❗️Європейські партнери передали рятувальникам ДСНС України 27 генераторів та пожежний автомобільПередані генератори вже направлені до 10 регіонів України для посилення готовності підрозділів ДСНС та підтримки громад під час надзвичайних ситуацій. 🔻Голова ДСНС України Андрій Даник подякував міжнародним партнерам за підтримку та наголосив на важливості технічного підсилення підрозділів служби:«Підтримка міжнародних партнерів допомагає рятувальникам ефективно працювати під час ліквідації наслідків ворожих атак та порятунку людей. Технічне підсилення зараз дуже важливе. Генератори стануть суттєвою допомогою для підрозділів ДСНС, особливо в умовах постійних атак ворога на енергетичні об’єкти», — зазначив Андрій Даник. Директор Служби Європейського Союзу з питань інструментів зовнішньої політики (EU FPI) Петер Вагнер підкреслив, що ДСНС України є надійним та довгостроковим партнером для Європейського Союзу.Проєкт фінансується Європейським Союзом. Його реалізують литовське Центральне агентство з управління проєктами (CPVA) та німецька Стабілізаційна платформа. Мета — посилення спроможностей реагування на надзвичайні ситуації та підтримка громад у кризових умовах. Особливістю ініціативи стала швидкість її реалізації: від старту проєкту до передачі техніки в Україну минуло лише два місяці.🤝🇺🇦Сторони подякували одне одному за ефективну співпрацю, підтримку України та підтвердили готовність до подальшої взаємодії.Детальніше читайте на сайті ДСНС 👈🆘 Сайт • Fb • X • IG • YT • TT
#фото_тижняЗруйнований під’їзд київської багатоповерхівки... Тут усі знали одне одного на ім’я, по-сусідськи товаришували, забігали в гості на каву, разом ділили і радість, і смуток. Люди просто жили своє звичне життя, допоки не прилетіла російська ракета.В одну мить разом із цеглою розлетілися на друзки людські мрії, плани та сподівання. Цей удар забрав життя 24 людей. Троє з них — діти, наше вкрадене майбутнє. Найжахливішим на цьому фото є скривавлений матрац, який мав би бути символом безпеки, ніжності та сну, а став жахливим свідченням чиєїсь перерваної долі. Це не просто кров, це нездійснене «доброго ранку», яке назавжди потонуло в темряві.Посеред цього страшного хаосу рятувальники ДСНС працювали пліч-о-пліч, наче мурахи. Десятки рук діяли як один злагоджений, невтомний організм. Хтось працював у закам’янілому мовчанні, стиснувши зуби, хтось просто не стримував емоцій. Але ніхто не зупинявся. Дивитися на ці руїни без сліз боляче. Болить за кожного, хто загинув та за кожного, хто втратив рідну людину. За кожну розтрощену цеглину, яка ще вчора була чиєюсь теплою домівкою. Це наш спільний біль. Біль усієї України.Автор фото: Анна Погорецька, пресофіцерка ДСНС Києва.
У Києві завершили пошуково-рятувальну операцію на місці російського удару по житловому будинку. Наші рятувальники ДСНС України працювали безперервно понад добу. Росіяни практично знесли цілий під’їзд своєю ракетою. 24 людини були вбиті цим ударом, і серед них три дитини. Мої співчуття рідним і близьким. Усім, хто був поранений і втратив дім, має бути надана необхідна допомога. Загалом у Києві через учорашню атаку 48 людей поранено, і з них двоє – діти. Дякую ДСНС, Нацполіції, усім, хто ліквідував наслідки цієї російської атаки та допомагав людям. Таку Росію ніколи не можна нормалізувати. Росію, яка цілеспрямовано знищує життя і сподівається залишитися безкарною. Треба тиснути. Саме Україна захищає Європу та світ, щоб такі удари, коли гинуть діти, не поширювалися далі. Тому підтримка захисників життя має продовжуватися. Антибалістика потрібна завжди. Дякую партнерам, які продовжують вкладатися в PURL і розвивають нашу антибалістичну коаліцію. Все це обов’язково потрібно реалізовувати. Вдячний усім, хто не змовчав і засудив цей жорстокий удар.
