‼️ НОВИНИ ‼️Завтра 18.06.26 відбудетеся позачергове засідання постійної комісії Київської міської ради з питань власності та регуляторної політики.Одне з питань порядку денного:"....6. Про розгляд доручення Київського міського голови Віталія КЛИЧКА щодо розгляду на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань власності та регуляторної політики листа ПрАТ «ХК «Київміськбуд» стосовно ініціювання розгляду Київською міською радою питання про збільшення статутного капіталу підприємства за рахунок додаткової емісії акцій та їх викупу територіальною громадою м. Києва (вих. від 12.05.2026 № 725/0/2-26, вх. від 28.05.2026 № 21821/2).6.1. Про розгляд витягу з протоколу № 14/145 від 17.06.2026 постійної комісії Київської міської ради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу (вих. від 17.06.2026 №08/284-708).Доповідачі: заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро ПАНТЕЛЕЄВ;директор Департаменту комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) Андрій ГУДЗЬ;голова правління ПрАТ «ХК «Київміськбуд» Валерій ЗАСУЦЬКИЙ."
Слідкуйте на сайті, повинно бути відео трансляція.
❗️Комарницький увійшов до наглядової ради комунального забудовника «Київміськбуд»!!!До оновленої наглядової ради столичного забудовника залізли скандальні і корупційні депутати Київради та чиновники КМДА з підозрами.Серед них і Сєва Комарницький - заступник директора Департаменту комунвласності, начальник юрвідділу, якого навіть немає на сайті… Знатна корупційна потвора як і Денчик Комарницький.Також до складу увійшли:Пєтька Пантелеєв (заступник голови КМДА, краде не на краде)Вовка Бондаренко (депутат Київради, колишній секретар, має підозри, проходить як фігурант по справі НАБУ «Чисте місто»)Андрійко Гудзь (директор Департаменту комвласності, один з лідерів в КМДА по кількості підозр в корупції)Сашка Міщенко (депутат Київради від Євросолідарності, директор ЦОДРу, колишній голова $емельної комісії в минулому скликанні, награбув Київ так, що у двері не пролазить)Київміськбуд ці призначення називає кроком до «стабілізації роботи» та обіцяє зосередитися на добудові об’єктів із високою готовністю.П^дораси, дограбують Київ з такими призначеннями…Не бачимо ми «Чистого» міста, не ба чи мо…@khreschatyk36
21 квітня 2026 року відбулися загальні збори акціонерів товариства, на яких обрано новий склад наглядової ради у кількості 5 осіб.До складу наглядової ради увійшли представники територіальної громади міста Києва:— Пантелеєв Петро Олександрович— Бондаренко Володимир Володимирович— Гудзь Андрій Анатолійович— Міщенко Олександр Григорович— Комарницький Всеволод СергійовичНайближчим часом відбудеться перше засідання оновленого складу наглядової ради, на якому буде обрано голову.Голова правління ПрАТ «ХК «Київміськбуд» Валерій Засуцький зазначив:«Ми вітаємо новообраних членів наглядової ради. Це важливий крок на шляху стабілізації роботи товариства після кризи. Ефективне корпоративне управління є основою довіри та запорукою сталого розвитку. Наразі відновлено будівництво об’єктів з високим ступенем готовності. Основне завдання — завершення робіт на всіх будівельних майданчиках».
Сформована наглядова рада дозволяє товариству зосередити ресурси на пріоритетному напрямі — завершенні будівництва об’єктів.
