Джерело
Тарас Чорновіл 🇺🇦 | Учора тут нічого не писав, але попри День Незалежності, відбулися й ін...
6 600 Охват/переглядів
2025-08-25 15:31
Повідомлення №27757
Учора тут нічого не писав, але попри День Незалежності, відбулися й інші дуже радісні події - це повернення групи полонених та цивільних заручників. Радіємо за всіх. А для мене особлива втіха - це те, що вдома нарешті журналіст Дмито Хилюк. Скільки кави разом випили та цигарок викурили в парламентській курилці! Скільки переговорили! Я не раз тут писав про Дмитра, якого орки схопили під час тимчасової окупації Київщини в березні 2022-го. Тільки пару повідомлень за ці роки, що живий, але перебував у жахливих умовах.Це про нього й таких самих, як він у Zейла спитали на отій пресконференції в дурмані в грудні 2023-го. Він тоді щось промичав: "Цивільні заручники... Ми повернули цивільних з Сектору Газа..." Воно навіть не знало про тисячі цивільних саме заручників, не арештованих та засуджених, не депортованих, а якраз заручників без жодного правового статусу.І нам навіть не відомо точно скільки їх. Спершу була прийнята кількість у 25 тисяч!!! Потім обмбудсмен Лубінець раптом урізав її удвічі й уже офіційно оголосив, що таких заручників, практично лише з районів, які були звільнені, а отже там є вся інформація — 12,5 тисяч. Це вже абсолютно офіційно. Хоча, вочевидь, занижено. Але й так — понад 12 тисяч заручників у страшних умовах, часто важчих, навіть за полонених. І дехто гарант не зволив про них хоча б щось знати. А звільнено з цієї категорії лише десятки, навіть не сотні, людей. Серед них екс-мер Херсона Володимир Миколаєнко та журналіст Дмитро Хилюк.Вітаю Дмитре!!!