Діти – Герої 2025.Героїзм, який не має віку.У межах щорічної акції МВС «Діти – Герої» вручив відзнаки тим, хто рятував, допомагав, боровся, незважаючи на небезпеку і біль. Ці діти зробили те, на що не завжди здатні дорослі.🔹 Ольга Лактіонова, 16 років, Херсонщина.Кинулася на тонкий лід, щоб врятувати чотирьох дітей. У небезпеку потрапила й сама, але її вчинок дав шанс на життя. Врятовано дитину. Оля — символ самопожертви й сили.🔹 Дмитро Амальський, 16 років, Миколаївщина.Під час пожежі виніс із задимленого будинку молодшого брата. Без вагань ризикував собою, щоб зберегти життя рідній людині.🔹 Аріна Журба, 13 років, Суми.Після вибуху дрона вона самотужки вибралася з-під завалів, допомогла батькові прийти до тями і намагалася врятувати брата. З пораненнями. Під уламками. Без дорослих.🔹 Ілля Завальний, 16 років, Житомирщина.Його друг провалився під кригу. Поруч — жодного дорослого. Ілля не розгубився, заспокоїв товариша, організував допомогу, залишився поряд до останнього. Холод, страх — не перешкода, коли в тобі є мужність.🔹 Артем Малошик, 14 років, Дніпропетровщина.Під час російських обстрілів неодноразово допомагав гасити пожежі, рятував майно односельчан. Волонтер. Рятівник. Дорослий у серці.🔹 Яна Степаненко, 13 років, Донеччина.Втратила обидві ноги під час ворожого удару по вокзалу в Краматорську. Сьогодні — бігає марафони, щоб допомогти пораненим військовим. Її історія — про силу духу, яка перемагає біль.🔹 Дарина Звіряка, 10 років, Одеса.Серед ночі відчула небезпеку й розбудила маму. За мить був вибух. Навколо скло, руїни — її пильність врятувала родину.Коли дивився нашим героям в очі, я бачив справжніх лідерів, сильніших за обставини. Вони — діти нового покоління. Зі світлими серцями, залізною волею і готовністю бути поруч у найтемніші моменти.Поруч з дітьми упродовж всього дня були ментори з системи МВС: поліцейські, рятувальники, нацгвардійці, прикордонники. Люди, які щодня рятують та захищають, і які цього дня стали опорою для дітей.Відвага наших юних героїв — це дзеркало майбутнього, яке ми будуємо разом. Майбутнього, де сильні ті, хто має серце.
🇺🇦🤝🇫🇮 Фінляндія поруч з УкраїноюРазом із Прем’єр-міністром Фінляндської Республіки Петтері Орпо та Головою ДСНС Андрієм Даником відвідали Святошинський район столиці — житловий мікрорайон, куди 24 квітня росія вдарила балістичною ракета. Тоді загинуло 12 мирних мешканців. Понад 50 будинків пошкоджено. 300 поліцейських і 300 рятувальників працювали без упину, щоби врятувати кожного. Понад 100 одиниць техніки, десятки годин пошуково-рятувальних робіт. Працювали на місці й службові собаки. Саме вони першими знаходили тих, хто був під завалами. І завдяки вівчарці Зеніту рятувальникам вдалося дістати живим чоловіка, який пробув у пастці понад 6 годин.Також делегація відвідали укриття в одному зі столичних ліцеїв. Сьогодні захист цивільного населення — це не тільки про безпеку, це питання виживання. Тому підтримка Фінляндії у розбудові системи укриттів в українських містах є надзвичайно важливою для нас.Вдячний Прем’єр-міністрові України Денису Шмигалю та Прем’єр-міністрові Фінляндії Петтері Орпо за підписання ініціативи щодо започаткування Міжнародної коаліції укриттів. Це ще один крок у захисті українців.Пан Орпо побачив усе на власні очі. Він побачив, як російські військові бʼють по цивільному населенню. Побачив біль і водночас силу українців. Та вкотре підтвердив, що Фінляндія з нами — у безпековій, гуманітарній та відновлювальній сферах.Високо цінуємо підтримку наших партнерів. Бо разом ми сильніші.