Станом на зараз відомо вже про п’ятьох загиблих у Києві через нічну російську атаку. Мої співчуття рідним і близьким. Близько 40 людей було поранено у столиці. Ще семеро людей поранено на Київщині. У Харкові вже 28 постраждалих. Двоє людей поранено в Одеській області. Загалом 180 об’єктів пошкоджено по країні, і з них лише звичайних житлових будинків понад 50.Зараз іще триває пошуково-рятувальна операція в Дарницькому районі Києва. Шукають людей під завалами будинку. Більш ніж 10 людей вважаються зниклими безвісти. Працюють усі необхідні служби і в Оболонському районі. Також триває відновлення після російських ударів на Полтавщині. Загалом до ліквідації наслідків обстрілу по всій країні вже було залучено понад 750 працівників ДСНС України та майже 750 поліцейських. Вдячний усім, хто допомагає рятувальникам і поліції.Сьогодні ж під час гуманітарної місії в Херсоні росіяни двічі атакували FPV-дронами машину Управління ООН з координації гуманітарних справ, і росіяни не могли не знати, яку машину вони атакують. В машині були керівник Управління ООН з координації гуманітарних справ та ще вісім співробітників організації. На щастя, ніхто не постраждав. Представників місії евакуювали.Все ж значну кількість ракет і дронів під час цих атак вдалося збити. Загальний відсоток збиття – понад 93%. Звісно, треба вище. І, звісно, найбільш складно – захищатися від балістики. Дякую всім, хто нам допомагає в цьому. За всі ці удари буде справедлива відповідь. І потрібно тиснути на Москву так, щоб вони там відчували наслідки свого терору. Важливо, щоб були санкції світу проти Росії. Відповідальність Росії за війну й наш санкційний тиск мають працювати на сто відсотків. І ще дуже важливо, щоб світ не мовчав про цей терор і був з Україною.
Точно не можна назвати випадковістю одну з найдовших масованих російських атак проти України якраз у той час, коли Президент Сполучених Штатів прибув з візитом у Китай – з візитом, від якого багато очікують. У цей непростий геополітичний момент Росія явно намагається зіпсувати загальний політичний фон і привернути увагу до свого зла – намагається за рахунок українських життів та української інфраструктури. Увесь день сьогодні росіяни запускають хвилі «шахедів» проти наших регіонів, і зокрема цілеспрямовано до регіонів, які найближче до кордонів країн НАТО. Вже були влучання в Закарпатті, на Львівщині, на Волині, також у Франківську, Рівненській області. На жаль, є влучання і в багатьох інших наших областях: Вінницькій, Чернівецькій, Хмельницькій, Дніпровській, Кіровоградській, Запорізькій, Житомирській, Київській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Черкаській, Харківській, Херсонській. Станом на зараз відомо про десятки поранених, і серед них є діти. На жаль, шестеро людей загинуло. Мої співчуття рідним і близьким. Від початку доби було вже щонайменше 800 російських дронів, і атака продовжується, у повітряний простір нашої країни залітають ще дрони.За даними нашої розвідки, після всіх хвиль дронів цілком можливі також і запуски ракет проти України. Наші воїни захищають Україну, але очевидна мета Росії – перенавантажити ППО і спричинити якомога більше горя та болю саме цими днями. Важливо, щоб світ про це не мовчав. Важливо, щоб справжні російські наміри були очевидні для лідерів та країн. Важливо реально тиснути на російського агресора, щоб цей терор припинився. Зараз усі служби залучені, щоб ліквідовувати наслідки влучань. Будь ласка, звертайте увагу на повітряну тривогу. Вдячний кожному з партнерів, хто з Україною!
Сьогодні протягом усього дня рятувальники та поліцейські ліквідовують наслідки ворожих ударів. Полтавщина, Харківщина, Донеччина, Дніпропетровщина, Запоріжжя, Херсонщина, Одещина, Чернігівщина, Сумщина - у більшості регіонів аварійно-рятувальні роботи вже завершують. До них були залучені всі необхідні підрозділи поліції та ДСНС.Станом на зараз внаслідок сьогоднішніх російських ударів по країні 27 людей загинули та щонайменше 120 отримали поранення. Лише у Запоріжжі росіяни в один момент вбили авіабомбами 12 цивільних громадян. Унаслідок вечірнього удару по Дніпру 4 людини загинули та 16 отримали поранення. Щирі співчуття родинам загиблих та швидкого одужання постраждалим.Окупанти цинічно били по цивільній інфраструктурі: вулиці міст, продуктові склади, багатоповерхівки, поштові відділення, підрозділи ДСНС. Атакували енергетичну інфраструктуру та залізницю. По рятувальниках та медиках прицільно вдарили на Полтавщині та Херсонщині.До ліквідації наслідків від ранку залучені не лише десятки пожежних автомобілів, а й роботизована техніка, яка убезпечує наших працівників. Працюють вибухотехніки та верхолази, кінологи та слідчі, поруч з потерпілими - психологи. Попри повітряні тривоги та небезпеку повторних ударів.Реагуємо й на непов'язані з війною виклики: десятки працівників ДСНС борються з масштабною лісовою пожежею на Закарпатті. Сьогодні ми залучили пожежний літак, завтра до гасіння стане зведений загін Закарпатської, Львівської та Івано-Франківської областей. Вдячний кожному працівнику системи МВС, хто працює задля безпеки. Ціною свого життя рятує життя інших.
Вночі росіяни атакували енергетичну інфраструктуру на Полтавщині. І дуже підло вдарили повторно ракетою, коли на місці вже були працівники ДСНС – ліквідовували пожежу. Станом на зараз відомо про десятки поранених. На жаль, чотири людини було вбито і серед них двоє рятувальників. Це Герой України Віктор Кузьменко, який більш ніж 50 разів ліквідовував наслідки обстрілів, і Дмитро Скриль, який на службі в ДСНС був понад 20 років. Мої щирі співчуття рідним і близьким. Били росіяни й по Харківщині. Четверо людей було поранено. На жаль, одна людина загинула. Мої співчуття. На Дніпровщині атакували критичну інфраструктуру. Троє людей поранено в області. У Павлограді пошкодили ЛЕП, через що тисячі сімей залишилися без світла. Були удари й по Запоріжжю та Київщині, де поранило троє людей. Загалом головними цілями Росії цієї ночі були обʼєкти нашої енергетичної інфраструктури. Абсолютний цинізм – просити про тишу для проведення пропагандистських святкувань і завдавати таких ракетно-дронових ударів в усі дні перед тим. Кожного дня Росія може припинити вогонь, і це зупинить війну й наші відповіді. Мир потрібен, і для цього потрібні реальні кроки. Україна діятиме дзеркально.
#фото_тижняУкраїнські рятувальники щодня вступають у двобій із наслідками російського терору: приборкують вогонь, розбирають руїни та рятують життя з-під завалів. Проте цього тижня природа вирішила влаштувати нам ще один іспит на міцність 💪❗Понад 1100 фахівців ДСНС та майже 270 одиниць техніки долали руйнування, спричинені негодою у 19 областях України. Повалені на будинки дерева, понівечені автівки, заблоковані автошляхи – за кожним таким викликом стоїть виснажлива праця. Та найболючіше те, що стихія забрала життя: троє людей загинули, ще двоє зазнали травм, серед них – дитина.Шквалистий вітер зносив усе на своєму шляху. Та попри шторм, рятувальники продовжували роботу, бо знали: за стіною дощу на них чекають так само сильно, як і після чергової повітряної атаки.Це був тиждень подвійного навантаження. Коли ворог і природа б’ють одночасно, єдиним захистом залишається стійкість тих, хто йде на допомогу за будь-яких умов. Дякуємо кожному, хто тримає стрій, попри втому та небезпеку 🧡📸Автор фото: Віталій Ткачук, ДСНС Миколаївщини🆘Сайт • Fb • X • IG • YT • TT
Голова ДСНС України Андрій Даник: «Щирі вітання вам, прикордонники, з нагоди професійного свята!Ви одними з перших зустрічаєте ворога та тримаєте на своїх плечах безпеку нашої країни. Сьогодні український прикордонник – це символ незламності, мужності та залізної волі.Нас із вами єднає спільна місія – захищати та рятувати. Поки ви першими даєте відсіч ворогу, тримаєте оборону під обстрілами та щохвилини ризикуєте собою заради недоторканності наших кордонів, рятувальники виїжджають на місця обстрілів, гасять пожежі, розбирають руїни та допомагають постраждалим. Ми – одна команда, яка разом стоїть на сторожі життя та свободи українців.Дякуємо вам за мужність! Бажаємо кожному міцного здоров’я, невичерпної сили та надійного плеча поруч. Нехай вдома на вас завжди чекають рідні, а служба приносить відчуття гордості за вільну Україну.Віримо, що прийде час, коли на всьому нашому кордоні – від сходу до заходу, від півночі до півдня – нарешті запанує мир, а загрози та небезпеки залишаться в минулому.Вічна шана героям-прикордонникам, які віддали життя за Україну.Зі святом! Разом – до Перемоги!»🇺🇦🆘Сайт • Fb • X • IG • YT • TT
Цієї ночі росія завдала чергового жахливого удару по цивільних. На жаль, вже відомо про 5-ох загиблих внаслідок атаки. Понад 30 людей отримали пораненняВорог обстріляв 8 регіонів України. В епіцентрі ударів було місто Дніпро. Пошкоджень зазнала цивільна інфраструктура. Понад 20 людей постраждало, серед травмованих - дитина 9 років. Також поранення отримали двоє поліцейських.На одній з локацій ворожий удар фактично знищив цілий під’їзд. Троє людей загинули. Врятувати вдалося більше 30 мешканців. Рятувальники продовжують розбирати завали. Жертв може бути більше, адже маємо інформацію про кількох осіб, які не виходять на зв’язок. До робіт з ліквідації наслідків удару, окрім ДСНС, залучено також підрозділи Нацполіції.Ворожий безпілотник, який влучив в один із будинків, не здетонував. Поліцейські евакуювали близько 100 мешканців цієї багатоповерхівки. Кілька хвилин тому вибухотехніки поліції вилучили бойову частину, яка була в квартирі на 3-му поверсі, знешкодивши загрозу для людей. Також цієї ночі пошкоджено цивільну інфраструктуру, зокрема житлові будинки, на Чернігівщині, Черкащині та Одещині. У Ніжині загинули двоє людей, на Харківщині серед 4-х постраждалих теж є дитина - півторарічний хлопчик. Дякую всім рятувальникам і поліцейським, хто з перших хвилин російської атаки поруч з людьми! На місцях працюють і мобільні сервісні центри, щоб постраждалі змогли швидко відновити втрачені документи та отримати необхідну консультацію. Робота з ліквідації наслідків ударів триває