Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Першоджерела. Ігор Фріс
Додано 12 жов 2021

Першоджерела. Ігор Фріс

@IgorFris
Кількість підписників: 1 414
Фото: 205
Відео: 32
Посилання: 54
Опис:
Все з перших рук. Думки. Аналітика. Законотворчість.

👥 Кількість підписників

1 414
Середній/День:: 0
Середній/Тиждень:: -1
Середній/Місяць:: -14

👁️ Середній перегляд на повідомлення

1 335
Середній/День:: 370
Середній/Тиждень:: 1,553
ERR: 94.41%

📊 Кількість повідомлень на день

0
Останній день: 0
Середнє за тиждень: 0
Середнє за день: 0

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2022-05-25

Стіна

Статистика telegram каналу

Кажуть, що сьогодні закінчилася епоха вилучення майна за фейковими позовами по віндикаціі і тепер щоб визнати незаконність і притягнути винних до відповідальності потрібно йти в суд і доводити вину, а не доганяти добросовісного набувача, забувши при цьому про злочин і злочинців, якщо звісно вони будуть встановлені судом.А якщо є намір довести щось в віндикаційному позові не доводячи вину власника - тоді гроші на депозит. Відтепер прокуратура має займатися своїми прямими обовʼязками по захисту держави та застосовувати інструменти, які вони мають відповідно до кримінально-процесуального кодексу. Якщо майно НЕЗАКОННО вибуло з власності держави чи територіальної громади для цього є такій інструмент, як кримінальне провадження, підозра, обвинувачення і вирок де в рамках кримінального процесу заявляється цивільний позов без внесення будь яких сум вартості майна.Розумію що епоха тиску на бізнес була дуже дохідна для багатьох, але рух до цивілізації має лишити в минулому ці казуістичні ініціативи.
Вчора Рада проголосувала про викуп комунального та державного майна без врахування норми «про невідʼємні покращення». Тобто з моменту прийняття закону викуп буде йти за прозорою формою - аукціон і хто більше заплатить той і власник. Нормально і абсолютно прозоро. Я не голосував за закон. Тому що 😈 як правило в деталях. Є правила законотворчості, які називаються нормами зворотної сили закону. Тобто не може закон порушувати права тих, які їх мають і сумлінно виконують норми закону до моменту його прийняття. Так і тут. Якщо особа застосувала норми закону і отримала рішення про викуп з такими невідʼємними покращеннями (пройшла всі процедури та процеси визначені законом на сьогодні) і не встигла оформити договір щодо викупу - закон не може обмежити її в такому праві. Правка 133, мого авторства вирішувала цю проблему і дозволяла дооформити таким особам свої права. І друге. Якщо особа здійснила весь комплекс дій та покращень, але закон який прийнято говорить про те, що тепер викуп лише на аукціоні, така особа повинна мати переважне право придбати таке майно за найвищою ціною яка запропонована на аукціоні або вимагати від переможця відшкодування своїх внесків в покращення. Це була 16 правка. Обидві не підтримані парламентом. Тому я не підтримую такі закони, коли закон застосовує зворотню силу для осіб, які законно отримують права і виконують обовʼязки, а держава порушує їх право. ПС. Нічого не приватизовую, не покращую і не маю знайомих і ти більше рідних які це роблять. Так зразу для дописувачів.
Вдосконалення правозастосування у правовідносинах щодо витребування майна удобросовісного набувача шляхом чіткого розмежування віндикаційного та негаторного позовів, таможливості їх заявлення та вирішення питання компенсації добросовісному набувачеві привитребуванні майна на користь держави чи територіальної громади з обовʼязковим подальшим відшкодуванням шкодиза рахунок винних осіб на користь держави чи територіальної громади - ось основні принципи закону про добросовісного набувача. Сьогодні на моє імʼя та імʼя комітету прийшов лист з такими твердженнями від Європейсьоі бізнес асоціації. Одна з найвідоміших міжнародних бізнес-асоціацій в Україні висловила позицію щодо