, на вимогу США, можливі фази такого поновлення і відповідну реакцію США та такі. Готова "Рамкова угода", проте вона "ні про що". Як на мене, її підписувати не варто - це буде виключно піар-акція. Ми все одно не отримаємо реальний повноцінний юридично обов'язковий документ до вирішення "територіального питання", на чому продовжують наполягати американці. Якщо у Давосі наш Президент підпише умовну "Угоду про відновлення" на 800 мільярдів доларів з Президентом США, то це буде угода з повною гегемонією США, які зароблять левову частку грошей на відбудові України через участь своїх кампаній у такий відбудові. А "Рамкову угоду" по "Гарантіях безпеки" або не підпишуть взагалі - Президент США проти такого підписання досі, або підпишуть папірець без реального наповнення який піде у той же сміттєвий бак, куди пішла "Безпекова гарантія" підписана Зеленським та Байденом. Не раджу чекати на щось проривне та істотне для України у Давосі. На превеликий жаль нічого суттєвого наша делегація у США не виборола, а тому нам варто не мріяти про нездійснене, а працювати над підвищенням стійкості Держави особливо над укріпленням та реформуванням ЗСУ. Про останнє хочу ще сказати пару слів. Я не військовий. Я не маю жодного права давати ним настанови. Проте останнім часом ця тема мене не просто захопила - я вирішив розібратися як про корні "совка", який роз'їдає наше військо, та взагалі зі шляхами можливого реформування ЗСУ. Запросив матеріали з пропозиціями від американців, планую зустрічі з представниками нашого офіцерського корпусу, як штабного рівня, так і бойового. Спробую все системізувати у цільну доктрину, чи, скоріш, представити боротьбу доктрин - існують різні бачення шляхів реформування нашого війська навіть серед нашого офіцерства, як вищого, так і "польового". Роботу зроблю чесно та неупереджено, думаю що по мірі одужання зроблю це протягом місяця, а там видам серію після чого можете забити мене палками. Ввечері дам другу частину вчорашнього допису. Ну і окремо хочу записати свої враження від мого нового лікарняного досвіду. Якщо чесно - я приємно вражений. так що дописів буде три, якщо діти допоможуть. Гарного дня та гарних новин.
І у разі згоди Європи на створення такого "пакту" Україна може отримати реальну допомогу від Китаю для закінчення війни. д). Зараз у Європи і України відкривається відносно широке вікно можливостей. Отримавши "валізу без ручки" - Венесуелу, Трамп може реально втратити Європу не у довгостроковій перспективі, а саме зараз. Розгорнеться торгівельна війна між Європою та США з-за "гренландського питання" - будуть неминучі наслідки всередині США зі зниженням рівня життя пересічних американців - підвищаться ціни на європейські товари. Скоро вибори у Конгрес. І республіканцям у більшості не потрібна Гренландія та протистояння з союзом Китаю та Європи в обмін на владу всередині країни. Загалом, США починають здавати свої позиції. Пік ейфорії пройшов. Далі вибір. Або деескалація у питанні протистояння з Європою, або широкий фронт проти США. Далі буде. Р.S. Другу частину присвячену Україні у вищезгаданому контексті з актуальною інформацією дам ввечері - рука втомлюється тримати факінг-палець та починає нити. Обіцяю, що буде цікаво, особливо у частині "енергетичного перемир'я", яке настійливо, на своїх умовах, просуває Китай. Гарного дня та гарних новин.
Доки ми валяємося та чекаємо своєї черги, напишу дещо про Трампа та його свіжі перли коротко. 1. Я попереджав "сто разів", що Трамп вважає непоступливість Зеленського у територіальному питанні та питанні ЗАЕС основною перешкодою до миру. І це його марення, його підсвідомість видала нагору. 2. Я попереджав, що ми не отримаємо "Гарантій безпеки" від США до наших поступок у територіальному питанню. Так воно і буде, позиція Трампа незмінна: "Гарантії" в обмін на території. 3. Шантаж Зеленського нікуди не подівся та не подінеться, періодично Трамп буде робити заяви про поганих українців, які не бажають миру (капітуляції). 4. Головне - дії. А вони не на користь рф з боку США. Судові рішення американських судів щодо танкерів "тіньового флоту" рф, поновлення зв'язків між військовими США та України, заборона на американські візи для росіян, загроза нових санкцій з боку США та ЄС - зараз ситуація складалається не на користь рф. 5. Візит Уіткоффа та Кушнера до москви Трамп на "настійливе прохання Рубіо" особисто наказав "тимчасово відкласти" доти, доки путін не проявить готовність до компромісів. Але він буде здійснений у будь який слушний час після відповідних сигналів з москви.
