Голова ДСНС України Андрій Даник:«Коли земля йде з-під ніг – вони ті, хто підтримує, заспокоює та допомагає вистояти! Психологи ДСНС завжди там, де людині найбільше потрібна опора.Ви поруч на місцях обстрілів чи масштабних пожеж, на берегах річок чи у суворих горах – усюди, де сталася біда. Ви приходите, бо знаєте: у хвилини найбільшого розпачу людям життєво необхідне ваше тепле слово, міцні обійми або просто тихий, спокійний погляд, у якому читається: «Я тут, ти не один».Ваша професія – це мистецтво чути серцем. Ви знаєте, як обережно торкнутися людського болю, щоб не поранити ще глибше. Вашої підтримки потребують і наші рятувальники – відважні чоловіки та жінки, чиї душі іноді виснажуються від побаченого горя. Ви стаєте для всіх тим надійним тилом, який допомагає не зламатися, знову знайти рівновагу та сили йти далі. Саме завдяки вам вщухає гострий біль і повертається надія у тих, хто цього потребує.Дякую кожному з вас за те, що лікуєте рани, яких не видно, але які болять найсильніше. Нехай ваше власне серце завжди буде зігріте любов’ю, а вдома на вас чекають мир та затишок. Бажаю, щоб поруч завжди були ті, хто вбереже ваш власний душевний спокій.Зі святом!»🆘Сайт • Fb • X • IG • YT • TT
Радий був вітати Першу Леді Олену Зеленську в підрозділах МВС.Презентував роботу Служби 112, Ситуаційного центру МВС і наших психологів - від цих напрямків сьогодні напряму залежить безпека людей у кризових ситуаціях.Йдеться про важливі речі: можливість швидко звернутися по допомогу, бути почутим і отримати підтримку незалежно від обставин.Щодня Служба 112 приймає тисячі звернень. Цього року команда операторів опрацювала близько 1,9 млн викликів, серед яких – повідомлення про відсутність електроенергії, тепла, води та газу під час надзвичайної ситуації в енергетиці минулої зими. Понад 9,2 тисячі повідомлень отримали через мобільний застосунок 112, а кількість його завантажень перевищила 326 тисяч.Наразі Служба 112 охоплює всі регіони України – комунікаційні центри працюють у Києві, Дніпрі, Одесі та Львові. Зараз у команді операторів працевлаштовано 20 ветеранів, серед яких ті, хто отримав важкі поранення на війні, або повернувся з полону. Психологічна підтримка - окремий напрям. Психологи МВС працюють безпосередньо на місцях подій і вже надали допомогу тисячам громадян і колег, які пережили травматичний досвід.Ця робота є частиною ширшої ініціативи за підтримки Перша Леді - Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?». Продовжуємо посилювати систему - з фокусом на людину і її потреби.
Голова ДСНС України Андрій Даник: «Великдень — свято, яке об’єднує всіх нас у вірі в те, що темрява обов’язково відступить перед світлом. Попри постійні обстріли та небезпеку, українці готувалися до цього дня: пекли паски, збирали великодні кошики для рідних та передавали гостинці нашим захисникам. Кожен дбав про ближнього, бо саме в цьому головна сила нашого народу — єдність, міць духу та незламність.Рятувальники щодня бачать цю силу на власні очі. Поки вся країна збирається за святковим столом, тисячі надзвичайників залишаються на цілодобовому чергуванні. Для них Великдень – це не лише молитва, а й готовність у будь-яку мить кинутися у вогонь чи розбирати завали після чергової російської атаки.Вони – ті, хто першими простягають руку допомоги, коли ворог намагається посіяти хаос. Рятувальники знають: за кожним ліквідованим загорянням чи врятованим життям стоїть не лише професіоналізм, а й велика любов до своєї землі та людей. Кожен їхній виїзд – це теж боротьба за наше майбутнє, за те, щоб світло Великодня не згасло навіть під звуки сирен.Вітаю всіх зі світлим святом Воскресіння Христового!Це свято є символом перемоги життя над смертю. Нехай воно принесе кожному українцю спокій, тепло та непохитну віру в нашу Перемогу. Дякуємо всім, хто тримає свій фронт – і зі зброєю в руках, і з пожежним рукавом, і з молитвою на вустах.Мирного неба нам усім!».🆘 Сайт • Fb • X • IG • YT • TT
Розмова з ліцеїстами МВС: про навчання, майбутнє і внутрішню опору.Два роки тому це була лише ідея - створити простір для дітей захисників України, з родин Сил безпеки і оборони. Сьогодні вже працюють п’ять ліцеїв у Києві, Дніпрі, Івано-Франківську, Вінниці та Кривому Розі. Понад 900 ліцеїстів, які навчаються, живуть і розвиваються разом.Показав ліцеїстам Ситуаційний центр МВС, розповів, як працює служба 112, як приймаються рішення в критичних ситуаціях.Але найціннішою частиною зустрічі була сама розмова. Про навчання, про те, чим вони живуть щодня, про майбутнє. У цих розмовах багато зрілості, чітких думок і спокійного розуміння реальності. У житті важливо знайти свою внутрішню опору. У ліцеїстів вона вже формується - у навчанні, у дисципліні, у тому, як вони дивляться на світ і на себе в ньому.Їхня мотивація і результати заряджають. Дають впевненість, що розвиток ліцеїв має сенс і майбутнє.Вдячний всій команді МВС! Ми змогли реалізувати велику ідею та вже працюємо над розширенням мережі. Це про відповідальність перед дітьми наших захисників. І про майбутнє, яке вони вже створюють своїми щоденними зусиллями.