Для операцій на ринку нерухомості існує поширена практика: інвестор купує майнові права на початковій стадії будівництва за нижчою ціною, а після введення будинку в експлуатацію перепродає нерухомість дорожче.У даному випадку ця логіка не застосовна. Будинки на Дубищанській були збудовані і введені в експлуатацію до 2022 року. «Київміськбуд» продав компаніям Кушніра майнові права на вже готові, але не продані квартири у завершених будинках. Жодного будівельного ризику для покупця не існувало. Різниця між ціною придбання і ціною перепродажу не відображає ні ринкової кон'юнктури, ні вкладу покупця.Масштаб операціїЗагальна кількість квартир, закуплених «Житло-інвестом» за подібними схемами у «Київміськбуду» та інших забудовників (зокрема, Ліко-Холдинг на вул. Максимовича, 32), становить 262 об'єкти нерухомого майна на загальну суму близько одного мільярда гривень.Будівництво так і не відновленоПаралельно з проведенням описаних операцій керівництво «Київміськбуду» і міська влада публічно заявляли, що підприємство прагне відновити будівництво на заморожених об'єктах, але не має для цього коштів. Жоден із заморожених об'єктів «Київміськбуду» не був відновлений ні у 2022-му, ні у 2023-му, ні у 2024 році. Тисячі інвесторів, які придбали квартири на первинному ринку, залишалися без житла.Кримінальне провадженняБюро економічної безпеки порушило кримінальне провадження №12023000000000905 у 2023 році. Остання опублікована ухвала суду по суті справи датована квітнем 2024 року. Подальшого судового руху у відкритому доступі не зафіксовано. Ігор Кушнір наразі перебуває за межами України.Роль наглядової радиЗа законодавством, наглядова рада «Київміськбуду» зобов'язана контролювати господарську діяльність підприємства. Склад ради формує засновник — Київська міська рада. Саме ця рада 8 вересня 2022 року ухвалила рішення про виділення двох мільярдів «Житло-інвесту». Жодних публічних свідчень того, що наглядова рада ініціювала перевірку угод від 7 вересня 2022 року, немає.Нове керівництво «Київміськбуду»Після відходу Кушніра Київський міський голова Віталій Кличко призначив нове керівництво «Київміськбуду». Питання про те, чи розрахувалися компанії родини Кушніра з підприємством за майнові права — бодай за первісною ціною 2,5 млн грн за квартиру, — публічно не ставилося. Судові позови про визнання угод недійсними не подавалися. Запит на екстрадицію Кушніра до компетентних органів керівництво підприємства публічно не ініціювало.Тим часом у 2025 році Київська міська рада ухвалила рішення про нове поповнення статутного капіталу «Житло-інвесту» — на суму 2,5 млрд грн.Посилання: 🔗 https://x.com/spilnoua/status/2025166659242123490?s=46&t=CapeFhLT1mafteoFCKnBzQ🔗 https://share.google/CpjZYja1fQ6UCZCpR🔗 https://reyestr.court.gov.ua/Review/119841937
‼️НОВИНИ‼️5 лютого 2026 року відбулася перша зустріч загальної Ініціативної групи інвесторів житлових комплексів "Укрбуд" з новим головою правління КМБ Валерієм Засуцьким, членами правління.Присутні були представники ініціативних груп від комплексів: Freedom, Кирилівський Гай, Lake House, Твін Хаус, Оберіг‑2, Гвардійський, Чарівне місто, Урбан Парк, Art House, Академ Парк, Злагода.Основна тема зустрічі – знайомство з новим керівником, обговорення глобальних планів виходу компанії з кризи, питання щодо коштів з докапіталізації, за які ми боролися не один рік, а також короткострокові плани щодо термінів відновлення будівництва і, зрештою, з якого комплексу почнуть.Зустріч пройшла відносно конструктивно, стали більш зрозумілими деякі дії керівництва. Протягом січня‑лютого триває процес формування так званих «робочих груп» від комплексів – десь один представник, десь кілька. По суті це члени ініціативних груп комплексів.Наразі йде збір інформації по кожному комплексу, перерахунок коштів на відновлення будівництва, торги з підрядниками.📌Питання фінансів, які ми так довго і важко вибивали! Кошти в облігаціях – немає офіційної інформації та офіційної публікації, які облігації - немає інформації, який відсоток – немає інформації, чи будуть продавати протягом року – немає інформації, строк погашення – грудень 2026 року. Підкреслюємо: ми викладаємо факти, а не домисли.❗️📌Комплекси на запуск! За назвами – списку немає, по суті – висока ступінь готовності, і якщо немає проблем з документацією (земля, цільове призначення, проект тощо), таких у нас не дуже багато…😒❗️ КМБ має підготувати більш детальну інформацію щодо термінів «вирішення проблем» комплексів – березень місяць.❗️Більш детальна інформація ще буде, у міру нашого розуміння процесів та рівня співпраці з керівництвом КМБ.Далі буде. Підписуйтесь на канал.