Ще одна страшна ніч для УкраїниПід російським ударом опинилися 13 регіонів: містоКиїв, Київська, Житомирська, Хмельницька, Тернопільська, Дніпропетровська, Миколаївська, Одеська, Харківська, Чернігівська, Черкаська, Сумська, Полтавська області. Противник застосував ракети та ударні безпілотники. Ціллю стали домівки мирних громадян: пошкоджено більше 80 житлових будинків. Зафіксовано 27 пожеж, на 3 локаціях вогнеборці досі гасять полум’я.Станом на зараз постраждало понад 70 осіб: 12 людей загинуло, більше 60 поранено. Серед загиблих - троє дітей з однієї сімʼї на Житомирщині. Їх батьків госпіталізовано, мама у важкому стані. Я постійно на зв’язку з регіонами. Координую роботу наших підрозділів. На всіх місцях ураження з перших хвилин працюють рятувальники ДСНС та поліцейські. Розбирають завали, евакуюють людей, фіксують наслідки російських воєнних злочинів, допомагають потерпілим. Вдячний кожному за роботу!Це був комбінований, безжальний удар, спрямований на цивільних людей. Ворог вкотре показав: його мета — страх і смерть.Не ігноруйте сигнали тривоги. Бережіть себе та рідних. Вічна памʼять загиблим. Швидкого одужання пораненим.
Працюємо на Донеччині. Там, де земля дихає війною.Провів оперативну нараду за участю голови Донецької ОВА Вадима Філашкіна та командира 1-го корпусу Нацгвардії «Азов» Дениса «Редіса» Прокопенка.Заслухали командування наших бойових підрозділів:• бригад Національної гвардії «Червона калина», «Буревій», «Кара-Даг» та 18-ї Слов’янської;• бригади «Помста» Держприкордонслужби;• поліцейських бойових підрозділів - бригад «Лють», «Хижак», спецпідрозділу «КОРД», стрілецьких батальйонів. Говорили просто і чесно — про ситуацію на ввірених ділянках фронту, потреби та результати бойової діяльності бригад. Окремо — важливі питання безпеки цивільних: реагування на виклики, ліквідація наслідків російських обстрілів, евакуація.Нагородив гвардійців, прикордонників, поліцейських, рятувальників. Серед них — нацгвардієць Олександр Роговський, який брав участь у найзапекліших операціях фронту і вже є Героєм України, та прикордонник Олександр Рядинський — він вчасно виявив ворожу понтонну переправу, яка згодом була знищена.Це — честь тиснути руки тим, хто тримає небо, землю і незламно стоїть проти ворога, дбає про безпеку цивільних.Дякую за службу.Пишаюся
МВС проводить всеукраїнську інформаційну кампанію «Повернемо українських дітей додому». Тисячі українських дітей були депортовані або примусово переміщені російською федерацією. Чутлива тема і водночас пріоритетний напрямок роботи для системи МВС. Працюємо над створенням єдиної ДНК-бази даних родичів зниклих дітей. Це ефективний інструмент для встановлення родинних зв’язків, навіть через багато років: навіть якщо дитині змінять ім’я або особисті дані, генетична інформація залишається незмінною.Представники Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, консультують та надають усю відповідну інформацію близьким родичам.Слідчі поліції мають найбільший досвід роботи з потерпілими або свідками воєнних злочинів окупантів, зокрема у питаннях незаконної депортації дітей. Вони працюють у Спеціалізованих центрах з питань зниклих безвісти та готові приймати громадян у всіх регіонах країни.Якщо вам відомо про примусове переміщення дітей на територію рф або на тимчасово окуповані території України – повідомте про це до поліції. Якщо ви маєте родинні зв’язки з викраденими дітьми – здайте ДНК. Це може для них у майбутньому стати шансом на повернення додому та відновлення своєї ідентичності.Алгоритм дій для громадян, яким відомо про зникнення дитини через війну, а також контакти для звернень розміщено на сайті МВС.Разом ми можемо зробити більше. Кожне повідомлення, кожна дія – це крок до відновлення справедливості.Інформаційну кампанію МВС реалізує спільно з Уповноваженим з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, Національною поліцією України, ініціативою Президента України «Bring Kids Back UA» у співпраці з Міжнародною комісією з питань зниклих безвісти осіб (МКЗБ).
