Джерело
Податки, бізнес, економіка | ПРОБЛЕМИ З ФОРМУВАННЯМ е-ЛІКАРНЯНИХ У ПРАЦІВНИКІВ ФОПівОскільки з 2026...
705 Охват/переглядів
2026-04-01 08:07
Повідомлення №2541
ПРОБЛЕМИ З ФОРМУВАННЯМ е-ЛІКАРНЯНИХ У ПРАЦІВНИКІВ ФОПівОскільки з 2026 року для ФОПів впроваджено квартальну об’єднану звітність, яку наразі навіть подати неможливо, бо її не затверджено, виникла проблема з формуванням лікарняних працівників ФОПів.При зверненні реєстру МОЗ до реєстру ПФУ з метою формування е-лікарняного на підставі МВТН, реєстр ПФУ відповідає «не знаю нічого про трудові відносини такої особи». Через це МВТН сформовано, а е-лікарняний – ні.Лікар нічого зробити з цим не може, працівник і роботодавець тим паче.ПФУ неофіційно пояснює, що після подання квартальної звітності (коли б це не сталось) е-лікарняний сформується. Але ж який механізм? Це буде автоматично чи треба йти знову до лікаря і просити сформувати? Чи треба звертатись до ПФУ, щоб вони сформували? Але головне питання: а як це корелюється з самим порядком формування електронних лікарняних № 1234? Там такого і близько не передбачено.Видається, що наразі єдиним дієвим варіантом є вимагати у лікаря видати паперовий лікарняний згідно з Наказом МОЗ № 1066, адже він є замінником е-лікарняного, якщо той не сформувався. Оплата паперового лікарняного досі законна і безперешкодна. На місцях лікарі не люблять такого і почасти відмовляють через відсутність бланків. Коло замкнулось.Наостанок зазначу, що проблеми ці не тільки першого кварталу, а будуть постійно, бо звітність квартальна і проміжної «довідкової» форми не передбачено (принаймні у проєкті). А це означає, що працівники ФОПів будуть мати постійні проблеми з лікарняними (звичайними і по вагітності), призначенням та перерахунком пенсії, отримання допомоги по безробіттю тощо.Яка ж прекрасна ця квартальна звітність!