необхідності підписання цього закону та імплементації його норм в національне законодавство. Тому як додатковий інструмент - підписання петиції від громадян, які розуміють про що тут написано, а не ведуться на обсолютно юридично нікчемні заклики щодо ветування закону. Нарешті в державі має бути захист власника майна і винні особи, які вчиняють протиправні діяння щодо державного майна мають бути покарані. Петиція до глави держави тут долучайтесь.https://petition.president.gov.ua/petition/244294?fbclid=IwZXh0bgNhZW0BMQABHWbqqXc88_Cpu4Bge_cXx-3FRJzaKOY8O3XK1IYK8Pcq6dorLHRjT4jwOA_aem_5Aw37gCGDVraH19eVNF0Og
Як і очікувалося, не всім потрібно щоб інформація про українські військові підприємства була в безпеці. Чергову зраду вже почали розганяти. Як би дописувачі знайшли час і бажання прочитати окрім законопроекту також пояснювальну записку а ще більше - висновок комітету з питань правової політики, то вони б могли знайти інформацію, що вказані норми стосуються певного кола субʼєктів - наших підприємств ОПК, що має бути врегульоване в другому читанні, про що прямо зазначено у висновку і підтримано всіма членами комітету. В час коли наш ворог закрив всю інформацію в своїх реєстрах, в нас під час війни відкриті всі дані про оборонні підприємства, ділянки на яких розташовані потужності ОПК, види діяльності в реєстрі юросіб та винаходи подвійного і військового призначення в державних реєстрах. А на бенефіціарів цих підприємств полюють ворожі специ. Відверто не згаю на користь кого працює інформація, яка направлена на підрив обороноздатності нашої держави. Цей проект це результат двомісячної роботи з всіма військовими асоціаціями, виробниками зброї, Мінюсту, Міноборони, СБУ, спец звʼязку та інших стейкхолдерів. Я то вже звик до дурнуватого хайпу. Але щоразу думаєш що ворога з такими мудрогенами не перемогти без додаткових втрат.
Багато колег запитують про особливості прийнятого нами закону про захист добросовісного набувача. Тому коротко про основні його новації. Добросовісний набувач в контексті цього проекту – це особа, яка придбала майно на законних підставах, не знаючи і не маючи можливості знати про правомірність його набуття попереднім власником. Ця норма завжди була в законі і не змінилася після прийняття наших змін. Закон спрямований на захист таких добросовісних набувачів які придбали майно за відплатним договором (купили), шляхом:1) встановлення чіткої позовної давності – після 10 років з моменту державної реєстрації права власності добросовісного набувача майно не може бути витребуване, саме шляхом порушення цивільного провадження;2) визначення початку перебігу позовної давності – цей момент чітко прив’язується до дати державної реєстрації, що забезпечує юридичну визначеність;3) забезпечення права добросовісного набувача на компенсацію вартості майна у випадку його витребування – це спрямоване на захист осіб, які втратили майно не з власної вини, а через незаконні дії попередніх власників.Необхідність змін полягає в тому, що на сьогодні чинна редакція Цивільного кодексу України в частині регулювання віндикаційних та негаторних позовів, а також позовної давності призвела до неоднозначної судової практики. Зокрема, відбувається підміна віндикаційного позову негаторним, що не узгоджується з правовою природою державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та суперечить практиці Європейського суду з прав людини (3 рішення ЄСПЛ проти України на користь добросовісного набувача).Однак, звертаю увагу, що дія цього законопроекту не поширюється на певні категорії майна, що мають особливе значення для держави та суспільства.До таких об'єктів належать: об'єкти критичної інфраструктури, стратегічні об'єкти державної власності, об'єкти культурної спадщини, об'єкти природно-заповідного фонду.Прийняття Закону сприятиме підвищенню правової визначеності та стабільності цивільного обороту нерухомого майна в Україні. Встановлення чітких правил щодо початку перебігу позовної давності та обмеження можливості витребування майна після певного строку захистить права добросовісних набувачів і зменшить кількість судових спорів у цій сфері.