Надмасштабна спецоперація: Нацполіція одночасно ліквідувала наркоосередки у 15 регіонах УкраїниМи провели одну з найскладніших та наймасштабніших операцій у боротьбі з наркозлочинністю за останні роки. Затримано 67 учасників угруповання, включно з організатором — 32-річним мешканцем Київщини, раніше судимим за наркозлочини. Викрито 19 лабораторій і 17 складів, у яких щомісяця виготовляли понад 700 кг небезпечних психотропних речовин: альфа-PVP, мефедрон, амфетамін.Загальний обсяг вилучених наркотиків — понад 17 мільйонів доз. За цінами «чорного» ринку це понад 2 мільярди гривень потенційного прибутку для зловмисників.Операція проведена силами Департаменту боротьби з наркозлочинністю, слідчих, обласних управлінь Нацполіції, а також колегами з СБУ, Офісу Генпрокурора, обласних прокуратур та у взаємодії з компанією з трейсінгу віртуальних активів.Ключову роль у «маскуванні» наркоторгівлі відігравала криптовалюта — саме нею розраховувалися за «товар». Наркотики розповсюджували через закладки, під виглядом товарів інтимного призначення, використовуючи логістичні компанії та підроблені дані. Продукція розходилася по всій Україні.Завдяки злагодженій і професійній роботі сотень правоохоронців вдалося ліквідувати не просто окремі осередки, а цілу злочинну інфраструктуру з чіткою ієрархією, логістикою та «прибутками» у мільярди. Дякую всім, хто долучився до цієї операції. Злагоджена та професійна робота
Відзначив рятувальників та поліцейських, які ліквідовували наслідки російської атаки у столиці 24 квітня. Одними з перших місце події прибули працівники ДСНС України. Полковник служби цивільного захисту Ігор Таргонський згадав найбільш емоційний момент: коли оголосили хвилину тиші і рятувальники почули стогін чоловіка, який вижив. Ним виявився 29-річний Олег, який наразі перебуває в лікарні. На жаль, його 27-річна дружина загинула того страшного дня.Про досвід порятунку розповіли також поліцейські Святошинського управління поліції Києва. Лейтенанти Владислав Бевза та Іван Шпортка пригадують, як допомагали пораненим. Зокрема про те, що серед постраждалих був чоловік, який через порушення мовлення не міг покликати на допомогу, але, на щастя, поліцейські його знайшли, деблокували та вивели на вулицю.Майор служби цивільного захисту Любов Кірнос розповіла, що найтяжче для неї було працювати з підлітками, які сподівались на порятунок однокласника та з самого ранку стояли біля зруйнованого будинку. Багатьом із них знадобилася психологічна підтримка у той момент.Я дякую усім, хто продовжує стояти на захисті безпеки та життя наших громадян. Вже понад три роки повномасштабної війни ми щоденно здобуваємо вимушений досвід роботи на місцях ворожих прильотів, демонструючи, що ми – єдиний колектив та злагоджений механізм, здатний швидко реагувати на будь-які ситуації й завдання.