‼️ АКТУАЛЬНІ НОВИНИ ‼️ Шановні, інвестори. Трохи підіб'ємо підсумки за період 2023-2025, особливо кінець грудня 2025 та початок 2026 року. Отже процес, що розпочався 30 листопада 2023 року, довжиною у два роки нарешті завершено. ⚠️ Ми, ініціативна група інвесторів комплексів Укрбуд та Київміськбуд, з Вашою допомогою та участю, нарешті можемо оголосити - процес докапіталізації Київміськбуд завершено❗️.Наприкінці грудня 2025 року гроші були виділені та були переведені на рахунки Київміськбуд. Не дивлячись на скепсис деяких інвесторів та диванних коментаторів, ми всі разом це зробили. Всім, хто брав участь у процесі, дякуємо.Це з позитивного. Нажаль є ще незрозуміли моменти, негативні вони, чи нейтральні, поки що не дуже зрозуміло. Перше , це миттєві кадрові зміни. На перший погляд не логічні, але там є своя логіка. Ці дії дозволили купити Державні облігації на всю суму докапіталізації. Тобто ми маємо факт докапіталізації, але не маємо живих грошей, маємо облігації, не маємо інформацію які, дохідність, строки погашення і чому. Нажаль нам ніхто на зараз нічого не розповідає. Потім маємо остаточне , мабуть, призначення пана Засуцького, який на зараз входить у стан справ в КМБ. У підсумку - Є новий очільник, є гроші в облігаціях, немає черг по будівництву, немає строків погашення облігацій, немає інформації що до облігацій , проценти , які облігації. І головне - немає хочаб приблизних строків початка будівництва.Також із головного, не маємо реструктуризації боргів з кредиторами КМБ . Така у нас з вами ситуація на початок 2026 року . Чекаємо зустрічі з новим очільником КМБ. ... далі буде
⚠️ ВАЖЛИВО⚠️Важлива інформація для інвесторів Укрбуд.Фонд фінансування будівництва — ТОВ "ФК "ЖИТЛО‑КАПІТАЛ". В організації відбуваються швидкі та незрозумілі кадрові зміни:03.09.25 призначено нового керівника — Козлов Павло Борисович.11.11.25 — зміна керівника на Головатий Валерій Олегович, при цьому Козлов П.Б. залишається підписантом.📌 Ліцензія компанії перебуває у статусі — зупинення. Зафіксовано численні порушення у сфері профільного законодавства.❗️ Керівництво фонду не зацікавлено в контакті — спроби організувати зустріч не дали результату, що лише посилює невизначеність та ризики.Швидкі перестановки та призупинення ліцензії значно підвищують ймовірність проблем із виконанням зобов’язань.Відсутність прозорої інформації створює загрозу для всіх інвесторів (довірителів).❗️Вважаємо, що існує реальний ризик виведення коштів або підготовки до банкрутства.❗️РЕКОМЕНДУЄМО:✅Тимчасово припинити всі платежі на рахунки ТОВ "ФК "ЖИТЛО‑КАПІТАЛ" до повного прояснення ситуації.✅Зберігати всі документи та переписку (договори, квитанції, виписки).✅Звернутися за консультацією до юриста та, за потреби, повідомити контролюючі органи.✅Поширювати інформацію серед інших інвесторів для координації дій та обміну оновленнями.Будьте максимально уважні та дійте зважено.Ініціативна Група працює по даному питанню, Далі буде....