WE WANT INFORMATION - 95. Поки дирчить гена та не зник зв'язок дещо все ж коротко напишу. Новини коротенькі, проте цікаві, числом п'ять. 1. За дорученням Президента США відновлена практика постійного обміну інформацією про російські масовані удари по території України та їх наслідки між Головкомом ЗСУ та представниками вищого командування ЗС США. Ціль - постійна координація зусиль по підвищенню ефективності роботи української ППО, оперативне з'ясування нагальних потреб тих у засобах ураження та вирішення проблем постачання. Сьогодні Сирський вперше з листопада позаминулого року провів розмову по цих темах з командуючим сухопутних військ США у Європі. Генерали Донаг'ю та Сирський обговорили потреби України у боєприпасах до систем ППО. Донаг'ю підтвердив доручення Президента США надати термінову допомогу Україні та запевнив у швидкому постачанні затверджених об'ємів такої допомоги. 2. Нідерланди отримали дозвіл від США на термінове постачання Україні протиракет до систем "Петріот" з наступним поповненням США арсеналу Нідерландів у найкоротші строки. Україна отримає "двозначну цифру" таких протиракет від Амстердаму "найближчим часом". 3. У рамках об'явленого пакету термінової фінансової допомоги Україні у 400 мільйонів доларів Норвегія бере на себе обов'язок "забезпечити потреби України у газопостачанні до кінця опалювального сезону та надати критичну допомогу обладнанням для ремонту пошкоджених об'єктів Газотранспортної та газодобувної галузей України". 4. Відбулася чергова розмова Дмітрієва та Уіткоффа присвячена обговоренню "Мирного плану" та додаткових "Угод" до нього. Повна інформація про розмову буде вночі, але кинули вранці одну подробицю. Уіткофф передав Дмітрієву "жорстку вимогу" Президента США - "рф повинна негайно припинити масовані обстріли об'єктів української енергетичної інфраструктури" та попередив того, що Президент Трамп "готовий буде застосувати нищівні санкції як проти рф, так і проти торгівельних партнерів рф у тісній координації з європейськими союзниками" у випадку, якщо путін продовжить обстріли та свою політику затягування переговорного процесу. Нагадаю, ЄС планує ухвалити "Двадцятий пакет" санкцій до річниці початку повномасштабного вторгнення. У відповідь Дмітрієв (а я вже про це писав у звіті про Парижську зустріч Дмітрієва та Уіткоффа), вчергове заявив, що путін твердо переконаний - "Київський режим знаходиться на межі повного краху". путін "вважає неминучими масові протести у Києві, які перекинуться на інші регіони та призведуть до зміни режиму, задоволенню всіх вимог рф та закінченню бойових дій". 5. Держсекретар США та голова Мінфіну США післязавтра проведуть позапланові переговори зі своїми китайськими колегами на прохання китайської сторони. Одною з головних тем обговорення буде "Українське питання". Нам невідомо, ані чим спричинена подібна терміновість, ані пропозиції, які збирається запропонувати Китай американцям. Чекаємо на подробиці. Уррраааа!!! Свєта повернулася!!!! Не знаю, чи надовго, але це диво, зважаючи на масштаб нічних пошкоджень. Ще дві години тому ДТЕК написав, що світла не буде до 15го січня. Слава енергетикам! Якщо так, то завтра буде ще один допис перед операцією. Гарного вечора та гарних новин.
а). До візиту до Києва Держсекретаря Блінкена та радниці Нуланд навесні 20го року, та й взагалі до зустрічі у Омані з Патрушеквим та Сурковим, Зеленський намагався укласти сепаратний, не зважаючи на позицію "союзників", мир з путіним "зійшовшись з ним посередині".б). Перші два роки фактично нехтував потребами ЗСУ, і хоча оборонний бюджет зростав у фізичному об'ємі, неефективне його витрачання майже повністю нівелювало таке зростання. В цілому витрати на оборону збереглися на рівні 5ти відсотків ВВП, як то було і при Порошенко. в). До призначення Резнікова міністром оборони жодні реформи у ЗСУ не проводилися - армія залишилася "маленькою радянською" до того ж вкрай погано озброєною радянським мотлохом, по більшій частині навіть не модернізованим. г). Продовжилася політика мізерного фінансування оборонних потреб, гроші виділялися у мінімальних об'ємах і на розробку нових систем озброєння, ракетного зокрема, і на їх виробництво. "рекламні" закупівля "Оплотів" та корветів у Туреччині, замість модернізованих Т-64 та "бронекатерів" при Порошенку погоди не робили - грошей на якісне озброєння ЗСУ не було.д). Зеленський ввів санкції проти Медведчука та деяких представників проросійських сил, зруйнував медіа-імперію Медведчука. Обмежився половинчастими заходами - справа боротьби з "п'ятою колоною" не була доведена і до середини.е). Зруйнував роботу спецслужб, зокрема СБУ, у частині протидії рф призначенням Баканова та іншої прихованої та не дуже агентури кремля на керівні посади. є). Так і не були побудовані заводи з виробництва боєприпасів. запаси тих залишилися на рівні двох місяців інтенсивних бойових дій, як то було і при Порошенко. Перелік дій Порошенка та Зеленського у частині підготовки України до війни далеко не повний, перерахував, на мій погляд, головне. Висновок. Зеленський, за виключенням першого року свого умовно проросійського правління, не здійснив жодних радикальних, якщо не рахувати розвал СБУ та санкції проти проросійських політиків та РПЦ, кроків, які б відрізняли його політику у протистоянні рф від політики, яку проводив Порошенко. Україна як не була готова до війни у 19му році, так вона не була готова і у 22му. Якщо Порошенко готував "повзучу капітуляцію" України у протистоянні з рф, то Зеленський готував її капітуляцію в результаті повномасштабного конфлікту, який став неминучим після його віражу 20го року, коли Україна під його керівництвом взяла курс на вступ до НАТО та ЄС, а діяльність проросійських сил почала обмежено переслідуватися. путін послідовно готував свою країну до війни з 2008го року, наші обидва післяМайданних Президенти Україну до війни практично не готували. Можна казати про те, що при владі Порошенка ми би краще підготувалися до вторгнення - той та того фракція у ВРУ по менший мірі закликали до виділення додаткових грошей на оборону, але стовідсотково це принесло би вкрай обмежений ефект, зважаючи на весь комплекс дій та бездіяльності, який той демонстрував на постійній основі прибуваючи на посту голови Держави. Ми, цілком можливо, не втратили би території південних областей у тому об'ємі, який ми втратили на початку повномасштабного вторгнення, але й і не отримали би такі об'єми зброї від союзників, які вибили з них Зеленський та Резніков сумішшю політики нахаб та професійних особистих контактів. І Порошенко, і Зеленський по сукупності підписали України вирок - вони обидва призвели Україну до того жалюгідного стану, у якому вона зустріла війну. Жоден з них не має ніякого морального права претендувати ані на посаду президента, ані взагалі на збереження себе у політиці. Обидва повинні відповідати політично та кримінально за свої вчинки перед Україною та українцями, бо провина обох у зайвих втратах і людей і територій беззаперечна. Далі буде.
Я не хтів "нагнітати", але два с половиною місяці тому Данія частково призупинила фінансування побудови заводу з виробництва певних вузлів та палива для української ракети "Фламінго", Також Данія поставила під сумнів майбутню можливість прийняття такої ракети на озброєння Данських Королевських ЗС зважаючи на "не переконливі результати застосування таких ракет Україною". Я промовчав, бо не хотів зайвого галасу навколо болючої теми. Я чекав як на закінчення "корупційного скандалу", який теж був одною з причин обмеження фінансування, так і на "роботу над помилками", тобто результатами доведення ракети до розуму - були до неї вагомі технічні претензії. Станом на зараз маємо "повне відновлення фінансування всіх проектів пов'язаних з виробництвом ракети з боку Данської сторони". Також Данія знову розглядає можливість прийняття ракети на озброєння для власних ЗС, "якщо робота над усуненням недоліків буде успішно продовжена". Тепер можете сваритися та сварити мене за приховування інформації. Я хотів як краще та вважаю, що вчинив правильно. Гарного дня та гарних новин. Ввечері буде ще один допис - на прохання читачів розберемося з минулим та повангую на майбутнє. Тримайтеся та по можливості бережіть себе. Ще два тижні морозів нас не повинні зламати. .