Голова ДСНС України Андрій Даник: «Сьогодні ми відзначаємо День кінологічної служби України. Це свято тих, чия робота тримається на безмежній відданості, терпінні та особливому зв’язку між людиною і твариною. Службовий собака в системі ДСНС – це не просто помічник. Це повноцінний рятувальник і напарник.Сьогодні у підрозділах ДСНС несуть службу 148 службових собак. За кожним – колосальна праця кінолога. Підготовка майбутнього рятувальника починається ще з двомісячного цуценяти і триває близько 15 місяців. Це тривалий шлях, де кожен день – іспит на професіоналізм.З початку повномасштабного вторгнення наші чотирилапі герої врятували 76 людей та взяли участь у понад 600 пошуково-рятувальних операціях. Мінно-пошукові собаки знайшли майже 1400 вибухонебезпечних предметів, очищаючи рідну землю від смертоносного заліза.Дякую кожному кінологу за витримку, безсонні ночі тренувань та щиру любов до своїх вихованців. Ви – команда, яка робить неможливе.Бажаю вам міцного здоров’я, енергії та успішних виїздів. Нехай ваші вірні друзі завжди відчувають вашу підтримку, а ви – їхню неймовірну відданість.Зі святом! Разом до перемоги!»🆘Сайт • Fb • X • IG • YT • TT
Тільки за цей тиждень Росія застосувала проти наших міст і громад понад 3000 ударних дронів, і значна частина з них – «шахеди». Також більш ніж 1450 керованих авіаційних бомб та ще 40 ракет різних типів. Росіяни не зменшують обертів війни проти нашої держави й людей та при цьому ще й відверто вкладаються в затягування іншої війни, яка призводить до глобальної дестабілізації.По Україні б’ють фактично такі ж ударні дрони, що й по країнах Близького Сходу й регіону Затоки. Проти нас балістика застосовується так само цинічно, як і проти партнерів. Дестабілізація світових ринків та блокування морських шляхів не залишили без наслідків жодну країну. Ми робимо свій внесок у гарантування безпеки. І важливо, щоб світ не втрачав часу та можливостей. Потрібні чіткі, рішучі та скоординовані зусилля, щоб дати реальний захист життю та зупинити війни. Треба будувати спільні й сучасні системи захисту, перевірені війною. Розвивати спільні виробництва сучасної та ефективної зброї. Об’єднувати можливості, щоб і в Європі, і на Близькому Сході, і в інших частинах світу можна було жити в мирі.Дякую всім, хто допомагає нам захищати життя!