‼️НОВИНИ‼️КИЇВМІСЬКБУД ЗАВЕРШУЄ ПРОЦЕДУРУ ДОКАПІТАЛІЗАЦІЇ ТА ОНОВЛЮЄ КЕРІВНИЙ СКЛАД25.12.2025ПрАТ «ХК»Київміськбуд» інформує про те, що завершує процедуру докапіталізації, оновлює керівний склад та переходить до наступного етапу антикризового плану.ПрАТ «ХК»Київміськбуд» повідомляє про позитивні зміни в діяльності компанії. Так, завдяки підтримці Київської міської ради, КМДА та київського міського голови, підприємство ПрАТ «ХК»Київміськбуд» отримало докапіталізацію у розмірі 2,56 млрд грн та переходить до наступного етапу антикризового плану.Зокрема посилено наглядову раду ПрАТ «ХК»Київміськбуд» — ухвалено відповідне рішення про призначення нового голови наглядової ради ПрАТ «ХК» Київміськбуд». Ним став виконуючий обов’язки першого заступника голови КМДА Петро Пантелеєв.Також наглядова рада ухвалила рішення щодо зміни правління компанії. Новим головою правління призначено Валерія Засуцького, фахового будівельника.Ці кроки необхідні для подальшої реалізації антикризового плану компанії у 2026 році, зокрема: стабілізації фінансового стану компанії; встановлення більш прозорої комунікації та продуктивної співпраці з інвесторами; поетапного відновлення будівництва на об’єктах компанії.Також посилено комунікацію з урядом щодо вирішення питання компенсації ПрАТ «ХК»Київміськбуд» грошових коштів у сумі 2,28 млрд грн за передані компанії об’єкти «Укрбуду».Команда «Київміськбуду» активно працює над тим, щоб 2026 рік став для нас та наших інвесторів роком позитивних зрушень та помітних результатів.Посилання: 🔗 https://kmb.ua/ua/news/ki%D1%97vm%D1%96skbud-zavershu%D1%94-proceduru-dokap%D1%96tal%D1%96zac%D1%96%D1%97-ta-onovlyu%D1%94-ker%D1%96vnij-sklad/
⚡️ «Київміськбуд» повідомляє про кадрові зміни в компаніїПрАТ «ХК «Київміськбуд» повідомляє про завершення роботи Світлани Самсонової на посаді члена правління, виконуючої обов’язки голови правління. Причиною рішення стали життєві обставини.Світлана Самсонова подякувала інвесторам за підтримку, київським будівельникам за довіру і можливість працювати разом у складний період. За час її роботи на посаді в.о голови правління було здійснено оптимізацію внутрішніх процесів, проведено процедуру докапіталізації, забезпечено прозору комунікацію та розширено співпрацю з інвесторами.Наглядова рада ПрАТ «ХК «Київміськбуд» оперативно ухвалила рішення про переформатування правління з метою посилення управлінської команди та безперервної реалізації затвердженої стратегії розвитку компанії.Голова Наглядової ради Владислав Андронов прокоментував:«Світлана Самсонова продемонструвала ефективність і професіоналізм у період підвищених викликів. Наглядова рада вдячна за її внесок у стабілізацію діяльності компанії. Новий менеджмент продовжить реалізацію антикризового плану, зосереджуючись на поетапному відновленні будівництва та подальшому розвитку Київміськбуду».
Тимчасово виконуючим обов’язки голови правління Холдингової компанії призначено Дмитра Нікіфорова. Київміськбуд продовжує реалізацію антикризового плану, що передбачає поступове відновлення будівництва на об’єктах та створює підґрунтя для подальшого зміцнення позицій компанії на ринку.
Друга черга - Формування другої черги, на нашу суб’єктивну думку, має ґрунтуватися на економічній доцільності. До неї повинні увійти:● об’єкти зі значними площами для продажу;● комплекси з можливістю добудови додаткових секцій і корпусів● можливо деякі “мінусові” об’єкти.Початок робіт на таких об’єктах та реалізація вільних площ дозволить залучити фінансові ресурси від нових інвесторів, що стане важливим кроком для подальшої стабілізації компанії.Наступні черги - Наступні черги формуються та відновлюється будівництво лише після повної чи часткової стабілізації компанії. Такий підхід забезпечить поступовість, контрольованість процесу та мінімізує ризики, дозволяючи спрямовувати ресурси максимально ефективно й відповідально. Наголошуємо - усі комплекси повинно бути добудовано.Ми виклали наше бачення частки необхідних дій у компанії, проте лише Ви маєте можливість і повноваження запустити всі ці механізми для стабілізації діяльності та відновлення будівельних робіт, з розумінням того, що роботи будуть розтягнуті у часі. Ми щиро сподіваємося на плідну співпрацю, відповідальні управлінські рішення та успішне завершення будівництва наших житлових комплексів.З повагою, представники ініціативних груп від житлових комплексів: