Джерело
Максим Яли | Після певної паузи тема росіцсько-української війни знов повертається ...
2 000 Охват/переглядів
2025-02-02 20:19
Повідомлення №6268
Після певної паузи тема росіцсько-української війни знов повертається в інформаційний простір арабомовного світу. І це добре.Але відбувається зміна акцентів.Було заявлено теми на етер на Sky News Arabia про "загострення" в Курскій області та перспективи мирного врегулювання.Я півдня шукав новини про "загострення".Може щось пропустив і ми знов пішли у наступ? Ні...Але коли почалося інтерв'ю все стало зрозуміло. Під "загостренням " малося на увазі влучення росіянами (допускаю, що просто не влучили у ціль, як часто буває) плануючої авіабомби на інтернат в Суджі. І мені треба було доводити протягом всього інтерв'ю те, що це зробили саме росіяни, а не ЗСУ.І я вам скажу, що для нас є очевидним після майже 11 років війни, то для редакцій арабомовних телеканалів зовсім ні...На початку я зазначив, що ЗСУ вже навели докази того, що це зробили свме росіяни і опублікувало фото траєкторії бомби зі спеціальних пристроїв моніторингу. І те що ми взагалі , на відміну від росіян, не атакуємо цивільні об'єкти. І те що було вже багато випадків , коли ці бомби не долітали до цілей і падали в російських містах. І що росіяни це визнавали , що то їх бомби.Просто иі міста ми не контролювали, на відміну від Суджи. Але тоді ведуча перебила мене і спитала:' А нащо тоді росіянам тоді звинувачувати в цьому Україну?!". Хм.. Як вам таке?Ну тоді прийшлося згадати і малазійський"Боїнг " в 2014-м, який Гіркін і Ко збили, а роспропагагда чи не кожного дня наролжувала та розганяла нові версії того, як це зробила Україна.А потім нідерландські слідчи прийшли до висновку, що це був саме російський "Бук".Чи визнала свою провину пвсля цього росія?Звичайно ні!Вони ніколи цього не роблять!Нагадав, що ви взагалі не використовуємо авіацію надто близько біля кордонів з рф через насиченість там сисием ПВО і великі ризики для враження літаків, яких у нас і так обмаль. Навів приклади атак росіянами своїми ракетами на днях історичного центру Одеси, попадання КАБу у багатоповерхівку в Полтаві, де вже знайшли 14 загиблих цивільних.Те, що кожного дня КАБи летять в українські міста та вбивають цивільних.Кінець кінцем нагадав про Драмтеатр в Маріуполі, на який росіяни зкинули дві величезні авіабомби незважаючи на те, що поруч великими літерами було написано "ДІТИ" саме для російських пілотів. Я міг би ще не одну годину наводити приклади злочинів проти Людяності російських військових .Але , нажаль, час інтерв'ю сплив дуже швидко. Я не можу робити остаточних висновків щодо зміни політики на арабомовних телеканалів зовсім одного інтерв'ю. Але сьогодні у мене було відчуття дежавю, ніби я повернувся у 2022-й рік, коли давав перші інтерв'ю та приймав участь у дебатах з російськими пропагандистами на телеканалах Саудівська Аравії та ОАЕ .Іноді у мене було враження, що я находжусь в студії у Соловйова чи Скабєєвої...