🇺🇦🇫🇷Голова ДСНС України Андрій Даник провів зустріч із делегацією Пожежної бригади Парижа (Франція) на чолі з генералом Арно де КакереМета візиту французьких фахівців – вивчення трансформації української Служби порятунку та сучасних методів цивільного захисту, що впроваджуються в умовах повномасштабного вторгнення.▪Андрій Даник розповів про переформатування підрозділів, оновлені алгоритми реагування на обстріли та специфіку складних пошукових операцій. Основну увагу приділили адаптації Служби до нових безпекових викликів та впровадженню рішень, які підвищують ефективність рятувальних робіт. Під час зустрічі очільник ДСНС наголосив на важливості технічної підтримки з боку партнерів.«Понад половину пожежних роботів, які зараз працюють на складних ділянках поблизу лінії фронту, Україна отримала від Франції. Ця техніка дозволяє виконувати завдання там, де ризик для життя рятувальників є критичним. Також ми вдячні за підготовку наших водолазів, які вже застосовують здобуті знання під час ліквідації наслідків ворожих атак. Ми готові й надалі ділитися досвідом задля спільного розвитку сфери цивільного захисту», – зазначив він. ▪Своєю чергою генерал Арно де Какере підкреслив, що знання українців неможливо здобути в жодному навчальному центрі світу, а мужність наших рятувальників є прикладом для всіх.У межах візиту делегація ознайомилася з роботою Офісу протимінної діяльності ДСНС, однієї з пожежно-рятувальних частин Києва, відвідали укриття в ліцеї, а також житлові будинки, що зазнали руйнувань. Іноземні фахівці наочно побачили, як українські рятувальники застосовують сучасну техніку та обладнання в реальних умовах.🆘 Сайт • Fb • X • IG • YT • TT
#фото_тижняЩе декілька днів тому у цьому будинку вирувало життя. В ньому пахло випічкою, лунав сміх, а вечірні розмови матері з дітьми здавалися чимось вічним і звичним. Сьогодні тут – лише попіл і тиша, від якої холоне всередині 😭Трагедія у селі Вербівці Шепетівського району на Хмельниччині забрала життя матері та трьох маленьких дітей: сина і двох донечок. Пожежа на 100 квадратних метрах випалила не просто стіни – вона знищила цілий всесвіт однієї родини. З вогняної пастки змогла врятуватися лише шестирічна дівчинка, яка в одну мить втратила все.Попередня причина – коротке замикання. Звичайна несправність електромережі, яка стала смертельною.Нам і так вистачає болю, який приносить війна. Ми щодня здригаємося від обстрілів і звикли до небезпеки ззовні. Але ця трагедія нагадує: побутова пожежа не менш нищівна за ворожу ракету. Вогонь не обирає жертв, він просто забирає все, що ми любимо.🙏 Будь ласка, бережіть себе. Перевірте справність проводки, тримайте господарство в ладу, говоріть з дітьми про безпеку. Життя надто крихке, щоб дозволити йому згаснути через несправну розетку чи залишений сірник.Нехай ця тиша на попелищі стане для кожного з нас застереженням. Дбайте про близьких, поки вони поруч.📸 Автор фото: Владислав Терещук, ДСНС Хмельниччини🆘 Сайт • Fb • X • IG • YT • TT
Пресофіцерка ДСНС Євгенія Дудка померла 7 березня 2023 року внаслідок тяжких поранень, отриманих під час російського удару по ДніпруМайор служби цивільного захисту Євгенія Дудка була на службі з 2013 року та очолювала пресслужбу ДСНС Дніпропетровщини. Вона першою виїжджала на місце події, щоб зафіксувати наслідки атак і показати світові обличчя російського терору.10 квітня 2022 року під час ракетного удару по Дніпру Євгенія разом із колегами-рятувальниками потрапила під повторний підступний обстріл. Вона отримала найважчі поранення. Наступні 11 місяців стали для Євгенії часом надлюдської боротьби за життя. Вона перенесла десятки операцій в Україні та Німеччині, але, відчуваючи, що сили покидають її, попросила повернути її додому. «Я хочу помирати на рідній землі», – казала вона.💔 7 березня 2023 року серце Євгенії зупинилося. Для всієї родини ДСНС вона назавжди залишиться символом незламності та професійної честі.Щодня вшановуємо всіх загиблих унаслідок цинічного російського вторгнення.Більше про Героїню – у книзі пам'яті органів системи МВС. Інформаційний ресурс об’єднує історії наших полеглих захисників. Якщо ви знали Євгенію та маєте інформацію, яку хочете додати, скористайтеся формою на сайті. Переглянути історію життя Євгенії Дудки – у випуску проєкту МВС України «Розстріляні росією».
💬«Я зрозумів, що неможливо бути готовим до війни, навіть якщо ти на службі понад 20 років», – так рятувальник Роман Івашкевич описує свій досвід повномасштабного вторгнення.Війна кинула виклик його досвіду й змусила по-новому переосмислити власні можливості. За час повномасштабного вторгнення він понад 50 разів залучався до ліквідації наслідків ворожих ударів по столиці. 🚒Одним з найемоційніших був виїзд 26 червня 2022 року, коли ракета влучила в житловий будинок у Шевченківському районі Києва. Того дня разом із колегами Роман врятував 7-річну дівчинку та її маму.Станом на 24 лютого 2026 року минуло 4388 днів від початку російської агресії, 1462 дні – від початку повномасштабного вторгнення. За цей час ми всі стали іншими. ℹ️Історія опублікована в межах інформаційної кампанії МВС «Інші ми», що присвячена глибокій внутрішній трансформації кожного за роки війни. Через особисті історії ми розповідаємо про спільний досвід і силу, що безповоротно змінили українське суспільство.А які зміни ви бачите в собі?#інші_ми🇺🇦Підписатися | Міністр | МВС | Гвардія наступу