Джерело
AC Garage News | Електрокари обговорюють так, ніби це винахід нашого десятиліття. У Киє...
263 Охват/переглядів
2026-06-22 12:19
Повідомлення №12722
🎁 Електрокари обговорюють так, ніби це винахід нашого десятиліття. У Києві перший зібрали 90 років тому.1935 рік. Київ. У майстерні автовідділу Головдортрансу УРСР стоїть машина на три-чотири місця, у якої немає ні бензобака, ні двигуна внутрішнього згоряння, і немає диференціала. Замість нього спереду два електромотори по 3 кВт, кожен крутить своє колесо. Звучить як технічний опис чогось із 2026-го, а зробила це команда інженера О. Таубіна дев'ять десятиліть тому. 🛞 Деталі тільки підсилюють відчуття зсуву в часі. Кузов і трубчаста рама алюмінієві, тобто конструкцію полегшували тоді, коли більшість авто варили зі сталі. Усі чотири колеса на незалежній пневматичній підвісці, рішення сміливе як на середину 30-х. Живили все сім кислотних акумуляторів по 112 А·год.Схема «мотор на колесо», без диференціала - це по суті те, до чого частина сучасних електромобілів повертається лише зараз. У Києві її випробували на практиці у 1935-му.
🔥 У серію машина не пішла, лишилася експериментом. Але робота не зупинилася: інженери продовжили, і вже наприкінці 40-х виробництво електротранспорту налагодив ЛАЗ.Хто б міг подумати, що київському електрокару вже 90 років? 😁
«❤️» - якщо не знали