Близько 40 осередків займання ліквідовували рятувальники ДСНС цієї ночі в 9 регіонах країни. Під масованим комбінованим ударом росії були Київ та область, Житомирщина, Дніпропетровщина, Харківщина, Полтавщина, Хмельниччина, Сумщина та Запоріжжя. Найбільше постраждав Київ: рятувальники працювали на 13 локаціях. Трагічні наслідки в Святошинському районі. Там ще триває розбір завалів зруйнованого будинку. Залучені інженерні сили, верхолази ДСНС, пошукові собаки. З-під руїн чути телефонні дзвінки - пошуки триватимуть, доки не переконаються, що вже дістали всіх. Є інформація про двох дітей, яких досі не можуть знайти на місці події. Також поліцейські обходять квартири у найближчих будинках, перевіряють стан людей. Загалом у Києві станом на 7:30 зафіксовано 9 загиблих внаслідок російського удару. Ще понад 70 зазнали різних травм. На місцях роботи екстрених служб встановлені обмеження. На кожній локації, де постраждали люди, залучені психологи ДСНС та поліції. Важливо допомогти постраждалим пережити гостру фазу та в потрібний момент виявити психологічну травму, яка потребує подальшого лікування. Всю ніч ліквідаційні роботи велися під загрозою повторного обстрілу. На Житомирщині ворог наніс повторний удар по підрозділу ДСНС, який прибув на гасіння пожежі. Постраждав 39-річний рятувальник. Удари по цивільним, по екстреним службам під час порятунку людей - це стиль росії. Ми переживали таке неодноразово. Саме тому Україна наполягає на повному і негайному припиненню вогню, бо це, першочергово, припинення вбивств наших людей.
Суми Провів наради з керівництвом підрозділів системи МВС, обласної та місцевої влади, заслухав доповідь щодо ліквідації наслідків вчорашнього ударуРазом з головою ДСНС побували на місцях російських ударів. Рятувальники та комунальники продовжують працювати: розбирають завали та демонтують аварійні конструкції. Слідчі та криміналісти поліції фіксують наслідки воєнного злочину рф, триває поквартирний обхід, приймають заяви про пошкоджене майно.Дякую кожному рятувальнику, поліцейському, комунальнику, медикам та всім приданим силам, які відучора працюють на місці удару. Волонтерам та небайдужим містянам - за вашу підтримку людей у біді.Також у Сумах обговорили з керівниками громад загальну ситуацію у регіоні. Особлива увага — безпека людей. Дав відповідні доручення, зокрема посилити підрозділ «Білий Янгол» для пожвавлення евакуації жителів із прикордоння.Поки вся країна у жалобі разом із Сумщиною, окупанти продовжують атакувати. Всі наші екстрені служби на місцях - готові до будь-яких викликів
Три роки тому Сили оборони України визволили Київщину. В операціях та боях за визволення брали участь підрозділи органів системи МВС: Нацгвардія, прикордонники та поліцейські сили.Разом вони показали, що злагоджена взаємодія між структурами – це запорука успіху в боротьбі з ворогом. Після стабілізаційних заходів поліція оперативно відновила свою присутність у деокупованих населених пунктах Київщини. Тоді, будучи Головою Національної поліції, я особисто об’їжджав міста, які постраждали найбільше, щоб переконатися: безпека повертається до людей.Сьогодні, три роки потому, ми продовжуємо зміцнювати нашу спільну силу. Взаємодія Національної поліції, Національної гвардії, прикордонників, рятувальників залишається ключовою у розбудові мережі безпекових об’єктів та посиленні присутності екстрених служб.Під час робочого візиту на Київщину відвідав медичний центр Нацгвардії, поспілкувався із бойовими медиками, які нещодавно повернулися з ротації – вони рятували життя військових та цивільних на східному напрямку фронту. Також побував у майбутньому кінологічному центрі поліції Київщини, який уже на завершальному етапі будівництва. Попередній під час окупації знищили росіяни. Памʼятаємо про кожен злочин ворога. Шануємо звитягу Сил оборони України, які героїчно звільняли Київщину 🇺🇦