Вчора багато колег задало питання. «Поясни, що таке добросовісний набувач. Які зміни ви пропонуєте до закону?» І так з два десятки дзвінків. Тому коротко. 1. Добросовісний набував вже має бути з самої назви. Це той хто ЗАКОННО і добросовісно КУПИВ (не отримав в дарунок, не приватизував, а купив за гроші) майно. Це майно на момент купівлі не було під забороною, арештом або в суді.Воно було вільним від зобовʼязань. 2. Якщо це майно колись було державним або комунальним (а таке точно було, бо приватна власність в нас не так давно) то за нашим законом таке майно повинно було вибути з власності держави більше ніж 10 років назад.Тобто якщо майно вибуло 3-5-7 років назад, держава має право позиватися щодо його повернення через ЦИВІЛЬНИЙ суд (звісно мають бути підстави) і тут право добросовісного не діє. 3. Якщо майно вибуло з власності держави більше ніж 10 років назад, але вибуло з ознаками злочину - йдуть в КРИМІНАЛ. Тут строків давності не має жодних. Добросовісність не діє.Але якщо кримінал і майно заберуть, то у кінцевого власника принаймі зʼявиться право на відшкодування збитків з злочинця. 4. Добросовісність не буде застосовуватись ніколи, якщо це певне майно: критична інфраструктура, стратегічні обʼєкти, природно-заповідний фонд, обʼєкти культурної спадщини, тощо. Перелік є в законі. 5. У випадку, якщо всеж таки у добросовісного заберуть майно, він матиме право на компенсацію його вартості. Повторюю виключно у добросовісного. Сьогодні майно забирають у всіх і нічого ніхто не компенсовує. Ось суть закону.Це захист права власності. Захист інвестицій та гарантія того, що якщо ти законно щось купив, то завтра в тебе це не заберуть хитрими схемами вендикаціі та негаторки (є таки варіанти - 2000 справ в Верховному суді зараз, коли замість оскарження самого договору і доведення його незаконності, просто припиняють твоє право власності через вилучення майна). У всіх країнах де панує право, право власності це основа. Цим законом ми зробимо його гарантованим і в Україні. Якщо є питання - пишіть в коментах.
УВАГА!!!!Закон про забезпечення прав добросовісного набувача (12089) на фінальній стадії - розгляд в цілому. І хоча зацікавленими в продовження тиску на бізнес структурами, в тому числі через проплачених осіб, які вводять багатьох в оману, ведуться спроби дискредитувати його норми, здоровий глузд та гарантія права власності мають перемогти. Сьогодні підтримка законопроекту вийшла на новий рівень. Федерація роботодавців України Резиденти ДІЯ сіті Рада підприємців при Президенті України Торгово промислова палата України Маніфест 42 Спілка українських підприємців ветеранів АТО Десятки обласних відділень різноманітних федерацій та асоціацій від хіміків до деревообробникіа Спілка українських підприємців. Спілка оборонних підприємств Список вражає. 🔥 Бізнес готовий працювати і наповнювати бюджет воюючої країни. 💯% Бізнес потребує гарантій своїм мільйонним інвестиціям. Ми повинні його підтримати і гарантувати недоторканність права власності. Друзі та колеги. Надішліть це своєму депутату або тегніть його в коменті тут :https://www.facebook.com/share/19yZ91fC6B/?mibextid=wwXIfrЦе важливо для кожного хто бачить себе в Україні.
