Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Податки, бізнес, економіка
Додано 14 лип 2024

Податки, бізнес, економіка

@FiFishki
Кількість підписників: 3 508
Фото: 925
Відео: 17
Посилання: 935
Опис:
Про податки, бізнес та економіку простою мовою: аналітика, консультації, тренди в Україні та світі Зворотній зв'язок: @Pirato_Boy
Джерело

Податки, бізнес, економіка | Про податки. Сьогодні на робочій групі мій колега по Комітету спитав м...

Логотип телеграм спільноти - Податки, бізнес, економіка Податки, бізнес, економіка @FiFishki
749 Охват/переглядів 2026-04-02 17:09 Повідомлення №2542
💲 Про податки. Сьогодні на робочій групі мій колега по Комітету спитав мене, що не так з військовим збором. І це гарне питання, тому що багато хто досі не розуміється в ньому. 💁‍♂️Отже:1) «військовий збір» від «військового» має лише назву. Він йде в загальний бюджет і ніяким чином не привʼязаний до військових потреб.2) мова йде про продовження його ПІСЛЯ закінчення війни. Тобто в цілому зараз маніпуляція говорити, що це потрібно тут і зараз.3) навіть у пояснювальній записці йде обґрунтування, що його треба залишити збільшеним на потреби «відбудови». Але ‼️, військовий збір (який влада підняла в кінці 2024-го) це найгірше що можна було зробити для економіки і її тінізації. ▪️У нас було оподаткування зарплат 34%, а стало 37%. І це абсолютно несправедливо по відношенню до білого бізнесу. Тому що тільки він з білими чистими зарплатами заплатить більше. ▪️У тому ж далекому 2024-му ВСІ: депутати, експерти, Мінфін і навіть міжнародними говорили, що замість військового збору треба підняти ПДВ. Це б було як мінімум ефективно… але Президенту подобалась назва, тож… підняли військовий збір. ▪️Коли піднімали військовий збір, тому самому бізнесу всі представники влади обіцяли, що це тільки на час війни. Черговий раз кинули.▪️Всі партії, які прийшли у цю Раду (включно з Слугою) обіцяли зменшити оподаткування зарплат. Якщо це не можна зробити під час війни, то хоча б після треба. А не одразу відмовитись від цього. ▪️ У нас і так на ринок акцій та облігацій була ставка 19,5%, а після підняття до 23%, то воно на фоні ОВДП стали абсолютно неконкурентні. Тому, я і проти закріплення військового збору на 3 роки.P.S. Як виявилось, то і МВФ таку редакцію Мінфіну не погодив ще.https://youtu.be/DOq0qMuHnbg?si=Fcu0dhqgg7nEAalw