Джерело
Першоджерела. Ігор Фріс | Мало того ідеї реалізовані в постановах Кабміну щодо електронного реєс...
1 550 Охват/переглядів
2025-09-30 09:29
Повідомлення №627
Мало того ідеї реалізовані в постановах Кабміну щодо електронного реєстру нотаріальних дій, електронного архіву нотаріуса, віддалених нотаріальних дій без чіткої регламентації цього всього в законі - протиправні та незаконні Цікаво буде взнати чи в курсі Премʼєр міністр про такі дії МЮ. Запитаємо. Це лише початок аналізу новацій в цій царині. Думаю далі варто буде детальніше перевірити скоріш за все в рамках ТСК Верховної Ради України. Наступна ланка - виконавче провадження. Інституція до якої прикута не аби яка увага з боку наших міжнародних прартнерів. Реформа цифровізації якої привʼязана до Ukraine facility та отримання нашою воюючою країною допомоги партнерів в розмірі 50 мільярдів. Реформа, яка провалена МЮ та його очільником повністю.Спроби подати новий законопроект від імені депутатів (попередній подавався Кабміном, читай МЮ) наразі не знаходять підтримку в залі навіть на включення до порядку денного Ради. Що в сухому залишку? Мінус гроші так потрібні для держави.Чому? Тому, що контакту у міністра і депутатів не має жодного. І вбачається, що його навряд можливо буде сформувати при такому підході до законотворення. Це при тому що профільний заступник зробив майже неможливе щодо проходження цього проекту в комітеті правової політики. Що далі? Перетенціарна служба. Відверто працює. Але це не досягнення міністра, а прискіпливе відношення до очолюваної ним установи профільного заступника. Одна з найскладніших і найзакритіших ділянок відомства, де мають бути забезпечені ключові права та свободи увʼязнених.Як в принципі і основне джерело можливих корупційних складових в діях МЮ. Чому таке твердження? Тому що за весь час будь-яких змін щодо скасування сталінськоі 391 статті ККУ наразі від МЮ не надходило в парламент. Що в епілозі. Маючи досвід роботи в системі юстиції практикуючим нотаріусом 20 років і нардепом вже 6, можу впевнено сказати, що цей склад МЮ найгірший (ну не беру Лукаш звісно) за весь час. Голосні заяви та амбіції в поєднанні з порушенням закону та основних засад демократичного розвитку та зловживання правом. Думаю результат не забариться. Як це буде - постанова ВРУ про відкликання міністра чи щось інше питання часу та політичної волі. Але продуктивної роботи тут на жаль точно не вийде. ПС. Прикро, що прийшлося вийти в публічну площину з цими питаннями, але іншого способу привернути увагу до проблем в юстиції та її реформі не має. ПС.ПС. Отримав інформацію про можливі зміни в складі антирейдерської комісії. Яка працює останні роки, як швейцарський годинник рятуючи майно від незаконного заволодіння. Що було до 2019 року навіть не хочу згадувати. Кому це на руку -думайте самі.