Давайте коротко поясню чому за а не проти по реакторам. Рішення було не просто прийняти не тому що «російські» - вони радянські і побудовані купу років назад і є власністю Болгарії в якої і купуються. А тому, що підміна одного закону іншим це погано і не по-парламентські. Але іншого виходу не було - в коаліційній угоді болгарського парламенту є норма про заборону нам їх продавати після 01.03.2025. Тому обрали такий кривий не парламентський варіант. Тепер по суті. Якщо говорити що прийняли по закону, то дали дозвіл Кабміну укласти угоду на придбання реакторів. Ціна законом не визначена. Наразі у нас в державі на добудову цих атомних блоків є приблизно 52% комплектуючих (тип цих комплектуючих — радянського зразка). Всі реактори, які у нас є саме радянського зразка. І оператори саме з ними вміють працювати. Купляємо в Болгарії інші 48% комплектующих (вони теж радянського зразка). Це їх власність, яку вони купили свого часу в росіян. Не збираються використовувати тому що інші станції в них вже іншого зразку. В нас є спеціалісти у цьому напрямку, які вміють збирати та обслуговувати ці енергоблоки, більшість - персонал ЗАС. Кабмін має подати в Раду нове ТЕО та закон про добудову. Там і буде визначено де взяти не це гроші. Як збудують ці реактори це дасть додаткових 2200 МВт для України. Ну і ціна питання в три рази дешевше ніж будувати нові. ПС. Дрони не менш важливі. І на них як і на іншу зброю ми виділили 98% бюджету країни.ПС. ПС. Коротко не вийшло.
Шановні громадяни. Пару слів про реєстри. За сьогодні телефон став червоним та майже розрядився. Тому один раз для всіх. Сьогодні, за офіційною інформацією Міністерства юстиції України, було поновлено роботу наступних державних реєстрів: 🔘Державний реєстр речових прав на нерухоме майно (ДРРП);🔘Державний реєстр обтяжень рухомого майна;🔘Автоматизована система виконавчого провадження;🔘Електронний реєстр апостилів;🔘Єдиний реєстр засуджених та осіб, узятих під варту;🔘Автоматизована система «Банкрутство та неплатоспроможність»;🔘Єдиний державний реєстр осіб, щодо яких застосовано положення Закону України «Про очищення влади».НАРАЗІ ДОСТУП НОТАРІУСІВ ТА РЕЄСТРАТОРІА до ДРРП ОБМЕЖЕНО !!!Час потрібний для актуалізації та внесення даних про обтяження, які зʼявилися у період з 19.12.2024 до 20.01.2025 року та які зараз поки що існують лише на паперових носіях. Всю цю інформацію потрібно внести в систему щоб забезпечити ваші права. Скільки часу буде витрачено на актуалізацію даних наразі поки що невідомо.Також потрібно дочекатися поки запрацює Єдиний реєстр боржників та зʼявиться інформаційна взаємодія з державними органами, які використовують обмін даними із вищезазначеними реєстрами у своїй діяльності, а саме: Держгеокадастром та іншими.Тож, жодних юридичних операцій з нерухомим майном нотаріуси поки що не проводять. Чекаємо. Про початок повноцінної роботи ДРРП та вчинення нотаріальних дій з нерухомим майном обов’язково повідомлю тут. Тримаймося.
Після посту про висновки щодо термінів роботи реєстрів, відверто відповідав всім на питання, які задавали. Розумію, що правова обізнаність щодо оформлення нерухомості в людей відсутня абсолютно і вони вважають, що сам реєстр нерухомості є панацеєю в оформленні прав. Тому спробую дещо пояснити всім більш детально. Для оформлення договорів щодо відчуження або переходу прав або реєстрацію обтяжень на нерухоме майно, потрібен не лише реєстр нерухомості. Це багаторівнева робота з іншими державними і єдиними реєстрами. Боржників. Санкцій. Апостилів. Обтяжень. Кадастрів. Бланків. Довіреностей. Юросіб. І нарешті нерухомості. Тому для оформлення договору потрібно щоб працювали всі ці реєстри, або саме ті, які необхідні для оформлення.Наприклад юросіб, якщо стороною є юридична особа. Має бути налагоджений внутрішній звʼязок між цими реєстрами для їх взаємодії між собою. Мають бути сформовані та верифіковані електронні ключі в тих в кого вони мали строк дії до 01.01. Лише за цих умов договори можуть бути посвідчені нотаріусами. Запуск одного з реєстрів не вирішить проблему. Тому чекаємо комплексне рішення від НАІС, який робить все для цього можливе. ПС. Вчора ми обговорили і в принципі підтримали формування принципу наявного правовстановлюючого документа на нерухомість, яким колись було свідоцтво про право власності. Папір є папір. Мій принцип.